Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1116660 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #15 Dátum: 2004.08.16 23:28:16 »
Idézetet írta: "blazs"
Ugye a Camry USA piacra készült és -a totalcaron olvastam- ott egy kicsi, olcsó, de megbízható autónak számít.


Így van . A Camry igen messze van a "full size limousine" fogalmától , ami alatt az amik a nagy kocsikat értik . Pl. nincs nyolchengeres motorja , és a karosszériája is kicsi - mármint amerikai viszonylatban . Igaz ugyan , hogy időközben náluk is polgárjogot nyert a négyhengeres motor (az első Camry a maga kétliteres négyhengeresével '83-ban még afféle Kispolszkinak számított az USA-ban  :D ) - de azért ez az autó még mindig legfeljebb alsó-középkategóriásnak számít odaát .

Idézetet írta: "blazs"
A 2.2es motor eleinte engem is zavart. Mind fogyasztás, mind kötelező biztosítás tekintetében. Picit féltem is mevenni.
A fogyaszta volt már 7,8 is, de ha azt mondom hogy 8-8,5 akkor egyáltalán nem túlzok. (Többre számítottam.)


Na , erről beszéltem az előbb  :)  ! És a háromliteres is simán elmegy tíz literrel . Amit pedig cserébe nyújt , az már valami  8)
 
Idézetet írta: "blazs"
Anyámnak van egy 85ös camry-je. Az még mindig megy. Néha beleülök, érzem már rajta, hogy már nem akar nagyon menni, de kitart. Lassan 700ezer km lesz benne!!!

Tervezem, hogy megveszem, és kipofozom a kicsikét, majd elrakom pihenni. Esetleg találkozókra elviszem...


700 ezer ??? Atyavilág  :o  ... Akkor az enyém a maga 274 ezrével még épp csak hogy be van járatva  :wink:  ! És hogy néz ki az utastér , az ülések ennyi km után ? Milyen a futómű ? Tudnál esetleg csinálni néhány képet ? Nagyon érdekelne !

Nekem amúgy már három ilyen (V1-es) Camry van az érdekeltségi körömben : most lesz hat éve , hogy megvan a '83-as gépem  [smilie=sm15.gif]  ; egyik jó barátom decemberben vett (tanácsomra) egy '86-os , majdnem fullextrás GLi Saloon modellt ; én pedig két hete szereztem be magamnak egy '85-ös GLi-t alkatrésznek .

Idézetet írta: "blazs"
És hát most jött ki a SOLANA is.
Amit hiányolok, hogy egy picikét európaisra is vehetnék a témát. Szerintem a japánok mostanra megtanultak autót tervezni (inkább a nissan-nál igaz), és az elkövetkező pár év sok meglepetést fog nekünk toyotaFAN-oknak tartogatni.


Nem Solara az a Solana véletlenül ;) ? Ez , ha jól tudom , az aktuális Camry kupé változata a tengerentúlon . Amúgy nem hiszem , hogy várhatunk európaiasra tervezett Camryt ; évi pár ezer eladott darabért ezt nem fogják megtenni . Aki pedig luxus Toyotát akar Európában , annak ott van a Lexus .

Egyébként nem értek egyet azzal , hogy a japánok csak most tanultak volna meg autót tervezni  :wink:  ... Ez az európaikocsi-rajongók szlogenje , nehogy már mi is benyaljuk  :P  ... Bár az tény , hogy a legújabb japán modellek (Mazda 6 , Honda Accord , új Corolla Verso , új Lexus GS stb) tényleg kimagaslóan jól néznek ki  :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk
« Válasz #16 Dátum: 2004.08.17 11:43:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként nem értek egyet azzal , hogy a japánok csak most tanultak volna meg autót tervezni  :wink:

Akkor maradjunk annyiban, hogy most kezdtek az átlag-európai izlésnek megfelelő autókat tervezni. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
camry
« Válasz #17 Dátum: 2004.08.17 22:14:23 »
85ös camry:
2és fél éves volt, a kocsi mikor törötten behoztuk ausztiából.
87-88ban képzeld el, hogy a környékünkön 2 nyugati autó volt.
céges kocsi volt, 235ezer volt benne. a jobb oldala volt megtörve.
22.000ATS volt. anyám elmondása szerint 450ezer ft volt komplettan a vámmal.
a kocsi ma már nagyon le van pukkanva. senki sem foglalkozik vele. a kocsi pesten van, én meg sopron környékén...
pár hete mentem vele. még van benne erő, de legalább 300ezret rá kellene költeni, hogy puccos legyen. tervezem, hogy megveszem anyámtól...
94-es camry
szerencsém volt vele. 1,090,000ft ért vettem 9 évesen.
műszakija most volt, kellett rá két gumi.
én azért 8000km-enként olajat cserélek.
eddig semmi nyűg nem volt vele. ha lesz, majd közzé teszem.
98-as camry
az álom... a jelenlegi széria nem is tetszik annyira, mint ez a modell.
imádom a hátsóját.
egyet már ki is néztem, csak még nincs hozzá "kedvem". a jelenlegi még remek, friss a műszaki, még várok vele egy évet.

képek majd lesznek a camry-s oldalon, de nincs rá időm...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #18 Dátum: 2004.08.22 16:21:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Viccet félretéve : egy ekkora autóba tényleg ekkora motor passzol . Szükség van rá ahhoz , hogy normálisan tudja mozgatni a karosszériát . És a Toyota már az első , a V2-es hathengeres Camry esetében is meg tudta oldani , hogy a kocsi ezekkel a "nagy" motorokkal se fogyasszon sokat  :)

Nem az zavar, hanem, hogy a köt. bizt. 2000 felett ugrik egy nagyot. Mivel nem tervezem elhagyni Bp.-et, ezért ez túl sokba lenne, a parkolási gondokról nem is beszélve...
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #19 Dátum: 2004.08.22 16:23:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "blazs"
És hát most jött ki a SOLANA is.
Amit hiányolok, hogy egy picikét európaisra is vehetnék a témát. Szerintem a japánok mostanra megtanultak autót tervezni (inkább a nissan-nál igaz), és az elkövetkező pár év sok meglepetést fog nekünk toyotaFAN-oknak tartogatni.


Nem Solara az a Solana véletlenül ;) ? Ez , ha jól tudom , az aktuális Camry kupé változata a tengerentúlon .

De, a Solana a volt NATO-főtitkár...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #20 Dátum: 2004.08.28 17:12:40 »
Olvasgatok épp egy amerikai Camrys fórumot (www.camryman.org) ...

Bakker , hogy ezek miket művelnek  :o  ... Camryk átalakítva nitróval , kompresszorral , turbóval ... Nagyon állat  :D

Ez egy ausztrál gép - ááá , biztos nem vigyázhat rá a gazdája , gondolom  :wink:  ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #21 Dátum: 2004.08.28 17:31:25 »
Na , itt van , amiről beszéltem . '90-es SV2-es Camry , turbóval  8)



Kár , hogy olyan messze van az USA . Különben simán lehetne túrni valamelyik bontóban a Camrymbe egy klímát , meg mondjuk egy kompresszort is , ha már ott vagyok  :D

Nem is beszélve persze a kék automataváltó-karról . Az egyik srác döbbenten írta ezen a fórumon amit említettem , hogy a minap látott egy első generációs Camryt ötsebességes kézi váltóval , és ő eddig nem is tudta , hogy ilyen létezik  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #22 Dátum: 2004.08.28 17:33:07 »
Érdekes kis gyűjteménye van a gyereknek odahaza a kertben  [smilie=sm38.gif]

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #23 Dátum: 2004.08.28 18:05:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Érdekes kis gyűjteménye van a gyereknek odahaza a kertben  [smilie=sm38.gif]

Jók a mecsboxai, csak kicsit magas a fű... :wink:  :lol:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #24 Dátum: 2004.08.28 21:08:02 »
Tegnap itt Pécsett láttam egy V10-es kupé Camryt , nevadai rendszámmal  :o  ... Élőben eddig még nem is láttam ilyet . Ilyen volt , mint ez :



Szerintem ez poén , hogy létezik kupé változata is az autónak . Kár , hogy a V1-esnek és a V2-esnek még nem volt ilyen . Bár ami azt illeti , mostani nézelődéseim során több internetes oldalon is találkoztam a V1-es Liftback Camryre nézve a "Combi Coupé" meghatározással  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
camry
« Válasz #25 Dátum: 2004.08.29 19:13:28 »
nekem is dús volt a hétvégém:

láttam egy camryt fertődön. majd kiestem az enyémből...
aztán sopron fele menet még kettőt.
camry invázió van!

egy haverom haverjával dumáltam egy benzinkúton. mondja, hogy volt egy camry-ja, aztán beleült egy 7es BMW-be, aztán vett egy új camry-t.
na én azzal mentem. volt benne 28000km. FULL...
méghogy az avensis a halk toyota. FÉLELMETES VOLT!!!

a lenti srác valóban márkahű... nyilván nehezen tudnál rábeszélni egy opelt!
valószínű én is camry-re cserélek majd.
aki egyszer beleült.


na üdv.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #26 Dátum: 2004.09.01 17:21:39 »
No , úgy tűnik , sikerült Camrym kipufogóját egy időre ismét rendbetenni (bömbörgött egy ideje elég csúnyán , biztos írtam már) . Kiderült , hogy az első dob utáni csőcsatlakozás volt gyakorlatilag szétmállva - ez ugyanis még a gyári eredeti volt , akárcsak az első dob  :o  ! Ki lett szépen vágva , és a helyére be lett hegesztve egy másik csatlakozó-darab . Egyórás , szemlátomást tiszta , precíz és eredményes munkáért fizettem 4100-at , 1100 anyagköltséggel (bilincs , tömítés) együtt  :)  - mondjuk , ezzel a spec kipufogó-szervízzel eddig is jó tapasztalataim voltak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Beszélgessünk
« Válasz #27 Dátum: 2004.09.01 22:08:40 »
Az indexes Toyotafórumon van egy eladó Camry, olyan, mint Blazsé!!
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Beszélgessünk
« Válasz #28 Dátum: 2004.09.01 22:31:56 »
Ja csak ebben 89000km van, ez elég hihetetlen, egy 12 éves autótól. Ilyen kevés kilóméter csak nagypapám ladájában volt, de ő hetente 1 szer használta a szomszéd városba, és havonta 1szer ment vele 50km-et egy nagyobb városba. Neki asszem 12 év alatt 50xezer volt benne.
Laco 73 :D

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
továbbbi érdekes kilóméterek
« Válasz #29 Dátum: 2004.09.02 07:26:34 »
A gitárosunk volt suzukijában 6évesen 18ezer volt...  :lol:
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)