Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129533 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3390 Dátum: 2008.12.11 10:43:18 »
Keresunk egy feltehetoleg lopott Toyota Camry-t, melyet rablashoz hasznaltak
2008.12.02-en 16:13-kor.
Rendszama: P 349 VHR vagy P 345 VHR
feltehetoleg ez is hamis
 
A gepkocsi jellegzetessegei:
- Evjarat: 1996.08 - 2001.07 (hatul vekony csiklampas)
- Vilagosmetal szinu
- Hatul legterelo szarny
- Hatso oldalablakok foliazottak
- Napfenyteto
- Hutomaszk nem gyari, hanem kromkeretes sotet belseju, Toyota emblema nelkul
- Teli gumik acel felnivel
- Tolatolampai nem mukodnek
 
Amennyiben valamikor jart barmelyik kepviseletukon ill. szervizukben, kerem ertesitsenek bennunket ill. a Rendorseget.
 
Elore is koszonjuk.
 
Tisztelettel:
Bogár Róbert
Mobil: +36 20 344-0908
bogar_robert@metal-ker.hu
 
Metál-Ker Kft. (www.metal-ker.hu)
H-8999 Zalalövő, Dózsa Gy. u. 16.
Tel.: +36 92 371-014  Fax: +36 92 372-572
E-mail: metalker@metal-ker.hu



Látom a bűnözők is rájöttek hogy mivel kell menekülni...csak megbízható autóval!! :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3391 Dátum: 2008.12.11 19:44:31 »
tudnak vmit a fiúk.  :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3392 Dátum: 2008.12.13 23:12:42 »
Az egy dolog, hogy mit tud, és az is, hogy mit sugall.
Én az utóbbihoz igazítanám az autót.
De mivel a tiéd, neked kell tudnod. Ha úgy gondolod, hogy attól jobb, szebb lesz (neked, a lelkednek), akkor meg kell csinálni.

Jól látod, és nekem tényleg valami látensen harciasat sugall  :yes: ... Tudom, hogy ez valahol hülyeség, de én így érzem  :) ! A széles, szögletes eleje a komoly nézésével, az egész, mai viszonylatban erősen lapított, alacsony formája, belülről nézve a nagy tepsi motorháztető, a mély hang, a figyelemre méltó "ugrási képesség" egész alacsony fordulatról is 1-2-3-ban... Ez új korában csak egy családi batár volt, nem vitás - de nekem nem az. Cruisernek éppen lehet cruiser - battlecruiser  :yes:

És ehhez jön, hogy a relatíve igényes futóműve, nem túl nagy tömege, arányai (szélesség/magasság) és alacsony súlypontja miatt objektíven is képes felvenni a versenyt kanyargós úton sok mai modern tömegautóval. Legutóbbi példa: pár hete jöttünk haza Balatonról, én elöl a Camryvel, mögöttem OK fine Audi A2-essel. Kb. 10 fok volt, esett az eső. Ugye kopott nyári gumik a Camryn. Ergo a mecseki szerpentinen nem is mentem gyorsan, így is el-elkezdett sodródni a kocsi eleje pár kanyarban. Erre mondja OK fine, miután hazaértünk, hogy az A2-esben több kanyarban is dolgozott az ESP  :ph34r: ... Jó, az egy meglehetősen magas építésű autó, és elég keskeny (175-ös) gumik vannak rajta - de fiatal téli gumik, és hát mégiscsak egy, a Camrynél közel két évtizeddel későbbi fejlesztésű kocsi! És, mondom, saját skála szerint abszolút nem mentem gyorsan. Ha tippelnem kellett volna, azt mondom, hogy ezt a tempót bármilyen modern autóval követni - sétagalopp. Erre kiderül, hogy az A2 is csúszáshatáron volt ott, ahol én is.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.13 23:15:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3393 Dátum: 2008.12.14 12:40:39 »
két dolgot mondok. :
-ha teccik a tuning csináld. kutya se fogja érteni de ha neked jó... :clap:
- eccer rábaxol!  :-* ezekkel a mecseki kanyarokkal :yawn:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3394 Dátum: 2008.12.14 17:00:47 »
két dolgot mondok. :
-ha teccik a tuning csináld. kutya se fogja érteni de ha neked jó... :clap:
- eccer rábaxol!  :-* ezekkel a mecseki kanyarokkal :yawn:
Ugyanmá'!!!
Én a zweitakt Trabimmal negyedikben (!!!) abszolváltam a Mecseki kanyarokat, az egyszem aszem jobb hármast kivéve. Aki ismeri a trabit, akkor az tudja, hogy ez mit jelent.

Na jó ez nem mostanában volt, hanem a boldog '80-as évek második felében. Akkor ifjú voltam és bohó. Nomeg a kocsin Viktoria acéleradiál feszült. :excl:  :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3395 Dátum: 2008.12.14 17:49:12 »
jó. anno én is megpördültem a ladámmal abécsi meg az üllöi uton a klinikáknál ajégen tükörgumikkal és csak röhögtem egyet.
az akkor volt. ma más idok járnak
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3396 Dátum: 2008.12.14 18:42:04 »
két dolgot mondok. :
-ha teccik a tuning csináld. kutya se fogja érteni de ha neked jó... :clap:
- eccer rábaxol!  :-* ezekkel a mecseki kanyarokkal :yawn:

Tuning  :eek: ? Eszemben sincs tuningolni.

A kanyarok meg... hát ja. Nincs kizárva. De azért igyexem nem rábaxni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3397 Dátum: 2008.12.14 18:44:17 »
Azt veszem észre egy ideje a Camryn, hogy alacsony fordulaton mintha ingadozna a töltés. Gyors, szabályos ütemben változik (gyengül-erősödik) a világítás fényereje  :ph34r: ... Mitől lehet ez? Feszszabályzó? És, gondolom, aligha tesz jót az elektromos rendszernek, pl. az izzóknak  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3398 Dátum: 2008.12.14 18:47:11 »
A másik dolog: Misi segítségével  :yes: az ebayról beszereztem egy komplett kapcsolási rajzot a Camryhez, és ezt tanulmányozva kiderült, hogy a belső világítás körében (amelyik ugye xarakodik és leszívja az akksit) van egy relé is. Na mármost, okozhatja a problémát maga a relé? Mert én azt nagyon valószínűtlennek tartom, hogy az a kis, talán ha 1-2 wattos gyújtáskapcsoló-világítás képes pár nap alatt töküresre nullázni az akksit - ráadásul úgy veszem észre, hogy az akksi olyankor is ürül, mikor a kis vacak nem is világít. Gyors ütemben ürül, már 24 óra állás után észrevehetően lassabban forgatja az önindítót  :helpsmilie: ... Csinálhatja ezt a relé?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3399 Dátum: 2008.12.14 18:48:34 »
Azt veszem észre egy ideje a Camryn, hogy alacsony fordulaton mintha ingadozna a töltés. Gyors, szabályos ütemben változik (gyengül-erősödik) a világítás fényereje  :ph34r: ... Mitől lehet ez? Feszszabályzó? És, gondolom, aligha tesz jót az elektromos rendszernek, pl. az izzóknak  ::) ...
nagy az esélyed rá hogy fesszabályzó gondod lehet!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3400 Dátum: 2008.12.14 19:19:47 »
A másik dolog: Misi segítségével  :yes: az ebayról beszereztem egy komplett kapcsolási rajzot a Camryhez, és ezt tanulmányozva kiderült, hogy a belső világítás körében (amelyik ugye xarakodik és leszívja az akksit) van egy relé is. Na mármost, okozhatja a problémát maga a relé? Mert én azt nagyon valószínűtlennek tartom, hogy az a kis, talán ha 1-2 wattos gyújtáskapcsoló-világítás képes pár nap alatt töküresre nullázni az akksit - ráadásul úgy veszem észre, hogy az akksi olyankor is ürül, mikor a kis vacak nem is világít. Gyors ütemben ürül, már 24 óra állás után észrevehetően lassabban forgatja az önindítót  :helpsmilie: ... Csinálhatja ezt a relé?

Igen, a relé zárlatos. Egyértelműen a csere segít!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3401 Dátum: 2008.12.14 19:20:41 »
Azt veszem észre egy ideje a Camryn, hogy alacsony fordulaton mintha ingadozna a töltés. Gyors, szabályos ütemben változik (gyengül-erősödik) a világítás fényereje  :ph34r: ... Mitől lehet ez? Feszszabályzó? És, gondolom, aligha tesz jót az elektromos rendszernek, pl. az izzóknak  ::) ...
nagy az esélyed rá hogy fesszabályzó gondod lehet!!
Megerúsítve a fesszab! Csere! Ha mechanikus, akkor szétszed és az érintkezőket fimon polírpapírral felszabályoz!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3402 Dátum: 2008.12.14 19:24:14 »
Azt veszem észre egy ideje a Camryn, hogy alacsony fordulaton mintha ingadozna a töltés. Gyors, szabályos ütemben változik (gyengül-erősödik) a világítás fényereje  :ph34r: ... Mitől lehet ez? Feszszabályzó? És, gondolom, aligha tesz jót az elektromos rendszernek, pl. az izzóknak  ::) ...
nagy az esélyed rá hogy fesszabályzó gondod lehet!!
Megerúsítve a fesszab! Csere! Ha mechanikus, akkor szétszed és az érintkezőket fimon polírpapírral felszabályoz!
Plussz folyékony kalapács..:) WD40 vagy kontakt spray!! :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3403 Dátum: 2008.12.14 19:25:46 »
Na jó ez nem mostanában volt, hanem a boldog '80-as évek második felében. Akkor ifjú voltam és bohó. Nomeg a kocsin Viktoria acéleradiál feszült. :excl:  :yes: :yes:

Hééééééééé az már tunning volt....ledobtad a tutti diagonál gummákat?? :scooter:

Rendeztem az elrontott idézést. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.14 19:27:08 írta Trotter66 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3404 Dátum: 2008.12.14 19:28:02 »
Na jó ez nem mostanában volt, hanem a boldog '80-as évek második felében. Akkor ifjú voltam és bohó. Nomeg a kocsin Viktoria acéleradiál feszült. :excl:  :yes: :yes:

Hééééééééé az már tunning volt....ledobtad a tutti diagonál gummákat?? :scooter:

Rendeztem az elrontott idézést. Trotter

Azért lett lényegesen nagyobb a kanyarsebesség. 155/80-R13 -ra módosult.  :laugh:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.