Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129237 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3180 Dátum: 2008.11.07 23:21:54 »
Minden gyártónak visszaestek az eladásai. A gazdaság nem túl fényes...

Ezt most így kihangsúlyozták a TV2-n...hogy a népszerű hybridek, a Camry meg a Prius eladása esett vissza!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3181 Dátum: 2008.11.07 23:58:14 »
Mondjuk a hegesztés mellett mindig gyengül,és nyúlik a lemez...ott kezdi majd meg megint a rozsda...sajna..!!.
egyébként van kompresszorom,meg szórópisztolyaim is ha esetleg kellene vmiben segíteni!! :)

Köszönöm, lehet, hogy majd visszatérünk rá  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3182 Dátum: 2008.11.08 00:17:13 »
A modellkódom SV11L-UHPEEC
Alatta a kódsor (nemtom már sajna melyik a váltóé  :sweatdrop: ) : 145FT11-452A140L

Érdekes, az én modellkódom SV11L-UHMEEC. Mit jelent vajon nálad a P, illetve nálam az M betű?

A kódsorból a végén az A140L az erőátvitel kódja! Na, majd megnézem, a donor Camryé milyen.

Szerintem a gyártási év lesz a különbség a két kódnál, esetleg motor/felszereltségváltó(kézi/automata).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3183 Dátum: 2008.11.08 00:29:48 »
A modellkódom SV11L-UHPEEC
Alatta a kódsor (nemtom már sajna melyik a váltóé  :sweatdrop: ) : 145FT11-452A140L

Érdekes, az én modellkódom SV11L-UHMEEC. Mit jelent vajon nálad a P, illetve nálam az M betű?

A kódsorból a végén az A140L az erőátvitel kódja! Na, majd megnézem, a donor Camryé milyen.

Szerintem a gyártási év lesz a különbség a két kódnál, esetleg motor/felszereltségváltó(kézi/automata).

83-as mind a két autó, és GLi felszereltség. Liftback. 2.0 motor. Kvázi minden ugyanaz. Kivéve persze a váltót - másra én sem tudok gondolni, bár fene tudja, lehet, hogy piacok függvényében is volt eltérés. Én pl. azt tudom, hogy az enyém Svájcba gyártott modell, és ez 105 lovas, míg a legtöbb más európai piacon 107 lovas kivitelt forgalmaztak (emissziós követelmények állnak a háttérben).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3184 Dátum: 2008.11.08 05:48:13 »
Érdekes, az én modellkódom SV11L-UHMEEC. Mit jelent vajon nálad a P, illetve nálam az M betű?

A kódsorból a végén az A140L az erőátvitel kódja! Na, majd megnézem, a donor Camryé milyen.
Találtam neked egy oldalt a Toyota modell kódokról.
Ha nem is teljesen egyértelmű, de a te esetedben a a 4 sebességes autómata (P) és az 5 sebességes manuális váltó közötti különbséget jelöli.
Érdekes, hogy az utolsó C az jelzi, hogy Svájcba vagy Svédországba volt szállítva.
Nézz rá a főoldalra is, van technikai adat a Corona-ról is.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 05:53:11 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3185 Dátum: 2008.11.08 08:05:40 »
Szkaresz mennyi az árfolyama két hátso rohado sárvédo javitoiv cserének kb? érdekelne.koszi
az a pontozásos hegesztési technika a mérvadó?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3186 Dátum: 2008.11.08 08:11:01 »
Érdekes, az én modellkódom SV11L-UHMEEC. Mit jelent vajon nálad a P, illetve nálam az M betű?

A kódsorból a végén az A140L az erőátvitel kódja! Na, majd megnézem, a donor Camryé milyen.
Találtam neked egy oldalt a Toyota modell kódokról.
Ha nem is teljesen egyértelmű, de a te esetedben a a 4 sebességes autómata (P) és az 5 sebességes manuális váltó közötti különbséget jelöli.
Érdekes, hogy az utolsó C az jelzi, hogy Svájcba vagy Svédországba volt szállítva.
Nézz rá a főoldalra is, van technikai adat a Corona-ról is.

Köszi  :yes: ! Amúgy azt tudtam, hogy a kocsi Svájcba került újkorában - ezt írtam is tegnap este. Ezek szerint Szekéé is (mert a svédet nem tartom valószínűnek, ugye Svájcból jöttek hozzánk dögivel az autók a 90-es évek elején).
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 09:05:38 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3187 Dátum: 2008.11.08 08:39:57 »
Tanulmányozgatom az oldalt.

Érdekes, hogy a karosszéria-kód a Camry esetében (UHMEEC) "5 ajtós hatchback", míg a Coronánál (TLKDSW) "liftback"... szemlátomást helyenként maga a gyártó sem volt vele tisztában, hogy mit minek nevezzen. Pedig amúgy a gyári katalógusokban, prospektusokban stb. liftbacknak volt titulálva a Camry is.

