Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129125 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3240 Dátum: 2008.11.22 00:50:30 »
csak kis érdekesség...tudom nem camry...hanem a régi celicám 1997-ben..:)

Wazz, ilyen Celicád volt, és nem tartottad meg  :eek: ?! Milyen gyönyörű gépek ezek  :clap:

Mondjuk, én is azt mondtam apámnak anno '95-ben, hogy inkább a Coronát adjuk el, mert a Moszkvicshoz ragaszkodom  ::) ... De azóta persze visszakerült a Corona is  :yes: !

Ez meg én vagyok, frissen érettségizett büszke 18 és fél éves fejjel - meg az akkori 412-esem, "aki" három évvel volt idősebb nálam  :laugh:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3241 Dátum: 2008.11.22 00:56:09 »
Csúnyán szívja valami a Camry akksiját  ::) ... Minap öt napot állt jóbarátnémnál, és olyan mértékben lemerült, hogy még a műszerfali kontroll-lámpák is alig gyulladtak föl  :eek: ... Az akksi még nincs egy éves, és a töltés kifogástalan. Ja, mikor októberben az ausztriai utam miatt két hetet (!) állt az autó, de úgy, hogy le volt véve a negatív saru, akkor persze pöccre indított utána. Szóval nem az akksival van gond - valami szívja az áramot, de rondán  :ph34r:

Csak tudnám, hogy mi ?!? Riasztó direkt nem volt bekapcsolva. Az a nyavalyás gyújtáskapcsoló-megvilágító fény ugyan szokott égni random módon, de egyrészt most nem égett, másrészt az talán ha 1-2 wattos lehet, ergo öt nap alatt nem nullázhat így le egy fullra töltött, jó állapotú akkumulátort!

Megint el kéne vinnem villamossági szereldébe  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3242 Dátum: 2008.11.22 00:59:36 »
Kapcsolási rajzod már van hozzá...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3243 Dátum: 2008.11.22 01:11:00 »
Kapcsolási rajzod már van hozzá...

Ja, de tudom én azt szerinted "olvasni" ? A válasz: nem  :whistling: ... Azért szerez(tet)tem be, hogy meg tudjam mutatni a szakiknak, ha szükséges.

De azért majd belesasolok  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3244 Dátum: 2008.11.22 08:05:15 »
csak kis érdekesség...tudom nem camry...hanem a régi celicám 1997-ben..:)

Wazz, ilyen Celicád volt, és nem tartottad meg  :eek: ?! Milyen gyönyörű gépek ezek  :clap:

Mondjuk, én is azt mondtam apámnak anno '95-ben, hogy inkább a Coronát adjuk el, mert a Moszkvicshoz ragaszkodom  ::) ... De azóta persze visszakerült a Corona is  :yes: !

Ez meg én vagyok, frissen érettségizett büszke 18 és fél éves fejjel - meg az akkori 412-esem, "aki" három évvel volt idősebb nálam  :laugh:

Imádom ezeket a retro vasakat én is!! :)
Egyébként jó nagy állat voltam,de 2000-ben adtam el mert vettem egy szivar audit akkor (amit meg is bántam) meg volt mellette még 2 kisebb autó,azt az egyik nagy köbcentisnek mennie kellett a háztól....sajna a celica volt a soros..mondjuk haver vette meg...ő is használta 2005-ig....Mondjuk azért is bánom mert sógorom nagybátyjától vettem meg...72e km volt az autóban mikor elhoztam...náluk ilyen harmadik-hobby autóként volt és csak állt....legnagyobb baja össz-vissz egy kuplungtárcsa csere...meg fékbetét csere volt..:)
Mondjuk csak annyira szerettem hogy a kaszniszámát,és motorszámát a mai napig tudom fejből!! :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3245 Dátum: 2008.11.22 08:06:53 »
Csúnyán szívja valami a Camry akksiját  ::) ... Minap öt napot állt jóbarátnémnál, és olyan mértékben lemerült, hogy még a műszerfali kontroll-lámpák is alig gyulladtak föl  :eek: ... Az akksi még nincs egy éves, és a töltés kifogástalan. Ja, mikor októberben az ausztriai utam miatt két hetet (!) állt az autó, de úgy, hogy le volt véve a negatív saru, akkor persze pöccre indított utána. Szóval nem az akksival van gond - valami szívja az áramot, de rondán  :ph34r:

