Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129725 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2970 Dátum: 2008.08.15 20:40:50 »
A fogyasztás nektek hogy alakul?   Nekem vegyesben 8,5-9 körül szokott kijönni, bár nem különösebben kímélve.  Nem tudom, reális-e.

Teljesen. Nekem 8.5-öt eszik átlagban, és ugye az enyém kézi váltós.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2971 Dátum: 2008.08.15 20:46:15 »
Épp most vettem vateráról egy 83-as Autó-Motor újságot, amiben az SV11-es Camry bemutatója van.
Illetve az ebayról most van folyamatban egy teljes javítási kézikönyv (nem Haynes, hanem valódi Toyota márkaszervizes javítási könyv!) beszerzése is  :clap:

Lenne azonban egy-két kérdésem.:

Szerintetek lehet még ehhez a kocsihoz klímát találni? Vagy klímás roncsot?     Esetleg egy komplett bontásra váró autót? Nagy álmom lenne egy klíma-projekt  ::)

Amiben segítségeteket kérném, tippeket a beszerzésre:
- hátsó műanyag keret, ami a rendszámtábla és a ködlámpák körül van, egészen a kocsi széléig kinyúlik
- két alsó díszléc (képeken látszik, h hiányoznak)
- felni közepére kupakok (kettő hiányzik)
- bal első lámpa búra (ugye külön cserélhető), vagy komplett lámpa
-hátsó ablakmosó tartály kupakja

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha bárkinek van valami tippje, azt nagyon szépen köszönöm :)



Háát, Palaczk a Coronájához Ausztráliából hozat ezt-azt....

Azért a Camry esetében itt még nem tartunk ;) ... Ehhez még akad itthon is alkatrész (bár egyre kevesebb).

A klíma szerintem necces. Igazából csak Amerikába gyártott kocsikban fordult elő, szal valahogy onnan kéne szerezni, de nagy lutri, mert ugye minimum 22 éves klímáról beszélünk, aminek ha a beszerelés után derül ki, hogy döglött a kompresszora, akkor honnét szerzel hozzá másikat?

Mert újonnan már egy csomó mindent nem lehet rendelni ehhez a típushoz. Szerintem pl. küszöbdíszlécet sem, ami így elég reménytelen, ugyanis mindegyik szétrohadt már. Én anno 98-ban sem tudtam már épet találni bontókban. Szar konstrukció volt, műanyaggal burkolt fém, aláment a víz, elrohadt. Én még élőben nem láttam V1-es Camryt, amin rajta lett volna ez a léc - vagy ha mégis, akkor már szét volt menve (pl. ilyen volt az enyém).

A többit be tudod szerezni bontottan, némi keresgéléssel (kluboldal, bontók). De fényszórót csak egyben tudsz majd venni, arra készülj. A hátsó műanyag borítást miért akarod cserélni? Mert kopott? Mindegyik ilyen, nem fogsz olyat találni, amelyik ne lenne így kifehéredve itt-ott. Festve van, ergo újra is lehet festeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2972 Dátum: 2008.08.16 02:49:08 »
Na ma megint volt értelme asszem lemosnom az autót....szél-por-eső....reggel kiváncsi leszek hogy néz ki!! áááááááá...!! -idegsokk- :nuke: :alien:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2973 Dátum: 2008.08.16 11:22:26 »
Épp most vettem vateráról egy 83-as Autó-Motor újságot, amiben az SV11-es Camry bemutatója van.
Illetve az ebayról most van folyamatban egy teljes javítási kézikönyv (nem Haynes, hanem valódi Toyota márkaszervizes javítási könyv!) beszerzése is  :clap:

Lenne azonban egy-két kérdésem.:

Szerintetek lehet még ehhez a kocsihoz klímát találni? Vagy klímás roncsot?     Esetleg egy komplett bontásra váró autót? Nagy álmom lenne egy klíma-projekt  ::)

Amiben segítségeteket kérném, tippeket a beszerzésre:
- hátsó műanyag keret, ami a rendszámtábla és a ködlámpák körül van, egészen a kocsi széléig kinyúlik
- két alsó díszléc (képeken látszik, h hiányoznak)
- felni közepére kupakok (kettő hiányzik)
- bal első lámpa búra (ugye külön cserélhető), vagy komplett lámpa
-hátsó ablakmosó tartály kupakja

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha bárkinek van valami tippje, azt nagyon szépen köszönöm :)


Klímás eladó SV11es 1x volt fent a használtautón asszem 70e-rért el is gondolkodtam rajta :1eye:
Fogyim nekem mostanában 10 körül volt, sok Pesttel, de most sokat kap vmiért, voltak már 8,5es átlagjaim is, 1x Erdélyben fullra pakolva 7,5 :clap:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2974 Dátum: 2008.08.16 23:57:12 »
Különösebben senki nem veszi észre, de gázosnak sem gázos.

A kerdes az, hogy Magyarorszagon kihuzod magad egy Suzukival vagy nem? Lehet maskeppen is: gazos vagy nem gazos? A lokalis status azonos.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2975 Dátum: 2008.08.17 01:19:38 »
Különösebben senki nem veszi észre, de gázosnak sem gázos.

A kerdes az, hogy Magyarorszagon kihuzod magad egy Suzukival vagy nem? Lehet maskeppen is: gazos vagy nem gazos? A lokalis status azonos.
Van, aki Suzukival is, de itt most Golfot emlegettek. Azzal sokan!
Gabe 254.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2976 Dátum: 2008.08.17 01:26:09 »

Van, aki Suzukival is, de itt most Golfot emlegettek. Azzal sokan!

Vagom, hogy Palaczk Golfot irt. Ami Europaban Golf, az kint Civic meg Jetta. Ami idehaza Suzuki az kint a Camry. Mennyiseg alapjan is, es hozzaferhetoseg tekinteteben is.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2977 Dátum: 2008.08.17 10:55:42 »

Van, aki Suzukival is, de itt most Golfot emlegettek. Azzal sokan!

Vagom, hogy Palaczk Golfot irt. Ami Europaban Golf, az kint Civic meg Jetta. Ami idehaza Suzuki az kint a Camry. Mennyiseg alapjan is, es hozzaferhetoseg tekinteteben is.
És a kinti suzuki mi európábn ?  :shifty:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2978 Dátum: 2008.08.17 10:58:04 »
Sziasztok!

Hosszú idő telt el, de visszatértem :)

Üdv !
Szép az "új" verda. A Yaris már kicsi volt ? :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2979 Dátum: 2008.08.17 12:45:07 »
És a kinti suzuki mi európábn ?  :shifty:

Elsosorban motorkerekpar, masodsorban ATV, harmadsorban robogo, aztan hajomotor, s legvegul auto. Ez meg is felel annak a sorrendnek, amiben a Suzuki jo.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2980 Dátum: 2008.08.17 15:12:31 »

Hol lehet(ett) találni ilyen kocsit? Folyamatosan nézem évek óta a hasznaltauto-t műszaki vizsgás, reális árú, liftback automata Camryért - de nincs. És hát miféle állapotban van ez ?? Agyam eldobom, a képeken TIPTOPNAK néz ki  :cool2: !!! Ilyennek lett megőrizve (ami majdnem képtelenség lehetett, 350 ezer km-en át) - vagy már fel van újítva? Gyönyörű  :wub: ... És wazz, alufelni, automata váltó, és TETŐABLAK, uramatyám................ tízes  :yes: !!!

Megkérdezhetem, hogy mibe fájt?


Szia!

Hol lehetett? Sehol. A céghez hozták be, vittek helyette egy újabb használtautót, ezt meg otthagyták, hogy azé, aki átíratja magának. Még így is több, mint egy évet állt.  Végül én meg megsajnáltam :)  És amúgy tényleg egyben van, mert az előző gazdija gondozgatta azért, bár lelakott állapotban volt. Műszakilag azonban nagyjából rendben. A kasztni is egész jó, nem rohad látványosan sehol.  :1eye:

Amúgy a lelakott állapotot már én hoztam rendbe. Törött volt a bal tükör, kopottak a fekete díszlécek, csúnya a felni, volt rajta egy ronda ködlámpa.....  szóval azért voltak már kisebb optikai helyreállítások :)

Ami nagyon ráfér még, az egy komplett fullos kárpittiszítás, gépekkel, vegyszerekkel. 25 év a bézs kárpiton meglátszik azért, főleg, mert dohányos volt az előző tulaj..... Már inkább szürke, mint bézs  :eek:   Kaptam már egy profi cégtől 30ezres árajánlatot a kétnapos komplett takarításra (2 embernek közel 2 napi munkája). Ha valaki tud nagyon jó kozmetikát mondjuk Pesten vagy Kecskemét környékén, ahol jól és olcsóbban dolgoznak, ne tartsa magában  ::)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2981 Dátum: 2008.08.17 15:27:05 »
Szia!
Hol lehetett? Sehol. A céghez hozták be, vittek helyette egy újabb használtautót, ezt meg otthagyták, hogy azé, aki átíratja magának. Még így is több, mint egy évet állt.  Végül én meg megsajnáltam :)  És amúgy tényleg egyben van, mert az előző gazdija gondozgatta azért, bár lelakott állapotban volt. Műszakilag azonban nagyjából rendben. A kasztni is egész jó, nem rohad látványosan sehol.  :1eye:
Amúgy a lelakott állapotot már én hoztam rendbe. Törött volt a bal tükör, kopottak a fekete díszlécek, csúnya a felni, volt rajta egy ronda ködlámpa.....  szóval azért voltak már kisebb optikai helyreállítások :)
Ami nagyon ráfér még, az egy komplett fullos kárpittiszítás, gépekkel, vegyszerekkel. 25 év a bézs kárpiton meglátszik azért, főleg, mert dohányos volt az előző tulaj..... Már inkább szürke, mint bézs  :eek:   Kaptam már egy profi cégtől 30ezres árajánlatot a kétnapos komplett takarításra (2 embernek közel 2 napi munkája). Ha valaki tud nagyon jó kozmetikát mondjuk Pesten vagy Kecskemét környékén, ahol jól és olcsóbban dolgoznak, ne tartsa magában  ::)

