Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129197 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3420 Dátum: 2008.12.16 21:00:06 »
Van egy jó automataváltós telefonszámom...az enyémet is az csinálta.....de egyébként lehet hogy konverter  bajod lesz.....
Azt nem tudod...az egyel újabbé mint a Tied...19889-esnek a váltója nem jó Neked??
Azt tudok egy bontottat!! Egyik ismerősömnél abból van egy!!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, igazán rendesek vagytok :)
Remélhetőleg Palaczk mester tud majd adni egy majdnem ugyanilyen váltót. Amennyiben nem, akkor majd mindenféleképpen keressük egymást az ügyben  :yes:

(Jó érzés tudni, hogy ennyi segítőkész emberre lehet számítani a bajban is  :sweatdrop: )
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3421 Dátum: 2008.12.16 21:12:45 »
(Jó érzés tudni, hogy ennyi segítőkész emberre lehet számítani a bajban is  :sweatdrop: )
Sztem kaptunk mi is anno elég segítséget... :flowers:
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3422 Dátum: 2008.12.17 12:01:18 »
Van egy jó automataváltós telefonszámom...az enyémet is az csinálta.....de egyébként lehet hogy konverter  bajod lesz.....
Azt nem tudod...az egyel újabbé mint a Tied...1989-esnek a váltója nem jó Neked??
Azt tudok egy bontottat!! Egyik ismerősömnél abból van egy!!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, igazán rendesek vagytok :)
Remélhetőleg Palaczk mester tud majd adni egy majdnem ugyanilyen váltót. Amennyiben nem, akkor majd mindenféleképpen keressük egymást az ügyben  :yes:

(Jó érzés tudni, hogy ennyi segítőkész emberre lehet számítani a bajban is  :sweatdrop: )

Ugyan nincs mit...ez a legkevesebb....  :yes:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3423 Dátum: 2008.12.17 13:24:41 »
Na ezért szeretem ezt a "bandát", és ragadtam meg ennél a klubnál akkor is, ha már - még - nincsen per pillanat Toyotám. Itt ha visítassz, biztos lesz olyan tag, aki tud és akar is segíteni.... :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3424 Dátum: 2008.12.21 20:44:27 »
Tíz év, három hónap és 17 napi szolgálat után a Camry ma hivatalosan átadta a napi készültségi feladatok ellátását a Starletnek  :yes:

Innentől fogva a hobbiautók jól megérdemelt nyugalmát élvezi  :) : hosszabb utak, de csakis jó időben; ezen felül kb. heti egy alkalommal egy kis kondíció-szintentartó sétakocsikázás itt a városban & környéken - de szintén csakis, ha jó az idő. Minden más mostantól a Starlet dolga.

Alaposan lemostam a gépet, majd autóztam vele néhány km-t, hogy megszáradjon; utána átpakoltam az állandóan magammal hordozott holmikat (vontatókötél, bikakábel, takaró, jégkaparó stb.) a Starletbe; végül levettem az akksiról a negatív kábelt.

Ez az akksiszívó vámpír lesz az első egyébként, amit meg kell majd oldani, rögtön az ünnepek után sort is kerítek majd rá. Utána a jobb oldali kézifék-kötelet kell majd kicserélni, aztán más sürgős javítanivaló nincs is rajta. Majd később; most 2009 első félévében a Corona élvez majd prioritást, annak a kasztni-felújítására gyűjtöm innentől fogva a zsét. A Camryt szerintem majd a 2010 nyarán esedékes következő műszaki vizsgájára "ajándékozom meg" a karosszériáján lévő hibák kijavításával, meg ha minden jól megy, majd egy fényezéssel is.

Ja, és hamarosan be kell majd szerezzek egy ponyvát, hogy az alatt pihenhessen az Öreglány  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3425 Dátum: 2008.12.21 20:53:00 »
http://www.vatera.hu/gyujto_gyertya_112451829.html szerintem megéri......nézzen rá akit érdekel,olcsó ngk gyertya.... :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3426 Dátum: 2008.12.22 08:35:55 »
Bocs, hogy megint, de egyszerűen szerelmes vagyok bele (tegnap láttam újra Őt és végre nem csak elsuhanóban):

         

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3427 Dátum: 2008.12.22 08:50:06 »
Bocs, hogy megint, de egyszerűen szerelmes vagyok bele (tegnap láttam újra Őt és végre nem csak elsuhanóban):


