Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129454 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2940 Dátum: 2008.08.13 22:32:48 »
Vezettem ma őt, mint a nagy motor-nagy erő-kényelem project egy része. Bár nagy kör nem volt (már bőven az E jelzés alatt volt az üzemanyag) de azt elmondhatom, hogy baromi szimpatikus kocsi. Kellemes erő, finoman kapcsoló automata, csend, nyugalom, stresszmentes közlekedés. ellenben ami meglepő volt, hogy milyen rövid az ülőlap. Őszintén szólva még a Corimnál is rövidebb, emiatt aztán nem volt igazán kényelmes az ülepemnek. Ez meglepő. Amúgy maga a konkrét példány nagyon egyben lévőnek tűnik, a bal első keréken van némi rozsdafolt, de a belső, a váltó, minden klappol. Sztem az ára sem az eget verdesi, bár az értékesítő srác szerint ebből aztán nem fognak semmit engedni...
Bár az igazat megvallva, egy ilyen verzió még szimpatikusabb lenne... :wub: :clap:

Szerintem a V20-as Camry (a 2001-es) a legszebb Camry  :wub: ... És az ára tényleg korrekt. Bár azt a 109 ezer km-t, a nyolc éves autóban, nagyon, NAGYON nehezemre esik elhinni  ::) ... Ezekkel 40-50 ezreket szoktak menni évente. Miért mentek volna vele ennyire keveset?

A másikban már hihetőbb a km, bár a bazári stílusú leírás eléggé elrettentő. Éppenséggel lehet, hogy ott is átírták egyesre a kettest, a km-óra számsorának az elején  ::) ... Misiéknél, a Reálszisztéma használtautó-részlegén korábban nézegettem Camryket, jópárban vastagon 300 ezer km fölött volt (néhány éves autókban), és a beltér alig volt elhasználódva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2941 Dátum: 2008.08.13 22:41:13 »
Persze ami az eladó száját elhagyja, az nem mindig hitelt érdemlő...
A kocsi állítólag egy külföldön élő magyar diplomata saját használatú kocsija volt, amit igen keveset használt, lévén volt mindig sofőr+kocsi kombó kéznél. Ez magyarázat lenne a rendszámra és a km-re is. Persze más kérdés, hogy mennyi a valóságalapja. Ha mondjuk szervíz számlákkal és nem pecsétekkel igazolnák a rendszeres karbantartást, akkor talán elhinném. Mondjuk a bőr állapota szinte tökéletes volt. Sehol egy repedés, nem volt kiülve, még a vezetőoldali sem. Viszont azt tudom, hogy kíméletesen használva pont ez a típus az, amin 300.000 km se látszik meg. Hát ja, ilyet kellene találni ismerőstől, vagy meg kellene találni az előző tulajt... ::)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2942 Dátum: 2008.08.13 22:52:04 »
Persze ami az eladó száját elhagyja, az nem mindig hitelt érdemlő...
A kocsi állítólag egy külföldön élő magyar diplomata saját használatú kocsija volt, amit igen keveset használt, lévén volt mindig sofőr+kocsi kombó kéznél. Ez magyarázat lenne a rendszámra és a km-re is. Persze más kérdés, hogy mennyi a valóságalapja. Ha mondjuk szervíz számlákkal és nem pecsétekkel igazolnák a rendszeres karbantartást, akkor talán elhinném. Mondjuk a bőr állapota szinte tökéletes volt. Sehol egy repedés, nem volt kiülve, még a vezetőoldali sem. Viszont azt tudom, hogy kíméletesen használva pont ez a típus az, amin 300.000 km se látszik meg. Hát ja, ilyet kellene találni ismerőstől, vagy meg kellene találni az előző tulajt... ::)

Mondjuk azért a 300 ezer km-t már látni lehet az ülésen, akkor is, ha pályán mentek vele. De 200-ról simán visszalőhetik 100-ra, anélkül hogy észrevennéd, főleg ha tényleg hosszútávfutó volt a kocsi (és ezek a Camryk szinte mind azok). És azért az sem mindegy, marhára nem az.

