Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129300 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2985 Dátum: 2008.08.17 22:25:39 »
Ha valaki tud nagyon jó kozmetikát mondjuk Pesten vagy Kecskemét környékén, ahol jól és olcsóbban dolgoznak, ne tartsa magában  ::)
Kecsón lehet, hogy tudok, majd utánakérdezek.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2986 Dátum: 2008.08.18 00:13:31 »
Különösebben senki nem veszi észre, de gázosnak sem gázos.

A kerdes az, hogy Magyarorszagon kihuzod magad egy Suzukival vagy nem? Lehet maskeppen is: gazos vagy nem gazos? A lokalis status azonos.

Nem éppen. A Suzuki image-e Magyarországon negatív. Egyrészt mert "a" Suzuki, vagyis a régi Swift egy kis vacak autó, másrészt mert a sofőrjei jó része olyan, amilyen. Mennyiség és hozzáférhetőség tekintetében stimmel amit írsz, de státus szempontjából nem. Státus szempontjából a Golfos párhuzam áll meg, ami Németországban népautó, amit osztálytól függetlenül mindenki megvesz, senki nem veszi észre, de senki nem is nézi le. Ugyanez a Camry Amerikában.

Az USA-ban kicsit magasabb az igényszint, mint nálunk (jónak magyarázom...) - nem fognak tömegesen megvenni valamit, ami szar, vagy amit szarnak tartanak.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.18 00:22:12 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2987 Dátum: 2008.08.18 00:21:40 »
Hol lehetett? Sehol. A céghez hozták be, vittek helyette egy újabb használtautót, ezt meg otthagyták, hogy azé, aki átíratja magának. Még így is több, mint egy évet állt.  Végül én meg megsajnáltam :)  És amúgy tényleg egyben van, mert az előző gazdija gondozgatta azért, bár lelakott állapotban volt. Műszakilag azonban nagyjából rendben. A kasztni is egész jó, nem rohad látványosan sehol.  :1eye:

Amúgy a lelakott állapotot már én hoztam rendbe. Törött volt a bal tükör, kopottak a fekete díszlécek, csúnya a felni, volt rajta egy ronda ködlámpa.....  szóval azért voltak már kisebb optikai helyreállítások :)

Ami nagyon ráfér még, az egy komplett fullos kárpittiszítás, gépekkel, vegyszerekkel. 25 év a bézs kárpiton meglátszik azért, főleg, mert dohányos volt az előző tulaj..... Már inkább szürke, mint bézs  :eek:   Kaptam már egy profi cégtől 30ezres árajánlatot a kétnapos komplett takarításra (2 embernek közel 2 napi munkája). Ha valaki tud nagyon jó kozmetikát mondjuk Pesten vagy Kecskemét környékén, ahol jól és olcsóbban dolgoznak, ne tartsa magában  ::)

Szóval a kasztnit nem is kellett javíttatnod? Hát akkor tényleg nem semmi, hogy ilyen állapotban van.

Ott állt egy évig az autó, pedig csak át kellett volna íratni? Nekem miért nem szóltatok ;) ? Már mentem is volna érte, másnap.

30 ezer a komplett belső takarításért nagyon sok. Itt Pécsett, ahova én vinni szoktam, 16-17 ezerért megcsinálják.

Amúgy csodálkozom, hogy azt írod: a belső beige színű. Amennyire tudom, a szürke fényezéshez szükre beltér járt, és a belinkelt fotón is szürkének néz ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2988 Dátum: 2008.08.18 19:32:03 »
30 ezer a komplett belső takarításért nagyon sok. Itt Pécsett, ahova én vinni szoktam, 16-17 ezerért megcsinálják.

Amúgy csodálkozom, hogy azt írod: a belső beige színű. Amennyire tudom, a szürke fényezéshez szükre beltér járt, és a belinkelt fotón is szürkének néz ki.
A 30ezer a komplett kocsitakarításra vonatkozott, külső mosás, motormosás, felnimosás, alvázmosás, teljes belső takarítás kárpitleszedéssel üléskiszedéssel, stb....  Ha látnátok hogy néz ki....  Rozsdás lé a padlón, fekete korom a tetőn a cigi miatt, stb... Nem lehet egyszerű meló kiszedni. Mi már próbáltuk kárpittisztító cuccokkal házilag, semmi se jött ki :(   A jó mosótippeket továbbra is várom :)

A belső nekem bézsnek tűnt, lehet h tényleg szürke, nemtom  :no:  Majd kiderül, ha egyszer végre ki lesz dzsuvázva :)

Tényleg, van nekem ám fényszórómosóm. Erre ma jöttem rá, mert nézegettem a motorteret, és felfedeztem a fényszóró mosó vezetékeit, csöveit, motorját.  ::)  Bent azonban nem találtam, mivel kell működtetni??? Nekem még nem sikerült....  Hátsó ablak mosójával nem megy, első ablak mosójával nem megy.... akkor mivel megy???  :sweatdrop:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2989 Dátum: 2008.08.18 19:40:33 »
30 ezer a komplett belső takarításért nagyon sok. Itt Pécsett, ahova én vinni szoktam, 16-17 ezerért megcsinálják.