Csak tudnám, hogy mi ?!? Riasztó direkt nem volt bekapcsolva. Az a nyavalyás gyújtáskapcsoló-megvilágító fény ugyan szokott égni random módon, de egyrészt most nem égett, másrészt az talán ha 1-2 wattos lehet, ergo öt nap alatt nem nullázhat így le egy fullra töltött, jó állapotú akkumulátort!

Megint el kéne vinnem villamossági szereldébe  :whistling:
Riasztó ha van...??? engem ez szivatott valamelyik autómnál,de keményen....azt a végén az lett a sorsa hogy kikötöttem!! :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3246 Dátum: 2008.11.22 15:19:38 »
Riasztó ha van...??? engem ez szivatott valamelyik autómnál,de keményen....azt a végén az lett a sorsa hogy kikötöttem!! :)

Van riasztó... de ki volt kapcsolva. Persze ettől még éppen okozhatta a bajt... Na, jövő héten elkocogok vele villanyászhoz, mert ez így nem helyzet, hogy ha három napig nem használom az autót, leürül az akksi  :wacko: ... Nem mellesleg így lassan tönkreteszi nekem a tavaly decemberben drága pénzért vett új Toyota akksimat  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3247 Dátum: 2008.11.22 15:21:17 »
Imádom ezeket a retro vasakat én is!! :)
Egyébként jó nagy állat voltam,de 2000-ben adtam el mert vettem egy szivar audit akkor (amit meg is bántam) meg volt mellette még 2 kisebb autó,azt az egyik nagy köbcentisnek mennie kellett a háztól....sajna a celica volt a soros..mondjuk haver vette meg...ő is használta 2005-ig....Mondjuk azért is bánom mert sógorom nagybátyjától vettem meg...72e km volt az autóban mikor elhoztam...náluk ilyen harmadik-hobby autóként volt és csak állt....legnagyobb baja össz-vissz egy kuplungtárcsa csere...meg fékbetét csere volt..:)
Mondjuk csak annyira szerettem hogy a kaszniszámát,és motorszámát a mai napig tudom fejből!! :)

És aztán mi lett vele? Ennek a típusnak most már egyre nagyobb értéke van, elkezdett fölmenni.

(A Corona helyett mi is "szivar" Audit vettünk '95-ben - és mi is megbántuk  ::) ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3248 Dátum: 2008.11.22 17:04:27 »
Imádom ezeket a retro vasakat én is!! :)
Egyébként jó nagy állat voltam,de 2000-ben adtam el mert vettem egy szivar audit akkor (amit meg is bántam) meg volt mellette még 2 kisebb autó,azt az egyik nagy köbcentisnek mennie kellett a háztól....sajna a celica volt a soros..mondjuk haver vette meg...ő is használta 2005-ig....Mondjuk azért is bánom mert sógorom nagybátyjától vettem meg...72e km volt az autóban mikor elhoztam...náluk ilyen harmadik-hobby autóként volt és csak állt....legnagyobb baja össz-vissz egy kuplungtárcsa csere...meg fékbetét csere volt..:)
Mondjuk csak annyira szerettem hogy a kaszniszámát,és motorszámát a mai napig tudom fejből!! :)

És aztán mi lett vele? Ennek a típusnak most már egyre nagyobb értéke van, elkezdett fölmenni.

(A Corona helyett mi is "szivar" Audit vettünk '95-ben - és mi is megbántuk  ::) ...)

Hát én az audi után kezdtem besokallni a német autókból....haver is jó nagy állat volt mint én...beszámíttatta egy daewoo kalos-ba!! :( Ha tudnám mi van a celicával simán visszavásárolnám!! :) De néztem régebben a mobile.de-n egyet...elég húzós áron volt!! :(

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3249 Dátum: 2008.11.22 19:59:14 »
csak kis érdekesség...tudom nem camry...hanem a régi celicám 1997-ben..:)

Wazz, ilyen Celicád volt, és nem tartottad meg  :eek: ?! Milyen gyönyörű gépek ezek  :clap:

Mondjuk, én is azt mondtam apámnak anno '95-ben, hogy inkább a Coronát adjuk el, mert a Moszkvicshoz ragaszkodom  ::) ... De azóta persze visszakerült a Corona is  :yes: !

Ez meg én vagyok, frissen érettségizett büszke 18 és fél éves fejjel - meg az akkori 412-esem, "aki" három évvel volt idősebb nálam  :laugh:



Nyugatnémet rendszám a 412-esen, magyar felségjellel? Passau-i? ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3250 Dátum: 2008.11.22 22:14:32 »
Hát én az audi után kezdtem besokallni a német autókból....haver is jó nagy állat volt mint én...beszámíttatta egy daewoo kalos-ba!! :( Ha tudnám mi van a celicával simán visszavásárolnám!! :) De néztem régebben a mobile.de-n egyet...elég húzós áron volt!! :(

Fölfelé megy ezeknek a Celicáknak az ára, de időről időre még előkerülnek 1500-2000 euroért szép darabok a mobile-n. Csak oda kell figyelni, ha valaki tényleg egy ilyet akar... Pár hónapja láttam is egy olyan szépet, hogy majd' a szívem szakadt meg: egy metálbordó liftbacket, remek külsővel, kifogástalan beige (!) belsővel - csak az alap (asszem 75 lovas) 1.6-os motorral, de cserébe automata váltóval  :wub: ... Xaros 1600 euroért, ha jól emlékszem! Szóval akad még ilyen autó, megfizethető áron.

(Ami az Audit illeti, nagyon rondán megszívatott minket, háromszor robbant le teljesen, ezen kívül is a szó szoros értelmében alig volt olyan időszaka a nálunk töltött hat év alatt, amikor valami ne lett volna elromolva rajta.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3251 Dátum: 2008.11.22 22:15:33 »
Nyugatnémet rendszám a 412-esen, magyar felségjellel? Passau-i? ::)

Ja-ja, passaui. Ez a Corona eredeti rendszáma, poénból tettem rá a fotó kedvéért  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3252 Dátum: 2008.11.23 08:37:27 »
Hát igen...múltkor én is találtam egy feketét...2000Euro körül 2.0Gt automatát 1982-es volt asszem....de igazából nekem ez a 2.0St tetszik ami nekem volt..:) 4 körlámpa stb!! és lehetőleg 80-as évjárat előtti!! :)
Audi=ipari hulladék...szintén szívtam vele én is...automata váltó,hengerfej,ac pumpa,kf-es motorszámhoz nem kaptam vez.mű szíjat anno.....soroljam még??? Ja és a csúcs...nincs vízhőfokmérő abban a kivitelben ami nekem volt (2.2CD) hanem csak azt jelzi amikor már forr a víz...a gyagyás német...arra már nem gondolt hogy a vízgőzt már én is észreveszem??!!  :censored: soha többet....de a Totalcar népítéletet olvasva...most sincsenek a legjobb helyen a VW csoport autói (2000évj.Passat-ot pl nagyon leszólják)!!
Nem mondom..a mostani camryval is voltak bajaim...de az az előző tulaj hanyagsága miatt jöttek elő...de ami ki lett cserélve gyárira azóta azokkal semmi bajom nincs!! :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.23 14:08:37 írta szkaresz28 »

szkaresz27

  • Vendég
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.23 14:04:59 írta szkaresz28 »

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3254 Dátum: 2008.11.23 16:04:59 »
Sziasztok!

Régen voltam itt a sok melóm miatt.Szeva Karesz:)

Szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani,hogy egy kissebb szervízt üzemeltetünk Budapesten,mely általános autójavítással,karosszéria lakatolással és fényezéssel foglalkozik.Ha valakinek olcsó és gyors munkára van szüksége hívjon bátran.Számot priviben adok.Hétköznap este és hétvégén is dolgozunk.
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"