Látszik hogy "kis"autó!! :)...de egyébként gyönyörű...képezheti az én szerelmem tárgyát is???!! Vagy Ő már csak a Tiéd??!!  :whistling:  :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3428 Dátum: 2008.12.22 08:58:24 »
Egye fene, a képein osztozhatunk.  :tt2:  :flowers:
         

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3429 Dátum: 2008.12.23 19:25:13 »
Kellemes ünnepeket mindenkinek!!! :clap:

Karcsi segítségével, lett egy bontott bal oldali visszapillantó amit az asszony a parkolás során "elhagyott"..
Már csak a hűtőt kell kicserélnem, aztán remélhetőleg pihi.


szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3430 Dátum: 2008.12.23 21:03:46 »
Sziasztok!! :) Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!! Közlekedjetek balesetmentesen az ünnepek alatt!!  :excl:

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3431 Dátum: 2008.12.27 12:33:24 »
érdekelne a véleményetek. :helpsmilie:
Az már biztos hűtőt kell cserélnem, a régi el van repedve a felsőkét műanyag rögzítőnél, és finoman szivárog a fagyálló is, egyenlőre nem vészes, menet közben nedves a felsőrésze a hűtőnek, tömítőadalékkal már próbálkoztam azóta már csak szivárog, most nem használom nagyon az autót max havi 1000 km-t megyek vele.
Mikor érdemes hűtőt cserélni, megvárhatom amíg el kezd folyni, vagy cseréljem mostanában? BP-n akarok venni után gyártottat, ha lehet kitolnám a cserét mert most másra kellene a kp....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3432 Dátum: 2008.12.27 13:53:34 »
érdekelne a véleményetek. :helpsmilie:
Az már biztos hűtőt kell cserélnem, a régi el van repedve a felsőkét műanyag rögzítőnél, és finoman szivárog a fagyálló is, egyenlőre nem vészes, menet közben nedves a felsőrésze a hűtőnek, tömítőadalékkal már próbálkoztam azóta már csak szivárog, most nem használom nagyon az autót max havi 1000 km-t megyek vele.
Mikor érdemes hűtőt cserélni, megvárhatom amíg el kezd folyni, vagy cseréljem mostanában? BP-n akarok venni után gyártottat, ha lehet kitolnám a cserét mert most másra kellene a kp....

Hát nézd, amíg kezelhető a probléma, halogathatod végül is a cserét... Csak így az autó nem áll igazán rendelkezésre, mert teszem azt ha valahová hirtelen nagyon kéne menni vele, nem biztos hogy odaérnél, mert a repedés várhatóan "kinyílik" előbb-utóbb (egy esetleges hosszabb tartós menet esetében valszeg előbb, mint utóbb). Szóval azt kell eldöntened, hogy ezzel mennyire tudsz együtt élni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3433 Dátum: 2008.12.27 16:44:58 »
érdekelne a véleményetek. :helpsmilie:
Az már biztos hűtőt kell cserélnem, a régi el van repedve a felsőkét műanyag rögzítőnél, és finoman szivárog a fagyálló is, egyenlőre nem vészes, menet közben nedves a felsőrésze a hűtőnek, tömítőadalékkal már próbálkoztam azóta már csak szivárog, most nem használom nagyon az autót max havi 1000 km-t megyek vele.
Mikor érdemes hűtőt cserélni, megvárhatom amíg el kezd folyni, vagy cseréljem mostanában? BP-n akarok venni után gyártottat, ha lehet kitolnám a cserét mert most másra kellene a kp....

Hát nézd, amíg kezelhető a probléma, halogathatod végül is a cserét... Csak így az autó nem áll igazán rendelkezésre, mert teszem azt ha valahová hirtelen nagyon kéne menni vele, nem biztos hogy odaérnél, mert a repedés várhatóan "kinyílik" előbb-utóbb (egy esetleges hosszabb tartós menet esetében valszeg előbb, mint utóbb). Szóval azt kell eldöntened, hogy ezzel mennyire tudsz együtt élni.
Az mind szép és jó csak így folyamatosan levegősödik a rendszered...azt egyszer megforralod úgy hogy nem veszed észre véletlenül azt akkor off az autónak!! és akkor nem 30ezer lesz a javítás!!

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3434 Dátum: 2008.12.28 09:43:13 »
Ó a drágaszág!!!!!

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/2793.shtml

Hátsókerék hajtás->kanyar->nagy sebesség->árokjárás.Pedig ezek gyönyörű autók.
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"