Amúgy csodálkozom, hogy azt írod: a belső beige színű. Amennyire tudom, a szürke fényezéshez szükre beltér járt, és a belinkelt fotón is szürkének néz ki.
A 30ezer a komplett kocsitakarításra vonatkozott, külső mosás, motormosás, felnimosás, alvázmosás, teljes belső takarítás kárpitleszedéssel üléskiszedéssel, stb....  Ha látnátok hogy néz ki....  Rozsdás lé a padlón, fekete korom a tetőn a cigi miatt, stb... Nem lehet egyszerű meló kiszedni. Mi már próbáltuk kárpittisztító cuccokkal házilag, semmi se jött ki :(   A jó mosótippeket továbbra is várom :)

A belső nekem bézsnek tűnt, lehet h tényleg szürke, nemtom  :no:  Majd kiderül, ha egyszer végre ki lesz dzsuvázva :)

Tényleg, van nekem ám fényszórómosóm. Erre ma jöttem rá, mert nézegettem a motorteret, és felfedeztem a fényszóró mosó vezetékeit, csöveit, motorját.  ::)  Bent azonban nem találtam, mivel kell működtetni??? Nekem még nem sikerült....  Hátsó ablak mosójával nem megy, első ablak mosójával nem megy.... akkor mivel megy???  :sweatdrop:

Mondom, Apolló.

Tompított fény+ablaktörlő+spriccni a megoldás szvsz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2990 Dátum: 2008.08.18 20:10:44 »
Tegnap volt egy Budapest-Bécs-Budapest maratonom.Négy személlyel 600km-t 57L-ből jártam meg.Átlag 130km/h tempomat mindenhol+egy kis városi dugózás.Ez 9,5L-es fogyasztás, ami nem rossz egy 3.0 V6-tól.Igaz klímázás nem volt de szerintem ennyit egy suzuki is bekajázott volna 4 személlyel és 130-as átlagtempóval.A különbség csak annyi,hogy itt lehetett terpeszkedi a bőrben :cool2:
Szasssssszzz...Haver!! :)
Téged is lehet látni itt?? :)
Sokat eszik az autód,állíttasd be!! :D :tt2:
Helyzet?? Kenni már fel is hackelte a kormányt....már másnap...mondtam én hogy "beteg"!! :)
Talit szervezd ám...nekem már írtak páran!!
Ha valami van úgyis csörgök...:)
Ja...készítsd a TOYOTA-s pólómat..!!  ::)
Ja tele a tököm ezzel a magas fogyasztással:)
Tényleg állat a srác,még jó hogy a haverunk:)
Intézem a polódat.
Ha van valami hívj.
Csumee.
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2991 Dátum: 2008.08.18 21:19:15 »
A 30ezer a komplett kocsitakarításra vonatkozott, külső mosás, motormosás, felnimosás, alvázmosás, teljes belső takarítás kárpitleszedéssel üléskiszedéssel, stb....  Ha látnátok hogy néz ki....  Rozsdás lé a padlón, fekete korom a tetőn a cigi miatt, stb... Nem lehet egyszerű meló kiszedni. Mi már próbáltuk kárpittisztító cuccokkal házilag, semmi se jött ki :(   A jó mosótippeket továbbra is várom :)

A belső nekem bézsnek tűnt, lehet h tényleg szürke, nemtom  :no:  Majd kiderül, ha egyszer végre ki lesz dzsuvázva :)

Tényleg, van nekem ám fényszórómosóm. Erre ma jöttem rá, mert nézegettem a motorteret, és felfedeztem a fényszóró mosó vezetékeit, csöveit, motorját.  ::)  Bent azonban nem találtam, mivel kell működtetni??? Nekem még nem sikerült....  Hátsó ablak mosójával nem megy, első ablak mosójával nem megy.... akkor mivel megy???  :sweatdrop:

Komplett takarításért is sok a 30, bár már nem annyira. Egy ilyet a pécsi törzshelyemen olyan 22-23 körül csinálnának meg szerintem.

