Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129319 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3150 Dátum: 2008.11.04 23:26:58 »
Az autó egyébként tényleg nagyon polír...de már elég rég bent van ebben a kereskedésben...

Na ja... Ki a fene vesz most ennyi idős benzines autót, ekkora motorral  ::) ?
mondjuk én...:D dieselt sose...és 2.0 alatt sose..:) tehát nekem maradnak a nagy benzines szekerek..:) :)  :devil:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3151 Dátum: 2008.11.04 23:34:24 »
Hosszas vívódás, tesztnézegetés és árcédulák böngészése után a következő új gumira esett a választásom:

http://www.startgumi.hu/debica/navigator_2/.   Természetesen 185/70R13 méretben, ahogy illik :) (bár kicsit drágább ugye, mint a 175/70R13....)

Azt hiszem holnap fognak megérkezni, 35ezer lesz a komplett szett házhozszállítva....  Szerintem nem rossz ár...
A mostani, rossz futóműbeállítás miatt szétkopott, ütő, téli, ősrégi, 175-ös yokohamáknál biztosan jobb lesz....   


Hali...
ha nem száguldozol szerintem jó választás...kicsit magas...de ha nem küszöb letevősen kanyarodsz az autóddal nem hiszem hogy gond lenne..:) egyébként már a debica is kezd felnőni a többi gyárhoz ahogy tapasztalom.....az áruk meg még mindig majdnem hogy verhetetlen.....meg egyébként is az új gumi az új gumi....ha valami használt szutykot feltennél,az is lehet lenne ennyibe...és még lehet hogy a futóművedet..stb..is szétverné.....megnéztem ezen az oldalon a többi árat is...elég barátiak......(mondjuk mihez képest) mert a mai napig nem értem mi kerül egy nagyobb méretű gumiban 28-30ezer Ft-ba... :eek:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3152 Dátum: 2008.11.04 23:55:31 »
Az autó egyébként tényleg nagyon polír...de már elég rég bent van ebben a kereskedésben...

Na ja... Ki a fene vesz most ennyi idős benzines autót, ekkora motorral  ::) ?
mondjuk én...:D dieselt sose...és 2.0 alatt sose..:) tehát nekem maradnak a nagy benzines szekerek..:) :)  :devil:

És röhöghetsz, mert csak te tudod, hogy az autód nem 20 litert eszik, hanem kb. feleennyit  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3153 Dátum: 2008.11.05 00:47:09 »
Ó, jaj ...  :wub: ...  ::) ...  :no:

Miért nincs egy üres istállóm/pajtám/hangárom ??!?

Már venném is meg... E-rendszám rá, aztán azzal kivárnánk, míg eltörlik végre a qvva regadót  :hammer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3154 Dátum: 2008.11.05 01:20:11 »
Ó, jaj ...  :wub: ...  ::) ...  :no:

Miért nincs egy üres istállóm/pajtám/hangárom ??!?

Már venném is meg... E-rendszám rá, aztán azzal kivárnánk, míg eltörlik végre a qvva regadót  :hammer:
Esetleg "donornak" a tiedhez??:) :whistling: Rendszám át...szín átírat...azt mehetsz is vele.:) :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3155 Dátum: 2008.11.05 01:29:19 »
Esetleg "donornak" a tiedhez??:) :whistling: Rendszám át...szín átírat...azt mehetsz is vele.:) :whistling:

És akkor az enyémmel mi történne? Á... nem hagyom veszni  :wub:

Egyébként ez egy ideje nem szabs, hanem bcs...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3156 Dátum: 2008.11.05 13:03:14 »
Nissan Maxima? Megbízható, tágas, és a 2.0 V6 benzinessel finom gép. Ára elég alacsony. Jól felszerelt. Mondjuk, átlagban a 10-11 litert simán megkajálja - hiába no, hat henger.

hm, es Honda Legend? 10-11 liter nem gond, Budapesten a Carinám is annyit nyel.
2004 Camry LE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3157 Dátum: 2008.11.05 13:40:10 »
Tegnap láttam ugye a gyönyörűséget, hát tessék, ma újra összefutottam VELE!  :wub:  :wub:  :wub:
http://kepfeltolto.hu/i/?278458
http://kepfeltolto.hu/i/?278459
http://kepfeltolto.hu/i/?278460
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3158 Dátum: 2008.11.05 13:53:24 »
Nissan Maxima? Megbízható, tágas, és a 2.0 V6 benzinessel finom gép. Ára elég alacsony. Jól felszerelt. Mondjuk, átlagban a 10-11 litert simán megkajálja - hiába no, hat henger.

hm, es Honda Legend? 10-11 liter nem gond, Budapesten a Carinám is annyit nyel.

Hát, ahol/ahogy a kétliteres Carinád 10-11-et eszik, ott a 2.0 V6 Maxima NEM ennyit fog enni. Százalékosan mondjuk úgy számolhatsz, hogy ott eszik 10-11-et a Maxima, ahol 8-9-et a Carina. ÁTLAG-ot írtam, nem tiszta városi fogyit.

A Honda Legend pedig még többet kér(ne). Mondjuk, ha a Carina eszik városban 10-11-et, akkor a Nissan 12-13-at, a Honda 14-15-öt. Annak azért lényegesen nagyobb a motorja.

A Nissant direkt azért említettem, mert kétliteres, tehát a fix költségei nem lennének számottevően a Carináé fölött (csak az adója lenne magasabb pár ezressel).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3159 Dátum: 2008.11.05 14:00:56 »
Hát, ahol/ahogy a kétliteres Carinád 10-11-et eszik, ott a 2.0 V6 Maxima NEM ennyit fog enni. Százalékosan mondjuk úgy számolhatsz, hogy ott eszik 10-11-et a Maxima, ahol 8-9-et a Carina. ÁTLAG-ot írtam, nem tiszta városi fogyit.

A Honda Legend pedig még többet kér(ne). Mondjuk, ha a Carina eszik városban 10-11-et, akkor a Nissan 12-13-at, a Honda 14-15-öt. Annak azért lényegesen nagyobb a motorja.

A Nissant direkt azért említettem, mert kétliteres, tehát a fix költségei nem lennének számottevően a Carináé fölött (csak az adója lenne magasabb pár ezressel).

önmagában a magas fogyasztást el tudom viselni, ha kapok mellé egy nagy, kényelmes autót, aminek a szervizköltsége épeszű határok között mozog.
2004 Camry LE

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3160 Dátum: 2008.11.05 21:48:18 »
Hát, ahol/ahogy a kétliteres Carinád 10-11-et eszik, ott a 2.0 V6 Maxima NEM ennyit fog enni. Százalékosan mondjuk úgy számolhatsz, hogy ott eszik 10-11-et a Maxima, ahol 8-9-et a Carina. ÁTLAG-ot írtam, nem tiszta városi fogyit.

A Honda Legend pedig még többet kér(ne). Mondjuk, ha a Carina eszik városban 10-11-et, akkor a Nissan 12-13-at, a Honda 14-15-öt. Annak azért lényegesen nagyobb a motorja.

A Nissant direkt azért említettem, mert kétliteres, tehát a fix költségei nem lennének számottevően a Carináé fölött (csak az adója lenne magasabb pár ezressel).

önmagában a magas fogyasztást el tudom viselni, ha kapok mellé egy nagy, kényelmes autót, aminek a szervizköltsége épeszű határok között mozog.

Ezt szerintem a 2.0 Maximával megkapod. De most már masszívan offolunk, folytatáshoz talán majd menjünk át az OFF/Egyéb autók topikba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3161 Dátum: 2008.11.05 21:48:39 »
Nagyon jó áron szerezted őket  :yes: ... Ezekkel a gumikkal annyi a gond, hogy viszonylag hamar elöregszenek (megkeményednek), de ennyiért ha 3 évig rendben szolgál (és ennyit biztosan fog), már az is teljesen fair.

