Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1129627 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Beszélgessünk
« Válasz #2715 Dátum: 2008.05.12 09:49:41 »
Idézetet írta: "csikkszedõ"
Van kézikönyve már 2009-es.Nem kis fáradtsággal végig olvastam,de egy szót sem ír az átállításról Farenheitrõl Celsiusra,sem a mérföldrõl kilóméterre. Bár a kézikönyvben mindenütt ha ezekrõl az adatokról beszél,akkor zárójelben ott van a celsius és a kilóméter is. Azért hihetetlen számomra, mert már többször béreltem az USA ban autót,méghozzá olyant ami tényleg amerikai (nem japán) és bizonyos gombok együtt megnyomásával simán váltott mértékegységet.



Szia! Volt kint tobbek kozott egy 88-as Mercury Cougarom, annak digitalis volt a muszerfala, s ezert gondolkodtam rajta, hogy allithatonak kene lennie. Az is volt. A km szamlalo gombjat lehetett nyomogatni is rendesen viszont tekerni is, bar ez nem latszot rajta. Lenyeg az, ha egy pillanatig fel fordulattal eltekerte az ember, akkor valtott merfold/ora - km/ora, es Farenheit - Celsius kozott. Nem biztos, hogy a camryben is igy megy, de nincs kizarva. A legtobb amerikai autoban allithato ez a dolog, koze nincsen hozza annak, hogy hova gyartottak az autot. Sokan ismerik kint mindket rendszert, nem beszelve arrol, hogy mennyire kevert a nepesseg. Mindig mondom, nem hulyebbek nalunk csak szelesebb a latokoruk. Ha ez sem menne, szerintem egy usa camry forumon megmondjak seperc alatt a megoldast.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #2716 Dátum: 2008.05.12 10:46:27 »
Idézetet írta: "OK fine"
Szia! Volt kint tobbek kozott egy 88-as Mercury Cougarom, annak digitalis volt a muszerfala, s ezert gondolkodtam rajta, hogy allithatonak kene lennie. Az is volt. A km szamlalo gombjat lehetett nyomogatni is rendesen viszont tekerni is, bar ez nem latszot rajta. Lenyeg az, ha egy pillanatig fel fordulattal eltekerte az ember, akkor valtott merfold/ora - km/ora, es Farenheit - Celsius kozott. Nem biztos, hogy a camryben is igy megy, de nincs kizarva. A legtobb amerikai autoban allithato ez a dolog, koze nincsen hozza annak, hogy hova gyartottak az autot. Sokan ismerik kint mindket rendszert, nem beszelve arrol, hogy mennyire kevert a nepesseg.


Én is úgy gondolom, hogy állíthatónak kell lennie. Kanada miatt is. De ha jól tudom, Mexikóban is metrikus rendszer van, és szvsz oda is az USA-ban gyártott Camryk kerülnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Odzse

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Beszélgessünk
« Válasz #2717 Dátum: 2008.05.12 17:35:00 »
Idézetet írta: szkaresz27
Sziasztok!! :D Köszi minden 3-as camrysnak akik itt voltak ma nálam...:) Egy élmény volt...:D Golya ha tudod rakj fel ide képeket...Köszi :)) :toy:  :toy:  :toy:  :toy:


Kicsit nagyon zsír volt a Camry-bontással egybekötött minitali :nagymosoly: Még kéne ilyet csinálni egy párat.Nézem a helyet pesten a nagyobb 3-as Camry talinak.
De a legjobb az volt mikor hazafelé mentünk és a 4 cápa vadászni indult :vag2: Sokkot kaptak az emberek.Plusz hátulról nézve ahogy egymás mögött mentek az autók brutál jó volt a konvojt látni.

Isten megáldja a tempomatot és annak kitalálóját :vezetes: Város+pálya 9.0liter

[a csatolmányt egy admin törölte]
LS 400-POWER OF THE V8
"AKI NEM EDZ AZ KIPUSZTUL!!"

szkaresz27

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #2718 Dátum: 2008.05.12 21:13:25 »
Idézetet írta: "Odzsé"
Idézetet írta: "szkaresz27"
Sziasztok!! :D Köszi minden 3-as camrysnak akik itt voltak ma nálam...:) Egy élmény volt...:D Golya ha tudod rakj fel ide képeket...Köszi :)) :toy:  :toy:  :toy:  :toy:


Kicsit nagyon zsír volt a Camry-bontással egybekötött minitali :nagymosoly: Még kéne ilyet csinálni egy párat.Nézem a helyet pesten a nagyobb 3-as Camry talinak.
De a legjobb az volt mikor hazafelé mentünk és a 4 cápa vadászni indult :vag2: Sokkot kaptak az emberek.Plusz hátulról nézve ahogy egymás mögött mentek az autók brutál jó volt a konvojt látni.

Isten megáldja a tempomatot és annak kitalálóját :vezetes: Város+pálya 9.0liter

:D Kemények voltak a vasak és Ti is...:D Bár Jocó barátom...ritka nagy türelmed van a szereléshez...:D
Köszi még egyszer mindenkinek aki eljött:D Fogyasztásom nekem is jó lett...legtöbb város +1 kis hosszabb táv. 9.2l..:))) Ja...és a képek rohadt jók lettek :)) :toy:  :toy:  :toy:  :toy:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #2719 Dátum: 2008.06.02 20:37:07 »
Éljen a Camry!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2720 Dátum: 2008.06.02 20:44:17 »
Éljen a Camry!

Éljen, éljen :) ! Pláne most, hogy sikeresen visszaneveztem a topikot ;D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2721 Dátum: 2008.06.02 20:52:07 »
Én neveztem vissza (a legelső hozzászólás témáját kellett átírni).
Muhaha....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2722 Dátum: 2008.06.02 21:57:14 »
Én neveztem vissza (a legelső hozzászólás témáját kellett átírni).
Muhaha....

Ugyanezt csináltam én is, szerintem tök egyszerre akcióztunk ;D ;D ;D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2723 Dátum: 2008.06.03 08:39:29 »
ha szerelös camry tali van pesten hivjatok meg engem is pls :o
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2724 Dátum: 2008.06.03 18:09:38 »
Ma reggel megjelent egy kb. 15 centis repedés a szélvédőm jobb oldalán :o ... Az üveg szélétől indul befelé, aztán visszakunkorodik a vége.

Mikor megláttam, kezdtem azt gondolni, hogy ezzel tényleg itt a vége a Camry hétköznapi szolgálatának, műszaki 13.-án lejár, és egy szélvédőcserét (46 lenne, megkérdeztem) most tutira nem bírtam volna bevállalni, pláne hogy ehhez még 10 ezerért ki is kéne hegeszteni a rozsdákat az A-oszlopon ??? ...

De aztán kiderült, hogy a repedést is lehet javítani  :D ... Már meg is csináltattam, 5 ezerbe fájt, és alig látszik ;D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2725 Dátum: 2008.06.03 18:42:55 »
Grat, jó hír!  ;D
(amúgy Corimra a szélvédőcsere keretcserével - vagy mi a bánattal - együtt volt 33. Hogyhogy ilyen sok?  :o )
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2726 Dátum: 2008.06.03 19:18:31 »
Grat, jó hír!  ;D
(amúgy Corimra a szélvédőcsere keretcserével - vagy mi a bánattal - együtt volt 33. Hogyhogy ilyen sok?  :o )

Palaczk Pécsen van, Te meg a nagyfaluban. Pécsett szerintem egy-két szélvédős lehet, da ha mondjuk van 5-8, ahhoz képest Pesten van 10-20 cég is. Nagy a harc, alacsonyabbak az árak. zerintem.S ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2727 Dátum: 2008.06.03 20:29:17 »
Grat, jó hír!  ;D
(amúgy Corimra a szélvédőcsere keretcserével - vagy mi a bánattal - együtt volt 33. Hogyhogy ilyen sok?  :o )

Sok? Nekem, mondom, 46 lett volna - csak a szélvédő, beépítéssel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2728 Dátum: 2008.06.03 21:03:03 »
Hát nézd, a 33 meg a 46 közt sztem sok-sok darab ezres van. Nekem is beépítéssel, mindennel együtt volt a szélvédőcserém télen 33. Mégse IFA-méretű a Camryd szélvédője, nem?  :)
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk
« Válasz #2729 Dátum: 2008.06.03 23:02:13 »
Ez komoly hogy lehet repedést is csináltatni? Nagyon érdekelne a technikája, mert kagylós sérülést tudom hogy javítanak, na de repedést...
Xanyi