Kérdezd meg az Apolló cégnél (www.apolloauto.hu), Jesse-t. Profi, a Dait-t vele fogom políroztatni, azért (külső mosás, műanyagápolás, komplett polír) 20E HUF az ár. Belsőt is csinál természetesen, de az nekem nem kell, mert tipp-topp a belseje a 17 éves kisautónak. Most éppen tutinet dörzsiszivacsos kezelését hozza rendbe....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2982 Dátum: 2008.08.17 17:39:01 »
Tegnap volt egy Budapest-Bécs-Budapest maratonom.Négy személlyel 600km-t 57L-ből jártam meg.Átlag 130km/h tempomat mindenhol+egy kis városi dugózás.Ez 9,5L-es fogyasztás, ami nem rossz egy 3.0 V6-tól.Igaz klímázás nem volt de szerintem ennyit egy suzuki is bekajázott volna 4 személlyel és 130-as átlagtempóval.A különbség csak annyi,hogy itt lehetett terpeszkedi a bőrben :cool2:
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2983 Dátum: 2008.08.17 18:25:08 »
Tegnap volt egy Budapest-Bécs-Budapest maratonom.Négy személlyel 600km-t 57L-ből jártam meg.Átlag 130km/h tempomat mindenhol+egy kis városi dugózás.Ez 9,5L-es fogyasztás, ami nem rossz egy 3.0 V6-tól.Igaz klímázás nem volt de szerintem ennyit egy suzuki is bekajázott volna 4 személlyel és 130-as átlagtempóval.A különbség csak annyi,hogy itt lehetett terpeszkedi a bőrben :cool2:
Szasssssszzz...Haver!! :)
Téged is lehet látni itt?? :)
Sokat eszik az autód,állíttasd be!! :D :tt2:
Helyzet?? Kenni már fel is hackelte a kormányt....már másnap...mondtam én hogy "beteg"!! :)
Talit szervezd ám...nekem már írtak páran!!
Ha valami van úgyis csörgök...:)
Ja...készítsd a TOYOTA-s pólómat..!!  ::)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2984 Dátum: 2008.08.17 18:35:15 »

Hol lehet(ett) találni ilyen kocsit? Folyamatosan nézem évek óta a hasznaltauto-t műszaki vizsgás, reális árú, liftback automata Camryért - de nincs. És hát miféle állapotban van ez ?? Agyam eldobom, a képeken TIPTOPNAK néz ki  :cool2: !!! Ilyennek lett megőrizve (ami majdnem képtelenség lehetett, 350 ezer km-en át) - vagy már fel van újítva? Gyönyörű  :wub: ... És wazz, alufelni, automata váltó, és TETŐABLAK, uramatyám................ tízes  :yes: !!!

Megkérdezhetem, hogy mibe fájt?


Szia!

Hol lehetett? Sehol. A céghez hozták be, vittek helyette egy újabb használtautót, ezt meg otthagyták, hogy azé, aki átíratja magának. Még így is több, mint egy évet állt.  Végül én meg megsajnáltam :)  És amúgy tényleg egyben van, mert az előző gazdija gondozgatta azért, bár lelakott állapotban volt. Műszakilag azonban nagyjából rendben. A kasztni is egész jó, nem rohad látványosan sehol.  :1eye:

Amúgy a lelakott állapotot már én hoztam rendbe. Törött volt a bal tükör, kopottak a fekete díszlécek, csúnya a felni, volt rajta egy ronda ködlámpa.....  szóval azért voltak már kisebb optikai helyreállítások :)

Ami nagyon ráfér még, az egy komplett fullos kárpittiszítás, gépekkel, vegyszerekkel. 25 év a bézs kárpiton meglátszik azért, főleg, mert dohányos volt az előző tulaj..... Már inkább szürke, mint bézs  :eek:   Kaptam már egy profi cégtől 30ezres árajánlatot a kétnapos komplett takarításra (2 embernek közel 2 napi munkája). Ha valaki tud nagyon jó kozmetikát mondjuk Pesten vagy Kecskemét környékén, ahol jól és olcsóbban dolgoznak, ne tartsa magában  ::)
Szerintem jobban jársz ha saját magadnak megcsinálod ha van rá időd!!
Az rohadt drága az a 30ezer!!
Én szét dobáltam az egész autó belsejét (ülések,alsó kárpit stb ki) csont üres volt az autó,,és kitakarítottam teljesen 2 napomba került,a szőnyeg száradásával együtt...meg úgy hogy az összes műanyagot kiszedtem,és lemostam,és át műanyagápolóztam!! szerintem neked is megér 30 ezret pár órás munka és az biztos hogy jobb amit magadnak csinálsz!! :)