Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129616 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2790 Dátum: 2008.06.22 18:12:47 »
Az egy hónap múlva esedékes Toyota tali nem jó erre a célra?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2791 Dátum: 2008.06.22 19:06:54 »
Az egy hónap múlva esedékes Toyota tali nem jó erre a célra?
Igazából nálam már volt egy kisebb 3-as camry tali,szerintem elég jól éreztük magunkat,és akkor már megbeszéltük hogy nyár végén csinálunk egyet Pesten is...kíváncsiak vagyunk hányan jönnénk össze!! :) :) Na meg egy kis eszmecsere is ránk fér..:)
http://kep.ivpicture.hu/6855.jpg

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2792 Dátum: 2008.06.22 20:06:19 »
Az egy hónap múlva esedékes Toyota tali nem jó erre a célra?
Igazából nálam már volt egy kisebb 3-as camry tali,szerintem elég jól éreztük magunkat,és akkor már megbeszéltük hogy nyár végén csinálunk egyet Pesten is...kíváncsiak vagyunk hányan jönnénk össze!! :) :) Na meg egy kis eszmecsere is ránk fér..:)
http://kep.ivpicture.hu/6855.jpg

A típustalitól függetlenül, jöjjetek el minél többen a nyári össz-Toyotás nagytalira is :) !

Amúgy erre a szeptemberi talitokra, ha időm & lehetőségeim engedik, én is szívesen elmennék, ha megtűrtök egy Camry I-est, akinek a gazdája amúgy potenciális Camry III-as tulaj is, amint ezt alább fejtegettük ;) ... Mondjuk azt már most tudom, hogy 13.-a és 27.-e nem lesz jó nekem (barátaim esküvői lesznek ekkor).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2793 Dátum: 2008.06.22 21:09:31 »
Valami titkos sumák vámpír szívogatja a Camry akksijából a delejt  :censored: ...

10 napig jóbarátnémnél állt az autó egy helyben. Ma mentem érte. Beülök, elfordítom a kulcsot, és még a kontroll-fények sem gyulladtak fel  :eek: ... Teljesen halott volt az akksi! A majdnem új, decemberben vásárolt akksi (mielőtt valaki rákérdezne: a töltés abszolút rendben van). Állhattunk neki bikázni meg minden. Ráadásul a kocsi miért is ne orral lefelé állt volna lejtőn, úgy, hogy az orra be volt fúródva a tuják közé  :no: ... Mire onnan ketten kitoltuk, majdnem sérvet kaptunk. A nagy ijedtségben eszembe sem jutott, hogy inkább a Corollával húzzuk ki, pedig "kicsit" egyszerűbb lett volna  :sweatdrop: ... Na mindegy.

Gyanús volt már nekem korábban is a dolog, mert valamikor áprilisban egyszer három napot állt a kocsi, és utána eléggé fáradtan forgott a starter - de végül beindult, én meg elfeledkeztem a dologról  ::) ... Na, ezt a mait viszont egyhamar nem fogom elfelejteni, mert emiatt alig értem be a munkahelyemre, este hétre kellett jönnöm dolgozni és 5 helyett 5:30-kor tudtam csak indulni, aztán úgy futottam meg 75 perc alatt a 122 km-es távot, hogy az út tele volt a Balatonról hazafelé nyugisan bumlizó népek autóival, 130-140-el söpörtem el a 80 körül gondolázó, sokszor kvázi egybefüggő kocsisorok mellett, gyakran 6-7 autót előzve zsinórban - mindezt úgy, hogy a Camry műszakija egy hete lejárt  :wacko: ... Szóval nem volt szép menet, csókoltatom az istenverte akármit, ami leszívta az akkumulátort  :2guns: !!!

Holnap viszem villamossági szerelőhöz, próbáljuk kideríteni, hogy mi ez.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.22 21:15:04 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2794 Dátum: 2008.06.23 08:46:26 »

                                            CAMRY TALÁLKOZÓ

Országos Toyota Camry találkozót szervezünk, azoknak akiknek harmadik generációs (’91-’96-ig gyártott) Camry-jük van.

Hát nekem nem olyanom van, de alkalom adtán én is szívesen elnéznék oda.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2795 Dátum: 2008.06.23 12:05:02 »

                                            CAMRY TALÁLKOZÓ

Országos Toyota Camry találkozót szervezünk, azoknak akiknek harmadik generációs (’91-’96-ig gyártott) Camry-jük van.

Hát nekem nem olyanom van, de alkalom adtán én is szívesen elnéznék oda.

Igen, én is -ahogy tegnap írtam-, bár sokadszorra átgondolva sem értem, hogy erre miért ne kerülhetne sor a nyári nagy Toyota-tali keretein belül  ::) ... Autót nézegetni, eszmét cserélni, illetve konvojozni ennek során is prímán lenne lehetőség - és pluszban még ugye ott van egy csomó egyéb program is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2796 Dátum: 2008.06.23 13:44:43 »
Azért marha merész dolog lejárt műszakival járni!
Ha elkapnak, akkor nagyon sokba fog fájni! És nemcsak időben, hanem anyagiakban is! Járhatsz okmányiroda,vizsgahely,okmányiroda, szabálysértési hatóság....

Én a helyedben letenném a Camry-t... Szerintem meg tudod oldani a munkábajárást mással is...  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2797 Dátum: 2008.06.23 15:30:29 »
Azért marha merész dolog lejárt műszakival járni!
Ha elkapnak, akkor nagyon sokba fog fájni! És nemcsak időben, hanem anyagiakban is! Járhatsz okmányiroda,vizsgahely,okmányiroda, szabálysértési hatóság....

Én a helyedben letenném a Camry-t... Szerintem meg tudod oldani a munkábajárást mással is...  :surrender:

Mester, írtam hogy az autó 10 napig állt jóbarátnémnél. Szerinted miért ;) ? Mert letettem, nem azzal jártam a lejárt vizsga miatt  :yes: ...

Csak épp úgy jött ki a lépés, hogy ott tudtam letenni a Balatonon, ergo haza kellett hoznom valamikor, erre meg nem volt más alkalom, csak most. Ma viszem lakatoshoz, jövő héten meg szerelőhöz, aki aztán viszi vizsgára is, szóval már mindenképp haza kellett hoznom.

Bíztam benne, hogy ha esetleg megállít a rendőr, és elmondom neki az igazságot (amit alátámaszt pl. a két hete megcsináltatott új zöldkártya is), akkor el fogja nézni a 9 napja lejárt vizsgát. Nem egyszer és nem kétszer állítottak már meg lejárt papírokkal, mindig emberséges magatartással honorálták azt, hogy udvariasan viselkedtem velük, és őszintén elmondtam a problémát. Mindig elengedtek.

(Arra persze nem számítottam, hogy enyhén szólva feltűnő vezetési stílust kell majd alkalmazzak  :whistling: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2798 Dátum: 2008.06.23 19:06:41 »
Palaczk!!
Villamossági problémádra visszatérve....rádió?? vagy riasztó?? szeretnek ilyen akksi leszívós dolgot csinálni!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2799 Dátum: 2008.06.23 20:54:59 »
Palaczk!!
Villamossági problémádra visszatérve....rádió?? vagy riasztó?? szeretnek ilyen akksi leszívós dolgot csinálni!!

Rádió okés. Riasztóra én is gyanakszom, bár nem volt bekapcsolva az említett időszakban. Ettől még lehetséges, hogy az a felelős mégis?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2800 Dátum: 2008.06.23 21:21:46 »
Palaczk!!
Villamossági problémádra visszatérve....rádió?? vagy riasztó?? szeretnek ilyen akksi leszívós dolgot csinálni!!

Rádió okés. Riasztóra én is gyanakszom, bár nem volt bekapcsolva az említett időszakban. Ettől még lehetséges, hogy az a felelős mégis?
Könnyen előfordulhat szerintem még úgyis hogy a riasztó,tud csinálni érdekes dolgokat ha el kezd ...akodni!! :)
Én úgy nyitok mindegyik autómnál amit veszek,hogy riasztó kikapcsol!! Volt egy Audim még anno a Celica mellett,annál 3 napot bírt az akksi,de még az új is...riogató volt a problémám....repült is ki belőle..:) Igaz rá nemsokára az autó is ment a levesbe!!:)

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2801 Dátum: 2008.06.24 21:03:03 »
Sziasztok!

Válaszolnék szépen sorban a talival kapcsolatos kérdésekre.

Tiszteljük és becsüljük a most következő nagy toyotás talit a rengeteg, szervezők által belefektetett idő és energia miatt.Nem rászervezni szeretnénk,csak mint Karesz is írta megfogalmazódott bennünk a dolog már régebb óta és most meg szeretnénk csinálni.Az egy másik kérdés,hogy mennyien lesznek jelen,ha 10 autónál több akkor már boldogok leszünk.Az is meglehet,hogy csak 4 autó lesz összesen,de azt sem fogjuk bánni.Egyszóval mindenképpen szeretnénk szeptemberben megcsinálni a minitalit,feltéve ha találunk egy közös időpontot.

Beszéltem több emberrel arról a témáról,hogy ne korlátozzuk le egy bizonyos évjáratra a találkozón megjelenő autókat.Így tehát a találkozó annyiban módosul,hogy szívesen látunk minden Toyota Camry-val érkező büszke tulajdonost évjárattól függetlenül.Reméljük így többen leszünk.

Ear:
Gyere nyugodtan bármilyen autód is van,szívesen látunk.
Ha jól láttam te némileg jártas vagy az autóhifiben,főleg az SQ kategóriában.Ha így van akkor szeretném,ha maghallgatnád majd az autómat természetesen SQ viszonylatban.


LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2802 Dátum: 2008.06.24 21:10:04 »
Sziasztok!

Válaszolnék szépen sorban a talival kapcsolatos kérdésekre.

Tiszteljük és becsüljük a most következő nagy toyotás talit a rengeteg, szervezők által belefektetett idő és energia miatt.Nem rászervezni szeretnénk,csak mint Karesz is írta megfogalmazódott bennünk a dolog már régebb óta és most meg szeretnénk csinálni.Az egy másik kérdés,hogy mennyien lesznek jelen,ha 10 autónál több akkor már boldogok leszünk.Az is meglehet,hogy csak 4 autó lesz összesen,de azt sem fogjuk bánni.Egyszóval mindenképpen szeretnénk szeptemberben megcsinálni a minitalit,feltéve ha találunk egy közös időpontot.

OK, de ettől még nyugodtan eljöhettek a nyári nagy talira is - tavaly is voltak ott V10-esek, az egyiket ki is próbáltam  :yes: ... Ez szerintem lehetőség lenne nektek is, hogy további V10 tulajokkal bővítsétek a körötöket :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2803 Dátum: 2008.06.24 21:29:24 »
A módosított info a taliról:

                                            CAMRY TALÁLKOZÓ


Sziasztok!

Országos Toyota Camry találkozót szervezünk, szeretettel várunk minden Toyota Camry tulajdonost a legelső generációs Camry-től a Hybrid-ig.

A helyszín Budapest lenne, pontosabban a XI. kerületben lévő Lurdy Ház óriási parkolója, amely heti rendszerességgel ad helyet autós találkozóknak. A helyszínen nem zavarna minket senki a nagy tér miatt és díjmentes a parkolás. Ha esős lesz az idő akkor rendelkezésre áll a mélygarázs, mely szintén parkoló díjmentes. A bevásárlóközpont éttermekkel, közérttel és mosdókkal rendelkezik, tehát minden szükségletet kielégít.
Web: http://www.lurdyhaz.hu/index_megkozelithetoseg.html

Az időpont szeptember valamelyik szombat délelőttje lenne, plusz-mínusz egy-két hét. Ez a ti visszajelzésetek alapján dől el. Úgy szeretnénk behatárolni az időpontot ,hogy mindenkinek jó legyen, mivel nem vagyunk sokan az országban aki ilyen autó tulajdonosa, ezért jó lenne ha mindenki el tudna jönni.
A programokat nem bonyolítjuk túl. Reggel 9 óra magasságában találkozó a parkolóban, utána beszélgetés, tapasztalat esetleg alkatrész csere. Majd 12-13 óra környékén felvonulás a budapesti nagykörúton csak, hogy megmutassuk, ilyen autó is van a világon.
Ezután a program fakultatív. Akinek van kedve az marad még egy kicsit Pesten beszélgetni a többiekkel vagy elmegy várostnézni a családdal.
A találkozó semmilyen költséggel nem jár csak saját magát és a Camry-jét hozza mindenki.

Lécci juttassátok el ezt az üzenetet minden  Camry tulajdonosnak akit ismertek.

Az időpont véglegesítéséhez szükségünk lenne arra, hogy ti mondjátok meg melyik szombat délelőttje lenne nektek jó. A visszajelzéseket, hogy kinek melyik időpont lenne megfelelő és az ötleteket a talival kapcsolatban legkésőbb augusztus második hetéig küldjétek el az alábbi e-mail címekre telefonszámotokkal együtt:

Szabados Karesz:
sz.karesz27@freemail.hu

Oláh Józsi:
ladarallye@t-online.hu


 
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2804 Dátum: 2008.06.24 21:31:54 »
Sziasztok!

Válaszolnék szépen sorban a talival kapcsolatos kérdésekre.

Tiszteljük és becsüljük a most következő nagy toyotás talit a rengeteg, szervezők által belefektetett idő és energia miatt.Nem rászervezni szeretnénk,csak mint Karesz is írta megfogalmazódott bennünk a dolog már régebb óta és most meg szeretnénk csinálni.Az egy másik kérdés,hogy mennyien lesznek jelen,ha 10 autónál több akkor már boldogok leszünk.Az is meglehet,hogy csak 4 autó lesz összesen,de azt sem fogjuk bánni.Egyszóval mindenképpen szeretnénk szeptemberben megcsinálni a minitalit,feltéve ha találunk egy közös időpontot.

OK, de ettől még nyugodtan eljöhettek a nyári nagy talira is - tavaly is voltak ott V10-esek, az egyiket ki is próbáltam  :yes: ... Ez szerintem lehetőség lenne nektek is, hogy további V10 tulajokkal bővítsétek a körötöket :)

Részemről ha tudok elmegyek.A többiek nevében nem szeretnék nyilatkozni.Ha ven kedvük mennek majd,ha nincs akkor nem.
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"