De most nézem, hogy az autót MF-ék árulják. Hát ez azért mindenképpen egy érv az alacsony futás hihetősége mellett  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2943 Dátum: 2008.08.13 22:55:08 »
Hát ha már ennyire lehetne válogatni...nekem ő lenne a szívem csücske....már csak a formás "popsija" és a 3.3 miatt!! :)) Brutál lehet....na egy ilyenre iszonyú kiváncsi lennék!!  ::)
http://www.hasznaltauto.hu/2079829_toyota_camry_2004

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2944 Dátum: 2008.08.13 23:01:38 »
Nekem azért ennél reálisabb álmaim vannak  :whistling: :shifty: Mondjuk az utolsó képen látható autópark nem gyenge. Jöhet is!  :yes:
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2945 Dátum: 2008.08.13 23:06:12 »
Nekem azért ennél reálisabb álmaim vannak  :whistling: :shifty: Mondjuk az utolsó képen látható autópark nem gyenge. Jöhet is!  :yes:
Már csak egy 6 évet kell várnunk,és nekünk is elérhető "álom" lesz ez a Solara cabrio!!  ::)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2946 Dátum: 2008.08.13 23:08:13 »
Nekem azért ennél reálisabb álmaim vannak  :whistling: :shifty: Mondjuk az utolsó képen látható autópark nem gyenge. Jöhet is!  :yes:
Már csak egy 6 évet kell várnunk,és nekünk is elérhető "álom" lesz ez a Solara cabrio!!  ::)
Miért, 6 év múlva nyerünk a lottón?  :ph34r: :tt2:
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2947 Dátum: 2008.08.13 23:12:19 »
Nekem azért ennél reálisabb álmaim vannak  :whistling: :shifty: Mondjuk az utolsó képen látható autópark nem gyenge. Jöhet is!  :yes:
Már csak egy 6 évet kell várnunk,és nekünk is elérhető "álom" lesz ez a Solara cabrio!!  ::)
Miért, 6 év múlva nyerünk a lottón?  :ph34r: :tt2:
:D :D :D remélem már a héten...de ha nyerek ííííígérem veszek neked egyet!! na jó kettőt!!  ::)  :yes:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2948 Dátum: 2008.08.13 23:16:11 »
Nekem azért ennél reálisabb álmaim vannak  :whistling: :shifty: Mondjuk az utolsó képen látható autópark nem gyenge. Jöhet is!  :yes:
Már csak egy 6 évet kell várnunk,és nekünk is elérhető "álom" lesz ez a Solara cabrio!!  ::)
Miért, 6 év múlva nyerünk a lottón?  :ph34r: :tt2:
:D :D :D remélem már a héten...de ha nyerek ííííígérem veszek neked egyet!! na jó kettőt!!  ::)  :yes:
Vigyázz!! szavadon foglak. Ha pedig kettő, akkor a mai camry meg egy ST220 Mondeo. Köszi!  ::) :clap: :whistling:
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2949 Dátum: 2008.08.13 23:24:22 »
Miért, 6 év múlva nyerünk a lottón?  :ph34r: :tt2:
:D :D :D remélem már a héten...de ha nyerek ííííígérem veszek neked egyet!! na jó kettőt!!  ::)  :yes:
Vigyázz!! szavadon foglak. Ha pedig kettő, akkor a mai camry meg egy ST220 Mondeo. Köszi!  ::) :clap: :whistling:
Asszem akkor szelvényt is kéne még holnap vennem!! :D :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.13 23:25:38 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2950 Dátum: 2008.08.13 23:24:43 »
Hát ha már ennyire lehetne válogatni...nekem ő lenne a szívem csücske....már csak a formás "popsija" és a 3.3 miatt!! :)) Brutál lehet....na egy ilyenre iszonyú kiváncsi lennék!!  ::)
http://www.hasznaltauto.hu/2079829_toyota_camry_2004

