Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1116622 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #120 Dátum: 2004.10.24 11:05:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "blazs"
milyen kombi autót vegyek. (2,5M +- 200e) A japán vonalon a galant kombi marad csak, de olyanban még nem ültem.

A Primera kombi miért van kilőve? A Mitsubishi egy kicsit drága, és elég sokat eszik.
Ugyan francia, de a Laguna kombit sem vetném el teljesen.


A Primera kombi kicsi neki , elvégre nem nagyobb az Avensisnél . A Mitsu Galant kiváló választás , nem az a gond vele , amit te írtál (elvégre gyakorlatilag egy kategóriával az Avensis-osztály fölött van) , hanem hogy nehéz találni . De nem lehetetlen , és ha sikerül , akkor van egy igen jó autód . A Lagunát egész biztosan nem gondoltad komolyan  :roll:  ... A kategória legvacakolósabb kombija , akkor már inkább PUG 406 kombi , bár azt sem tudnám tiszta lelkiismerettel ajánlani senkinek , főleg nem benzinesben .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #121 Dátum: 2004.10.24 11:07:29 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Én az Omegákról azt hallotam,hogy zabálják az olajat.Főleg a dízel.


Az Omega az Opel legrosszabb éveiből származik , el kell felejteni ! A legutolsó , erősen átrajzolt széria már picit jobb , de még mindig az átlag alatt van a megbízhatósága .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #122 Dátum: 2004.10.24 11:16:05 »
Idézetet írta: "blazs"
Palaczk adj tanácsot: milyen kombi autót vegyek. (2,5M +- 200e)
- avensisben nem érezném jól magamat.
- previa nincs diesel-be, és korosztály tekintetében nem leszek előbbre.
- a versokat nem tudom megfizetni.
Jelenleg nincs olyan toyota, amit tudnék venni.
A japán vonalon a galant kombi marad csak, de olyanba még nem ültem.


Nehéz feladvány . Bizisten nem értem , mi bajod az Avensissel , de OK , te tudod .

Galant : keress egyet , menj el , nézd meg . Elég nagy batár , jó esély van rá , hogy elnyeri a tetszésedet :)

Ami a többieket illeti : én a helyedben mégsem vetném el teljesen a Mondeót ! Nem olyan rossz autók azok , sem a különféle statisztikák , sem a tulajok visszajelzései szerint . Talán nézz meg még egyet-kettőt , könnyen lehet , hogy csak kifogtál egy rosszabb állapotú darabot . Ami engem illet : biztos , hogy előbb vennék Fordot , mint Opelt vagy VW-t  :!:

Az egyéb lehetőségek köre elég szűk . Kockalámpás E-Merci (W124) esetleg , de az nem lesz fiatal , és nehéz jót találni . Szintén a szögletes kasztnis Audi A6 Avant talán , de az sem a probléma-mentességéről híres , és bár az utastere bazinagy , de a csomagtere kevésbé . Passat Variant , Vectra Caravan , Omega Caravan szerintem megbízhatósági "színvonaluk" miatt kilőve - főleg az Omega . Volvo V70 (szögletes kasztnis) - klassz gép , de szintén megbízhatatlan , nem is kicsit , és minden qrva drága hozzá .

Mi marad ? Talán tényleg a PUG 406 kombi . Az elég nagy is , szép is , és a megbízhatósága , mondjuk , átlagos . Főleg dízellel , azokkal kevesebb a probléma . Esetleg , szintén dízel kivitelben , lehet gondolkodni a Citroen Xantia kombin is . Jó nagy hely van benne , nagyon kényelmes , és sokkal jobb , mint a híre . Egy Omegánál pl. mindenképpen problémamentesebb !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #123 Dátum: 2004.10.24 13:13:58 »
Palaczk már tényleg szeretnélek megismerni!!!!

Hát a galantot mindenképp megnézem.
Ami engem elsősorban befolyásol, az az, hogy mennyire érzem magamat jól a vezető oldali ülésen, és mennyire állnak kézhez a kezelő szervek.

Az omega belső nagyon tetszik, és hihetetlen jó élmény volt vezetni.
(ez egy 2.2-es dízel C-s omega volt.)
A galant belső kevésbé tetszetős, de baromira jól néz ki az autó, és hát japán. Mióta a barátnőmnél van a carisma, semmi gond nem volt vele, tehát bízom a galantba.

Az a baj, ha olyasvalakit kérdezek meg aki német autó párti, az egyszerre mondja, hogy az AUDI, meg az OPEL...
Japános barátim, ti pedig csak a japánra esküsztök, ami szerintem jó, mivel egy kollégám ráfaragott (szerintem) az astra kombijával.
Csak hát ő is lila ködöket lát, meg hogy mennyire csak 60000kilóméter van benne, de az ülések ki vannak ülve jobbra (tehát ferdén ülsz a kocsiba), és a kormány is ki van kopva cefetül. Az enyém sem piskóta...
Az autómban óra szerint 170.000van, de szerintem az már 200.000fölött jár. Mindegy az övét a "nap szívta ki".
Szóval nincsenek jó opelos tapasztalataim, de ez az omega baromira otthonos egy kocsi, és azt gondoltam, hogy egy ilyen kategóriás autót megcsinálnak opelék...

Na "van képem hozzá"

OMEGA:

GALANT:


A végén meg veszek egy previa-t.
Nagy is, a benzint fizeti a főnököm, TOYOTA találkozón meg jól mutat...  :lol:
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #124 Dátum: 2004.10.24 16:18:04 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Lehet,hogy a hátulja hasonlít rá,de elölről és oldalról sugárzik róla az elegancia.Vagy lehet csak én vagyok túl elfogult,nekem mindenesetre nagyon tetszik.

