Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129723 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3000 Dátum: 2008.08.19 14:46:24 »
Újvári Csaba
XIX. Bp. Pákozd u. 12-14

Schillerasz, ez a hombre csinálta a mi lengőkarjainkat is?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3001 Dátum: 2008.08.19 15:34:26 »
A futóművel viszont valóban vannak problémák. Balra húz a kocsi (a gumik csúnyán el is koptak emiatt),  picit instabil, és nyikorog is.  De nem vészes, kibírható. De valóban ráfér majd egy felújítás.  Talán bent a volt cégnél meg tudják csinálni :)
5e/db lengőkarfelújítás, 2,5-3,5e gömbfejfelújítás szöveg szerin gyári minőségre (majd kiderül)  :tt2:
Szilent nincs hozzá, komplett lengőkart valaha lehetett kapni hozzá, ma már asszem nem (40+ezer volt /db)
Szilentezés!!
Budapest Pákozdi út 12-14!!
Tel:0612824700
Korrekt minőségben dolgoznak,és kb 3000-3500Ft-db!!
Így nem kell komplett lengőkart venni ha csak szilent baja van!!

Újabbat mondjál...   ::)
Amúgy a kontakt pontosan:
Újvári Csaba
XIX. Bp. Pákozd u. 12-14
282-4700

Peace! :surrender: :sorcerer:
Húúúú de tud valaki..:D :D :D
Csak segítség képpen írtam ki...hátha...de mindegy...
Tudnék újabbat is mondani de minek..:D :devil:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3002 Dátum: 2008.08.19 15:43:03 »
Húúúú de tud valaki..:D :D :D
Csak segítség képpen írtam ki...hátha...de mindegy...
Tudnék újabbat is mondani de minek..:D :devil:

Magas labda volt, gondoltam lecsapom, de remélem nem haraxol... ::) :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3003 Dátum: 2008.08.19 20:31:56 »

A belsőd tutira szürke, most összevetettem más képekkel. Olyan, hogy "bézs" belső, tulajdonképpen nem igazán volt ennél a típusnál - azt inkább barnának lehetne nevezni, a tejeskávétól a csokiig a barna különféle árnyalataival operál. Ez az egyik, a másik a szürke (mint a tiéd), a harmadik az enyém-féle kék. A barna belsőt, amennyire eddig láttam, a piros/bordó, meg a pezsgőszín/világosbarna fényezésekkel kombinálták. Szürke belsőt kapott az ezüst/szürke/grafit, továbbá a világoszöld fényezés, és kéket a fehér meg a világoskék. Majd mindjárt keresek egy képet barna belsőről, és ha találok, beillesztem.

A fényszóró-mosó csak bekapcsolt világításnál működik, de akkor sem akárhogyan. Ha csak egyszer nyomod meg a szélvédőmosó gombját, akkor nem indul be a fényszóró-mosó. Csak ha rövid szünet után másodszor is megnyomod, akkor. Tehát magyarul kétszer egymás után kell megnyomni hozzá a gombot. Ami szerintem teljesen logikus megoldás, elvégre az ember ritkábban akar fényszórót mosni, mint szélvédőt - főleg nappal. Azért is jó, hogy így oldották meg, mert a fényszóró-mosó rettentő mértékben fogyasztja az ablakmosó folyadékot. Télen, latyakos-dzsuvás országúton nagy forgalomban haladva egy Pécs-BP úton el lehet lőni a teljes, öt literes tartályt simán.

Igazad van, lehet h tényleg szürke :)  Nekem ami világos, az már bézs  :1eye:

A fényszórómosót majd kipróbálom holnap az általad említett módon, köszi :)   Erre magamtól soha az életben nem jöttem volna rá  :sweatdrop:   

Eszembe jutott közben még két kérdés:   mi a Camry gyári gumimérete?  Most 175/70 R13 van fent.  Kéne vennem új gumikat, jó ez a méret?

Másik kérdés:  Elég furán indul néha az autó. Van, hogy még egyet sem fordul az önindító, és beindult, van, hogy 5-8 másodpercig tekertetni kell, mert nagyon nehezen kapja el.   Erre valami ötlet esetleg?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3004 Dátum: 2008.08.19 20:33:51 »

Ha érdekel haverommal ma beszéltem,gépkocsi ápolásokkal foglalkozik!! Kb. max 10-ért megcsinálja a belsejét,és merek az emberre garit vállalni,mert már láttam régebben a munkáit!! (igaz Fejér megye)
Ha érdekel írj és odaadom a számát!!
Megköszönném, ha elküldenéd privát üzenetben a pontos adatait és elérhetőségeit  :yes:   :leborulós smiley:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3005 Dátum: 2008.08.20 13:31:37 »
Eszembe jutott közben még két kérdés:   mi a Camry gyári gumimérete?  Most 175/70 R13 van fent.  Kéne vennem új gumikat, jó ez a méret?

