Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1116678 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #75 Dátum: 2004.10.19 22:19:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Camryből? Új? Mikor? Hiszen épp most volt a ráncfelvarrás. Egy-két évig biztosan elfut még, nem olyan régi modell ez a mostani.
És az nem hamarosan?
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként ma direkt néztem a Daewoo-kat, és nem a Leganzára hasonlít ez a mostani Camry hátulról, hanem (ahogy írtam) az eggyel ezelőtti Nubira szedánra.
Konkrétan egyikre sem, csak az összbenyomás daewoos - számomra.
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Oltcittal kapcsolatosan nem egészen értelek . Szinte pontosan úgy néz ki, mint a Visa, csak nem négy-, hanem kétajtós, és néhány apró részlet (hűtőrács pl.) kissé különbözik.
A néhány apró részlet bőven elég ahhoz, hogy a sziluettjét leszámítva egy másik autó legyen belőle.
music     

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #76 Dátum: 2004.10.19 22:27:02 »
az újat nem figyelgettem, de a régebbi avensis igenis kisebb!
de szerintem az új avensis is.

de most palaczkos leszek:
(HOSSZ-SZÉLESSÉG-MAGASSÁG)
AVENSIS kombi: 4700mm-1760mm-1525mm
MONDEO kombi: 4808mm-1812mm-1481mm
Mindkét esetben tükrök nélküli a szélesség. És mindkét autó a 2004-es modell.

nyertem...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #77 Dátum: 2004.10.19 22:31:05 »
továbbá: a régi avensis még a carine E-nél is kisebb!
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #78 Dátum: 2004.10.19 22:36:17 »
CAMRY kombi (1994)
HOSSZ: 4794mm
SZÉLESSÉG: 1770mm
MAGASSÁG: 1491mm

Tehát az új avensis, az új mondeo, és a 1994es camry kombi közül a mondeo kombi a legnagyobb!!!

Magasságra alacsonyabb ugyan, de az ülésmagasság is más.

Mindegy akkor sem veszek mondeot.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #79 Dátum: 2004.10.19 22:43:59 »
Idézetet írta: "blazs"
továbbá: a régi avensis még a carine E-nél is kisebb!

Kívül nem tudom, de belül mindenképpen.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #80 Dátum: 2004.10.20 07:11:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Milyen ingyen szervízbe  :?:  Lemaradtam valamiről  :?:

Úgy tűnik igen. Olvass bele a Toyota Super topicba, ott hillar leírta (asszem 18-án), hogy is van ez az ingyenszerviz. Bátyám holnap viszi az Avensist, én meg pénteken a Carinát és ha minden klappol még kapunk egy  :toy: bögrét is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #81 Dátum: 2004.10.20 23:44:18 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Camryből? Új? Mikor? Hiszen épp most volt a ráncfelvarrás. Egy-két évig biztosan elfut még, nem olyan régi modell ez a mostani.
És az nem hamarosan?
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként ma direkt néztem a Daewoo-kat, és nem a Leganzára hasonlít ez a mostani Camry hátulról, hanem (ahogy írtam) az eggyel ezelőtti Nubira szedánra.
Konkrétan egyikre sem, csak az összbenyomás daewoos - számomra.
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Oltcittal kapcsolatosan nem egészen értelek . Szinte pontosan úgy néz ki, mint a Visa, csak nem négy-, hanem kétajtós, és néhány apró részlet (hűtőrács pl.) kissé különbözik.
A néhány apró részlet bőven elég ahhoz, hogy a sziluettjét leszámítva egy másik autó legyen belőle.


Agyramenésből hadd adjak csillagos ötöst , ismét  :o

Jók ezek a mi kis design-vitáink , előnyös hatással vannak az adrenalin-szintemre  :wink: :twisted:  :lol:  ...

(most elszámolok magamban ötszázig , mielőtt válaszolnék...)

Na szóval .

Ha egy autómárkán belül a cirka négy-ötévenkénti modellváltás a jellemző , akkor szvsz nem nevezhető "hamarosan"nak egy másfél-két év múlva esedékes modellváltás . Ez esetben szvsz legfeljebb egy néhámy hónapos távlatra lenne alkalmazható a "hamarosan" .

Az aktuális Camry az ezelőtti Nubirára hátulról elég konkrétan hasonlít . A Leganzára viszont legfeljebb abban , hogy álló formátumú hátsó lámpája van mindkettőnek , de ezzel ki is fújt a dolog . És van még jópár ilyen autó . A Nubirával viszont tényleg sok a közös vonás . Nyilván véletlenül , mivel egyrészt időben sem vágnak egybe ezek a modellek , másrészt egyikről sem feltételezem , hogy célja lett volna pont ennek a típusnak a lemásolása .

Az Oltcit meg a Visa gyakorlatilag egyformák . A "sziluettjét leszámítva egy másik autó legyen belőle" kijelentést egyáltalán nem tudom hova tenni . Ez olyan , mintha azt mondanád , hogy a Fiat 124 és a Lada 1200 , vagy a Renault 12 és a Dacia 1300 sziluettjüket leszámítva másik autók .

 :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #82 Dátum: 2004.10.20 23:49:01 »
Idézetet írta: "blazs"
az újat nem figyelgettem, de a régebbi avensis igenis kisebb!
de szerintem az új avensis is.

de most palaczkos leszek:
(HOSSZ-SZÉLESSÉG-MAGASSÁG)
AVENSIS kombi: 4700mm-1760mm-1525mm
MONDEO kombi: 4808mm-1812mm-1481mm
Mindkét esetben tükrök nélküli a szélesség. És mindkét autó a 2004-es modell.

nyertem...


Bakker . Nem milliméterekre gondoltam . Nagyságrendileg azonos méretű , egyazon kategóriába tartozó autók . Így értettem . Meg úgy , hogy egy meggyőződéses Toyotás számára nehogymár az a néhány mm legyen a döntő érv egy Ford mellett egy Toyotával szemben  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #83 Dátum: 2004.10.20 23:51:06 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "blazs"
továbbá: a régi avensis még a carine E-nél is kisebb!

Kívül nem tudom, de belül mindenképpen.


Nagy különbség nem lehet . De erről most Squiddy tud a leginkább nyilatkozni , neki módja van átülögetni egy Carina E-ből egy Avensis I-esbe és viszont .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #84 Dátum: 2004.10.21 00:16:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nagy különbség nem lehet . De erről most Squiddy tud a leginkább nyilatkozni , neki módja van átülögetni egy Carina E-ből egy Avensis I-esbe és viszont .

Többen állították egybehangzóan, hogy az Avensisben hátul kisebb a hely, mint a Carinában volt.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #85 Dátum: 2004.10.21 00:31:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Oltcit meg a Visa gyakorlatilag egyformák. A "sziluettjét leszámítva egy másik autó legyen belőle" kijelentést egyáltalán nem tudom hova tenni.

Kedves Palaczk, akkor még játszom az idegeiden egy kicsit!
Itt egy Visa, és
itt pedig egy Oltcit.
Azért ne mondd már, hogy a kettő ugyanaz! (A 2/4 ajtón túl)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #86 Dátum: 2004.10.21 00:54:19 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Oltcit meg a Visa gyakorlatilag egyformák. A "sziluettjét leszámítva egy másik autó legyen belőle" kijelentést egyáltalán nem tudom hova tenni.

Kedves Palaczk, akkor még játszom az idegeiden egy kicsit!
Itt egy Visa, és
itt pedig egy Oltcit.
Azért ne mondd már, hogy a kettő ugyanaz! (A 2/4 ajtón túl)


Figyi , garantálom neked , hogy összehasonlíthatatlanul több Oltcitot láttam életemben (élőben , nem képen) , mint te . 13 éves koromig Erdélyben éltem , azóta is nagyon gyakran járogatok vissza , volt rá bőven alkalmam . Visát is láttam épp eleget - igaz , ehhez nem kell Erdélybe menni ;) ...

Persze , hogy nem ugyanaz a két autó . Legalább akkora a különbség köztük , mint ami egy alaptípus , és a licencben gyártott származéka között szokott lenni ;) ... Ilyen irdatlan nagy eltéréseket lehet megfigyelni , mint kicsit más fényszórók , és hasonlók .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #87 Dátum: 2004.10.21 00:55:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nagy különbség nem lehet . De erről most Squiddy tud a leginkább nyilatkozni , neki módja van átülögetni egy Carina E-ből egy Avensis I-esbe és viszont .

Többen állították egybehangzóan, hogy az Avensisben hátul kisebb a hely, mint a Carinában volt.


Ja , ezt én is hallottam . Megítélni nem tudom , mert Avensisben csak elöl ültem . Majd Squiddy megaszondja  :)  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #88 Dátum: 2004.10.21 01:08:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Figyi, garantálom neked, hogy összehasonlíthatatlanul több Oltcitot láttam életemben (élőben, nem képen), mint te. Persze, hogy nem ugyanaz a két autó. Legalább akkora a különbség köztük, mint ami egy alaptípus, és a licencben gyártott származéka között szokott lenni ;) ... Ilyen irdatlan nagy eltéréseket lehet megfigyelni, mint kicsit más fényszórók, és hasonlók.

Elhiszem, hogy sok Oltcitot láttál, de 2 autóról van szó, és az Oltcit csak az egyik. Én olyan különbségekre gondoltam, mint pl. az oldalablak az Oltcitnál sokkal magasabb, a szélvédő is nagyobb szögben dől, a csomagtérajtó alsó része a Visán egyenes, az Oltciton befelé(!) dől, stb. Sztem az Oltcit magasabb is. Ezért mondtam, hogy látszatra hasonló, de tk. nem sok alkatrésze ugyanaz. Még a motor sem, mert az a GS-ből jön...
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #89 Dátum: 2004.10.21 07:28:11 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nagy különbség nem lehet . De erről most Squiddy tud a leginkább nyilatkozni , neki módja van átülögetni egy Carina E-ből egy Avensis I-esbe és viszont .

Többen állították egybehangzóan, hogy az Avensisben hátul kisebb a hely, mint a Carinában volt.

Ok, vettem az adást. Pár napon belül pontot teszek az i-re  8)