Az eleje rendben van, csak a háta nem sikeres számomra.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #125 Dátum: 2004.10.24 16:21:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ugye nem mondod komolyan , hogy szerinted a mostani Camry NEM SZÉP  :shock:  :?:  :?:  :?:

De mondom. Az volt a szép, ami Blazsnak van. Aztán egyre csúnyábbak lettek, remélem megfordul a tendencia.
Sőt nekem belül a mostani Corolla sem tetszik...
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #126 Dátum: 2004.10.24 16:26:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami a többieket illeti : én a helyedben mégsem vetném el teljesen a Mondeót !

Egyetértek. Ha ez kicsi Neked, akkor ott van a Scorpio kombi, de az nem a megbízhatóságáról volt híres...
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi marad? Talán tényleg a PUG 406 kombi. Az elég nagy is , szép is, és a megbízhatósága, mondjuk, átlagos. Főleg dízellel, azokkal kevesebb a probléma. Esetleg, szintén dízel kivitelben, lehet gondolkodni a Citroen Xantia kombin is. Jó nagy hely van benne, nagyon kényelmes, és sokkal jobb, mint a híre.

Ha már francia, én a Lagunát mondanám. A PUG nem túl tágas belül, kategóriájában az egyik legszűkebb kocsi!
Az Opelt meg felejtsd el, az volt az Opel legrakoncátlanabb kocsija, folyton a szervizben ácsorogna. Ráadásul 2.2 DTI-t nem nagyon kapsz Te 2,5 M-ért...
music     

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #127 Dátum: 2004.10.24 17:58:23 »
opel elfelejtve.
leregisztráltam magamat a opel-magazin.hu-n, mert csak regisztált felhasználó olvashatja az oldalt (???)

egy helyen ennyi szart még nem olvastam opel omegáról, ráadásul, pont egy opel logoval ellátott oldalon. na mindegy. az van, hogy még sajt maguk is utálják a kocsit...
pedig szép.

mondeo, a6, galant maradt.

megőrülök...

veszek egy disznó nagy honda legendet... :)
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk
« Válasz #128 Dátum: 2004.10.24 20:29:07 »
Idézetet írta: "blazs"

veszek egy disznó nagy honda legendet... :)


De akkor nem ugyanott fogsz tartani,hogy cipekedésnél megint a hátsó ülések is igénybe kell venni?  :roll:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #129 Dátum: 2004.10.24 20:42:37 »
de lesz egy disznó, három és fél literes, V6-os szekerem.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Beszélgessünk
« Válasz #130 Dátum: 2004.10.25 00:00:24 »
Idézetet írta: "blazs"
de lesz egy disznó, három és fél literes, V6-os szekerem.


Ha a 2,5M körüli árnál maradunk,annyiért még a ráncfelvarrás előtti Legendeket lehet csak megvásárolni,nekem azok kevésbé jöttek be.
Akkor már miért ne egy 3.0 V6-os Camryt? :) Az igaz "csak" 190 lovas,de még a 3000 cm3-is sáv alatt marad a tejeléseknél,és megbízhatóbb,és Toyota,és stb.  :)

A Previa sem egy rossz ötlet,a Picnic-et nem ajánlom,az valahogy nem sikerült.A kategóriatermető Rav4 már túl pici lenne?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #131 Dátum: 2004.10.25 01:01:05 »
hát sokat agyalok a previa-n.
most a kisbusz vonalat is nézegetem. még voyager szóba jöhet, bár elég lomha.
mindegy. nem agyalok rajta, még odébb van a vásárlás.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Beszélgessünk
« Válasz #132 Dátum: 2004.10.25 07:25:16 »
Csak egy szösszenet az Omegához: egy ismerősöm vett két éve egy akkor kevéssé használt Omegát, kombi változatban egy valag pénzért. Ma az az autó értékben a nulla felé tendál, minden baja van (motor, futómű, karosszéria), alig él. Pedig 200e km van benne... :roll:

/és azt csak halkan jegyzem meg, hogy mennyire lefikázta a japán autókat és a Toyotákat is, mert csak a német autó az Autó. Most egy kicsit más a véleménye...  :wink: /
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Beszélgessünk
« Válasz #133 Dátum: 2004.10.25 08:58:53 »
Idézetet írta: "blazs"
hát sokat agyalok a previa-n.
most a kisbusz vonalat is nézegetem. még voyager szóba jöhet, bár elég lomha.
mindegy. nem agyalok rajta, még odébb van a vásárlás.


Elég gizda lenne, ha vennél egy Previát. :rockout2:  Szerintem nagyon jó autó, rendesen elférsz benne. A voyagert nem ajánlom, mert nagyon veszít az árából és rengeteg próbléma van vele.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #134 Dátum: 2004.10.25 09:37:55 »
whis üzenetére:

tegnap csináltam egy haverom hirdetését, és jött az anyagért.
faterja autószerelő, (nyugdíjas, és el szütyörög otthon, de mindent átnéz háromezerszer) a gabi autógumikkal foglalkozik mellékesen.
na ő mondta, hogy a japánok rég jobbak már mint a németek, csak a szájuk nagy, kalap szar amit csinálnak és ráadásul irreálisan magas árért.

A mondeo-t még szem előtt tarton, és bejött a képbe a régi avensis verso.
borzasztó vagyok... :D
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)