A belsőd tutira szürke, most összevetettem más képekkel. Olyan, hogy "bézs" belső, tulajdonképpen nem igazán volt ennél a típusnál - azt inkább barnának lehetne nevezni, a tejeskávétól a csokiig a barna különféle árnyalataival operál. Ez az egyik, a másik a szürke (mint a tiéd), a harmadik az enyém-féle kék. A barna belsőt, amennyire eddig láttam, a piros/bordó, meg a pezsgőszín/világosbarna fényezésekkel kombinálták. Szürke belsőt kapott az ezüst/szürke/grafit, továbbá a világoszöld fényezés, és kéket a fehér meg a világoskék. Majd mindjárt keresek egy képet barna belsőről, és ha találok, beillesztem.

A fényszóró-mosó csak bekapcsolt világításnál működik, de akkor sem akárhogyan. Ha csak egyszer nyomod meg a szélvédőmosó gombját, akkor nem indul be a fényszóró-mosó. Csak ha rövid szünet után másodszor is megnyomod, akkor. Tehát magyarul kétszer egymás után kell megnyomni hozzá a gombot. Ami szerintem teljesen logikus megoldás, elvégre az ember ritkábban akar fényszórót mosni, mint szélvédőt - főleg nappal. Azért is jó, hogy így oldották meg, mert a fényszóró-mosó rettentő mértékben fogyasztja az ablakmosó folyadékot. Télen, latyakos-dzsuvás országúton nagy forgalomban haladva egy Pécs-BP úton el lehet lőni a teljes, öt literes tartályt simán.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.18 21:34:10 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2992 Dátum: 2008.08.18 21:32:56 »
Na, meg is van. Így nézett ki a barna belső, a facelift előtti Camry I-esben:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2993 Dátum: 2008.08.18 21:42:00 »
A futóművel viszont valóban vannak problémák. Balra húz a kocsi (a gumik csúnyán el is koptak emiatt),  picit instabil, és nyikorog is.  De nem vészes, kibírható. De valóban ráfér majd egy felújítás.  Talán bent a volt cégnél meg tudják csinálni :)
5e/db lengőkarfelújítás, 2,5-3,5e gömbfejfelújítás szöveg szerin gyári minőségre (majd kiderül)  :tt2:
Szilent nincs hozzá, komplett lengőkart valaha lehetett kapni hozzá, ma már asszem nem (40+ezer volt /db)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2994 Dátum: 2008.08.18 21:55:25 »
A futóművel viszont valóban vannak problémák. Balra húz a kocsi (a gumik csúnyán el is koptak emiatt),  picit instabil, és nyikorog is.  De nem vészes, kibírható. De valóban ráfér majd egy felújítás.  Talán bent a volt cégnél meg tudják csinálni :)
5e/db lengőkarfelújítás, 2,5-3,5e gömbfejfelújítás szöveg szerin gyári minőségre (majd kiderül)  :tt2:
Szilent nincs hozzá, komplett lengőkart valaha lehetett kapni hozzá, ma már asszem nem (40+ezer volt /db)

Ööö, B.T. nem volt maradéktalanul lenyűgözve a felújított gömbfejektől. Aszonta, látott már szebben, és az eredeti gyári kialakításhoz hűebben felújított gömbfejet is. Mondjuk azt is mondta, hogy ettől még használhatóak, és persze jobbak, mint a kopott régiek, szal az ár/érték arányuk rendben van.

Viszont Szeke futóművét szerintem csak be kéne állítani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2995 Dátum: 2008.08.18 22:00:40 »
Ööö, B.T. nem volt maradéktalanul lenyűgözve a felújított gömbfejektől. Aszonta, látott már szebben, és az eredeti gyári kialakításhoz hűebben felújított gömbfejet is. Mondjuk azt is mondta, hogy ettől még használhatóak, és persze jobbak, mint a kopott régiek, szal az ár/érték arányuk rendben van.
Viszont Szeke futóművét szerintem csak be kéne állítani.
Pesten találtam még egy szakit, de az 2x annyiért melózik, és nem győzött meg, h jobban, a szépség másodlagos ebben az esetben, ha tartós és jó lesz, de majd elválik, az utángyártott 2 évet bírta, remélem ez többet fogja.
De nyitott a fülem más szakik tel. száma iránt is :online2long:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.18 22:03:44 írta schillerasz »
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2996 Dátum: 2008.08.19 08:26:35 »
A futóművel viszont valóban vannak problémák. Balra húz a kocsi (a gumik csúnyán el is koptak emiatt),  picit instabil, és nyikorog is.  De nem vészes, kibírható. De valóban ráfér majd egy felújítás.  Talán bent a volt cégnél meg tudják csinálni :)
5e/db lengőkarfelújítás, 2,5-3,5e gömbfejfelújítás szöveg szerin gyári minőségre (majd kiderül)  :tt2:
Szilent nincs hozzá, komplett lengőkart valaha lehetett kapni hozzá, ma már asszem nem (40+ezer volt /db)
Szilentezés!!
Budapest Pákozdi út 12-14!!
Tel:0612824700
Korrekt minőségben dolgoznak,és kb 3000-3500Ft-db!!
Így nem kell komplett lengőkart venni ha csak szilent baja van!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2997 Dátum: 2008.08.19 11:51:26 »
30 ezer a komplett belső takarításért nagyon sok. Itt Pécsett, ahova én vinni szoktam, 16-17 ezerért megcsinálják.

Amúgy csodálkozom, hogy azt írod: a belső beige színű. Amennyire tudom, a szürke fényezéshez szükre beltér járt, és a belinkelt fotón is szürkének néz ki.
A 30ezer a komplett kocsitakarításra vonatkozott, külső mosás, motormosás, felnimosás, alvázmosás, teljes belső takarítás kárpitleszedéssel üléskiszedéssel, stb....  Ha látnátok hogy néz ki....  Rozsdás lé a padlón, fekete korom a tetőn a cigi miatt, stb... Nem lehet egyszerű meló kiszedni. Mi már próbáltuk kárpittisztító cuccokkal házilag, semmi se jött ki :(   A jó mosótippeket továbbra is várom :)

A belső nekem bézsnek tűnt, lehet h tényleg szürke, nemtom  :no:  Majd kiderül, ha egyszer végre ki lesz dzsuvázva :)

Tényleg, van nekem ám fényszórómosóm. Erre ma jöttem rá, mert nézegettem a motorteret, és felfedeztem a fényszóró mosó vezetékeit, csöveit, motorját.  ::)  Bent azonban nem találtam, mivel kell működtetni??? Nekem még nem sikerült....  Hátsó ablak mosójával nem megy, első ablak mosójával nem megy.... akkor mivel megy???  :sweatdrop:
Ha érdekel haverommal ma beszéltem,gépkocsi ápolásokkal foglalkozik!! Kb. max 10-ért megcsinálja a belsejét,és merek az emberre garit vállalni,mert már láttam régebben a munkáit!! (igaz Fejér megye)
Ha érdekel írj és odaadom a számát!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2998 Dátum: 2008.08.19 13:25:49 »
Ööö, B.T. nem volt maradéktalanul lenyűgözve a felújított gömbfejektől. Aszonta, látott már szebben, és az eredeti gyári kialakításhoz hűebben felújított gömbfejet is. Mondjuk azt is mondta, hogy ettől még használhatóak, és persze jobbak, mint a kopott régiek, szal az ár/érték arányuk rendben van.
Viszont Szeke futóművét szerintem csak be kéne állítani.
Pesten találtam még egy szakit, de az 2x annyiért melózik, és nem győzött meg, h jobban, a szépség másodlagos ebben az esetben, ha tartós és jó lesz, de majd elválik, az utángyártott 2 évet bírta, remélem ez többet fogja.
De nyitott a fülem más szakik tel. száma iránt is :online2long:

Ne érts félre, nekem nincs bajom a cuccal, és működni is teljesen jól működik. Csak BT húzta kicsit a száját, mondván hogy eltértek a gyári formától (ami éppenséggel igaz is, mellétette a régi gyárit, úgy mutatta). De, mondom, a működésével nincsen gond, és hát tényleg nem került sokba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2999 Dátum: 2008.08.19 14:21:23 »
A futóművel viszont valóban vannak problémák. Balra húz a kocsi (a gumik csúnyán el is koptak emiatt),  picit instabil, és nyikorog is.  De nem vészes, kibírható. De valóban ráfér majd egy felújítás.  Talán bent a volt cégnél meg tudják csinálni :)
5e/db lengőkarfelújítás, 2,5-3,5e gömbfejfelújítás szöveg szerin gyári minőségre (majd kiderül)  :tt2:
Szilent nincs hozzá, komplett lengőkart valaha lehetett kapni hozzá, ma már asszem nem (40+ezer volt /db)
Szilentezés!!
Budapest Pákozdi út 12-14!!
Tel:0612824700
Korrekt minőségben dolgoznak,és kb 3000-3500Ft-db!!
Így nem kell komplett lengőkart venni ha csak szilent baja van!!

Újabbat mondjál...   ::)
Amúgy a kontakt pontosan:
Újvári Csaba
XIX. Bp. Pákozd u. 12-14
282-4700

Peace! :surrender: :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.