Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129239 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2895 Dátum: 2008.07.29 14:38:15 »
hát ha ez neked jó volt, legyen.
sosem értettem az utcai versenyzést.


Nekem ez jóóó  :yes: :yes: :yes: !

Gyorsulgatni nem szeretek, az az autónak is árt. De egy kanyargós, emelkedős hegyi pályán megbizonyosodni róla, hogy tudom vezetni az autómat - igen, az sikerélmény  :clap:

Amikor pedig tényleg, élesben sietni kell valahová, akkor jól jön az így megszerzett rutin.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2896 Dátum: 2008.07.29 15:03:30 »
hát ha ez neked jó volt, legyen.
sosem értettem az utcai versenyzést.


Nekem ez jóóó  :yes: :yes: :yes: !

Gyorsulgatni nem szeretek, az az autónak is árt. De egy kanyargós, emelkedős hegyi pályán megbizonyosodni róla, hogy tudom vezetni az autómat - igen, az sikerélmény  :clap:

Amikor pedig tényleg, élesben sietni kell valahová, akkor jól jön az így megszerzett rutin.
Mondjuk néha a túlzott magabiztosságból lesz a baj.... :hammer:
Lásd én esetem 6 éve....bíztam az autóban,azt 170-él egy futómű hiba miatt törtem tk-ra az autót (egy 2.2Gl-t) Ott sem a rutinnal volt a probléma!! :)
Mondjuk én meg gyorsulni szeretek...meg városban szlalomozgatni...bár tudom hogy ezt nem kéne...de akkor is....:D :D
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.29 15:05:20 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2897 Dátum: 2008.07.29 18:08:25 »
Mondjuk néha a túlzott magabiztosságból lesz a baj.... :hammer:
Lásd én esetem 6 éve....bíztam az autóban,azt 170-él egy futómű hiba miatt törtem tk-ra az autót (egy 2.2Gl-t) Ott sem a rutinnal volt a probléma!! :)
Mondjuk én meg gyorsulni szeretek...meg városban szlalomozgatni...bár tudom hogy ezt nem kéne...de akkor is....:D :D

Hát ha nagy tempónál bekrepál a technika, az para  :wacko: ... De 90-el is szétmehetsz, ha mondjuk egy durrdefekt miatt belerongyolsz a szembejövőbe. Szóval én ezt nem igazán veszem figyelembe.

Amúgy azért igyekszem ésszel menni. Száraz úton pl. még gyakorlatilag sosem csúsztattam meg igazán a Camryt, szal a limiteken belül játszom. 10 év és 200 ezer km alatt azért ki lehet tapasztalni egy autó viselkedését  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2898 Dátum: 2008.07.30 08:29:02 »
ezekkel az autokkal boltba meg rokonhoz kell járni.  :yawn:
multkor vezettem egy wrc , és legdurvább utcai cliot egy tesztpályán. ott jöttem rá erre.  :online2long:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2899 Dátum: 2008.07.30 08:53:10 »
ezekkel az autokkal boltba meg rokonhoz kell járni.  :yawn:
multkor vezettem egy wrc , és legdurvább utcai cliot egy tesztpályán. ott jöttem rá erre.  :online2long:
Hááát....nem tom...ami volt 1.8 Gti Golfom (I.es) agyonhúzva szegény..:) sportfutómű,speer, toronymerevítés elöl hátul....az is utcai autó volt, és nem az a "rokonlátogatós fajta"!! De szerintem te se veszel a corolla mellé egy cliót ha egy kicsit másképp akarsz vezetni,mint ahogy szoktál??!!  De ezek szerint nem ültél még jó autóba...:)) Fél haveri kör rallyzik(meg rally autót épít és nem trabantot),meg tesóm palija is....na ott vannak durva autók!! azok valók igazán versenyzésre!! Itt most össz-vissz arról írtunk hogy milyen jó néha egy kicsit érezni a vezetés igazi feelingjét!! :) De szerintem a 3.0 már mutat annyit hogy érdemes picit vele próbálkozni,főként ha esetleg találok bele az ebay-en valami normális chipet!!  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.30 12:12:09 írta szkaresz28 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2900 Dátum: 2008.07.30 13:28:56 »
ezekkel az autokkal boltba meg rokonhoz kell járni.  :yawn:
multkor vezettem egy wrc , és legdurvább utcai cliot egy tesztpályán. ott jöttem rá erre.  :online2long:

Nekem az a véleményem erről, hogy egy öreg, "mezei" utcai autóval gyorsan közlekedni (mármint kanyarokban - mert egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt), és több generációval fiatalabb kocsikkal a tempót tartani - igenis kunszt  :yes: ... és élvezet, sikerélmény. Legalábbis nekem. Nekem ez a hobbim (többek közt), kéretik nem leszólni, én sem szólom le azt, aki -teszem azt- horgászatban találja meg az élvezetet  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2901 Dátum: 2008.07.30 14:55:34 »
ezekkel az autokkal boltba meg rokonhoz kell járni.  :yawn:
multkor vezettem egy wrc , és legdurvább utcai cliot egy tesztpályán. ott jöttem rá erre.  :online2long:

Nekem az a véleményem erről, hogy egy öreg, "mezei" utcai autóval gyorsan közlekedni (mármint kanyarokban - mert egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt), és több generációval fiatalabb kocsikkal a tempót tartani - igenis kunszt  :yes: ... és élvezet, sikerélmény. Legalábbis nekem. Nekem ez a hobbim (többek közt), kéretik nem leszólni, én sem szólom le azt, aki -teszem azt- horgászatban találja meg az élvezetet  :)
asszem ezzel nagyjából én is egyetértek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2902 Dátum: 2008.07.30 15:38:07 »
tőlem csináljátok . nekem mindegy.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2903 Dátum: 2008.07.31 12:46:03 »
   CAMRY TALÁLKOZÓ


Sziasztok!

Országos Toyota Camry találkozót szervezünk, szeretettel várunk minden Toyota Camry tulajdonost a legelső generációs Camry-től a Hybrid-ig.

A PONTOS IDŐPONT: 2008.szept.13 szombat

A helyszín Budapest lenne, pontosabban a XI. kerületben lévő Lurdy Ház óriási parkolója, amely heti rendszerességgel ad helyet autós találkozóknak. A helyszínen nem zavarna minket senki a nagy tér miatt és díjmentes a parkolás. Ha esős lesz az idő akkor rendelkezésre áll a mélygarázs, mely szintén parkoló díjmentes. A bevásárlóközpont éttermekkel, közérttel és mosdókkal rendelkezik, tehát minden szükségletet kielégít.
Web: http://www.lurdyhaz.hu/index_megkozelithetoseg.html
Mivel kevesen vagyunk az országban, jó lenne ha mindenki,  aki camry fun, el tudna jönni.
A programokat nem bonyolítjuk túl. Reggel 9 óra magasságában találkozó a parkolóban, utána beszélgetés, tapasztalat esetleg alkatrész csere. Majd 12-13 óra környékén felvonulás a budapesti Nagykörúton, csak hogy megmutassuk, ilyen autó is van a világon.
Ezután a program fakultatív. Akinek van kedve az marad még egy kicsit Pesten beszélgetni a többiekkel vagy elmegy várost nézni a családdal.
A találkozó semmilyen költséggel nem jár csak saját magát és a Camry-jét hozza mindenki.

Légyszi juttassátok el ezt az üzenetet minden  Camry tulajdonosnak akit ismertek.

Szabados Karesz:
sz.karesz27@freemail.hu

Oláh Józsi:
ladarallye@t-online.hu


szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2904 Dátum: 2008.08.03 08:41:55 »
Na végre felébredtetek!! :) Na azért látom leszünk páran talin!! :) Esetleg még valakik??????

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2905 Dátum: 2008.08.03 10:32:10 »
Na végre felébredtetek!! :) Na azért látom leszünk páran talin!! :) Esetleg még valakik??????

Én aznap esküvőn leszek, szal nem tudok menni sajnos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2906 Dátum: 2008.08.03 13:34:37 »
Na végre felébredtetek!! :) Na azért látom leszünk páran talin!! :) Esetleg még valakik??????

Én aznap esküvőn leszek, szal nem tudok menni sajnos.
Én meg mit keresek ott, nemhogy Camrym nincsen, de momentán Toyotám se. Az összes japóm jelenleg egy (majdnem)veterán Yamaha, meg egy 17 éves Dai.  :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2907 Dátum: 2008.08.03 23:44:51 »
Hát ez kééész...magyar közlekedési morál....!! 7-es főúton Balcsi fele,(kb 40km/h-ról) kiállok sort előzni (kb 8 autó)...hát természetes hogy a legelső 1.5dci-s "csigakajáló" autós akkor áll ki előzni amikor mellette vagyok,majdnem lekapva az autó elejét....úgy látszik a visszapillantótükör használatát külön órákon okítani kéne....lehet nem örült volna neki ha nem vagyok észnél és kb 140-el oldalba vágom!! :) Persze a nemzetközi kézjeleket azért megkapta!!! :) :2guns: :nono: :devil:
 
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.04 08:42:17 írta szkaresz28 »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2908 Dátum: 2008.08.04 09:18:59 »
Fogyasztásom...hosszútáv+egy kis dugó:23l-ből 280km....ha jól számolom ez 8,2l??!!  :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2909 Dátum: 2008.08.04 09:53:58 »
Fogyasztásom...hosszútáv+egy kis dugó:23l-ből 280km....ha jól számolom ez 8,2l??!!  :clap:

3.0-val nem rossz  :) ... Mennyi volt az utazód?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )