Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1116706 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
pöttyös
« Válasz #90 Dátum: 2004.10.21 08:30:41 »
Palaczknál elrúgtuk a pöttyöst.

Palaczk:
Idézet
Az aktuális Camry az ezelőtti Nubirára hátulról elég konkrétan hasonlít . A Leganzára viszont legfeljebb abban , hogy álló formátumú hátsó lámpája van mindkettőnek , de ezzel ki is fújt a dolog .

És mindegyikben van kormány meg ülések... :D

Palaczk:
Idézet
Bakker . Nem milliméterekre gondoltam .

Kategóriájában a mondeo a legnagyobb. nagyobb, mint egy S60-as. Az egy kategória. De mivel az autó megpakolásáról volt szó, igenis a miliméterek a döntőek. Lemértem a csomagteret is, szintén a mondeo a nagyobb. Az utastér: Kényelmi szempontból a Camry a nyerő, mivel a közép konzol sokkal kisebb, mint a mondeonál, és az ülései is sokkal kényelmesebbek. A hátsó lábtér nagyobb a camryben, nyilván ezért van az, hogy a csomagtérben a mondeo vezet.

music:
Idézet
Többen állították egybehangzóan, hogy az Avensisben hátul kisebb a hely, mint a Carinában volt.

Elől is szűkebb.

Az olcit és a visa szerintem is nagyon egyforma, és hogy a szelepfedél mennyire hasonlít, az lényegtelen.
Nézd meg az új VIVARO-TRAFFIC-PRIMASTAR vonalat. Az opel és a nissan is a RENAULT kasznit használja. Belül más mindegyik ugyan, de az autók akkor is ugyanolyanok. Aztán, hogy Franciát, vagy Japánt veszel, az már a te dolgod...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: pöttyös
« Válasz #91 Dátum: 2004.10.21 08:39:06 »
Idézetet írta: "blazs"
Nézd meg az új VIVARO-TRAFFIC-PRIMASTAR vonalat. Az opel és a nissan is a RENAULT kasznit használja. Belül más mindegyik ugyan, de az autók akkor is ugyanolyanok. Aztán, hogy Franciát, vagy Japánt veszel, az már a te dolgod...

Ezek bevallottan ua. a kocsinak a különböző emblémával ellátott változatai. A Fiat-Peugeot kisteherautók már 20 éve egyformák (Ducato és J5), ugyanez a helyzet a Ford Galaxy-VW Sharan (+ Seat Alhambra) hármassal is. Vagy az Opel Angliában Vauxhall néven megy.
Az Oltcit pedig nem a Citroen Visa új emblémával ellátott variánsa, hanem  egy kicsit átpofozott változat: nézd meg a belinkelt képeket! Nem hiszem, hogy akár egy karosszériaelem is csereszabatos lenne...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #92 Dátum: 2004.10.21 18:50:18 »
Idézetet írta: "music"
Elhiszem, hogy sok Oltcitot láttál, de 2 autóról van szó, és az Oltcit csak az egyik. Én olyan különbségekre gondoltam, mint pl. az oldalablak az Oltcitnál sokkal magasabb, a szélvédő is nagyobb szögben dől, a csomagtérajtó alsó része a Visán egyenes, az Oltciton befelé(!) dől, stb. Sztem az Oltcit magasabb is. Ezért mondtam, hogy látszatra hasonló, de tk. nem sok alkatrésze ugyanaz. Még a motor sem, mert az a GS-ből jön...


Nem egészen .

A karosszéria gyakorlatilag ugyanaz . Oldalablakok mérete , szélvédő dőlésszöge stb. megegyezik . Az ötödik ajtó kialakítása valóban más , de csak magáé az ajtóé , az eltérő lámpák miatt . Minden elemen vannak apró eltérések , de maga a forma ugyanaz .

Anno (ha jól emlékszem , 82-ben , de ennek most nem néztem pontosan utána) óriási hírverés előzte meg Romániában az új Oltcit bevezetését . Mi az autóbolond haverjaimmal akkor voltunk 9 évesek , és rettentően vártuk az újdonságot , amitől nem kevesebbet reméltünk , mint hogy pár év alatt megváltoztassa az akkori romániai utcaképre jellemző "20 autóból 19 Dacia" felállást . Nos , nem változtatta meg , de ez már egy másik történet . A lényeg , hogy betéve fújtuk az összes infót a kocsiról , amit olvasni lehetett róla , még mielőtt megjelent . Többek közt azt , hogy ez a Citroen Visa licencváltozata (egyébként a francia L'Automobile Speciale katalógus birtokomban lévő '84-es száma szerint is az , ha akarod , bescannelem neked a vonatkozó szöveget)  , kismértékben átrajzolt részleteket felvonultató és persze négy helyett kétajtós , de amúgy azonos karosszériával , és szintén majdnem azonos technikával .

Ami a motorokat illeti : igazad is van , meg nem is ;) ... Az Oltcitot három motorral forgalmazták . A "Special" nevű változatban egy 652 köbcentis , kéthengeres boxer dolgozott , ami megegyezett a Visa alapmotorjával . Az (elterjedtebb) Oltcit Club változat 1129 köbcentis négyhengeres boxere valóban a GS-ből származik , csakúgy , mint a (Romániában gyakorlatilag nem forgalmazott , csak exportra gyártott) legnagyobb , 1299 köbcentis négyhengeres boxer , ami a GS-t , majd a GSA-t is hajtotta . Ennek hátterében az áll , hogy a franciák a 80-as évek elején nem engedték át licencgyártásra az akkor igen újnak számító kis 1.1-es soros négyhengeresüket , ami az erősebb Visa-változatokban volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: pöttyös
« Válasz #93 Dátum: 2004.10.21 19:05:56 »
Idézetet írta: "blazs"
Kategóriájában a mondeo a legnagyobb. nagyobb, mint egy S60-as. Az egy kategória. De mivel az autó megpakolásáról volt szó, igenis a miliméterek a döntőek. Lemértem a csomagteret is, szintén a mondeo a nagyobb. Az utastér: Kényelmi szempontból a Camry a nyerő, mivel a közép konzol sokkal kisebb, mint a mondeonál, és az ülései is sokkal kényelmesebbek. A hátsó lábtér nagyobb a camryben, nyilván ezért van az, hogy a csomagtérben a mondeo vezet.


A Camryvel ne hasonlítgassuk , most ugye a Mondeo és az Avensis van játékban . Ami azt illeti , valóban tágasabb valamivel a Mondeo csomagtere , de szerintem ezt bőven kompenzálja , hogy az Avensis viszont Toyota ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: pöttyös
« Válasz #94 Dátum: 2004.10.21 19:08:28 »
Idézetet írta: "blazs"
music:
Idézet
Többen állították egybehangzóan, hogy az Avensisben hátul kisebb a hely, mint a Carinában volt.

Elől is szűkebb.


Elöl ? Én ültem mindkettőben (rövid időn belül) , de ez nem tűnt fel .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: pöttyös
« Válasz #95 Dátum: 2004.10.22 07:20:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "blazs"
music:
Idézet
Többen állították egybehangzóan, hogy az Avensisben hátul kisebb a hely, mint a Carinában volt.

Elől is szűkebb.

Elöl ? Én ültem mindkettőben (rövid időn belül) , de ez nem tűnt fel .

Nos nekem elől nem tűnt fel, de hátul lényegesen alacsonyabban van az Avensisben a tető. Én a 179 cm-mel beülve, hátradőlve, a hajam súrolta a tetőkárpitot. A Carinában meg van pár plusz centi :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Beszélgessünk
« Válasz #96 Dátum: 2004.10.22 11:42:55 »
Ez is Camry, a 2005-ös modell, Solara névre hallgat a tengerentúlon
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Beszélgessünk
« Válasz #97 Dátum: 2004.10.22 12:48:28 »
Ez lenne az a Nubirás hátsó?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: pöttyös
« Válasz #98 Dátum: 2004.10.22 13:37:30 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "blazs"
music:
Idézet
Többen állították egybehangzóan, hogy az Avensisben hátul kisebb a hely, mint a Carinában volt.

Elől is szűkebb.

Elöl ? Én ültem mindkettőben (rövid időn belül) , de ez nem tűnt fel .

Nos nekem elől nem tűnt fel, de hátul lényegesen alacsonyabban van az Avensisben a tető. Én a 179 cm-mel beülve, hátradőlve, a hajam súrolta a tetőkárpitot. A Carinában meg van pár plusz centi :)


Aha , új aspektus :) ... Eddig a lábtérről szólt a fáma , ezek szerint nem is annyira azzal van a gond . Mondjuk , ez gyanítható volt - nehezen értettem volna , mitől csökkent le a hátsó lábtér a hasonló külső méretekkel , tengelytávval és csomagtér-mérettel rendelkező autóban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #99 Dátum: 2004.10.22 13:39:38 »
Idézetet írta: "whis"
Ez is Camry, a 2005-ös modell, Solara névre hallgat a tengerentúlon


Jaja , volt már kétajtós változat a V10-es (Blazs-féle) Camryből is odaát - bár az még nem kupé volt , "csak" kétajtós szedán , és -eltekintve az ajtók számától- nem sokban különbözött a négyajtóstól . Pár hete láttam itt Pécsett egy ilyet , amerikai rendszámmal  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #100 Dátum: 2004.10.22 13:40:43 »
Idézetet írta: "whis"
Ez lenne az a Nubirás hátsó?


Hááát , ez csak akkor Nubirás , ha tényleg muszáj keresni valamit , amira hasonlít  :D  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #101 Dátum: 2004.10.22 17:34:26 »
Én a méretek alatt azt értem, hogy mennyire férek el benne. ha a lábtér rövid, hátratolom az ülést.
Ha azt írom, hogy szűk, akkor arra gondolok, hogy a nagy seggem nem fér el benne.

Emberek: soha életembe nem gondoltam volna, hogy ilyet fogok írni, de pozitívan csalódtam egy opelban.
Ez egy omega volt, és iszonyú vezetési élményt nyújtott. Le a kalappal.
Rendben, a többi opel még mindig nem az esetem.
Ugye a mondeo kiesett, az A6-on fikózok, GALANTot még nem vezettem.
Szóval, ha a galant nem jön be, akkor OMEGÁT veszek.
A CAMRY meg a barátnőmre száll.
Csak még nem olvastam utána, hogy ezek az omegák mennyire "barók".

Szóval még semmi sem biztos.

Opelos tapasztalata valakinek?
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #102 Dátum: 2004.10.22 21:01:30 »
Idézetet írta: "whis"
Ez lenne az a Nubirás hátsó?

A lámpa, meg a hátsó fal vonala.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #103 Dátum: 2004.10.22 21:06:47 »
Idézetet írta: "blazs"
az A6-on fikózok, GALANTot még nem vezettem. Szóval, ha a galant nem jön be, akkor OMEGÁT veszek. Csak még nem olvastam utána, hogy ezek az omegák mennyire "barók". Opelos tapasztalata valakinek?

Isten mentsen az Omegától, az egy rakás szerencsétlenség... :!:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Beszélgessünk
« Válasz #104 Dátum: 2004.10.22 21:16:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "blazs"
az A6-on fikózok, GALANTot még nem vezettem. Szóval, ha a galant nem jön be, akkor OMEGÁT veszek. Csak még nem olvastam utána, hogy ezek az omegák mennyire "barók". Opelos tapasztalata valakinek?

Isten mentsen az Omegától, az egy rakás szerencsétlenség... :!:

Nekünk Vectra-val van rossz tapasztalatunk, az Omega se jobb.
Laco 73 :D