Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1170713 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #735 Dátum: 2005.05.10 11:24:48 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Na felkerült a kis drága a kocsira (a helyzetjelző), csilli-villi, csak a többi, olyan sápadt hozzá képest, le kéne cserélni a többit is? Olyan 70e-ből meglenne :lol: , á inkább mégsem.


Esetleg cseréld ki a másik oldalit is újra , a többit pedig (indexek , hátsó lámpák stb) polírozd fel sisakplexi- meg mobilkijelző-polírozó cuccal , mindjárt szebb lesz az összhatás ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #736 Dátum: 2005.05.10 17:33:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Esetleg cseréld ki a másik oldalit is újra , a többit pedig (indexek , hátsó lámpák stb) polírozd fel sisakplexi- meg mobilkijelző-polírozó cuccal , mindjárt szebb lesz az összhatás ;)

Na ja még 13e, persze, így is kiröhögtek, h a kocsi értékének majd 1/10-ét költöm lámpára :(  ,a polírt meg kéne tényleg csinálni.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #737 Dátum: 2005.05.10 18:47:44 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"

Esetleg cseréld ki a másik oldalit is újra , a többit pedig (indexek , hátsó lámpák stb) polírozd fel sisakplexi- meg mobilkijelző-polírozó cuccal , mindjárt szebb lesz az összhatás ;)

Na ja még 13e, persze, így is kiröhögtek, h a kocsi értékének majd 1/10-ét költöm lámpára :(  ,a polírt meg kéne tényleg csinálni.


Ki röhögött ki  :shock: ?

Egyébként ezeknél az autóknál nem szabad ezt így nézni , hogy "a kocsi értékének x százaléka" . A piaci érték mélyponton van , de nem ezt kell nézni , hanem a használati értéket . Adott egy tágas , kényelmes autó , amely megbízhatóságban , menettulajdonságokban , menetteljesítményekben és fogyasztásban lépést tud tartani a 10 évvel fiatalabb középkategóriás kocsikkal . Amellyel minden további nélkül részt lehet venni a mai forgalomban , kínlódás és megszorítások nélkül . Ezt kell nézni  :!:

Mert ha nem ezt nézed , akkor könnyen juthatsz ilyen hülye következtetésekre , hogy négy új gumi , egy új akkumulátor és egy komplett szervíz (olajok , szűrők , szíjak) kiteszi az autó értékét - márpedig ez a kép pedig félrevezető , el kell felejteni !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #738 Dátum: 2005.05.10 20:31:40 »
Hát ezért vettem meg ezt a kocsit, s már átírással, a vezérműszíjcserével, gumik, olaj, szűrők, rá is költöttem többet is, mint amennyiért vettem, de most láttam 1 hirdetést egy ignis hátsó ablakán: asszem 100e kp+60 hónapig havi cirka 48e+11e casco-ért elvihető :lol: , na neee :!:
Hát akkor inkább költök még egy százast a vizsgáig az öreg hölgyre, ahogy feleségem hívja a kocsit (karosszéria, kormánymű, szvsz fékek, de azt a hétvégén megnézem).
Egyébként feleségemet teljesen bebolondította Orfű, azóta nézi a kocsikat, de döntően a Toyotákat keresi, azt mondja a következő autónk is Camry legyen (az ötös), de egy GS-sel is kibékülne :lol: , hát ehhez neki is kell másodállást vállalnia :twisted: , vagy 5 évig zsíroskenyeret eszünk, s akkor a beugró talán meglesz :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #739 Dátum: 2005.05.10 23:42:41 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Hát ezért vettem meg ezt a kocsit, s már átírással, a vezérműszíjcserével, gumik, olaj, szűrők, rá is költöttem többet is, mint amennyiért vettem, de most láttam 1 hirdetést egy ignis hátsó ablakán: asszem 100e kp+60 hónapig havi cirka 48e+11e casco-ért elvihető :lol: , na neee :!:
Hát akkor inkább költök még egy százast a vizsgáig az öreg hölgyre, ahogy feleségem hívja a kocsit (karosszéria, kormánymű, szvsz fékek, de azt a hétvégén megnézem).
Egyébként feleségemet teljesen bebolondította Orfű, azóta nézi a kocsikat, de döntően a Toyotákat keresi, azt mondja a következő autónk is Camry legyen (az ötös), de egy GS-sel is kibékülne :lol: , hát ehhez neki is kell másodállást vállalnia :twisted: , vagy 5 évig zsíroskenyeret eszünk, s akkor a beugró talán meglesz :roll:


"Öreg hölgy" ? Ez aranyos , tetszik  :D !

A karosszériádon mit kell csinálni ? Vagy a rozsdavédelemre gondolsz ?

GS : az első szériából Németföldön elég humán áron lehet találni korrekt darabokat . Persze , mire bejön , regadóval együtt (a háromezres motorral...) nem kis pénz - de az új árához képest még mindig humán ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #740 Dátum: 2005.05.11 00:21:50 »
Igen a rozsdavédelemre+ 1-2 helyen festékpótlásra is szorul, pár rozsdapötty van a kasznin+ a bal hátsó sárvédőív rohadása.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #741 Dátum: 2005.05.11 11:51:12 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Igen a rozsdavédelemre+ 1-2 helyen festékpótlásra is szorul, pár rozsdapötty van a kasznin+ a bal hátsó sárvédőív rohadása.


Helyes , helyes , a te kocsid van olyan jó állapotú , hogy megérdemelje a maximalista hozzáállást :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #742 Dátum: 2005.05.12 17:22:17 »
Palaczk!
A szervíz manualban nem találom a kuplungállítás lehetőségét, meg a futómű adatait pl. spurt stb. Nem az én logikám szerint állítotották össze az amcsik.
Írd má meg légyszi az oldalszámot :roll:
Köszi
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #743 Dátum: 2005.05.12 20:33:55 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Palaczk!
A szervíz manualban nem találom a kuplungállítás lehetőségét, meg a futómű adatait pl. spurt stb. Nem az én logikám szerint állítotották össze az amcsik.
Írd má meg légyszi az oldalszámot :roll:
Köszi


Kuplung a 40.-41. oldalon van (Routine Maintenance fejezet , szerintem logikus ;) :P ) ... Futómű-adatokat nem találtam én sem  :roll: ... Illetve egy adatot a 28. oldalon (Wheel Runout Limit) , ami talán erre vonatkozik , de nem tudom pontosan , mit jelent  :? ... Mindenesetre szvsz valami kerékdőlés- vagy összetartás-féle .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #744 Dátum: 2005.05.12 20:39:38 »
Örömmel jelentem , hogy a Camry újra hadrafogható  :D ... Megvolt a nagy generál-suvick , 14 ezrembe fájt ugyan , de ebben benne van az utastér és csomagtér komplett vizes-gépes kipucoválásán kívül egy motormosás és egy külső mosás is . Úgyhogy az autó most full tiszta  8) ... Nekem már csak egy kis műanyagápolóval kellett rásegítenem , mert azt a kozmetikások nem kedvelik , mondván : szilikon van benne . Felőlem ... nem volt nagy kunszt megcsinálni  :)

És ami a lényeg : ELTŰNT A BŰZ  :)  :)  :) !!!

Egyetlen negatívum van csak , de szerintem mulandó : a hűtő-hőmérő meghülyült , a mutató négy-öt milliméteres kilengéssel reszket , ugrál . Beázhatott a jeladó a motormosásnál , gondolom . Majd nyilván kiszárad .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #745 Dátum: 2005.05.12 21:13:20 »
Hát azt megtaláltam, de furcsáltam, hogy a pedálnál kell állítani, vagyis a főhengernél :shock: , az eddig látott autókon a munkahenger és a kuplugszerkezet között kellett :? (trabinál nem volt hidraulika).
Akkor vegyük át, ha kicsi a holtjáték nem a szerkezeten kell állítani, hanem a pedált feljebbengedni :o , jól mondom :?:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #746 Dátum: 2005.05.12 21:27:29 »
A 277.-en találtam egy ilyet

Mostmár csak a betűk értékét kéne tudni :lol:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #747 Dátum: 2005.05.12 22:17:18 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Hát azt megtaláltam, de furcsáltam, hogy a pedálnál kell állítani, vagyis a főhengernél :shock: , az eddig látott autókon a munkahenger és a kuplugszerkezet között kellett :? (trabinál nem volt hidraulika).
Akkor vegyük át, ha kicsi a holtjáték nem a szerkezeten kell állítani, hanem a pedált feljebbengedni :o , jól mondom :?:


Valahogy így  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #748 Dátum: 2005.05.12 22:22:43 »
Idézetet írta: "schillerasz"

Mostmár csak a betűk értékét kéne tudni :lol:


Szerintem az nincs benne a könyvben . Azt írják , ez olyan meló , amihez szakember & -műhely kell . Gondolom , ezért nem is adták meg az adatokat . Az ábra csak azért van , hogy képben legyél , mit is csinál a műhely és miért  :wink:

Egyébként szvsz futóműves szakműhelyben meg kell legyenek az adatok . Legalábbis itt Pécsett , ahova én vinni szoktam ilyen ügyben , ott meg is vannak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #749 Dátum: 2005.05.12 23:03:18 »
Le akartam ellenőrizni, mert kátyúztam egy párat, nem hiszem, h nagyon elment, de azért kiváncsi voltam, vagyok, ha olyanom lesz rákeresek a neten, ha az atombombakészítés rajta van erre is van esély :D
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)