Én a saját Camrym esetében, elég hosszas mérlegelés után, asszem maradok a 185/60x14-esnél (Carina E felniken, amelyekből időközben már 8 darab áll rendelkezésemre, hogy legyen tartalék :)) - mert nagyon bevált. Elég sok lehetőség közül kell választanom, mert 13-as, 14-es és 15-ös felnijeim is vannak a kocsihoz, így igazából egész seregnyi méret jön szóba: 175/70x13, 185/70x13, 175/65x14, 185/60x14, 185/65x14, 195/60x14, 185/55x15, 185/60x15, 195/50x15, 195/55x15 ... méretben mindegyik nagyjából stimmel, csak az áruk és persze a tudásuk között vannak elég komoly eltérések. De, mindent egybevéve, minden bizonnyal marad a 185/60x14 - mert jó kombinációt kínál komfortból és menettulajdonságokból; én az autót ezentúl főleg nyáron, és főleg városon kívül fogom használni, márpedig szeretem időnként gyorsan venni a kanyarokat, főleg az ismerős balatoni úton  :devil: ... úgyhogy fontos a stabilitás, a 185/70x13 pl. már egy kissé "ballonos" lenne (próbáltam) - de azért az útjaink olyanok, amilyenek, ezért az sem utolsó szempont, hogy ne verje le minden úthiba a vesémet (mint pl. a 195/50x15-nél - szintén próbáltam). Hab a tortán, hogy ebből a méretből eléggé kedvező áron van az a Goodyear Eagle Vector EV2-es gumi, amit kinéztem magamnak  :yes:

Huhh, megijedtem, hogy le leszek hurrogva, amiért 4évszakost mertem venni :)   Igazából ez egy Goodyear Vector 3.  Ma pedig megjöttek a gumik.  Imádom a friss szagukat :)   A profilmélysége megdöbbentően magas. A mostaniakhoz képest olyan, mintha a Mariana-árkot vésték volna rá  ::)

Megvettem amúgy a szervízhez szükséges cuccokat is.  LM Leichtlauf 10w-40 kerül bele egy kis (utólagos, maradék) MoS2 adalékkal, olajszűrő, levegőszűrő csere, automata váltó olajszűrő + olajcsere, diffiolajcsere, olajteknő tömítés csere, kipufogó hegesztés, alvázvédelem, futómű állítás és átvizsgálás, és motordiagnosztikák várnak a kicsikémre.  Rá kell szánni majd pár napot, de utána viszont naaagyon pöpec lesz  :clap:    Gatyát még nemtom honnan szerzek, mert most épp mindenem ráment  :sweatdrop:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3162 Dátum: 2008.11.05 21:58:10 »
Huhh, megijedtem, hogy le leszek hurrogva, amiért 4évszakost mertem venni :)   Igazából ez egy Goodyear Vector 3.  Ma pedig megjöttek a gumik.  Imádom a friss szagukat :)   A profilmélysége megdöbbentően magas. A mostaniakhoz képest olyan, mintha a Mariana-árkot vésték volna rá  ::)

Megvettem amúgy a szervízhez szükséges cuccokat is.  LM Leichtlauf 10w-40 kerül bele egy kis (utólagos, maradék) MoS2 adalékkal, olajszűrő, levegőszűrő csere, automata váltó olajszűrő + olajcsere, diffiolajcsere, olajteknő tömítés csere, kipufogó hegesztés, alvázvédelem, futómű állítás és átvizsgálás, és motordiagnosztikák várnak a kicsikémre.  Rá kell szánni majd pár napot, de utána viszont naaagyon pöpec lesz  :clap:    Gatyát még nemtom honnan szerzek, mert most épp mindenem ráment  :sweatdrop:

Mondjuk ez a Vector 3 minta még inkább téli gumi igazából, mint nyári, ellentétben az újabbakkal - de alapvetően nincs vele gond.

