Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129320 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3030 Dátum: 2008.08.31 13:42:15 »
Mert a legtöbb piacon 1.8-assal debütált a Camry, és csak 84-ben tolták utána a kétliterest. Kivéve pl. Svájcot, ahonnan az enyém is származik. De autósboltban, katalógusos alkatrész-keresgélés során jópárszor beleütköztem már ebbe, hogy a katalógus szerint nem volt ilyen kombináció, hogy 83-as 2.0 Camry.

A szerelési könyvhöz grat, és az újsághoz is  :yes: ... Utóbbiból kérhetnék scannelést? Cserébe hasonlót tudok felajánlani szintén 83-as Auto Motor und Sport tesztből (1.8 kézi váltós, de amúgy ugyanaz), és 85-ös eredeti gyári prospektusból (mondjuk ebben már a faceliftes változat szerepel).
Érdekes... Az enyém EPC szerint 83 áprilisi, és szintén svájci.  Akkor lehet, hogy az autóink egymás mellett utaztak anno a konténerben?  ::)  :1eye:

A scannelést megpróbálom megoldani, persze. Jelenleg nincs a közelemben szkenner, de majd kerítek vhogy :)  Ebben az újságban az 1.8-as automatáról írnak amúgy.

Ja, és hamarosan jönni fog szintén amerikából a kocsi oridzsinál kezelési könyve is  :clap:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3031 Dátum: 2008.08.31 15:11:13 »
Érdekes... Az enyém EPC szerint 83 áprilisi, és szintén svájci.  Akkor lehet, hogy az autóink egymás mellett utaztak anno a konténerben?  ::)  :1eye:

A scannelést megpróbálom megoldani, persze. Jelenleg nincs a közelemben szkenner, de majd kerítek vhogy :)  Ebben az újságban az 1.8-as automatáról írnak amúgy.

Ja, és hamarosan jönni fog szintén amerikából a kocsi oridzsinál kezelési könyve is  :clap:

Ha jól emlékszem, még anno te néztél utána szintén EPC szerint, és az enyém még korábbi: 83 februári. Mik az alvázszámod utolsó  karakterei? Az enyém 45 ezer-valamennyi, szóval eléggé korai darab az autóm. Amúgy cirka szűk félmillió ilyen autó készülhetett összesen, mert pl. jóbarátom ex-autójának (amit schillerasz vett meg donornak), ami a széria végéről származik, 450 ezer-valamennyire végződik az alvázszáma.

Az ams tesztben kéziváltós 1.8-as liftback van, és elég jókat írnak róla  :yes:

Kezelési könyvből nekem fénymásolva van egy német nyelvű európai (hála schillerasznak), és van egy originál francia nyelvű. Az amerikai azért nem lesz teljesen ugyanaz, ott voltak kisebb eltérések, pl. mások voltak a fényszórók. Bontóban láttam egyébként egyszer egy első szériás, facelift előtti amerikai Camryt, és volt egy döbbenetes részlete (sajnos nem fotóztam le): a kormánykerék nem kerek volt, hanem alul ellaposított  :eek: ... Gondolom, a könnyebb ki-be szállás végett. És vörös színű volt az egész beltér, ami ugyancsak nem volt Európában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3032 Dátum: 2008.08.31 16:33:43 »
Szeke!! Akkor jössz talira ugye??  :yes:  :clap: Mééég valaki?? Odzse bari rázd fel a népet....:)  :2guns:
Megpróbálok, igen :)    El tudnád küldeni a mail címemre a pontos leírást? Köszi  :sweatdrop:


                                       CAMRY TALÁLKOZÓ


Sziasztok!

Országos Toyota Camry találkozót szervezünk, szeretettel várunk minden Toyota Camry tulajdonost a legelső generációs Camry-től a Hybrid-ig.