Szép  :yes: ... De vezetési élmény tekintetében aligha nyújthat sokat ez az autó: "csak" egy nagy, kényelmes, nyitott batár, pihe-puha futóművel, hangtalan motorral, túlszervózott kormánnyal. Krúzolásra való. És wazz, ott figyel benne a manuális klíma  :eek: ... Na, az ilyeneken érhető tetten, hogy az USA-ban hova is van pozicionálva a Camry. Kábé mint nálunk egy Corolla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2951 Dátum: 2008.08.13 23:34:08 »
Hát ha már ennyire lehetne válogatni...nekem ő lenne a szívem csücske....már csak a formás "popsija" és a 3.3 miatt!! :)) Brutál lehet....na egy ilyenre iszonyú kiváncsi lennék!!  ::)
http://www.hasznaltauto.hu/2079829_toyota_camry_2004

Szép  :yes: ... De vezetési élmény tekintetében aligha nyújthat sokat ez az autó: "csak" egy nagy, kényelmes, nyitott batár, pihe-puha futóművel, hangtalan motorral, túlszervózott kormánnyal. Krúzolásra való. És wazz, ott figyel benne a manuális klíma  :eek: ... Na, az ilyeneken érhető tetten, hogy az USA-ban hova is van pozicionálva a Camry. Kábé mint nálunk egy Corolla.
Hát igen...kint ez "kis" bevásárló autó a többi batárhoz képest!! Habár...volt csajom kint él Floridában...és állítólag imádják kint a camrykat!! 3-asból,mint az enyém is,rengeteg fut!! Azért nem lehet rossz azzal a kétszáz feletti patással a motortérben....ha belegondolok hogy az enyém közel 190 és az se megy rosszul!! :)
Ha valaki hozzám vágná,azért biztos találnék helyet neki az udvarban!! :D ::)
Jaaa....és szerintem a manuál klíma csak elírás.....nézd meg a többit...mindben automata klima van!!
Nem hiszem hogy visszafele fejlődtek volna!!  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.13 23:41:58 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2952 Dátum: 2008.08.13 23:51:11 »
Hát igen...kint ez "kis" bevásárló autó a többi batárhoz képest!! Habár...volt csajom kint él Floridában...és állítólag imádják kint a camrykat!! 3-asból,mint az enyém is,rengeteg fut!! Azért nem lehet rossz azzal a kétszáz feletti patással a motortérben....ha belegondolok hogy az enyém közel 190 és az se megy rosszul!! :)
Ha valaki hozzám vágná,azért biztos találnék helyet neki az udvarban!! :D ::)
Jaaa....és szerintem a manuál klíma csak elírás.....nézd meg a többit...mindben automata klima van!!
Nem hiszem hogy visszafele fejlődtek volna!!  :no:

A leírást nem is néztem, a fotón látni, hogy manuális a klíma. Ott figyelnek a tekerentyűk. De ha megnézed az amerikai Toyota oldalon, láthatod is, hogy alapfelszereltségben csak manuális klíma van bennük. Csak a magasabb felszereltségűekben van automata.

Amúgy a Camry ugye kint egy full tucat tömegautó. Éppenséggel a legtucatabb, mert ugye bazi hosszú ideje ez a legnagyobb példányszámban eladott személyautó az USA-ban (bár asszem, legutóbb beelőzte a Honda Civic, kezd hatni a benzinár-őrület ott is). Úgyhogy nem csoda, hogy mindenfelé ott futkosnak  :yes: ... Az I-esek már teljesen kihaltak, a II-esek majdnem, a III-asok jelenleg a diákok, csóróbb nyugdíjasok meg a munkanélküliek párszáz dolláros, "csak benzint kap" sorsú futkosói; a IV-esek most kezdenek lecsúszni ebbe a kasztba, az V-ösöket meg a VI-osokat pedig használja boldog-boldogtalan, azok a "láthatatlan" népautók, mint a németeknél a Golf IV meg a Golf V. Imádni nem imádja ezeket ott senki, "csak" megveszik használati tárgynak, mert olcsó, gazdaságos (ottani viszonylatban), és nem romlik el.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.13 23:53:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2953 Dátum: 2008.08.14 00:01:53 »
Hát igen...kint ez "kis" bevásárló autó a többi batárhoz képest!! Habár...volt csajom kint él Floridában...és állítólag imádják kint a camrykat!! 3-asból,mint az enyém is,rengeteg fut!! Azért nem lehet rossz azzal a kétszáz feletti patással a motortérben....ha belegondolok hogy az enyém közel 190 és az se megy rosszul!! :)
Ha valaki hozzám vágná,azért biztos találnék helyet neki az udvarban!! :D ::)
Jaaa....és szerintem a manuál klíma csak elírás.....nézd meg a többit...mindben automata klima van!!
Nem hiszem hogy visszafele fejlődtek volna!!  :no:

A leírást nem is néztem, a fotón látni, hogy manuális a klíma. Ott figyelnek a tekerentyűk. De ha megnézed az amerikai Toyota oldalon, láthatod is, hogy alapfelszereltségben csak manuális klíma van bennük. Csak a magasabb felszereltségűekben van automata.

Amúgy a Camry ugye kint egy full tucat tömegautó. Éppenséggel a legtucatabb, mert ugye bazi hosszú ideje ez a legnagyobb példányszámban eladott személyautó az USA-ban (bár asszem, legutóbb beelőzte a Honda Civic, kezd hatni a benzinár-őrület ott is). Úgyhogy nem csoda, hogy mindenfelé ott futkosnak  :yes: ... Az I-esek már teljesen kihaltak, a II-esek majdnem, a III-asok jelenleg a diákok, csóróbb nyugdíjasok meg a munkanélküliek párszáz dolláros, "csak benzint kap" sorsú futkosói; a IV-esek most kezdenek lecsúszni ebbe a kasztba, az V-ösöket meg a VI-osokat pedig használja boldog-boldogtalan, azok a "láthatatlan" népautók, mint a németeknél a Golf IV meg a Golf V. Imádni nem imádja ezeket ott senki, "csak" megveszik használati tárgynak, mert olcsó, gazdaságos (ottani viszonylatban), és nem romlik el.
Mondjuk ha kinti az árát megnézzük legújabbnak,akkor jön rá az ember hogy itthon hogy lehúznak minket,mert annyiért tényleg csak egy corollát kapsz itt (de lehet egy fullosabbat már oda se adnának annyiért)!! :S Téyleg bárhogy forgatjuk a dolgot oda lyukadunk ki,hogy kint ez "kis"autó!! :D
Az imádatról csak annyit hogy a  youtube-on ahogy elnéztem,egypárat nagyon állat módon megcsináltak!!  :devil:
Meg azért csak hiszek olyan embernek aki 8 éve kint él!!  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2954 Dátum: 2008.08.14 00:54:04 »
Mondjuk ha kinti az árát megnézzük legújabbnak,akkor jön rá az ember hogy itthon hogy lehúznak minket,mert annyiért tényleg csak egy corollát kapsz itt (de lehet egy fullosabbat már oda se adnának annyiért)!! :S Téyleg bárhogy forgatjuk a dolgot oda lyukadunk ki,hogy kint ez "kis"autó!! :D
Az imádatról csak annyit hogy a  youtube-on ahogy elnéztem,egypárat nagyon állat módon megcsináltak!!  :devil:
Meg azért csak hiszek olyan embernek aki 8 éve kint él!!  :yes:

Jójó, biztos akad olyan kint is, aki imádja  :yes: ...

Amúgy 18.920 dollár most a listaára egy alap Camrynek odakint. Ez, akárhogy is számolom, nem több, mint kb. 3 millió forint  :eek: ... Ennyiért nemhogy Corollát, de még egy normálisan felszerelt Yarist se nagyon kapni nálunk  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )