Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1116851 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #135 Dátum: 2004.10.25 13:27:47 »
Idézetet írta: "blazs"
borzasztó vagyok... :D


Nem én mondtam! :lol:  :lol:  :lol:
Kipróbálhatom a Camry-det valamikor????
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #136 Dátum: 2004.10.25 14:25:19 »
molnarl:
Idézet
Kipróbálhatom a Camry-det valamikor????


IZGALOMRA VÁGYSZ?  :twisted:
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #137 Dátum: 2004.10.25 20:39:37 »
Idézetet írta: "blazs"
molnarl:
Idézet
Kipróbálhatom a Camry-det valamikor????


IZGALOMRA VÁGYSZ?  :twisted:


Igen, nagyon kiváncsi vagyok az autódra. Hátha elcserélem apám Cliojára, persze ha ráfizetsz egy keveset. Jó nagy a csomagtér....  :lol:  :lol:  :lol:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #138 Dátum: 2004.10.25 20:59:41 »
Idézet
Jó nagy a csomagtér....


ja nagy. a clio befér a camry-be.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #139 Dátum: 2004.10.25 21:03:41 »
Idézetet írta: "blazs"
Idézet
Jó nagy a csomagtér....


ja nagy. a clio befér a camry-be.


A Clio csomagterébe egy monitor, egy szgép ház, meg egy nyomtató. Ja, még csomagot is tudsz beletenni... Na, Áll az alku :?:  :?:  :?:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
camry
« Válasz #140 Dátum: 2004.10.25 21:22:14 »
barátnőm szüleinél jártunk, és ha már pesten vagyunk, irány a nagyker!
a legtöbb amit elhoztam, 9komplett gép+3monitor!
hátsó ülés: 3db 17" monitor, rajtuk 3ház
az ülés mögé: billentyűzet, egér, apróságok, 2nyomtató, 2 scanner
csomagtartó: 6ház, apróságok

a főnökömnek clioja van, ráadásul kétszemélyes. de így is cefet pici a rakodótér. 3monitor nem fér be egymás mellé... kombi astrába se...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #141 Dátum: 2004.10.25 21:42:09 »
Idézetet írta: "blazs"
IZGALOMRA VÁGYSZ?  :twisted:

Erre mondta Hofi, hogy arra ott a jobb kezed... :lol:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #142 Dátum: 2004.10.27 00:27:41 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ugye nem mondod komolyan , hogy szerinted a mostani Camry NEM SZÉP  :shock:  :?:  :?:  :?:

De mondom. Az volt a szép, ami Blazsnak van. Aztán egyre csúnyábbak lettek, remélem megfordul a tendencia.
Sőt nekem belül a mostani Corolla sem tetszik...


Ízlés dolga . Szerintem a legszebb Camry a V20-as , tehát a Blazs-féle és a mostani modell közötti generáció . Annak van a legmarkánsabb orra , a legjellegzetesebb hátulja , és oldalról nézve is jól mutat .

Utána következik , talán holtversenyben (persze mindegyik a maga korának egyéb autóihoz viszonyítva) a mostani modell , és a V2-es (87-91) . Előbbi főleg a ráncfelvarrás után , utóbbi pedig főként kombiban néz ki jól .

Ezután jön az enyém , a V1-es . Nem túl jellegzetes forma , de legalábbis a Liftback felmutat némi egyéni vonást , és a maga korában a designja korszerűnek volt nevezhető .

A sor végén van számomra a V10-es . Túl sima , túl egyszerű , túl visszafogott . Persze , abban a korban sok kocsira volt ez jellemző , de ettől még nem tetszik jobban ez a Camry .

Félreértések elkerülése végett : boldogan vennék magamnak V1-es Camryt ! De nem a kinézete miatt , az biztos .

Ami a mostani Corollát illeti : szerintem az első , amelyik nemcsak objektív minőségben (mert ebben ugye eddig is kiválóak voltak) , hanem szubjektív minőségben (értem ezalatt most az utastér által keltett benyomást !) is felveszi a versenyt az európai konkurrencia élvonalával .

---------------------

Persze , papról meg papnéról lévén szó , ezekről a kérdésekről az idők végezetéig elfeleselgethetünk  :roll:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #143 Dátum: 2004.10.27 00:30:43 »
Idézetet írta: "music"
Ha már francia, én a Lagunát mondanám.


Toyotás ember miként ajánlhat Lagunát bárkinek is , még akár csak a franciákon belül is  :shock:  ??? Komolyan nem értem ! Ennek az autónak a megbízhatósága a béka valaga alatt van  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #144 Dátum: 2004.10.27 00:35:33 »
Idézetet írta: "blazs"
Az a baj, ha olyasvalakit kérdezek meg aki német autó párti, az egyszerre mondja, hogy az AUDI, meg az OPEL...
Japános barátim, ti pedig csak a japánra esküsztök, ami szerintem jó, mivel egy kollégám ráfaragott (szerintem) az astra kombijával.
Csak hát ő is lila ködöket lát, meg hogy mennyire csak 60000kilóméter van benne, de az ülések ki vannak ülve jobbra (tehát ferdén ülsz a kocsiba), és a kormány is ki van kopva cefetül. Az enyém sem piskóta...
Az autómban óra szerint 170.000van, de szerintem az már 200.000fölött jár. Mindegy az övét a "nap szívta ki".
Szóval nincsenek jó opelos tapasztalataim, de ez az omega baromira otthonos egy kocsi, és azt gondoltam, hogy egy ilyen kategóriás autót megcsinálnak opelék...