A PONTOS IDŐPONT: 2008.szept.13 szombat

A helyszín Budapest lenne, pontosabban a XI. kerületben lévő Lurdy Ház óriási parkolója, amely heti rendszerességgel ad helyet autós találkozóknak. A helyszínen nem zavarna minket senki a nagy tér miatt és díjmentes a parkolás. Ha esős lesz az idő akkor rendelkezésre áll a mélygarázs, mely szintén parkoló díjmentes. A bevásárlóközpont éttermekkel, közérttel és mosdókkal rendelkezik, tehát minden szükségletet kielégít.
Web: http://www.lurdyhaz.hu/index_megkozelithetoseg.html
Mivel kevesen vagyunk z országban, jó lenne ha mindenki  aki camry fun, el tudna jönni.
A programokat nem bonyolítjuk túl. Reggel 9 óra magasságában találkozó a parkolóban, utána beszélgetés, tapasztalat esetleg alkatrész csere. Majd 12-13 óra környékén felvonulás a budapesti nagykörúton csak, hogy megmutassuk, ilyen autó is van a világon.
Ezután a program fakultatív. Akinek van kedve az marad még egy kicsit Pesten beszélgetni a többiekkel vagy elmegy várostnézni a családdal.
A találkozó semmilyen költséggel nem jár csak saját magát és a Camry-jét hozza mindenki.

Légyszi juttassátok el ezt az üzenetet minden  Camry tulajdonosnak akit ismertek.

Szabados Karesz:
sz.karesz27@freemail.hu
06-20-942-8174
Oláh Józsi:
ladarallye@t-online.hu


Várunk..:)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3033 Dátum: 2008.08.31 21:53:23 »
Palaczk új autója.
 :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3034 Dátum: 2008.08.31 22:17:40 »
Palaczk új autója.
 :whistling:

Hát ha automata váltós lenne, és 150 ezerért odaadná (amit kétlek), akkor talán  ::) ... De így nem.

Bár még talán úgy sem, mert 250-ből (ennyi lenne ugye átírással meg mindennel együtt kábé) komplett rendbehozatom és le is fényeztetem a Camrym karosszériáját - és mégiscsak Ő az én Autóm  :wub: !!!

Amúgy tényleg szép, bár az ár-elképzelés eléggé a Holdon van, és némely "design"-elemért megérdemelne pár kiadós körmöst az elkövető  :nono:

(Félre ne érts, a linkelést nagyon köszönöm :) ! Ha látsz egy automatát, okvetlenül jelezd.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3035 Dátum: 2008.09.01 09:17:15 »
Szépnek szép (lenne)!! Csak az a "megkímélt" szó egy kicsit durva,mikor a hátulja volt fújva,és a színt nem igazán találták el...az árról meg tényleg ne beszélgessünk...:) ...a felnik mondjuk jól mutatnak rajt (szerintem)!!
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.01 09:21:21 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3036 Dátum: 2008.09.01 14:44:02 »
Szépnek szép (lenne)!! Csak az a "megkímélt" szó egy kicsit durva,mikor a hátulja volt fújva,és a színt nem igazán találták el...az árról meg tényleg ne beszélgessünk...:) ...a felnik mondjuk jól mutatnak rajt (szerintem)!!

Megkíméltnek tényleg megkímélt, ha összeveted azzal, hogy hogy néz ki a legtöbb ilyen korú Camry. Itt azért már tolerálható egy újrafújás, egy ennyi idős autónál. Tapasztalatból tudom, hogy eddigre mindegyiket jópár helyen hegeszteni kell(ett) már, szóval ez nem gond.

Más kérdés, hogy minden bizonnyal hajtotta a gazdája, a "sportos" kiegészítőkből ítélve.

A felnik okésak, azokkal nincs gond. Én konkrétan a tükröket nyeletném le a gyerekkel, és a hátsó ablaktörlővel tunkolnám le őket a torkán  :devil: ... Desszertnek pedig a festék következne a lökhárítókról, és főként a rendszám-lámpákról  :yes: ... ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3037 Dátum: 2008.09.01 16:33:12 »
És a kipuff... ?  :whistling:
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3038 Dátum: 2008.09.01 20:13:57 »
Szépnek szép (lenne)!! Csak az a "megkímélt" szó egy kicsit durva,mikor a hátulja volt fújva,és a színt nem igazán találták el...az árról meg tényleg ne beszélgessünk...:) ...a felnik mondjuk jól mutatnak rajt (szerintem)!!

Megkíméltnek tényleg megkímélt, ha összeveted azzal, hogy hogy néz ki a legtöbb ilyen korú Camry. Itt azért már tolerálható egy újrafújás, egy ennyi idős autónál. Tapasztalatból tudom, hogy eddigre mindegyiket jópár helyen hegeszteni kell(ett) már, szóval ez nem gond.

Más kérdés, hogy minden bizonnyal hajtotta a gazdája, a "sportos" kiegészítőkből ítélve.

A felnik okésak, azokkal nincs gond. Én konkrétan a tükröket nyeletném le a gyerekkel, és a hátsó ablaktörlővel tunkolnám le őket a torkán  :devil: ... Desszertnek pedig a festék következne a lökhárítókról, és főként a rendszám-lámpákról  :yes: ... ;)
Na ja....csak az újrafújásoktól mindig tartok,mivel lehet nem rég csinálták,és pár hónap azt megint rohad...:( de az is lehet hogy valaki "seggbe rúgta" a kicsikét és akkor sem éppen egy megkímélt autó..!! :(  Balesetem előtt fényezőként dolgoztam,tudom mit lehet elplasztikázni elég szépen!! Hát igen,...a sport dob és társai se bizti hogy egy kímélt autóra utal...bár ki tudja??!! Én a megkímélt kifejezést arra az autóra szoktam használni,ami majdnem hogy csak gyári állapotban van....hááát ez sajna nem úgy néz ki!! :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3039 Dátum: 2008.09.01 21:34:05 »
És a kipuff... ?  :whistling:

Az nem annyira gáz. A többi sokkal ízléstelenebb. Ha az enyém lenne, a felniket meg a kipuffot valszeg rajta hagynám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3040 Dátum: 2008.09.01 21:36:50 »
Na ja....csak az újrafújásoktól mindig tartok,mivel lehet nem rég csinálták,és pár hónap azt megint rohad...:( de az is lehet hogy valaki "seggbe rúgta" a kicsikét és akkor sem éppen egy megkímélt autó..!! :(  Balesetem előtt fényezőként dolgoztam,tudom mit lehet elplasztikázni elég szépen!! Hát igen,...a sport dob és társai se bizti hogy egy kímélt autóra utal...bár ki tudja??!! Én a megkímélt kifejezést arra az autóra szoktam használni,ami majdnem hogy csak gyári állapotban van....hááát ez sajna nem úgy néz ki!! :(

Alapvetően igazad van, de ha benézek a csomiba, megmondom, hogy volt-e törve a segge vagy nem. Azt meg festékvastagság-mérővel ki lehet szúrni, hogy a rohadásokat csak gittelték-e, vagy rendesen kihegesztették. Szóval lenyomozható a dolog. Amúgy "megkímélt" alatt én is kb. azt értem, amit te; csak, ahogy már mondtam, az ilyen első generációs Camrynél már az is ritkaság, ha az autó úgy általában nem néz ki rosszul. Márpedig ez nem néz ki rosszul. Lehet, hogy néha hajtotta a gazdája, de az látszik, hogy igyekezett normális állapotban tartani, nem sajnálta rá a pénzt. És ez jó jel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3041 Dátum: 2008.09.01 22:40:39 »
Na ja....csak az újrafújásoktól mindig tartok,mivel lehet nem rég csinálták,és pár hónap azt megint rohad...:( de az is lehet hogy valaki "seggbe rúgta" a kicsikét és akkor sem éppen egy megkímélt autó..!! :(  Balesetem előtt fényezőként dolgoztam,tudom mit lehet elplasztikázni elég szépen!! Hát igen,...a sport dob és társai se bizti hogy egy kímélt autóra utal...bár ki tudja??!! Én a megkímélt kifejezést arra az autóra szoktam használni,ami majdnem hogy csak gyári állapotban van....hááát ez sajna nem úgy néz ki!! :(