(Szerk.) Zsír ez az oldal  :yes: !!! Közben rájöttem, hogy meg is van nekem régről, el volt mentve a Kedvencek közé, csak persze nem emlékeztem rá  :whistling: ... Szóval, megfejtettem egy csomó betűt a kódokból, pl. hogy a Camrym "luxury" felszereltségű, a Corona "deluxe", a donor Corona pedig "mid-level" (UHMEEC, TLKDSW, TLHNSW); valóban a harmadik karakterben az M jelöli az ötsebességes kézi váltót, a K a négysebességest, a H a háromgangos automatát stb... Klassz  :) ! Kösz még egyszer, afekete :flowers:

« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 09:15:42 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3188 Dátum: 2008.11.08 08:48:23 »
Szkaresz mennyi az árfolyama két hátso rohado sárvédo javitoiv cserének kb? érdekelne.koszi
az a pontozásos hegesztési technika a mérvadó?
Hali!!
Karosszériázásban nem vagyok otthon árakban...de utána kérdezek neked...csak festés...:) (azért írtam hogy kompresszorom,meg szórópisztolyom van)..de egyébként ha csináltatod arra figyelj nehogy "púposra" hegesszen aki csinálja...mert azzal aztán nem nagyon lehet mit kezdeni...max leflexelni....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3189 Dátum: 2008.11.08 09:04:55 »
Szkaresz mennyi az árfolyama két hátso rohado sárvédo javitoiv cserének kb? érdekelne.koszi
az a pontozásos hegesztési technika a mérvadó?
Hali!!
Karosszériázásban nem vagyok otthon árakban...de utána kérdezek neked...csak festés...:) (azért írtam hogy kompresszorom,meg szórópisztolyom van)..de egyébként ha csináltatod arra figyelj nehogy "púposra" hegesszen aki csinálja...mert azzal aztán nem nagyon lehet mit kezdeni...max leflexelni....

Akkor ezek szerint te vállalsz is fényezést adott esetben :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3190 Dátum: 2008.11.08 09:30:45 »
Szkaresz mennyi az árfolyama két hátso rohado sárvédo javitoiv cserének kb? érdekelne.koszi
az a pontozásos hegesztési technika a mérvadó?
Hali!!
Karosszériázásban nem vagyok otthon árakban...de utána kérdezek neked...csak festés...:) (azért írtam hogy kompresszorom,meg szórópisztolyom van)..de egyébként ha csináltatod arra figyelj nehogy "púposra" hegesszen aki csinálja...mert azzal aztán nem nagyon lehet mit kezdeni...max leflexelni....

ezért félek megcsináltatni mert szép javitást mág nem láttam. az a király mikor a pontheggesztés ott marad a kasznn :2guns:
és csunyán felxelik le..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3191 Dátum: 2008.11.08 10:27:17 »
Szkaresz mennyi az árfolyama két hátso rohado sárvédo javitoiv cserének kb? érdekelne.koszi
az a pontozásos hegesztési technika a mérvadó?
Hali!!
Karosszériázásban nem vagyok otthon árakban...de utána kérdezek neked...csak festés...:) (azért írtam hogy kompresszorom,meg szórópisztolyom van)..de egyébként ha csináltatod arra figyelj nehogy "púposra" hegesszen aki csinálja...mert azzal aztán nem nagyon lehet mit kezdeni...max leflexelni....

Akkor ezek szerint te vállalsz is fényezést adott esetben :) ?

Komplettet nem..de javításban vagy üregvédelemben szívesen segítek....mivel kamrám nincs...és komlett fényezést csak ott lehet igényesen megcsinálni!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3192 Dátum: 2008.11.08 10:30:04 »
Szkaresz mennyi az árfolyama két hátso rohado sárvédo javitoiv cserének kb? érdekelne.koszi
az a pontozásos hegesztési technika a mérvadó?
Hali!!
Karosszériázásban nem vagyok otthon árakban...de utána kérdezek neked...csak festés...:) (azért írtam hogy kompresszorom,meg szórópisztolyom van)..de egyébként ha csináltatod arra figyelj nehogy "púposra" hegesszen aki csinálja...mert azzal aztán nem nagyon lehet mit kezdeni...max leflexelni....

ezért félek megcsináltatni mert szép javitást mág nem láttam. az a király mikor a pontheggesztés ott marad a kasznn :2guns:
és csunyán felxelik le..

Amit láttam ami szépen volt megcsinálva,és jól ki is lehet gittelni,amikor egy kicsit visszahajtják az anyag szélét,és az illesztéshez pontoznak bele....erre lehet ráhúzni gittet és így már szépen meg lehet csinálni....:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3193 Dátum: 2008.11.08 10:50:08 »
Szkaresz mennyi az árfolyama két hátso rohado sárvédo javitoiv cserének kb? érdekelne.koszi
az a pontozásos hegesztési technika a mérvadó?
Hali!!
Karosszériázásban nem vagyok otthon árakban...de utána kérdezek neked...csak festés...:) (azért írtam hogy kompresszorom,meg szórópisztolyom van)..de egyébként ha csináltatod arra figyelj nehogy "púposra" hegesszen aki csinálja...mert azzal aztán nem nagyon lehet mit kezdeni...max leflexelni....

ezért félek megcsináltatni mert szép javitást mág nem láttam. az a király mikor a pontheggesztés ott marad a kasznn :2guns:
és csunyán felxelik le..

Amit láttam ami szépen volt megcsinálva,és jól ki is lehet gittelni,amikor egy kicsit visszahajtják az anyag szélét,és az illesztéshez pontoznak bele....erre lehet ráhúzni gittet és így már szépen meg lehet csinálni....:)

Ez így van, egyáltalán nem lehetetlen szépen megcsinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3194 Dátum: 2008.11.08 10:53:43 »
Komplettet nem..de javításban vagy üregvédelemben szívesen segítek....mivel kamrám nincs...és komlett fényezést csak ott lehet igényesen megcsinálni!!

Akkor az üregvédelemről lehet, hogy majd beszélhetünk, ha ki lesz lakatolva a Camrym  :yes: ... Szívesen bevállalnék érte egy pesti utat, hogy normálisan meg legyen csinálva. Arról is van elképzelésed, hogy hol kell hozzá megfurkálni a kasztnit, illetve hogy egyáltalán meg kell-e furkálni? Bár mondjuk az A-oszlopba máshogy nem nagyon tudom, hogy miként lehetne bejuttatni a cuccost...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )