Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129702 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3195 Dátum: 2008.11.08 11:11:50 »
nem eccerübb egy komplett sárvédőcsere?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3196 Dátum: 2008.11.08 11:17:05 »
nem eccerübb egy komplett sárvédőcsere?

Mi köze egymáshoz a kettőnek? A-oszlopról beszéltem egyrészt; másrészt nem arról, hogy mit csináljak a meglévő rozsdával, hanem hogy miként akadályozzam meg a jövőbelit...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3197 Dátum: 2008.11.08 12:05:02 »
Komplettet nem..de javításban vagy üregvédelemben szívesen segítek....mivel kamrám nincs...és komlett fényezést csak ott lehet igényesen megcsinálni!!

Akkor az üregvédelemről lehet, hogy majd beszélhetünk, ha ki lesz lakatolva a Camrym  :yes: ... Szívesen bevállalnék érte egy pesti utat, hogy normálisan meg legyen csinálva. Arról is van elképzelésed, hogy hol kell hozzá megfurkálni a kasztnit, illetve hogy egyáltalán meg kell-e furkálni? Bár mondjuk az A-oszlopba máshogy nem nagyon tudom, hogy miként lehetne bejuttatni a cuccost...
Ha esedékes lesz,akkor dobj egy privit és megadom a telószámom és megoldjuk!! :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3198 Dátum: 2008.11.08 12:10:46 »
Ha esedékes lesz,akkor dobj egy privit és megadom a telószámom és megoldjuk!! :)

Rendben  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3199 Dátum: 2008.11.08 14:59:47 »
nem eccerübb egy komplett sárvédőcsere?

Mi köze egymáshoz a kettőnek? A-oszlopról beszéltem egyrészt; másrészt nem arról, hogy mit csináljak a meglévő rozsdával, hanem hogy miként akadályozzam meg a jövőbelit...

a saját gondommal kapcsolatban irtam. a két hátso sárvédomet kikezdte a roszda
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3200 Dátum: 2008.11.08 17:10:53 »
nem eccerübb egy komplett sárvédőcsere?

Mi köze egymáshoz a kettőnek? A-oszlopról beszéltem egyrészt; másrészt nem arról, hogy mit csináljak a meglévő rozsdával, hanem hogy miként akadályozzam meg a jövőbelit...

a saját gondommal kapcsolatban irtam. a két hátso sárvédomet kikezdte a roszda

Ja, értem. Kicsit nehéz volt követni, így idézet nélkül :) ...

Emiatt komplett hátsó sárvédőt cserélni elég nagy zöldség lenne. Óriási meló, rengeteg plusz költség, rendesen szét kell vágni hozzá az autó hátulját. Javítóívet kell behegeszteni; ha rendes lakatos csinálja, nagyon sokáig tart. Nekem pl. baloldalt 2000-ben cserélték, és csak idén tavasszal kezdett újra rozsdásodni.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 17:13:10 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3201 Dátum: 2008.11.08 17:50:48 »
Segítség kellene, Carina II, 90-es 2000 cm3-nek a hűtője jó lehet az enyémbe?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3202 Dátum: 2008.11.08 18:05:31 »
Segítség kellene, Carina II, 90-es 2000 cm3-nek a hűtője jó lehet az enyémbe?
Szerintem felejtős...de utángyártott hűtőt rohadt olcsón lehet kapni Pesten....de megkeresem neked a papírt ahol én vettem annak a címét.....nekem a 3.0 automatához 28e volt....
Csak nem elfáradt a tied haver?
Egyébként ha 3.0-hoz találsz bontottat azt is bele lehet okosítani..ha felhívod a Kenni-t elmondja hogyan.... :devil:

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3203 Dátum: 2008.11.08 22:42:08 »
Segítség kellene, Carina II, 90-es 2000 cm3-nek a hűtője jó lehet az enyémbe?
Szerintem felejtős...de utángyártott hűtőt rohadt olcsón lehet kapni Pesten....de megkeresem neked a papírt ahol én vettem annak a címét.....nekem a 3.0 automatához 28e volt....
Csak nem elfáradt a tied haver?
Egyébként ha 3.0-hoz találsz bontottat azt is bele lehet okosítani..ha felhívod a Kenni-t elmondja hogyan.... :devil:

Jaa, közbe megnéztem a Bárdi honlapján, nem passzol a carina hűtő az enyémbe. Amikor nálad voltam akkor már néztük ezt a hibát, felül a műanyag rögzítő fülek mellett szivárog, tettem bele hűtő tömítőt, de 2 hónap után újra kezdte a szivárgást, ezen a részen nem lehet forrasztani, csak cserélni. Ha megtalálod a címet akkor majd rakd fel, nem akarok bele nagyobb hűtőt, jó a 2,2-es is.
Majd szélvédőt kell vennem, de van 1 év a műszaki, az még ráér..

