Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129231 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3270 Dátum: 2008.11.25 12:54:20 »
Szia!
Gratula az autóhoz. Az ürömi szervizt (Supra-trend) valóban sokan dicsérik.Klubtagoknak kedvezményt is adnak.
Persze más is szóba jöhet. Pl. A Charile bt. Bár Ő most telephelyváltás közben van.

Gumi ügyben az általános topicon belül találsz egy "szaktopikot", ahol vásárolni is tudsz.


Koszonom a gyors valaszt es a segitseget! ;)

En is gratulalok, itt is..:D
Jovo heten csere-proba...:D

Udv,

mate
'94 Carina 2.0 GLi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3271 Dátum: 2008.11.25 13:49:57 »
Van riasztó... de ki volt kapcsolva. Persze ettől még éppen okozhatta a bajt... Na, jövő héten elkocogok vele villanyászhoz, mert ez így nem helyzet, hogy ha három napig nem használom az autót, leürül az akksi  :wacko: ... Nem mellesleg így lassan tönkreteszi nekem a tavaly decemberben drága pénzért vett új Toyota akksimat  :censored:
Neked is szökik az energia??  :eek:   Walakinek már szóltam, de még mindig nem jött segíteni.  Én is reggelente érzem, h olyan nehezen teker az önindító, pedig minden nap járok vele. Ha napközben indítok, egész jó, de reggelre mindig meggyengül.... Valami nálam se stimmel.  Ja, és a gyújtáskapcsoló-fény nálam is önálló életet él  :)  És minő meglepetés, nekem is Toyota akksim van, pár hónapos....  Csütörtökön megyek nagyszervízre, majd megnézetem ezt is.

Hopsza, ezek szerint típushibára bukkantunk  :sorcerer: ...

Ez nálam már évek óta van, és eszkalálódik. A műszerfali "nyitott ajtó" visszajelző fény rég kiégett, az utastérlámpát jó ideje nem tudom miatta az "ajtónyitásra bekapcs" pozícióban használni, és egy ideje nélkülöznöm kell a riasztót is, mióta párszor éjnek idején random módon bekapcsolva felverte a családot  :hammer: ... Ehhez jön, hogy ugye 3-4 nap alatt nullára szívja az akksit, szóval összességében véve nagyon szeretetre méltó jelenség  :2guns: !

Mindenféle kísérlet, hogy a hibát az ajtó-kapcsolók környékén lokalizáljuk, kudarcot vallott. Ugyanígy képtelenek voltunk arra is, hogy mesterségesen előidézzük a hibát  ::) ...

Viszont, érdekes módon, mikor tavaly decemberben meg lett babrálva annak a nyavalyás gyújtás-világításnak a környéke, utána közel négy hónapra eltűnt a jelenség! De aztán újra kezdődött  :no:

Szóval hajlok rá, hogy ott keressem a hiba okát - csak éppen nem értem, hogy az a kis xar hogyan képes ilyen rövid idő alatt így lenullázni az akksit  :wacko: ? Ezért sajnos tartok tőle, hogy mégsem ott lesz a hiba, hanem valahol a kasztniban valami vezetékről lejött a szigetelés, és valahová odaér  ::) ...

Kíváncsi vagyok, nálad mit találnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3272 Dátum: 2008.11.25 13:54:38 »
Sziasztok,

Kb 2 hete vettem egy 97es, 2.2es benzines, manualis camryt, nagyon bejovos!! ;)

(...) van kerdesem legkondival kapcs - kozepen hideget fuj, ha labra es szelvedore allitom a futest (...)

