Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129142 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2820 Dátum: 2008.06.27 19:43:31 »
Megtörtént egy jelentős lépés a Camry restaurálásában: ki lett hegesztve a jobb első sárvédő - az volt a leginkább rozsdás, három helyen is kellett dolgozni rajta. Szépen megcsinálták - képek lesznek később.

Az első lökhárítót is szakszerűen visszarögzítették - jobboldalt le voltak törve a tartófülei, lógott, úgy volt odakötözve provizórikusan. Most ez is rendbe jött.

Kikalapálták továbbá a még anno decemberben a Camry vs. őz meccs közben behorpadt motorháztetőt is.

Ez volt zusammen 16 ezer pénz. Nem vészes :) !

------------------------

Üröm az örömben, hogy most egyik első indexem sem megy. A lökhárító szerelésekor széthúzták a csatijaikat, és bár össze is dugták utána újra, mégsem mennek. Gondolom, korrózió miatti KH. És ezt persze csak akkor vettem észre, mikor hoztam volna el a kocsit, ők előtte nem ellenőrizték  ::) ... A jobboldalit sebtében összekötöztük (vezeték elvág, vége lepucol, összeköt, szigszalaggal beteker...), a balosra már nem maradt idő, mert rohannom kellett dolgozni. Majd jövő héten szerelő ismerősöm tesz föl új csatikat, úgyis viszem hozzá a kocsit műszakiztatni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2821 Dátum: 2008.06.27 20:57:17 »
Hali Palaczk!!
Mielőtt elvagdalnád nagyon a vezetékeket...kontakt spray-t vagy WD40-et nem próbálod meg??
KH-nál általában segít!! :)
Egyébként ha szépen megcsinálta a kasznis akkor az nem volt pénz érte....csak a fényező ne szidja majd a kasznis kezét ha csúnyán hegesztett...:)
Üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2822 Dátum: 2008.06.27 21:13:53 »
Hali Palaczk!!
Mielőtt elvagdalnád nagyon a vezetékeket...kontakt spray-t vagy WD40-et nem próbálod meg??
KH-nál általában segít!! :)
Egyébként ha szépen megcsinálta a kasznis akkor az nem volt pénz érte....csak a fényező ne szidja majd a kasznis kezét ha csúnyán hegesztett...:)
Üdv

Szépen megcsinálta. Nem mondom, hogy tökéletesen - de tisztességgel. Csinált is pár fotót a munkamenetről, mutatta őket. Kellett szobrászkodnia rendesen, mire a kivágott rozsdás helyére legyártotta a passzoló darabokat, és a helyükre illesztette őket.

Ami az indexet illeti, jobboldalt már késő, ott már elvágtuk a drótokat. Levágtuk a csatikat róluk, pontosabban. De sebaj, majd teszünk föl újakat a helyükre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2823 Dátum: 2008.06.29 12:07:04 »
Palaczk!!
Itt van haver 2.2-e!! Nem érdekel??
http://www.hasznaltauto.hu/2193766_toyota_camry_1993

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2824 Dátum: 2008.06.29 12:30:56 »
Palaczk!!
Itt van haver 2.2-e!! Nem érdekel??
http://www.hasznaltauto.hu/2193766_toyota_camry_1993

Ősznél (kb. október-november) előbb nekem sajnos nem aktuális a dolog, pénzügyi okokból.

Kár, mert a színe nagyon szép ennek a kocsinak  :wub: ...

Viszont ami negatívum lenne számomra, az a légzsák hiánya. Ha már veszek egy "új" autót aránylag (számomra) sok pénzért, akkor hangsúlyt fektetek rá, hogy legyen benne minimum vezetőoldali, de inkább két légzsák. (Meg ABS és klíma is, de azok ugye vannak is ebben az autóban.)

Amúgy mit lehet tudni az autóról? A km valós?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2825 Dátum: 2008.06.29 14:10:15 »
Palaczk!!
Itt van haver 2.2-e!! Nem érdekel??
http://www.hasznaltauto.hu/2193766_toyota_camry_1993

Ősznél (kb. október-november) előbb nekem sajnos nem aktuális a dolog, pénzügyi okokból.

Kár, mert a színe nagyon szép ennek a kocsinak  :wub: ...

Viszont ami negatívum lenne számomra, az a légzsák hiánya. Ha már veszek egy "új" autót aránylag (számomra) sok pénzért, akkor hangsúlyt fektetek rá, hogy legyen benne minimum vezetőoldali, de inkább két légzsák. (Meg ABS és klíma is, de azok ugye vannak is ebben az autóban.)

Amúgy mit lehet tudni az autóról? A km valós?
Km az valós,szépen rendbetette a srác,minden apró kütyüt,a legutolsó ami volt kicsit repedt műanyag a belsejébe azt is kicserélte (100% tudom,mivel tőlem vette meg őket a bontottból :d )Azért adja el mert ő megvette azt ami fent volt itt a hasznaltauton 1,3-ért!! Csak az ugye 95-ös :) 2 meg ugye minek neki...:) Régebben neki is volt egy régebbi camry-ja is!! :) Jó gyerek amúgy...szét nem taposta az autót az biztos!!:) Kicsit camry beteg egyébként Ő is(mármint a srác)!! :))

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2826 Dátum: 2008.06.29 14:56:33 »
Km az valós,szépen rendbetette a srác,minden apró kütyüt,a legutolsó ami volt kicsit repedt műanyag a belsejébe azt is kicserélte (100% tudom,mivel tőlem vette meg őket a bontottból :d )Azért adja el mert ő megvette azt ami fent volt itt a hasznaltauton 1,3-ért!! Csak az ugye 95-ös :) 2 meg ugye minek neki...:) Régebben neki is volt egy régebbi camry-ja is!! :) Jó gyerek amúgy...szét nem taposta az autót az biztos!!:) Kicsit camry beteg egyébként Ő is(mármint a srác)!! :))

Köszi az infókat :) ! A fő gond tényleg az, hogy nekem ez az egész csak 4-5 hónap múlva lesz majd aktuális. Addigra biztosan talál rá vevőt...

De valahogyan, valamikor tényleg ki kellene már próbálnom egy ilyen 2.2-est.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2827 Dátum: 2008.06.29 22:47:13 »
Na....megnyugodtam!! :clap: :sorcerer: Németek se focizni,se autót gyártani nem tudnak...ez már biztos!! :clap: :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2828 Dátum: 2008.06.30 16:21:17 »
Na....megnyugodtam!! :clap: :sorcerer: Németek se focizni,se autót gyártani nem tudnak...ez már biztos!! :clap: :clap:

Izé... Ez nem igazán tartozik ide. (Amúgy egyikben sem értek egyet veled, de ennek megtárgyalására vannak megfelelőbb topikok.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2829 Dátum: 2008.06.30 16:37:18 »
Na....megnyugodtam!! :clap: :sorcerer: Németek se focizni,se autót gyártani nem tudnak...ez már biztos!! :clap: :clap:

Izé... Ez nem igazán tartozik ide. (Amúgy egyikben sem értek egyet veled, de ennek megtárgyalására vannak megfelelőbb topikok.)
Hali!!
Igazából,Odzse barátomnak írtam ezt,ő tudja miért!! (Sok olajfolyatós német...:)  ) Ő is annyira szereti őket mint én...:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2830 Dátum: 2008.06.30 16:40:39 »
Na....megnyugodtam!! :clap: :sorcerer: Németek se focizni,se autót gyártani nem tudnak...ez már biztos!! :clap: :clap:

Izé... Ez nem igazán tartozik ide. (Amúgy egyikben sem értek egyet veled, de ennek megtárgyalására vannak megfelelőbb topikok.)
Hali!!
Igazából,Odzse barátomnak írtam ezt,ő tudja miért!! (Sok olajfolyatós német...:)  ) Ő is annyira szereti őket mint én...:)

Mondom:  :offtopic:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2831 Dátum: 2008.06.30 22:02:57 »
Na....megnyugodtam!! :clap: :sorcerer: Németek se focizni,se autót gyártani nem tudnak...ez már biztos!! :clap: :clap:

Izé... Ez nem igazán tartozik ide. (Amúgy egyikben sem értek egyet veled, de ennek megtárgyalására vannak megfelelőbb topikok.)
Hali!!
Igazából,Odzse barátomnak írtam ezt,ő tudja miért!! (Sok olajfolyatós német...:)  ) Ő is annyira szereti őket mint én...:)

Mondom:  :offtopic:
Palack!

Nem igazán értem a reakciódat.Egyébként sem túlzottan pörög a topic mostanában.Kopasz barátom véletlenül olyan dolgot merészelt írni ami nem teljesen kapcsolódik a témához és te azonnal lehurrogod.Inkább örüljünk neki,hogy valaki egyáltalán írt valamit és ha neki most ez volt a véleménye akkor ez volt.Nem kell egyből rendőrködni a topicon ha véletlenül valaki nem pont idevágó dolgot ír.Szép is lenne,ha mindenért sipítoznánk,hogy off-topic...off-topic
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2832 Dátum: 2008.06.30 22:42:48 »
Palack!

Nem igazán értem a reakciódat.Egyébként sem túlzottan pörög a topic mostanában.Kopasz barátom véletlenül olyan dolgot merészelt írni ami nem teljesen kapcsolódik a témához és te azonnal lehurrogod.Inkább örüljünk neki,hogy valaki egyáltalán írt valamit és ha neki most ez volt a véleménye akkor ez volt.Nem kell egyből rendőrködni a topicon ha véletlenül valaki nem pont idevágó dolgot ír.Szép is lenne,ha mindenért sipítoznánk,hogy off-topic...off-topic

Mit nem értesz a reakciómon? Először normálisan jeleztem, hogy a felvetett dolgok nem a topikba tartoznak. Ennek nem lett foganatja, úgyhogy kénytelen voltam ismételten jelezni, hogy off-topik a dolog.  Nem "rendőrködök", hanem modiként az a dolgom, hogy ilyen esetben szóljak. Ha megnézed, láthatod, hogy a többi modi is hasonlóan jár el általában minden topikban. Ráadásul a Camry topik különösen közel áll a szívemhez. Itt aztán nem lesz semmiféle istenverte németautó vs. japánautó vita, arról kezeskedem!

Egyébként pedig "lássatok ki" a topikból a Fórum egészére :) ... Van topik gyakorlatilag mindenre, lehet kicsit körülnézni, ismerkedni, ennek során biztosan fogtok még találni más érdekes dolgokat is. Nem örülnék neki, ha itt is az lenne mint a Starlet topikban, hogy bizonyos emberek kizárólag oda hajlandóak írni, akkor is ha nem Starletről hanem Celicáról van szó, sőt még akkor is, ha boldog Karácsonyt akarnak kívánni  :wacko: ... Erre vannak megfelelő topikok. A Starlet topik a Starletről szól, a Camry topik a Camryről. Ha valaki a német autókról akar véleményt mondani, azt megteheti az OFF/"Egyéb autók" topikban.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.30 22:44:56 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2833 Dátum: 2008.06.30 23:04:27 »
Palack!

Nem igazán értem a reakciódat.Egyébként sem túlzottan pörög a topic mostanában.Kopasz barátom véletlenül olyan dolgot merészelt írni ami nem teljesen kapcsolódik a témához és te azonnal lehurrogod.Inkább örüljünk neki,hogy valaki egyáltalán írt valamit és ha neki most ez volt a véleménye akkor ez volt.Nem kell egyből rendőrködni a topicon ha véletlenül valaki nem pont idevágó dolgot ír.Szép is lenne,ha mindenért sipítoznánk,hogy off-topic...off-topic

Mit nem értesz a reakciómon? Először normálisan jeleztem, hogy a felvetett dolgok nem a topikba tartoznak. Ennek nem lett foganatja, úgyhogy kénytelen voltam ismételten jelezni, hogy off-topik a dolog.  Nem "rendőrködök", hanem modiként az a dolgom, hogy ilyen esetben szóljak. Ha megnézed, láthatod, hogy a többi modi is hasonlóan jár el általában minden topikban. Ráadásul a Camry topik különösen közel áll a szívemhez. Itt aztán nem lesz semmiféle istenverte németautó vs. japánautó vita, arról kezeskedem!

Egyébként pedig "lássatok ki" a topikból a Fórum egészére :) ... Van topik gyakorlatilag mindenre, lehet kicsit körülnézni, ismerkedni, ennek során biztosan fogtok még találni más érdekes dolgokat is. Nem örülnék neki, ha itt is az lenne mint a Starlet topikban, hogy bizonyos emberek kizárólag oda hajlandóak írni, akkor is ha nem Starletről hanem Celicáról van szó, sőt még akkor is, ha boldog Karácsonyt akarnak kívánni  :wacko: ... Erre vannak megfelelő topikok. A Starlet topik a Starletről szól, a Camry topik a Camryről. Ha valaki a német autókról akar véleményt mondani, azt megteheti az OFF/"Egyéb autók" topikban.
Ennek a dolognak elég sok köze van a camryhoz....látom nem olvasol totalcar népítéletet....nem vitáról szól a dolog...na mindegy nem fogom magyarázni....mert nehéz megérteni...na mindegy...!! off topik...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2834 Dátum: 2008.07.01 08:29:51 »
Na....megnyugodtam!! :clap: :sorcerer: Németek se focizni,se autót gyártani nem tudnak...ez már biztos!! :clap: :clap:

Nem kene ossze-vissza hulyesegeket beszelni, foleg nem ekkorakat :excl:   
 :eek: :nono: :2guns: :excl:


« Utoljára szerkesztve: 2008.07.01 08:37:53 írta Palaczk »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/