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3204 Dátum: 2008.11.09 12:34:46 »
83-as mind a két autó, és GLi felszereltség. Liftback. 2.0 motor. Kvázi minden ugyanaz. Kivéve persze a váltót - másra én sem tudok gondolni, bár fene tudja, lehet, hogy piacok függvényében is volt eltérés. Én pl. azt tudom, hogy az enyém Svájcba gyártott modell, és ez 105 lovas, míg a legtöbb más európai piacon 107 lovas kivitelt forgalmaztak (emissziós követelmények állnak a háttérben).
Így van, az enyém is svájci :)  Ott virítanak a svájci emissziós címkék még a motorháztető belsején, bár már jól kopottan. Még annyi vákumcsövet..... Komplett labirintus :)
Újkorában még katalizátoros is volt, csak az a 25 év alatt "kiflexeltetett" a rendszerből.   Gondolkodom rajta, ha majd fel lesz újítva egyszer a kipufogó rendszer, akkor rakatok majd bele katalizátort is.  Tizenpárezerért tudok szerezni vadi új Bosalt :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3205 Dátum: 2008.11.09 12:42:05 »
83-as mind a két autó, és GLi felszereltség. Liftback. 2.0 motor. Kvázi minden ugyanaz. Kivéve persze a váltót - másra én sem tudok gondolni, bár fene tudja, lehet, hogy piacok függvényében is volt eltérés. Én pl. azt tudom, hogy az enyém Svájcba gyártott modell, és ez 105 lovas, míg a legtöbb más európai piacon 107 lovas kivitelt forgalmaztak (emissziós követelmények állnak a háttérben).
Így van, az enyém is svájci :)  Ott virítanak a svájci emissziós címkék még a motorháztető belsején, bár már jól kopottan. Még annyi vákumcsövet..... Komplett labirintus :)
Újkorában még katalizátoros is volt, csak az a 25 év alatt "kiflexeltetett" a rendszerből.   Gondolkodom rajta, ha majd fel lesz újítva egyszer a kipufogó rendszer, akkor rakatok majd bele katalizátort is.  Tizenpárezerért tudok szerezni vadi új Bosalt :)

Az enyém nem volt katos új korában sem. Mi a motorkódod? 2S-ELC? Elvileg annak kéne lennie. Az enyém simán 2S-EL.

Annak nem tudnál esetleg utánanézni, hogy gyári új karosszéria-elemekből rendelhető-e még valami ehhez az autóhoz? Konkrétan ötödik ajtó érdekelne... Pláne ha lenne rá vmi baráti ár ;) ...

A helyzet az, hogy az ötödik ajtóm alja csúnyán elrohadt, és a hülye fejemmel csak pár hónapja jöttem rá, hogy évek hosszú sora óta, folyamatosan beázik, valószínűleg a hátsó szélvédő bal alsó sarkánál  :wacko: ... A bal hátsó sárvédő alját is ez rohasztotta szét. Mivel a víz mindig a műanyag burkolatokon belül "járkált" csak (tehát pl. a csomagtérben nem jelent meg), ezért egész egyszerűen nem vettem észre  ::) ... Láttam persze már pár éve, hogy kezd mállani az ötödik ajtó alja, de betudtam a szokásos normál korróziónak.

Szóval, rendelhető-e még esetleg ilyen ajtó? Vagy ott figyel a jó öreg lehangoló F-es kód  ::) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3206 Dátum: 2008.11.11 19:54:33 »
Az enyém nem volt katos új korában sem. Mi a motorkódod? 2S-ELC? Elvileg annak kéne lennie. Az enyém simán 2S-EL.

Annak nem tudnál esetleg utánanézni, hogy gyári új karosszéria-elemekből rendelhető-e még valami ehhez az autóhoz? Konkrétan ötödik ajtó érdekelne... Pláne ha lenne rá vmi baráti ár ;) ...
Igen, 2S-ELC.  Volt.  Valamikor :)

Majd megnézem, de 99%, hogy F-es, ha nem, akkor pedig 200ezer pénz.....
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3207 Dátum: 2008.11.11 21:19:08 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3208 Dátum: 2008.11.11 21:47:04 »
Ma végre kicseréltem a Camryn a letörött antennát - kb. két és fél éve törték le  ::) ... Hiába no, így szalad az idő. Valahogy mindig volt valami más dolgom.

Node most megvan :yes: ! Mentségemre legyen mondva, hogy a művelet nem annyira 1xű, le kell hozzá venni a bal első kereket, kiszerelni a műanyag sárvédő-dobot, nőgyógyász üzemmódban turkálni a sárvédő alatt, és bent a lábtérben is van bontani való, nomeg oda a kábelt behuzigálni, a rádióra rádugni sem egy leányálom, közben szépen rám is sötétedett  :sweatdrop: ... de megvan!

Maga az antenna kemény 1800 pénz volt  ::) ... Mondjuk nem is valami nagy durranás, az Avensisben a gyári antennával sokkal jobb a vétel; dehát ennyiért mit várjon az ember?

-------------------------------

A másik dolog: a termosztát-cserét most, hogy bejöttek a hidegek, nem nagyon odázhatom már tovább. Legutóbb Balatonról hazafelé már csak a skála egynegyedénél állt a hőmérő mutatója, pedig akkor még kb. 10 fok volt. Városban is alig negyed fölé megy föl. Érdekes jelenség ez a lassú halál, de cserélni kell, nincs mese. Meg is néztem sebtiben a Láng oldalán, hogy mibe kerül egy ilyen. No, hát van Valeo 8887-ért, ehhez nem biztos, hogy ragaszkodni fogok  ::) ... aztán van valami "Vernet" (sosem hallottam eddig ezt a márkanevet, de az oldal szerint "prémium"!) 4951-ért; és végül van Nipparts - 2086-ért  :eek: ... Na, ekkora árkülönbséget sem gyakran lát az ember! És bár én alapvetően jónak tartom a Nippartsot, de mit tudhat ez, ilyen kevés pénzért? Hogy a fenébe lehet ennyivel olcsóbb, mint a másik kettő  :whistling: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3209 Dátum: 2008.11.11 21:49:34 »
Biztos sznob vagyok, de én gyárit vagy nippartsot vennék. Egy termosztát nem egy nagy találmány, így nagyon elrontani sem lehet szerintem...