Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129747 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3405 Dátum: 2008.12.14 19:39:37 »
Na jó ez nem mostanában volt, hanem a boldog '80-as évek második felében. Akkor ifjú voltam és bohó. Nomeg a kocsin Viktoria acéleradiál feszült. :excl:  :yes: :yes:

Hééééééééé az már tunning volt....ledobtad a tutti diagonál gummákat?? :scooter:

Rendeztem az elrontott idézést. Trotter

Azért lett lényegesen nagyobb a kanyarsebesség. 155/80-R13 -ra módosult.  :laugh:
nem hagytál el egy Z vagy egy V betűt?? ZR vagy VR...csak a nagy sebesség miatt..:) Egyébként a mai napig imádom a trabikat...tudod..."leánykori" szerelem!! :)   :scooter: Egy autó se tudja azt ami a "Trözsan" ...út mellett motorcsere bármikor!! :) Meg igénytelen egy autó...se víz nem kell se olaj,csak a futóművet zsírozd le....na meg ugye a négy dobfék!! :) Húúúúúú de be offoltunk megint!! :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3406 Dátum: 2008.12.15 00:15:58 »
Azt veszem észre egy ideje a Camryn, hogy alacsony fordulaton mintha ingadozna a töltés. Gyors, szabályos ütemben változik (gyengül-erősödik) a világítás fényereje  :ph34r: ... Mitől lehet ez? Feszszabályzó? És, gondolom, aligha tesz jót az elektromos rendszernek, pl. az izzóknak  ::) ...
nagy az esélyed rá hogy fesszabályzó gondod lehet!!
Megerúsítve a fesszab! Csere! Ha mechanikus, akkor szétszed és az érintkezőket fimon polírpapírral felszabályoz!

Amennyire tudom, be van építve a generátorba. Még szerencse, hogy van másik generátor  ::) ...

De a fő kérdés: mennyire sürgős a beavatkozás? Tönkretehet-e ez az ingadozás rövid időn belül, mondjuk, az izzóknál komolyabb dolgokat is?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3407 Dátum: 2008.12.15 09:08:03 »
én tuti ezerrel nekiállnék, kegyetlenül idegesitene
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3408 Dátum: 2008.12.15 10:27:25 »
Azt veszem észre egy ideje a Camryn, hogy alacsony fordulaton mintha ingadozna a töltés. Gyors, szabályos ütemben változik (gyengül-erősödik) a világítás fényereje  :ph34r: ... Mitől lehet ez? Feszszabályzó? És, gondolom, aligha tesz jót az elektromos rendszernek, pl. az izzóknak  ::) ...
nagy az esélyed rá hogy fesszabályzó gondod lehet!!
Megerúsítve a fesszab! Csere! Ha mechanikus, akkor szétszed és az érintkezőket fimon polírpapírral felszabályoz!

Amennyire tudom, be van építve a generátorba. Még szerencse, hogy van másik generátor  ::) ...

De a fő kérdés: mennyire sürgős a beavatkozás? Tönkretehet-e ez az ingadozás rövid időn belül, mondjuk, az izzóknál komolyabb dolgokat is?
Generátor csere?? max 20 perc...szerintem állj neki tél előtt mielőtt jobban becopat!! :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.15 12:45:51 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3409 Dátum: 2008.12.15 12:11:50 »
Generátor csere nem játszik, ez a generátor egy éve lett komplett felújítva, kb. 30 ezerért  :excl: Nem fogom kiszedni... Annál is inkább nem, mert a másik generátor rossz (azt is fel kéne újítani). Kérdés, hogy a feszszabályzó átszerelhető-e egyikből a másikba? Remélhetőleg igen.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3410 Dátum: 2008.12.15 12:12:48 »
én tuti ezerrel nekiállnék, kegyetlenül idegesitene

Nem idegesítő - alig észrevehető!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3411 Dátum: 2008.12.15 12:42:12 »
jo a toltés ingadozás elmegy, de az uj aksi leszivás fatal error nálam
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3412 Dátum: 2008.12.15 12:47:27 »
jo a toltés ingadozás elmegy, de az uj aksi leszivás fatal error nálam
csak ha a fesszab egyszer nekiáll bacakodni..annak előbb utóbb sírós vége lesz...nem hiszem hogy ép Palaczk a Hargitán vagy éppen az Alpokban akar nekiállni szerelni!! :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3413 Dátum: 2008.12.15 14:40:31 »
Generátor csere nem játszik, ez a generátor egy éve lett komplett felújítva, kb. 30 ezerért  :excl: Nem fogom kiszedni... Annál is inkább nem, mert a másik generátor rossz (azt is fel kéne újítani). Kérdés, hogy a feszszabályzó átszerelhető-e egyikből a másikba? Remélhetőleg igen.
Na az nem úgy megy ám, sajna, kedves Hombre!
Ha egybeépített tronyos a fesszab, az akkor egy diódahíddal van megoldva a gencsin belül. Ahhoz inkább ne nyúljál, mert ha nem jól teszed össze, kampec az egésznek.
Fussál el egy vilamossági műhelybe, ahol kimérik Neked a dolgokat és xakember megmondja, hogy mi is legyen. A neten keresztül csak valószínűsítettük a problémát, ez nem szentírás.
Viszont nem érdemes ezzel tökölni, mert nagyobb baj is lehet belőle.
Az ingadozást egyébként az okozza, hogy a gencsi túltölt, aztán a diódahíd (fesszab) visszaszabályoz, elvben nem szabadna a tronyos fesszab működését szabad szemmel látni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3414 Dátum: 2008.12.16 19:50:41 »
Sziasztok!

Nem írtam egy ideje, mert nem nagyon volt időm, bocsi.   Látom sok minden folyik :)

Nagy baj történt a kicsi kocsikámmal  :wacko:      Megadta magát a váltó :(   Autópályán 130 körül, egy kisebb gyorsításkor valószínűleg elszakadt a fékszalagja, amúgy minden előjel nélkül. Minden sebességben úgy viselkedik, mintha üresben lenne a váltó, és közben egy lendkerékszerű fura zúgása van  :no:    A héten elkezdik majd szétszedni, megnézik, mi lehet a baja. Ha csak fékszalag, az talán még elviselhető kereteken belül javítható. Ha más is van, néznem kell donor kocsit :(

Hol érdemes szerintetek körülnézni ilyen ügyben? ebay.de-n nézegettem, de nem találtom komplett kocsit, se váltót.....  :(


'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3415 Dátum: 2008.12.16 20:03:22 »
Sziasztok!

Nem írtam egy ideje, mert nem nagyon volt időm, bocsi.   Látom sok minden folyik :)

Nagy baj történt a kicsi kocsikámmal  :wacko:      Megadta magát a váltó :(   Autópályán 130 körül, egy kisebb gyorsításkor valószínűleg elszakadt a fékszalagja, amúgy minden előjel nélkül. Minden sebességben úgy viselkedik, mintha üresben lenne a váltó, és közben egy lendkerékszerű fura zúgása van  :no:    A héten elkezdik majd szétszedni, megnézik, mi lehet a baja. Ha csak fékszalag, az talán még elviselhető kereteken belül javítható. Ha más is van, néznem kell donor kocsit :(

Hol érdemes szerintetek körülnézni ilyen ügyben? ebay.de-n nézegettem, de nem találtom komplett kocsit, se váltót.....  :(



Van egy jó automataváltós telefonszámom...az enyémet is az csinálta.....de egyébként lehet hogy konverter  bajod lesz.....
Azt nem tudod...az egyel újabbé mint a Tied...1989-esnek a váltója nem jó Neked??
Azt tudok egy bontottat!! Egyik ismerősömnél abból van egy!!
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.17 12:03:40 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3416 Dátum: 2008.12.16 20:09:00 »
jo a toltés ingadozás elmegy, de az uj aksi leszivás fatal error nálam