Másik kérdés:  Elég furán indul néha az autó. Van, hogy még egyet sem fordul az önindító, és beindult, van, hogy 5-8 másodpercig tekertetni kell, mert nagyon nehezen kapja el.   Erre valami ötlet esetleg?

Gumiméret gyárilag kétféle volt: 185/70x13 a standard, és 165x13 az alternatíva (ez utóbbit téli kerékhez ajánlotta a gyár, egyszer láttam Camryt ilyennel, nagyon bután néz ki a magas és keskeny virsli gumikon).

Tehát a 175/70x13 nem gyári méret! Bár a legtöbb V1 Camry ezen fut (éppenséggel nekem is ilyenek a régi téli kerekeim), lévén ez jóval olcsóbb, mint a 185/70x13  ::) ... De ha igényes akarsz lenni, akkor ez utóbbit veszed  :yes:

Jó alternatíva még, főleg nyári keréknek, a 185/60x14, Carina E vagy Camry V2 felnin (mindkettő tökéletesen passzol). Egy picit ez is alacsonyabb a gyári méretnél (lévén a 175/70x13 váltómérete, nem a 185/70x13-é), de nagyon jók vele az autó menettulajdonságai (ötödik nyara ilyet használok), és a komfort sem szenved igazán csorbát, továbbá egy olcsón és nagy választékban fellelhető méret.

Volt fönt két nyáron át 195/55x15-ösöm is (hathengeres Camry V2-re való alufelniken), ez váltómérete ugyan a gyárinak átmérőben, de már eléggé "fojtja" az autót, a fogyasztásom megugrott, a menetteljesítményeim leromlottak vele. 195/50x15-ösön is gondolkodtam, lehet hogy egyszer ki fogom próbálni, lévén az meg a 185/60x14 váltója; de tartok tőle, hogy ezzel már nagyon kényelmetlen lenne a rugózás.

------------------------

Indítás: eléggé változó (van hogy pöcc, és van hogy 3-4 mp is kell, főleg ha se nem meleg, se nem hideg a motor), de azért az 5-8 mp kissé sok  ::) ... Szvsz tegyél bele 20 liter naftát, nyomass hozzá egy flakon injektor-tisztító adalékot (pl. Liqui Moly), aztán irány az M5-ös, és kergesd meg mondjuk BP-ig vagy Szegedig meg vissza legalább 140-150 körül (néha kapcsold is ki az OD-t). Jó esély van rá, hogy javulni fog tőle  :yes:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3006 Dátum: 2008.08.21 09:23:29 »
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Beszélgessünk
« Válasz #3007 Dátum: 2008.08.21 16:45:24 »
Jó autók ezek a Camryk.  :clap: :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3008 Dátum: 2008.08.21 17:39:13 »
Jó autók ezek a Camryk.  :clap: :yes:
:yes:
Köszi az összes camry-s nevében is!! :)
De egyébként jóóól mondod...azaz ííííírod!! :)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3009 Dátum: 2008.08.21 19:16:54 »

A fényszóró-mosó csak bekapcsolt világításnál működik, de akkor sem akárhogyan. Ha csak egyszer nyomod meg a szélvédőmosó gombját, akkor nem indul be a fényszóró-mosó. Csak ha rövid szünet után másodszor is megnyomod, akkor. Tehát magyarul kétszer egymás után kell megnyomni hozzá a gombot. Ami szerintem teljesen logikus megoldás, elvégre az ember ritkábban akar fényszórót mosni, mint szélvédőt - főleg nappal.

Nem tudom miért, nem akar működni így sem :(   Mindenféle módon próbáltam nyomkodni, minden kombinációban, de semmi :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3010 Dátum: 2008.08.21 19:23:02 »

A fényszóró-mosó csak bekapcsolt világításnál működik, de akkor sem akárhogyan. Ha csak egyszer nyomod meg a szélvédőmosó gombját, akkor nem indul be a fényszóró-mosó. Csak ha rövid szünet után másodszor is megnyomod, akkor. Tehát magyarul kétszer egymás után kell megnyomni hozzá a gombot. Ami szerintem teljesen logikus megoldás, elvégre az ember ritkábban akar fényszórót mosni, mint szélvédőt - főleg nappal.

Nem tudom miért, nem akar működni így sem :(   Mindenféle módon próbáltam nyomkodni, minden kombinációban, de semmi :(
Hali!! :)
Látom megkaptad a számot....ha beszéltél vele szólj rám...azt még dumálok vele én is....:)
Üdv.
K.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3011 Dátum: 2008.08.21 19:43:06 »
Ferke car-társ hsz-ének....elöbbi része..  http://belsoseg.blog.hu/2008/05/01/bovul_a_totalcar_flotta

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3012 Dátum: 2008.08.21 22:37:06 »

A fényszóró-mosó csak bekapcsolt világításnál működik, de akkor sem akárhogyan. Ha csak egyszer nyomod meg a szélvédőmosó gombját, akkor nem indul be a fényszóró-mosó. Csak ha rövid szünet után másodszor is megnyomod, akkor. Tehát magyarul kétszer egymás után kell megnyomni hozzá a gombot. Ami szerintem teljesen logikus megoldás, elvégre az ember ritkábban akar fényszórót mosni, mint szélvédőt - főleg nappal.

Nem tudom miért, nem akar működni így sem :(   Mindenféle módon próbáltam nyomkodni, minden kombinációban, de semmi :(

Nézd meg az elektromos csatikat, és a csöveket. Első körben azt kéne kideríteni, hogy a motorja megy-e (ha felnyitod a motorháztetőt, menetirány szerint jobboldalt elöl-alul van, a hűtő és a hűtőrács között). Ha megy, akkor csak lehet hogy nincs rajta vmelyik cső, vagy eldugultak a fúvókák. Az is lehet, hogy az előző tulaj direkt kiiktatta, lévén ahogy már mondtam, brutál sok vizet zabál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3013 Dátum: 2008.08.21 22:45:26 »
És bizony, jó autó a Camry  :yes: ... Ezt minden egyes hosszabb úton újfent megállapítom (tegnap/ma a Balatonon voltunk), nem tudom megunni, nagyon szeretem ezt a kocsit  :wub: !

Ma az Oroszló utáni nagy, kapaszkodósávos emelkedőn sikeresen visszavertem egy dízel (!!!) Ceed támadását  :eek: (kicsit korábban megelőztem, és utána persze egyből a seggembe ragadt) ... Nem hittem volna, de sikerült, pedig a sofőrje (fiatal gyerek) is beleadott mindent, 140 fölött (!) jártunk a domb tetején  :clap: ... Láttam hogy jönni fog, és úgy voltam vele, hogy valszeg lenyom, de azért nem adjuk fel alapból ;) ... A kapaszkodósávos rész egy enyhe jobbos kanyar és az "Oroszló vége" tábla után kezdődik, itt 60-nál visszatettem kettesbe, kimentem a szélső sávba szépen, és padlógáz - váltás 5500-nál  :whistling: - aztán hármas, és tovább padló - ezen a ponton a Kia nagyon kezdett közel jönni, üvöltve biztattam a Camryt, elég hülyén nézhettem ki  ::) - de aztán ahogy már hármasban is 4000 fölé ment a fordulat, kezdett megjönni az ereje a motornak, és a Ceed nem közeledett tovább, így értünk fel 140-el a dombtetőre, a Ceed pár méterrel mögöttem baloldalt, de lenyomni nem tudott, kapcsoltam a négyest, kitettem balra az indexet és visszamentem eléje  :clap: :clap: :clap: ... Jóóó volt, emberek, ejjj, mennyire élveztem  :yes: :yes: :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk
« Válasz #3014 Dátum: 2008.08.21 22:54:31 »

Lenne azonban egy-két kérdésem.:
.
.
.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha bárkinek van valami tippje, azt nagyon szépen köszönöm :)

www.toyotamuseum.de
Passau mellett van, nem egy nagy táv, de ha tudsz németül, akkor emailen/telefonon felvéve a kapcsolatot, biztos segíteni fognak... Ha ők nem is tudnak közvetlen, akkor megmondják a honnan-t ::)
Nagyon korrekt a tulaj is, meg a műhelyfőnök is... Egy próbát szerintem ér ::)
kisa
born to ride