Szia! Klassz autót vettél  :yes:

A leírt jelenség normális, ez a rendeltetésszerű működés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3273 Dátum: 2008.11.25 14:41:30 »
Sziasztok,

Kb 2 hete vettem egy 97es, 2.2es benzines, manualis camryt, nagyon bejovos!! ;)
Mivel ez eletem elso autoja (igy 30 fele, 12 eves jogsival mar nem art...) semmi tapasztalatom nincsen, raadasul technikailag szinte lovesem sincsen az autokrol (egy jobaratom segitett a vasarlasban).
Igazabol nagyon jol fut az auto, de szeretnem megnezetni (kicsit mintha kopognanak a lengescsillapitok, de lehet, h csak rossz utakon jarok, ill van kerdesem legkondival kapcs - kozepen hideget fuj, ha labra es szelvedore allitom a futest, riaszto van mikor magatol bekapcsol, ha sokaig hagyom nyitva, de van, amikor nem + kisebb dolgok, mint nem eg a benti vilagitas ajtonyitasra - rossz maga a lampa...) es szeretnem normalis aron es jofej tarsasaggal ezt elintezni. A tulaj mondta, h majd ad telefonszamot ahhoz a srachoz, aki eddig foglalkozott vele, de ez persze elmaradt. Egy toyotas cimbimtol hallottam, h allitolag Uromon van messze a legjobb Toyota szerviz, igaz ez?
Ja, es "olcsodejo" teligumit es (fel)szerelot, ha tudtok, annak is orulnek (bar ez kicsit talan off)...

Segitsegeteket elore is koszonettel!

ben
Hali!!! :)
Gratula az autóhoz...csak nem az a fehér amit a használtautón árultak pár hete??!!  Az szép kis vas volt!! :)
Odzsee barátunkkal beszélj szerviz ügyben....de ha kell a száma hívj fel engem...20/942-8174 és megadom az övét....korrekt srác!! :) ( Jocó ne vigyorogj ha olvasod!!! :) ) De egyébként a futóműkopogás az tipushiba..általában a szilentek miatt szokott zörögni...vagy a gátló!! Na még egyszer sok sikert az autóhoz!!  :excl:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3274 Dátum: 2008.11.25 16:12:22 »
ezek az elektromos dolgok q idegesitoek. nekem minden el. dolog mukodik , most égett ki a fütéspanel mögötti izzo.  :nono:
szombaton cserélem ki . már alig várom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3275 Dátum: 2008.11.25 19:18:32 »
Hopsza, ezek szerint típushibára bukkantunk  :sorcerer: ...

Ez nálam már évek óta van, és eszkalálódik. A műszerfali "nyitott ajtó" visszajelző fény rég kiégett, az utastérlámpát jó ideje nem tudom miatta az "ajtónyitásra bekapcs" pozícióban használni, és egy ideje nélkülöznöm kell a riasztót is, mióta párszor éjnek idején random módon bekapcsolva felverte a családot  :hammer: ... Ehhez jön, hogy ugye 3-4 nap alatt nullára szívja az akksit, szóval összességében véve nagyon szeretetre méltó jelenség  :2guns: !

Mindenféle kísérlet, hogy a hibát az ajtó-kapcsolók környékén lokalizáljuk, kudarcot vallott. Ugyanígy képtelenek voltunk arra is, hogy mesterségesen előidézzük a hibát  ::) ...

Viszont, érdekes módon, mikor tavaly decemberben meg lett babrálva annak a nyavalyás gyújtás-világításnak a környéke, utána közel négy hónapra eltűnt a jelenség! De aztán újra kezdődött  :no:

Szóval hajlok rá, hogy ott keressem a hiba okát - csak éppen nem értem, hogy az a kis xar hogyan képes ilyen rövid idő alatt így lenullázni az akksit  :wacko: ? Ezért sajnos tartok tőle, hogy mégsem ott lesz a hiba, hanem valahol a kasztniban valami vezetékről lejött a szigetelés, és valahová odaér  ::) ...

Kíváncsi vagyok, nálad mit találnak.
Majd beszámolok róla :)  Nekem riasztóm sincs, csak távirányítós központi záram.  A belső világításomban nincs izzó, a csomagtérét fixen kikapcsoltam. 
3 dolog lehet még: 
- központi zár vagy a távirányítós modul valamilyen módon vhogy
- vmi zárlat-szerűség
- vagy mégis az a nyamvadt kis gyújtáskapcsoló-fény (ki fogom köttetni)

Más:
szerinted 100/80-as izzót berakhatok, nem fogja károsítani a foncsort? Eszméletlen vacak a világításom, este alig látok valamit....

'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3276 Dátum: 2008.11.25 19:34:40 »
Más:
szerinted 100/80-as izzót berakhatok, nem fogja károsítani a foncsort? Eszméletlen vacak a világításom, este alig látok valamit....



Bár nem én voltam a megkérdezett, de mivel jelentős tapasztalatom van az emelt wattszámú izzókkal kapcsolatban bátran kijelenthetem:

ha a fényszóró búrája üveg, és a foncsorod fém, akkor  relézést követően semmi baja nem lehet sem a foncsornak, sem másnak. Viszont meg kell nézni, hogy az akksiról a tápáram milyen keresztmetszetű vezetéket kapjon, valamint előfeltétele a dolognak a tökéletes kontakt az izzó csokijával.

Nekem most a Dai-ban is ilyen izzó üzemel, tökéletes, és semmi baja semminek. (Korábban Skoda 120 GLS, Mitsu Galantból kettő, Lancerből egy, valamint a Carina E-ben is ilyen emelt wattszámú ez szolgált.)

Hozátartozik, hogy mindegyik kocsimban úgy a tompi, mint a távfény le volt relézve.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.25 22:42:32 írta Palaczk »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3277 Dátum: 2008.11.25 19:43:06 »
ez hogy van ez a relézés? házilag?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3278 Dátum: 2008.11.25 19:58:04 »
Más:
szerinted 100/80-as izzót berakhatok, nem fogja károsítani a foncsort? Eszméletlen vacak a világításom, este alig látok valamit....


Nálam mindegyik autómban nagyobb watt számú izzó üzemelt....most is a camryban 90/100W ice blue...előtte 80/100W sima, előtte Toyota optibright emeltfényű izzó volt....soha semmi gond nem volt....nyugodtan beleteheted szerintem nem lesz káros....max jobban fogsz látni!! :)
Egyébként általában minden elektromos kütyü túl van méretezve,épp áram,és feszültség ingadozások miatt...(vezeték,relé,csati,stb!!)..és mivel P=U*I azaz a teljesítmény ezektől függ!! Tehát nem vszínű hogy gond lenne!! na ezt jól leírtam...még én se bizti hogy megértem!! :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.26 08:55:04 írta szkaresz28 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3279 Dátum: 2008.11.26 13:00:18 »
ez hogy van ez a relézés? házilag?
Nem.
Bemegyek a bóttba, oszt veszek oldalanként két relét, aztán hazaballagok, előveszem a szüxséges szerszámzatot, seritaltot, oszt nekiállok és megcsinálom. :devil: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3280 Dátum: 2008.11.26 13:13:31 »
De egyébként amit mindenkinek ajánlani tudok....tudnék,... ha tehetné az a xenon...nem drága már...és rohadt jó!! :) a nem drágán azt értem hogy a rohadt "madaras tescoban" az iceblue 2600Ft-volt darabja!! így jobb a xenon...áramfelvétele is kevesebb!!...én is most veszem meg havertól...kb 20 perce beszéltem vele...a komplett H4-es bixenon szettet 12-be..:) Remélem jó lesz...egy hetet használta azt hála az égnek eladta az autóját...így meg ez megmaradt!!  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.26 13:18:12 írta szkaresz28 »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3281 Dátum: 2008.11.26 13:14:52 »
ez hogy van ez a relézés? házilag?
Nem.
Bemegyek a bóttba, oszt veszek oldalanként két relét, aztán hazaballagok, előveszem a szüxséges szerszámzatot, seritaltot, oszt nekiállok és megcsinálom. :devil: :devil:
a kulcsszó akkor a ser....ahogy kiveszem szavaidból.. :devil:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3282 Dátum: 2008.11.26 16:18:41 »
De egyébként amit mindenkinek ajánlani tudok....tudnék,... ha tehetné az a xenon...nem drága már...és rohadt jó!! :) a nem drágán azt értem hogy a rohadt "madaras tescoban" az iceblue 2600Ft-volt darabja!! így jobb a xenon...áramfelvétele is kevesebb!!...én is most veszem meg havertól...kb 20 perce beszéltem vele...a komplett H4-es bixenon szettet 12-be..:) Remélem jó lesz...egy hetet használta azt hála az égnek eladta az autóját...így meg ez megmaradt!!  :devil:

Na csak óvatosan, olvass, csak bele a világítós tocsikba!
Ha kell segítség, szólj! Kiművelődtem magam a témában elméletileg és gyakorlatilag is!
Izzót és HID-t meg xakbóttban vesz az ember fijja, nem pedig madaras és nem madaras teszkóban...  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3283 Dátum: 2008.11.26 17:04:04 »
De egyébként amit mindenkinek ajánlani tudok....tudnék,... ha tehetné az a xenon...nem drága már...és rohadt jó!! :) a nem drágán azt értem hogy a rohadt "madaras tescoban" az iceblue 2600Ft-volt darabja!! így jobb a xenon...áramfelvétele is kevesebb!!...én is most veszem meg havertól...kb 20 perce beszéltem vele...a komplett H4-es bixenon szettet 12-be..:) Remélem jó lesz...egy hetet használta azt hála az égnek eladta az autóját...így meg ez megmaradt!!  :devil:

Na csak óvatosan, olvass, csak bele a világítós tocsikba!
Ha kell segítség, szólj! Kiművelődtem magam a témában elméletileg és gyakorlatilag is!
Izzót és HID-t meg xakbóttban vesz az ember fijja, nem pedig madaras és nem madaras teszkóban...  :ph34r:
"Teccsós" Árat azt mondtam csak amin kiakadtam!! :) Egyébként az optibright-et azt toyotáéknál vettem...annak is 2200 volt db.-ja...igazából még 2-3 éve vettem 90/100-as Ice blue-t azt nagyon szerettem...igaz azóta se láttam sehol ezekkel a parákkal!! Xenonnal nem hiszem hogy gondom lenne...haver igazából ezekkel is foglalkozik...olcsón hozzá jut...autószerelő,és alkatrészek forg. is foglalkoznak!! :) Azért is adja oda ennyiért...ő is olcsón szerezte!! :) De azért köszi az infót..:)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3284 Dátum: 2008.11.27 09:57:03 »
De egyébként amit mindenkinek ajánlani tudok....tudnék,... ha tehetné az a xenon...nem drága már...és rohadt jó!! :) a nem drágán azt értem hogy a rohadt "madaras tescoban" az iceblue 2600Ft-volt darabja!! így jobb a xenon...áramfelvétele is kevesebb!!...én is most veszem meg havertól...kb 20 perce beszéltem vele...a komplett H4-es bixenon szettet 12-be..:) Remélem jó lesz...egy hetet használta azt hála az égnek eladta az autóját...így meg ez megmaradt!!  :devil:

Na csak óvatosan, olvass, csak bele a világítós tocsikba!
Ha kell segítség, szólj! Kiművelődtem magam a témában elméletileg és gyakorlatilag is!
Izzót és HID-t meg xakbóttban vesz az ember fijja, nem pedig madaras és nem madaras teszkóban...  :ph34r:
"Teccsós" Árat azt mondtam csak amin kiakadtam!! :) Egyébként az optibright-et azt toyotáéknál vettem...annak is 2200 volt db.-ja...igazából még 2-3 éve vettem 90/100-as Ice blue-t azt nagyon szerettem...igaz azóta se láttam sehol ezekkel a parákkal!! Xenonnal nem hiszem hogy gondom lenne...haver igazából ezekkel is foglalkozik...olcsón hozzá jut...autószerelő,és alkatrészek forg. is foglalkoznak!! :) Azért is adja oda ennyiért...ő is olcsón szerezte!! :) De azért köszi az infót..:)

Nekem a Dai-ban 80/100-as Tungsragold van, nagyon bejön, ütős, nálam a lilás-kékes-sárgás szín a bejövős. Az SC-ben meg 4300K-a xenon HID van.
A mociban meg még egy duolux 35W-os izzó..... Sztem abba is befigyel egy kis xenon, de csak tavasszal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.