Arról már írtam jópárszor... Komoly, kitartó kísérletek történtek a hibaok megtalálására. Eddig eredménytelenül - de mondjuk eddig nem tudtam, hogy egy relé is van abban a körben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3417 Dátum: 2008.12.16 20:11:44 »
Generátor csere nem játszik, ez a generátor egy éve lett komplett felújítva, kb. 30 ezerért  :excl: Nem fogom kiszedni... Annál is inkább nem, mert a másik generátor rossz (azt is fel kéne újítani). Kérdés, hogy a feszszabályzó átszerelhető-e egyikből a másikba? Remélhetőleg igen.
Na az nem úgy megy ám, sajna, kedves Hombre!
Ha egybeépített tronyos a fesszab, az akkor egy diódahíddal van megoldva a gencsin belül. Ahhoz inkább ne nyúljál, mert ha nem jól teszed össze, kampec az egésznek.
Fussál el egy vilamossági műhelybe, ahol kimérik Neked a dolgokat és xakember megmondja, hogy mi is legyen. A neten keresztül csak valószínűsítettük a problémát, ez nem szentírás.
Viszont nem érdemes ezzel tökölni, mert nagyobb baj is lehet belőle.
Az ingadozást egyébként az okozza, hogy a gencsi túltölt, aztán a diódahíd (fesszab) visszaszabályoz, elvben nem szabadna a tronyos fesszab működését szabad szemmel látni.

Hát tudod, hogy én nem állok neki magam szerelni villamos dolgokat. Úgyhogy mindenképpen villanyászhoz megyek majd. Egyébként az ingadozást "nem tölt-tölt" állapotok között kell elképzelni, tehát nem "tölt-túltölt" állapotok között. Ezt a fényerőből jól látom. Olyan, mintha ilyen 1500 körüli fordulaton még nem lenne egyenletes a töltés, csak szakaszos.

Elvileg a tavalyi felújítás során ez a diódahíd (vagy micsoda) is cserélve lett a generátorban...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3418 Dátum: 2008.12.16 20:14:40 »
Sziasztok!

Nem írtam egy ideje, mert nem nagyon volt időm, bocsi.   Látom sok minden folyik :)

Nagy baj történt a kicsi kocsikámmal  :wacko:      Megadta magát a váltó :(   Autópályán 130 körül, egy kisebb gyorsításkor valószínűleg elszakadt a fékszalagja, amúgy minden előjel nélkül. Minden sebességben úgy viselkedik, mintha üresben lenne a váltó, és közben egy lendkerékszerű fura zúgása van  :no:    A héten elkezdik majd szétszedni, megnézik, mi lehet a baja. Ha csak fékszalag, az talán még elviselhető kereteken belül javítható. Ha más is van, néznem kell donor kocsit :(

Hol érdemes szerintetek körülnézni ilyen ügyben? ebay.de-n nézegettem, de nem találtom komplett kocsit, se váltót.....  :(

Ember, nekem itt hever a garázsomban egy V1 Camry automata váltó ('85-ös 2.0 GLi-ből való), ami nekem biztosan nem fog sosem kelleni  :excl: Csak nem biztos, hogy pontosan ugyanaz a típus, mert ebbe már mennek mindenféle vezetékek is (ECT)  ::) ... Mindjárt küldök sms-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3419 Dátum: 2008.12.16 20:55:16 »
Ember, nekem itt hever a garázsomban egy V1 Camry automata váltó ('85-ös 2.0 GLi-ből való), ami nekem biztosan nem fog sosem kelleni  :excl: Csak nem biztos, hogy pontosan ugyanaz a típus, mert ebbe már mennek mindenféle vezetékek is (ECT)  ::) ... Mindjárt küldök sms-t.
Előre is köszönöm a segítséged, nagyuram  :wub:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D