Váltó. Kíváncsi lennék, miben tér el ennek a te autódnak a váltója az általam beszerzett donor-Camryétől, ami ugye faceliftes... Ugye eredetileg az volt a tervem, hogy átépíttetem a váltót az én Camrymbe, de a projekt meghiúsult, mert az én Camrym ugye még facelift előtti (olyan, mint a tiéd), a donor pedig faceliftes, és abban már ECT váltó van, egy csomó kábel megy bele, amelyek az én autómból hiányoznak  ::) ... Tehát kellett volna komplett kábelkorbács-csere is meg egyéb nyalánkságok, és még így is erősen sanszos lett volna, hogy a napokig tartó, közel százezret felemésztő művelet után az autó nem működött volna megfelelően  :wacko: ... így feladtam. De nézd már meg a kocsid adat-tábláját, hogy milyen típusú váltó szerepel rajta?

Alvázvédelem: mennyi volt?

Nem tudsz arrafelé valakit, aki csinál üregvédelmet is? Itt Pécsett nincs ilyen szaki, pedig a Starletre nagyon szeretném megcsináltatni, és később majd a Camryre is... Megérne bőven egy (azaz két) kecskeméti utat nekem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3163 Dátum: 2008.11.05 22:11:25 »
Mondjuk ez a Vector 3 minta még inkább téli gumi igazából, mint nyári, ellentétben az újabbakkal - de alapvetően nincs vele gond.

Váltó. Kíváncsi lennék, miben tér el ennek a te autódnak a váltója az általam beszerzett donor-Camryétől, ami ugye faceliftes... Ugye eredetileg az volt a tervem, hogy átépíttetem a váltót az én Camrymbe, de a projekt meghiúsult, mert az én Camrym ugye még facelift előtti (olyan, mint a tiéd), a donor pedig faceliftes, és abban már ECT váltó van, egy csomó kábel megy bele, amelyek az én autómból hiányoznak  ::) ... Tehát kellett volna komplett kábelkorbács-csere is meg egyéb nyalánkságok, és még így is erősen sanszos lett volna, hogy a napokig tartó, közel százezret felemésztő művelet után az autó nem működött volna megfelelően  :wacko: ... így feladtam. De nézd már meg a kocsid adat-tábláját, hogy milyen típusú váltó szerepel rajta?

Alvázvédelem: mennyi volt?

Nem tudsz arrafelé valakit, aki csinál üregvédelmet is? Itt Pécsett nincs ilyen szaki, pedig a Starletre nagyon szeretném megcsináltatni, és később majd a Camryre is... Megérne bőven egy (azaz két) kecskeméti utat nekem.
Megnézem majd, milyen van rajta. 

Alvázvédelem még nem volt, majd csak lesz :)   Kiskőrösön fogom majd megcsináltatni persze, nemtom mennyi anyagot kell majd vinnem.  De szerintem nem lesz vészes. Üregvédelemről nyilatkozni nem tudok sajna....  Megkérdem majd a cégnél, tudnak-e esetleg vmit.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3164 Dátum: 2008.11.05 22:20:01 »
Alvázvédelem még nem volt, majd csak lesz :)   Kiskőrösön fogom majd megcsináltatni persze, nemtom mennyi anyagot kell majd vinnem.  De szerintem nem lesz vészes. Üregvédelemről nyilatkozni nem tudok sajna....  Megkérdem majd a cégnél, tudnak-e esetleg vmit.

Megköszönném! Vicc, hogy alvázvédelmet milyen sok helyen csinálnak, üregvédelmet meg mennyire nem. Pedig sokkal fontosabb! Ugye az autók alja általában nem kívülről befelé rohad át... Jó, persze, lényeges az alvázvédelem is, de ha súlyozni kellene, adnék neki mondjuk 30 %-ot, míg az üregvédelemnek 70-et.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )