Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129364 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3300 Dátum: 2008.11.29 19:45:32 »
Ma lámpánál....2008-as hybrid mellém áll...50 körüli úr a tulaj....ablakot lehúzza és megbeszéltük hogy jó autónk van!! :)
Hiába...camry az camry!! :)  :devil:
A kolléganőm férjének elveszett a gyógyszere... Most vesz egy 1998-as 3.0 automata Camry-t... Gyönyörű bordó, tipp-topp... ::) ::)
Elveszett???? Most találta meg!! :) Most vesz egy 3 literes nyugtató és adrenalin bombát!! :)  :devil:
:clap: :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3301 Dátum: 2008.11.30 00:20:34 »
Nem tom a sziloplaszton mit értesz....de van spec. tömítőpaszta azzal jobban jársz mint a sziloval...a paszta direkt ilyen célokra van....hőálló,és ellen áll a fagyállónak és az olajnak is....a würth-öset ajánlani tudom csak..:)

Na, majd megnézem, mit találok :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3302 Dátum: 2008.11.30 15:03:14 »
Nem tud valaki egy 1997-es modellhez jobb oldali lámpamozgató motort?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3303 Dátum: 2008.11.30 16:56:23 »
Celica topic!
Megtaláltam a wiesbaden-i Celica klónját Pesten! :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3304 Dátum: 2008.11.30 19:00:48 »
ez hogy van ez a relézés? házilag?
Nem.
Bemegyek a bóttba, oszt veszek oldalanként két relét, aztán hazaballagok, előveszem a szüxséges szerszámzatot, seritaltot, oszt nekiállok és megcsinálom. :devil: :devil:
minek oldalanként 2 :eek:
Nekem van 1 a tompítottnak és 1 a refinek, monnyuk, ha bexarik az gázosabb, mint ha 2 lenne az igaz
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3305 Dátum: 2008.11.30 19:24:38 »
ez hogy van ez a relézés? házilag?
Nem.
Bemegyek a bóttba, oszt veszek oldalanként két relét, aztán hazaballagok, előveszem a szüxséges szerszámzatot, seritaltot, oszt nekiállok és megcsinálom. :devil: :devil:
minek oldalanként 2 :eek:
Nekem van 1 a tompítottnak és 1 a refinek, monnyuk, ha bexarik az gázosabb, mint ha 2 lenne az igaz

Na akkor meg is válaszoltad saját magadnak... :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3306 Dátum: 2008.12.01 16:59:17 »
Termosztát-csere végrehajtva  :yes: ... Gondoltam, megpróbálom mindenféle tömítő-trutymó nélkül, elvégre a könyv sem írja, hogy használni kéne ilyet hozzá - és sikerült, nem szivárog  :clap: !

Persze alaposan megpucováltam a fészket, ahová bemegy a tömítőgyűrű. Ezzel ment el a legtöbb idő, vagy fél órán át kapirgáltam-drótkeféztem-smirgliztem  :sweatdrop: ... de megérte  :) !

Utána próba: láss csodát, a mutató egyből újra megtalálta azt a "kicsivel fél alatt" üzemi pozíciót, amelyben korábban mindig tartózkodott  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3307 Dátum: 2008.12.01 18:56:04 »
Termosztát-csere végrehajtva  :yes: ... Gondoltam, megpróbálom mindenféle tömítő-trutymó nélkül, elvégre a könyv sem írja, hogy használni kéne ilyet hozzá - és sikerült, nem szivárog  :clap: !

Persze alaposan megpucováltam a fészket, ahová bemegy a tömítőgyűrű. Ezzel ment el a legtöbb idő, vagy fél órán át kapirgáltam-drótkeféztem-smirgliztem  :sweatdrop: ... de megérte  :) !

Utána próba: láss csodát, a mutató egyből újra megtalálta azt a "kicsivel fél alatt" üzemi pozíciót, amelyben korábban mindig tartózkodott  :yes:
Milyen furcsa lesz hogy jó lesz a fűtésed..:) :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3308 Dátum: 2008.12.01 19:09:30 »
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/F_nyk_pek_0340.jpg
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/F_nyk_pek_0339.jpg
Szerintetek mennyit érne elkérnem a vasért ha el szeretném adni úgy hogy adok mellé még majdnem egy komplett autót alkatrésznek??
1995.11 havi,full...Kisebb karcok vannak rajt,ülések nem a legszebbek....egyébként rendben van...felújított váltó van bent...de azt is adok mellé egy plusszot, új hűtő,új NGK platina gyertyák,20e km van a szíjakban,vízpumpában!!..friss olaj, balos féltengelycsukló hisztis...de az is megvan az új!!
Szerintetek?? Mert ezen a rohadt hasz.autón mindenféle ár van.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3309 Dátum: 2008.12.01 19:43:49 »
Milyen furcsa lesz hogy jó lesz a fűtésed..:) :)

Működött eddig is, csak nem volt tökéletes. Nem volt teljesen xar a régi termosztát, tehát nem volt folyamatosan nyitva, csak túl korán nyitott ki. Ez úgy nézett ki, hogy a mutató a normális tempóban megindult fölfelé, de aztán a szokásosnál lejjebb megállt. Annál aztán nem is ment lejjebb, tehát nem hűlt vissza, de nem is érte el teljesen a normál üzemi hőmérsékletet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3310 Dátum: 2008.12.01 19:51:03 »
Szerintetek mennyit érne elkérnem a vasért ha el szeretném adni úgy hogy adok mellé még majdnem egy komplett autót alkatrésznek??

hat ez nagyon nehez kerdes foleg a donorral egyutt. lehet h nem is kell a vevönek.  nincs hova rakni stb.
de most van ideje az ilyennek mert olcso a benzin. ilyenkor bátrabb a vevő.
kié? tiéd?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3311 Dátum: 2008.12.01 19:55:36 »
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/F_nyk_pek_0340.jpg
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/F_nyk_pek_0339.jpg
Szerintetek mennyit érne elkérnem a vasért ha el szeretném adni úgy hogy adok mellé még majdnem egy komplett autót alkatrésznek??
1995.11 havi,full...Kisebb karcok vannak rajt,ülések nem a legszebbek....egyébként rendben van...felújított váltó van bent...de azt is adok mellé egy plusszot, új hűtő,új NGK platina gyertyák,20e km van a szíjakban,vízpumpában!!..friss olaj, balos féltengelycsukló hisztis...de az is megvan az új!!
Szerintetek?? Mert ezen a rohadt hasz.autón mindenféle ár van.....

Ha időben el kéne adni, akkor nem sokat  ::) ... Fosnak most autót venni a népek, pláne háromliteres automatát. De konkrét összeget tényleg nehezen tudnék mondani  :wacko: ... 900?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3312 Dátum: 2008.12.01 19:59:44 »
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/F_nyk_pek_0340.jpg
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/F_nyk_pek_0339.jpg
Szerintetek mennyit érne elkérnem a vasért ha el szeretném adni úgy hogy adok mellé még majdnem egy komplett autót alkatrésznek??
1995.11 havi,full...Kisebb karcok vannak rajt,ülések nem a legszebbek....egyébként rendben van...felújított váltó van bent...de azt is adok mellé egy plusszot, új hűtő,új NGK platina gyertyák,20e km van a szíjakban,vízpumpában!!..friss olaj, balos féltengelycsukló hisztis...de az is megvan az új!!
Szerintetek?? Mert ezen a rohadt hasz.autón mindenféle ár van.....

Ha időben el kéne adni, akkor nem sokat  ::) ... Fosnak most autót venni a népek, pláne háromliteres automatát. De konkrét összeget tényleg nehezen tudnék mondani  :wacko: ... 900?
Én is hasonló árra gondoltam!!  a donor egyébként már darabokban van!!
Ha ekörül nem viszik el akkor viszont inkább meghagyom...annyira nem s.o.s eladnom....csak egy új szerelem...LS400!! :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3313 Dátum: 2008.12.01 20:02:04 »
Szerintetek mennyit érne elkérnem a vasért ha el szeretném adni úgy hogy adok mellé még majdnem egy komplett autót alkatrésznek??

hat ez nagyon nehez kerdes foleg a donorral egyutt. lehet h nem is kell a vevönek.  nincs hova rakni stb.
de most van ideje az ilyennek mert olcso a benzin. ilyenkor bátrabb a vevő.
kié? tiéd?
Igen a sajátom....csak úgy kíváncsiság képp lehet felteszem...azt meglátjuk mi lesz....de annyira nem létfontosságú eladnom hogy valami aprópénzért odaadjam!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3314 Dátum: 2008.12.01 20:21:50 »
Ha időben el kéne adni, akkor nem sokat  ::) ... Fosnak most autót venni a népek, pláne háromliteres automatát. De konkrét összeget tényleg nehezen tudnék mondani  :wacko: ... 900?
Én is hasonló árra gondoltam!!  a donor egyébként már darabokban van!!
Ha ekörül nem viszik el akkor viszont inkább meghagyom...annyira nem s.o.s eladnom....csak egy új szerelem...LS400!! :)

Hát leginkább ez lehet most a reális, de ez az autó tényleg kicsit a "nincs ára" kategória. Nem könnyen eladható, annyi biztos. De ennyiért hátha... Írd ki 899-re, szerintem. És én az alufelnis kerekeket megpróbálnám külön eladni a helyedben. Kocsin nem fizetik meg őket, nem is elvárás ebben a korosztályban, ennél a típusnál. Nyilván van acélfelnid, azzal áruld. Én legalábbis ezt tenném.

A javításokról vannak papírjaid?

LS 400? Na ja, logikus lépés a V6 Camry után...  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )