Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129309 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3465 Dátum: 2009.01.04 00:16:40 »
Vagy igény szerint visszatekerik az óráját, mondjuk 40 ezerre. Akkor már jobban megéri.
100ezer felett már nem bírja egy autó sem.....

Na ezért tekergetik az órákat.

Ezért hát. Tényleg röhej, hogy adódik egy kocsi hihető 102 ezer km-rel, egy kocsi, amiben ennyi idősen inkább 250-300 ezer szokott lenni (vagy még több) - és akkor meg azon megy a problémázás, hogy "drága lesz a szervíz", hát ez tényleg óriási  :D :yes: ... Nem is kell autót venni egyáltalán. Csak a pénzt viszi.
Ja én is ma vettem 6 gyertyát... Micsoda kiadások...  :devil:
Egy használt autó ettől használt, időnként cserélni kell rajta ezt-azt. Viszont nincsen évi fél-1 milliós értékcsökkenés.
Lehet választani az éves bkv bérletet is, de az is 100ezer. Annak is vannak előnyei meg hátrányai. Mindenki eldönti mennyit ér meg neki az autóbirtoklás, és belefér-e a keretbe.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3466 Dátum: 2009.01.04 00:20:21 »
Könyörgöm, ez a Camry szinte új. Ha nem ennyi lenne, rég lecsaptam volna rá...
jaja, és ráadásul 3ezres!  :wub:  :lol:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3467 Dátum: 2009.01.04 00:29:41 »
Könyörgöm, ez a Camry szinte új. Ha nem ennyi lenne, rég lecsaptam volna rá...
jaja, és ráadásul 3ezres!  :wub:  :lol:
Bezony!  :yes:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3468 Dátum: 2009.01.04 00:32:50 »
sorry de 3 milláér inkább egy uj fapad fóka vagy vmi. tudom h nem camry kat. de akkor is. kétszer megkerülte a földet apám! q. sok .
eccerüen /nekem/ sok .
de sok sikert hozzá. komolyan.

Hát tudod, Murray koma, fog még téged csalódás érni. PL 2 milláért Cori, amiben csak mondjuk max 40ezer van. Aztán lesz, aminek az órája ennyit mutat, hurrá, stb, majd csalódás, mert inkáb 140 az a 40.
Ami meg a fóka-Camry dolgot illeti: Ha hosszú távon gondolkodnék ilyen dolgokon, azért asszem mégis Camry. Inkább egy 10 éves, 280ezret futott Camry, mint egy 4 éves 180ezret futott alap fóka... :flowers:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3469 Dátum: 2009.01.04 00:51:44 »
sorry de 3 milláér inkább egy uj fapad fóka vagy vmi. tudom h nem camry kat. de akkor is. kétszer megkerülte a földet apám! q. sok .
eccerüen /nekem/ sok .
de sok sikert hozzá. komolyan.

"Q. sok" :ph34r: ? Egy 2002-es autóban? Ember, te tényleg inkább új autót vegyél, ne hatéves E12-est, mert eléd fog rakni a nepper egy 200 ezerről 70 ezerre visszatekertet, és el fogod hinni  ::) ...

Ezt most tényleg komolyan írtad? Vicc nélkül? Sok a 102 ezer km egy Camryben? A tiédben hány km is van? ... És sok a bajod vele? Szét akar esni?

Az enyém eddig kilencszer kerülte meg a Földet, de el mernék vele továbbra is indulni bárhová  :yes:

Új fapad fóka? OK, csak tessék... Több baj lesz vele 0 és 100 ezer között, mint a Camryvel 100 és 200 ezer között, és addig is xarabb autó lesz (értsd: lassúbb, kisebb, kényelmetlenebb, csúnyább hangú stb.),  minden egyes kilométeren  :szemez: - hát csak tessék.

Mit neveznél kevés km-nek egy hatéves nagykocsiban, de tényleg? Na, nem mintha mondjuk egy hatéves Yarisban sok lenne 102 ezer km.

Öregem, értesz hozzá, hogy kivágd a biztosítékot az embernél  ;) ... De ilyen hozzáállással tényleg ne vegyél öt-hat éves E12-est, ezt halál komolyan mondom.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.04 00:56:46 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3470 Dátum: 2009.01.04 01:13:31 »
"Q. sok" :ph34r: ? Egy 2002-es autóban? Ember, te tényleg inkább új autót vegyél, ne hatéves E12-est, mert eléd fog rakni a nepper egy 200 ezerről 70 ezerre visszatekertet, és el fogod hinni  ::) ...
Egy rugóra jár a billentyűnk... :D
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3471 Dátum: 2009.01.04 08:36:44 »
sorry de 3 milláér inkább egy uj fapad fóka vagy vmi. tudom h nem camry kat. de akkor is. kétszer megkerülte a földet apám! q. sok .
eccerüen /nekem/ sok .
de sok sikert hozzá. komolyan.

Hát tudod, Murray koma, fog még téged csalódás érni. PL 2 milláért Cori, amiben csak mondjuk max 40ezer van. Aztán lesz, aminek az órája ennyit mutat, hurrá, stb, majd csalódás, mert inkáb 140 az a 40.
Ami meg a fóka-Camry dolgot illeti: Ha hosszú távon gondolkodnék ilyen dolgokon, azért asszem mégis Camry. Inkább egy 10 éves, 280ezret futott Camry, mint egy 4 éves 180ezret futott alap fóka... :flowers:


tudod mennyi csalódás ért már? sok. haver mondeo project nekem  a multkori carina ügy. tisztában vok vele h 1,5ér boven 150ekm+ corit kapok. ezzel nincs is baj, de ez a pénz a fele mint a camry.
mire erre a camryra megcsináltatod a nagyszervizt 3,3nál tasrtaz. annyiér új fokát kapsz!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3472 Dátum: 2009.01.04 08:49:13 »
sorry de 3 milláér inkább egy uj fapad fóka vagy vmi. tudom h nem camry kat. de akkor is. kétszer megkerülte a földet apám! q. sok .
eccerüen /nekem/ sok .
de sok sikert hozzá. komolyan.

"Q. sok" :ph34r: ? Egy 2002-es autóban? Ember, te tényleg inkább új autót vegyél, ne hatéves E12-est, mert eléd fog rakni a nepper egy 200 ezerről 70 ezerre visszatekertet, és el fogod hinni  ::) ...

Ezt most tényleg komolyan írtad? Vicc nélkül? Sok a 102 ezer km egy Camryben? A tiédben hány km is van? ... És sok a bajod vele? Szét akar esni?

Az enyém eddig kilencszer kerülte meg a Földet, de el mernék vele továbbra is indulni bárhová  :yes:

Új fapad fóka? OK, csak tessék... Több baj lesz vele 0 és 100 ezer között, mint a Camryvel 100 és 200 ezer között, és addig is xarabb autó lesz (értsd: lassúbb, kisebb, kényelmetlenebb, csúnyább hangú stb.),  minden egyes kilométeren  :szemez: - hát csak tessék.

Mit neveznél kevés km-nek egy hatéves nagykocsiban, de tényleg? Na, nem mintha mondjuk egy hatéves Yarisban sok lenne 102 ezer km.

Öregem, értesz hozzá, hogy kivágd a biztosítékot az embernél  ;) ... De ilyen hozzáállással tényleg ne vegyél öt-hat éves E12-est, ezt halál komolyan mondom.

7 éves E12-t fogok venni sok kmel. tudom. csak torott ne legyen. 1,5ér mást nem is várhatok.
az enyémben 170van ebbol 70et raktam bele. az is vmi q sok. ezeken az utakon? nemár  lengescsill. csere alap
az enyém is porlad szét. úgy nyitom az ajtot mint egy szuzlánynak. a fél autot ragaszto tartja össze.
foka, szebb jobb? nem. de ez izlés dolga.

mindegy.
az én fogyasztoi kosaramban nem jó döntés ez az auto. ennyi. másnak Ok lehet. ennyi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3473 Dátum: 2009.01.04 09:10:11 »
tudod mennyi csalódás ért már? sok. haver mondeo project nekem  a multkori carina ügy. tisztában vok vele h 1,5ér boven 150ekm+ corit kapok. ezzel nincs is baj, de ez a pénz a fele mint a camry.
mire erre a camryra megcsináltatod a nagyszervizt 3,3nál tasrtaz. annyiér új fokát kapsz!

Carina "projekt"? Megnéztél egy-két lerúgott autót, és eldöntötted, hogy ez a kocsi xar  :whistling: ... Lemondtál egy kiváló autóról, Toyotán belül is az egyik legmegbízhatóbbról, mert nem volt türelmed végignézni mondjuk 8-10 kocsit - annyi közül már biztosan találtál volna jót. Mindegy... tudomásul vettük, de ezt ne nevezd "csalódásnak", mert két autó alapján nem lehet ítélkezni.

1.5 millió fele a 3 milliónak, OK. De mennyibe is került újonnan az az 1.5 milliós Cori, és mennyibe a 3 milliós Camry? Így kéne viszonyítani. Aki Camry kategóriájú autót akar, az nem fog Fókában gondolkodni - pláne nem egy fapados, segédmotoros alapkivitelben (aminek mellesleg az első két-három évben jóval nagyobb lesz az értékvesztése, mint a Camrynek).

Amúgy meg az autó korához és méretéhez kell arányítani a futást - nem az árához. Hat éves kocsiban nem sok a 102 ezer km, sőt inkább kevés - akkor is ha Cori, ha meg Camry, akkor pláne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3474 Dátum: 2009.01.04 09:16:05 »
7 éves E12-t fogok venni sok kmel. tudom. csak torott ne legyen. 1,5ér mást nem is várhatok.
az enyémben 170van ebbol 70et raktam bele. az is vmi q sok. ezeken az utakon? nemár  lengescsill. csere alap
az enyém is porlad szét. úgy nyitom az ajtot mint egy szuzlánynak. a fél autot ragaszto tartja össze.
foka, szebb jobb? nem. de ez izlés dolga.

mindegy.
az én fogyasztoi kosaramban nem jó döntés ez az auto. ennyi. másnak Ok lehet. ennyi

Érdekes amit írsz a kocsidról, eddig nem említetted hogy ilyen rossz állapotban lenne, de őszintén szólva nehezen is tudom elképzelni, mint a fotóid, mind annak alapján, amiket eddig írtál róla... Porlad szét? Ragasztó tartja össze? Szerintem nagyon erős túlzások ezek ;) ... Az én sokkal idősebb, több mint kétszer annyit futott, sokmindent látott autóm sem porlad szét, és nem is ragasztó tartja össze  :)

Az meg okés, hogy a te fogyasztói kosaradban nem lenne jó döntés ez a Camry - de attól még ne vedd el mások kedvét tőle ilyesmikkel, hogy azt írod a 102 ezer km-re egy hatéves nagykocsiban, hogy "q. sok", mert te is tudod, hogy ez nem így van  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3475 Dátum: 2009.01.04 09:46:16 »
Úgy-úgy, Jakoparts, Nipparts, Jurid, ATE, Textar.
Kerülendő: Bosch, QH, Mintex.
Ami még jó lehet a feltörekvő Delphi.

Ha odaérsz, hogy vásárolsz keress meg.

Mondjuk erre csak annyit mondanek, hogy a Textar es a Mintex egy ceg. A hatso fekbetetem pedig Mintex, es mivel semmi gondom nincsen vele, alighanem az elso is majd az lesz. Pedig nem szeretem tamogatni a Brit ipart...  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3476 Dátum: 2009.01.04 10:34:31 »
Úgy-úgy, Jakoparts, Nipparts, Jurid, ATE, Textar.
Kerülendő: Bosch, QH, Mintex.
Ami még jó lehet a feltörekvő Delphi.

Ha odaérsz, hogy vásárolsz keress meg.

Mondjuk erre csak annyit mondanek, hogy a Textar es a Mintex egy ceg. A hatso fekbetetem pedig Mintex, es mivel semmi gondom nincsen vele, alighanem az elso is majd az lesz. Pedig nem szeretem tamogatni a Brit ipart...  ::)

Őszinte leszek: nekem a Mintex túl olcsó, mondjuk a Textar-kategóriához képest. Nyilván hülyeség, de az adott cuccnak el kell érnie egy bizonyos árszínvonalat ahhoz, hogy nyugodt lehessek a minőségével kapcsolatban  ::) ... lásd az olaj-kérdést is, ott is az zavar a leginkább az olajshopos Mobilban, hogy miért olyan olcsó. Ami a Mintexet illeti, megkérdeztem, az Avéhoz feleannyi (!) a Mintex betét, mint a Textar. Ez nekem nem kóser  :wacko: ... A Camrybe, Starletbe megvenném simán - de az Avéba és pláne a Corollába nem, azokba drágább kell a lelki nyugalmamhoz  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3477 Dátum: 2009.01.04 10:57:13 »
Őszinte leszek: nekem a Mintex túl olcsó, mondjuk a Textar-kategóriához képest. Nyilván hülyeség, de az adott cuccnak el kell érnie egy bizonyos árszínvonalat ahhoz, hogy nyugodt lehessek a minőségével kapcsolatban  ::) ... lásd az olaj-kérdést is, ott is az zavar a leginkább az olajshopos Mobilban, hogy miért olyan olcsó. Ami a Mintexet illeti, megkérdeztem, az Avéhoz feleannyi (!) a Mintex betét, mint a Textar. Ez nekem nem kóser  :wacko: ... A Camrybe, Starletbe megvenném simán - de az Avéba és pláne a Corollába nem, azokba drágább kell a lelki nyugalmamhoz  :surrender:
Nem lehet, hogy a Mintex és a Textar között az a különbség, mint a Mobil-nál az Esso és a Mobil1 között vagy a Toyota - Lexus?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3478 Dátum: 2009.01.04 11:07:47 »
Camry kontra Corolla....ár-érték-felszereltség-kényelem szempontjából még mindig a camry nyert....igaz drága egy nagyszervíz,de ezekhez tényleg csak 100e-ént kell hozzányúlni ha mindent megadsz neki....akkor meg miről beszélünk??? Ha leosztod hogy egy coriban 15e-ként kidobod a gyertyát pl...a camry szervízkönyve 100e!!-kénti cserét ír...arányában még mindig a camry nyer....csak hát egybe sok a kiadás....!! Fogyasztásról csak annyit....Haver 1.6benzines Astrája eszik annyit mint az én 3l-es camry-m....kényelemre 100x kényelmesebb....minőségre jobbak....De mindenki saját maga dönti el mit vesz.... használt autó mindig orosz rulett....:whistling:  :ph34r:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3479 Dátum: 2009.01.04 11:10:58 »
Úgy-úgy, Jakoparts, Nipparts, Jurid, ATE, Textar.
Kerülendő: Bosch, QH, Mintex.
Ami még jó lehet a feltörekvő Delphi.

Ha odaérsz, hogy vásárolsz keress meg.

Mondjuk erre csak annyit mondanek, hogy a Textar es a Mintex egy ceg. A hatso fekbetetem pedig Mintex, es mivel semmi gondom nincsen vele, alighanem az elso is majd az lesz. Pedig nem szeretem tamogatni a Brit ipart...  ::)

Őszinte leszek: nekem a Mintex túl olcsó, mondjuk a Textar-kategóriához képest. Nyilván hülyeség, de az adott cuccnak el kell érnie egy bizonyos árszínvonalat ahhoz, hogy nyugodt lehessek a minőségével kapcsolatban  ::) ... lásd az olaj-kérdést is, ott is az zavar a leginkább az olajshopos Mobilban, hogy miért olyan olcsó. Ami a Mintexet illeti, megkérdeztem, az Avéhoz feleannyi (!) a Mintex betét, mint a Textar. Ez nekem nem kóser  :wacko: ... A Camrybe, Starletbe megvenném simán - de az Avéba és pláne a Corollába nem, azokba drágább kell a lelki nyugalmamhoz  :surrender:
Autóalkatrészes haver,a textar-t és a mintex-et is középkategóriának emlegeti...Jakoparts v. Jurid-ot már bele merek tenni én is a 3.0 automatába....a szutyok betétek nálam elég hamar elmelegednek!!