Alapvetően igazad van, de ha benézek a csomiba, megmondom, hogy volt-e törve a segge vagy nem. Azt meg festékvastagság-mérővel ki lehet szúrni, hogy a rohadásokat csak gittelték-e, vagy rendesen kihegesztették. Szóval lenyomozható a dolog. Amúgy "megkímélt" alatt én is kb. azt értem, amit te; csak, ahogy már mondtam, az ilyen első generációs Camrynél már az is ritkaság, ha az autó úgy általában nem néz ki rosszul. Márpedig ez nem néz ki rosszul. Lehet, hogy néha hajtotta a gazdája, de az látszik, hogy igyekezett normális állapotban tartani, nem sajnálta rá a pénzt. És ez jó jel.
hááát a csomiba belenézés se mindig megoldás....raktunk mi is össze anno 3 merciből egyet és utána azt nem mondta meg senki ránézésre hogy sérült volt....mondjuk az én szemem az érzékeny az ilyenre...sajna nekünk pontos rétegvastagságra kellett fújnunk..sokat festettünk francia és német piacra....a nem párhuzamos rések,nagy vagy kis rések az ajtóknál,elemeknél, párásodó lámpa stb az árulkodóbb!! Mondjuk az azért becsülendő tényleg a tulajban,hogy úgy tűnik tényleg költögetett rá...és a belseje is kulturáltan néz ki...már amennyi látszik belőle....bele gondolok...én se nagyon láttam ebből a tipusú camryból olyat aminek nem rohadt a hátsó íve,ajtók alja!! ....de egy tanács annak akit érdekel....2-3 évente az összes kárpit le...rozsda maró, majd passziváló ha kell, majd üregvédő (nem alvázvédő) mindegyik résbe és akkor kicsit meg lehet fogni a rozsdát 1-2 ezer ft-ből megvan de megéri!! Ugyanezt a sárvédő illesztéseknél is meg lehet csinálni,így nem fér a pára a lemezhez!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3042 Dátum: 2008.09.03 21:30:11 »
http://www.hasznaltauto.hu/2325406_toyota_camry_1996
Na de itt se ok az emberrel valami....kicsit sok az ár szerintem.... a lóerő sem stimmel mert még az 1mz-s motor sincs ennyi nemhogy a 3vzfe!! a bőr viszont kifejezetten szép, a műfa berakás viszont gusztustalan szerintem!!
Nagyjából a km is stimmelhet az állapotra való tekintettel!! De szerintem árulni fogja még pár évig ennyiért!! :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3043 Dátum: 2008.09.05 19:17:15 »
hááát a csomiba belenézés se mindig megoldás....raktunk mi is össze anno 3 merciből egyet és utána azt nem mondta meg senki ránézésre hogy sérült volt....mondjuk az én szemem az érzékeny az ilyenre...sajna nekünk pontos rétegvastagságra kellett fújnunk..sokat festettünk francia és német piacra....a nem párhuzamos rések,nagy vagy kis rések az ajtóknál,elemeknél, párásodó lámpa stb az árulkodóbb!! Mondjuk az azért becsülendő tényleg a tulajban,hogy úgy tűnik tényleg költögetett rá...és a belseje is kulturáltan néz ki...már amennyi látszik belőle....bele gondolok...én se nagyon láttam ebből a tipusú camryból olyat aminek nem rohadt a hátsó íve,ajtók alja!! ....de egy tanács annak akit érdekel....2-3 évente az összes kárpit le...rozsda maró, majd passziváló ha kell, majd üregvédő (nem alvázvédő) mindegyik résbe és akkor kicsit meg lehet fogni a rozsdát 1-2 ezer ft-ből megvan de megéri!! Ugyanezt a sárvédő illesztéseknél is meg lehet csinálni,így nem fér a pára a lemezhez!!

Leírtad a lényeget: akinek "érzékeny a szeme hozzá", az észreveszi a mégoly profi javítást is. Egy csomagtartó-padlót pl. utólag olyanra megcsinálni, ahogy az érintetlen gyári kinéz mondjuk egy 12 éves kocsin - lehetetlen.

A pontos rétegvastagságra fújást, egy komplett autón, hogyan hoztátok össze? Úgy értem: nyilván nem volt minden elem cserélve. Akkor meg hogyan? Egyikre ennyi, a másikra annyi festéket fújtatok?

A leírt rozsdavédelmi módszert a Camryn régóta alkalmazom  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3044 Dátum: 2008.09.05 19:20:28 »
Tegnap jubiláltunk a Camryvel - nem akármilyen évforduló: 10 éve rójuk együtt az utakat  :clap: :wub: :yes:

215 ezer km-t sikerült megtenni ezalatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )