Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129671 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3210 Dátum: 2008.11.11 21:54:41 »
Biztos sznob vagyok, de én gyárit vagy nippartsot vennék. Egy termosztát nem egy nagy találmány, így nagyon elrontani sem lehet szerintem...

Hát pont ezért nem értem, hogy adódhat négyszeres ár-különbözet. Amúgy kíváncsi vagyok, mennyi lehet a gyári... Ha az nem lenne több 5-6 ezernél, megvenném! De ebben valahogy nem nagyon tudok reménykedni. Hacsak nem Optifitet értünk a "gyári" alatt - ahelyett viszont tényleg inkább megveszem a Nippartsot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3211 Dátum: 2008.11.11 21:59:22 »
Maga az antenna kemény 1800 pénz volt  ::) ... Mondjuk nem is valami nagy durranás, az Avensisben a gyári antennával sokkal jobb a vétel; dehát ennyiért mit várjon az ember?
Én 800 pénzért vettem nemrég kihúzható, teleszkópos, királyságos antennát, majd rám is vár ez a művelet :)   Elég vacak helyen van az antenna, könnyen letörik sajna....
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3212 Dátum: 2008.11.11 22:15:18 »
Ma végre kicseréltem a Camryn a letörött antennát - kb. két és fél éve törték le  ::) ... Hiába no, így szalad az idő. Valahogy mindig volt valami más dolgom.

Node most megvan :yes: ! Mentségemre legyen mondva, hogy a művelet nem annyira 1xű, le kell hozzá venni a bal első kereket, kiszerelni a műanyag sárvédő-dobot, nőgyógyász üzemmódban turkálni a sárvédő alatt, és bent a lábtérben is van bontani való, nomeg oda a kábelt behuzigálni, a rádióra rádugni sem egy leányálom, közben szépen rám is sötétedett  :sweatdrop: ... de megvan!

Maga az antenna kemény 1800 pénz volt  ::) ... Mondjuk nem is valami nagy durranás, az Avensisben a gyári antennával sokkal jobb a vétel; dehát ennyiért mit várjon az ember?

-------------------------------

A másik dolog: a termosztát-cserét most, hogy bejöttek a hidegek, nem nagyon odázhatom már tovább. Legutóbb Balatonról hazafelé már csak a skála egynegyedénél állt a hőmérő mutatója, pedig akkor még kb. 10 fok volt. Városban is alig negyed fölé megy föl. Érdekes jelenség ez a lassú halál, de cserélni kell, nincs mese. Meg is néztem sebtiben a Láng oldalán, hogy mibe kerül egy ilyen. No, hát van Valeo 8887-ért, ehhez nem biztos, hogy ragaszkodni fogok  ::) ... aztán van valami "Vernet" (sosem hallottam eddig ezt a márkanevet, de az oldal szerint "prémium"!) 4951-ért; és végül van Nipparts - 2086-ért  :eek: ... Na, ekkora árkülönbséget sem gyakran lát az ember! És bár én alapvetően jónak tartom a Nippartsot, de mit tudhat ez, ilyen kevés pénzért? Hogy a fenébe lehet ennyivel olcsóbb, mint a másik kettő  :whistling: ?
Árkülönbség?!!! Kérdezd a kedves kereskedőket.....valamikor a jobbik fajta az olcsóbb...bár ezt nem tom hogy csinálják...de gondolom kisebb rajt a hasznuk.....sztem a Nipparts nem rossz minőség.....bár én az enyémbe 4400 pééééééééézért vettem a gyárit..:) :) :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3213 Dátum: 2008.11.11 23:54:36 »
Árkülönbség?!!! Kérdezd a kedves kereskedőket.....valamikor a jobbik fajta az olcsóbb...bár ezt nem tom hogy csinálják...de gondolom kisebb rajt a hasznuk.....sztem a Nipparts nem rossz minőség.....bár én az enyémbe 4400 pééééééééézért vettem a gyárit..:) :) :)

Meg fogom kérdezni a gyári árát - és ha ilyesmi nagyságrend, mint amit te is írsz, akkor azt fogom venni  :yes: ... A következő 365 ezer km-en úgyis eléggé eloszlik az a plusz pár ezer forint  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3214 Dátum: 2008.11.11 23:56:45 »
Maga az antenna kemény 1800 pénz volt  ::) ... Mondjuk nem is valami nagy durranás, az Avensisben a gyári antennával sokkal jobb a vétel; dehát ennyiért mit várjon az ember?
Én 800 pénzért vettem nemrég kihúzható, teleszkópos, királyságos antennát, majd rám is vár ez a művelet :)   Elég vacak helyen van az antenna, könnyen letörik sajna....

Lett volna 800-ért is, de az valahogy máshogy nézett ki, mint az eddig benne lévő; míg az 1800-as ugyanolyan volt.

Amúgy, gondolom, nálad is a b.e. sárvédőn van az antenna. Nem törik az le olyan könnyen - feltéve, ha kedves emberek nem működnek ebben közre...  :2guns:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3215 Dátum: 2008.11.12 12:51:16 »
Árkülönbség?!!! Kérdezd a kedves kereskedőket.....valamikor a jobbik fajta az olcsóbb...bár ezt nem tom hogy csinálják...de gondolom kisebb rajt a hasznuk.....sztem a Nipparts nem rossz minőség.....bár én az enyémbe 4400 pééééééééézért vettem a gyárit..:) :) :)

Meg fogom kérdezni a gyári árát - és ha ilyesmi nagyságrend, mint amit te is írsz, akkor azt fogom venni  :yes: ... A következő 365 ezer km-en úgyis eléggé eloszlik az a plusz pár ezer forint  :whistling:
Mondjuk nekem ez a nagyon "akciós" ár volt..:) Véletlenül raktáron megmaradt..:) De bizti jobban megéri a gyárit megvenni!! :)

Jago

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3216 Dátum: 2008.11.12 16:34:56 »
Sziasztok,

örömmel láttam ezt a fórumot, a nap nagy részét a visszaolvasásával töltöttem.

Segítséget szeretnék kérni. Van egy '89-es Camrym, 2,5 V6. Sajnos az elejét sikerült kicsit lerombolnom és szeretném most ezt megcsináltatni és más, időszerű karbantartásokat is elvégezni rajta. Tudnátok ajánlani valakit, aki jártas ebben a típusban és végez autószerelési és lakatos munkákat is. (A karbantartás vezérmű és tartozékai, termosztát és a hűtő is + némi futómű) Jó lenne Budapest vagy budai környéke, mert ugyan járóképes, de csak korlátozottan.

Köszi előre is,
Jago

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3217 Dátum: 2008.11.12 17:16:06 »
Sziasztok,

örömmel láttam ezt a fórumot, a nap nagy részét a visszaolvasásával töltöttem.

Segítséget szeretnék kérni. Van egy '89-es Camrym, 2,5 V6. Sajnos az elejét sikerült kicsit lerombolnom és szeretném most ezt megcsináltatni és más, időszerű karbantartásokat is elvégezni rajta. Tudnátok ajánlani valakit, aki jártas ebben a típusban és végez autószerelési és lakatos munkákat is. (A karbantartás vezérmű és tartozékai, termosztát és a hűtő is + némi futómű) Jó lenne Budapest vagy budai környéke, mert ugyan járóképes, de csak korlátozottan.

Köszi előre is,
Jago

Szia! Üdv a Fórumon  :)

Kukkants be a "Szerelők, szervizek" fórumba. Mondjuk ott lakatost nem fogsz találni, de szerelőt igen; és ő majd talán tud lakatost is ajánlani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3218 Dátum: 2008.11.12 17:19:52 »
Ha már így elkapott a karbantartási láz (lásd tegnap, antenna) - ma kapott új gumiszőnyeg-garnitúrát is a Camry. Ennek is legfőbb ideje volt már, mert a vezetőoldali tavasz óta lyukas volt (a gázpedál előtt, ahol a jobb lábam sarka kikoptatta) - győztem kiporszívózni/kárpittisztítóval & szivaccsal & kefével kiszedni a világos színű padlókárpitba fél év alatt belegyógyult koszt  ::) ... de most ismét szép  :yes:

Egy füst alatt kapott egy alapos porszívózást & kárpittisztítós kezelést a padlószőnyeg többi része is.

Csak azt sajnálom, hogy gumiszőnyegből csak feketét tudtam szerezni - állítólag az általam keresett világosszürkét nem gyártják már  :no: ... Pedig az sokkal jobban passzol az autó belső színvilágához, mint a fekete (és mellesleg a por, kosz is kevésbé látszik rajta). Dehát ez van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Jago

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3219 Dátum: 2008.11.12 17:37:09 »
Sziasztok,

örömmel láttam ezt a fórumot, a nap nagy részét a visszaolvasásával töltöttem.

Segítséget szeretnék kérni. Van egy '89-es Camrym, 2,5 V6. Sajnos az elejét sikerült kicsit lerombolnom és szeretném most ezt megcsináltatni és más, időszerű karbantartásokat is elvégezni rajta. Tudnátok ajánlani valakit, aki jártas ebben a típusban és végez autószerelési és lakatos munkákat is. (A karbantartás vezérmű és tartozékai, termosztát és a hűtő is + némi futómű) Jó lenne Budapest vagy budai környéke, mert ugyan járóképes, de csak korlátozottan.

Köszi előre is,
Jago

Szia! Üdv a Fórumon  :)

Kukkants be a "Szerelők, szervizek" fórumba. Mondjuk ott lakatost nem fogsz találni, de szerelőt igen; és ő majd talán tud lakatost is ajánlani.



Hi,

nagyon köszi, már meg is néztem és megyek egyeztetésre. Menni kell az öregnek még Karácsony előtt  :)

Helyretettem az idézetet.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.12 17:39:01 írta Misi »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3220 Dátum: 2008.11.12 19:45:10 »
Hi,

nagyon köszi, már meg is néztem és megyek egyeztetésre. Menni kell az öregnek még Karácsony előtt  :)

Nincs mit :) ! Mit kajál egy ilyen jószág? Néhány éve nagyon szemeztem eggyel, automata volt ráadásul (a tiéd is az), jó kondíciókkal vehettem volna meg, korrekt állapotban, 300 ezerért  ::) ... De végül nem akartam hűtlenné válni az Öreglányhoz  :wub: ... Ezzel együtt, az érdeklődésemet nem veszítettem el a típus iránt. Szóval, mennyit eszik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3221 Dátum: 2008.11.12 22:35:07 »
Nah...megvettem az olajat...gyári Toyota...10W40...volt valakinek valami tapasztalata ezzel kapcs. esetleg??? Mondjuk jó áron sikerült (1000Ft/l) :)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3222 Dátum: 2008.11.12 22:39:20 »
Sziasztok,

örömmel láttam ezt a fórumot, a nap nagy részét a visszaolvasásával töltöttem.

Segítséget szeretnék kérni. Van egy '89-es Camrym, 2,5 V6. Sajnos az elejét sikerült kicsit lerombolnom és szeretném most ezt megcsináltatni és más, időszerű karbantartásokat is elvégezni rajta. Tudnátok ajánlani valakit, aki jártas ebben a típusban és végez autószerelési és lakatos munkákat is. (A karbantartás vezérmű és tartozékai, termosztát és a hűtő is + némi futómű) Jó lenne Budapest vagy budai környéke, mert ugyan járóképes, de csak korlátozottan.

Köszi előre is,
Jago
Odzsee barátunk Toyota szervizes...ha gondolod hívj fel és dobom a számát...szerintem mindenben tud segíteni!! Az én számom 20-942-8174 hívj nyugodtan...jah és lehet 2.5 V6 alkatrészekben is tudok lépni vmit...arra is tudok adni egy telószámot szerintem....de előbb azután utána kérdezek!! :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3223 Dátum: 2008.11.12 23:34:13 »
Nah...megvettem az olajat...gyári Toyota...10W40...volt valakinek valami tapasztalata ezzel kapcs. esetleg??? Mondjuk jó áron sikerült (1000Ft/l) :)

Mintha vhol azt olvastam volna, hogy az Esso a beszállító... de erre most nem tenném a nyakamat. Mindenesetre ennyiért eléggé baráti volt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Jago

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3224 Dátum: 2008.11.13 00:23:52 »
Hi,

nagyon köszi, már meg is néztem és megyek egyeztetésre. Menni kell az öregnek még Karácsony előtt  :)

Nincs mit :) ! Mit kajál egy ilyen jószág? Néhány éve nagyon szemeztem eggyel, automata volt ráadásul (a tiéd is az), jó kondíciókkal vehettem volna meg, korrekt állapotban, 300 ezerért  ::) ... De végül nem akartam hűtlenné válni az Öreglányhoz  :wub: ... Ezzel együtt, az érdeklődésemet nem veszítettem el a típus iránt. Szóval, mennyit eszik?

Hello, az én kényelmes stílusommal városban 12-13 litert, viszonylag rövid távokon, Budaörsről befelé, gondolhatod...  :) autópályán 9-11-ig. Bejártam vele egész Franciaországot, akkor olyan 10 l körül jött ki az átlag (5500 km út alatt). Egyébként lehet, hogy ez volt az, néhány éve eladó volt, aztán maradt.