Nem az a lényeg , hogy egyes személyek (pláne ha laikusok , mint mi) mit ajánlanak - hanem amit a statisztikák , a nyúzótesztek és a vevőelégedettségi felmérések mondanak . Tudod , száz Omegásból 60 nyugodt lelkiisemrettel ajánlja másoknak a kocsiját - és nem is fogja elhinni , hogy ez egy megbízhatatlan autó , mert ugye neki még nem volt vele baja  :roll: ... 100 Galantosból viszont 90-re , és 100 Camrysból 95-re tehető ez az arány . Na , ez a nem mindegy !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #145 Dátum: 2004.10.27 00:38:26 »
Idézetet írta: "blazs"
opel elfelejtve.
leregisztráltam magamat a opel-magazin.hu-n, mert csak regisztált felhasználó olvashatja az oldalt (???)

egy helyen ennyi szart még nem olvastam opel omegáról, ráadásul, pont egy opel logoval ellátott oldalon. na mindegy. az van, hogy még sajt maguk is utálják a kocsit...
pedig szép.


Nahát . Ki gondolta volna . Amíg csak mi mondtuk , nehéz volt elhinni ?  :wink:  :twisted:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #146 Dátum: 2004.10.27 00:40:25 »
Idézetet írta: "blazs"
hát sokat agyalok a previa-n.
most a kisbusz vonalat is nézegetem. még voyager szóba jöhet, bár elég lomha.
mindegy. nem agyalok rajta, még odébb van a vásárlás.


Voyager ? Ejha , szerencsés kezed van  :lol:  ... Az aztán tényleg a legnagyobb probléma-generátorok egyike . Az Omega úgy viszonyul a Voyagerhez , mint a Camry az Omegához - elég ennyi ?  :wink:  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #147 Dátum: 2004.10.27 00:41:29 »
Idézetet írta: "Xtrem"
...a Picnic-et nem ajánlom,az valahogy nem sikerült.


Miért  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #148 Dátum: 2004.10.27 00:50:40 »
Idézetet írta: "blazs"
whis üzenetére:

tegnap csináltam egy haverom hirdetését, és jött az anyagért.
faterja autószerelő, (nyugdíjas, és el szütyörög otthon, de mindent átnéz háromezerszer) a gabi autógumikkal foglalkozik mellékesen.
na ő mondta, hogy a japánok rég jobbak már mint a németek, csak a szájuk nagy, kalap szar amit csinálnak és ráadásul irreálisan magas árért.

A mondeo-t még szem előtt tarton, és bejött a képbe a régi avensis verso.
borzasztó vagyok... :D


Csodálom , hogy van ma Magyarországon olyan idős szaki , aki elismeri , hogy a japán kocsik jobbak a németeknél . Főleg az öregek nem szokták ezt elismerni  :roll:  ...

A német kocsikkal a helyzet az , hogy nagyjából a nyolcvanas évek végétől (némelyik márkáknál csak későbbtől) a 2000-es évek kezdetéig (illetve némelyik márkánál még mindig , pl. VW) valahogy kialakult náluk egyfajta hullámvölgy . Korábban kétségtelenül rászolgáltak a hírükre - VW , Ford , Opel stb. mind-mind strapabíró , megbízható autó volt , nem is beszélve a szinte valószínűtlenül agyonverhetetlen Mercikről (pl. W123) . Aztán viszont történt valami , és a német kocsik problémásak lettek . Külön-külön minden márkánál elég jól belőhető , hogy mikorra tehető ez - az Opelnél pl. úgy cirka az Omega A és a Vectra A megjelenésével indult a gázos korszak . Stb .

Most viszont , és ez vitathatatlan , kezdenek magukhoz térni . Opelnél pl. a G-Astra már sokkal jobb , mint az F , a Vectra C-nek pedig még visszahívása sem volt , és a tulajok visszajelzései is jók . Fordnál a Focussal kezdődött a pozitív fordulat . Audi , bár lassan , de javulgat . A VW égre-földre esküdözik , hogy a Golf V és a következő Passat jobb lesz . Mercinél szintén igen nagy az akarás , meghirdették pl. az elektronika kiritkítását . Egyszóval sok biztató jel van .

Röviden ennyit a németekről .

--------------------

Ami az Avensis Verso-t illeti : ha anyagilag belefér , vedd meg . Nincs is mit filózni rajta  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #149 Dátum: 2004.10.27 01:52:05 »
nos innen-onnan:

nekem is az én utáni camry tetszik. de hogy az enyém a "legrondább"...
elszomorodtam Palaczk kolléga. Mindegy.
Nekem bejön, és szerintem a tied rondább :twisted:

Jelenleg így állok autóvásárlási ügyben: Galant, Mondeo.

Márciusig eldöntöm. Ha jól megy AVENSIS (új) is összejöhet, vagy az új PRIMERA...
majd meglátjuk
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)