Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1170231 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #705 Dátum: 2005.05.02 22:58:13 »
Köszi, de már megrendeltem, Pest körmyékén nem találtam, Pécs oda vissza az 1 10-es, tehát, ha 3300-ért találok ott lámpát akkor is egál :(
Hát ezt már sajna ennyiért veszem meg  :cry:
Na most vizsgáztak éles helyzetben a gumik, olyat fékeztem, hogy csak na, de még megvan a kocsim orra :lol:
A szerelésemet nem is kommentáljátok, pedig szerintem tök gizda az az ezüst cső a mociban :wink:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #706 Dátum: 2005.05.02 23:09:40 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Köszi, de már megrendeltem, Pest körmyékén nem találtam, Pécs oda vissza az 1 10-es, tehát, ha 3300-ért találok ott lámpát akkor is egál :(
Hát ezt már sajna ennyiért veszem meg  :cry:
Na most vizsgáztak éles helyzetben a gumik, olyat fékeztem, hogy csak na, de még megvan a kocsim orra :lol:
A szerelésemet nem is kommentáljátok, pedig szerintem tök gizda az az ezüst cső a mociban :wink:


Pécs oda-vissza 10 ? "Postai utánvét" nevű intézményről hallottál-e már  :?: :roll:  

Na mindegy , ez már veszett fejsze nyele , legközelebb talán eressz meg egy sms-t vagy hívást  :wink:

A szerelés sirály  :) - pár éve én is lefestettem azt a csövet , mert csúf volt . Azóta egész jól bírja , nem jött újra elő a rozsda .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Beszélgessünk
« Válasz #707 Dátum: 2005.05.03 00:03:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
7.8-ra jött ki, egy 370 kilométeres szakaszon, amiből 250 volt az említett "harci" üzemmód (alapban 130-140, néha 160-170, sok visszakapcsolás négyesbe sőt néha hármasba), 120 pedig nyugisabb haladás, 120 körüli tempóval, kevés előzéssel. Szerintem teljesen OK :)

Arányaiban ez még jobb is, mint a hatliteres. :lol:  :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #708 Dátum: 2005.05.03 00:12:44 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
7.8-ra jött ki, egy 370 kilométeres szakaszon, amiből 250 volt az említett "harci" üzemmód (alapban 130-140, néha 160-170, sok visszakapcsolás négyesbe sőt néha hármasba), 120 pedig nyugisabb haladás, 120 körüli tempóval, kevés előzéssel. Szerintem teljesen OK :)

Arányaiban ez még jobb is, mint a hatliteres. :lol:  :wink:


Az a "hatliteres" 6.6 volt  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Beszélgessünk
« Válasz #709 Dátum: 2005.05.03 00:22:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az a "hatliteres" 6.6 volt  :idea:
Tudom, de sokkal könnyebb így írni, mint azt hogy hatésfélliteres - nem beszélve a hategészhattizedliteresről... :lol:  :lol:  :lol:
A fogyasztó bajnok 3 literes autó sem 3 litert fogyaszt, hanem 3,5 körül.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #710 Dátum: 2005.05.03 00:33:58 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az a "hatliteres" 6.6 volt  :idea:
Tudom, de sokkal könnyebb így írni, mint azt hogy hatésfélliteres - nem beszélve a hategészhattizedliteresről... :lol:  :lol:  :lol:
A fogyasztó bajnok 3 literes autó sem 3 litert fogyaszt, hanem 3,5 körül.


Ha jól számolom , az , hogy "6.6-os" , kevesebb karakter , mint az , hogy "hatliteres" ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Beszélgessünk
« Válasz #711 Dátum: 2005.05.03 00:59:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha jól számolom, az , hogy "6.6-os", kevesebb karakter, mint az, hogy "hatliteres" ;)
Ha számmal írod, igen. De kényelmesebb betűkkel írni... :wink:
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #712 Dátum: 2005.05.03 19:11:32 »
Ma megjártam Szegedet, ettem fincsi halászlét :lol:
Lefele mentem mint a meszes, mert késésben voltam: Közúton 130, de sokszor visszakapcs, nem 1x 4e pörgött, pálya 170-175 végig, vissza nyugis 100-120, de meredek előzgetés nélkül, pálya 130-140, kb 9l-eres lett a fogyi 3 ember+csomagok, szerintem Palaczk a tied kevesebbet eszik. A pesti átlagfogyim 10. Jó ebben sok a dugó.
A vízhőfokjelző nem 1x villogott, h túl meleg a víz, de nem rogyogott, majd magától visszament :?: , most vmi még mindíg nem stimmel a hűtéssel, v ez ilyen, erről beszélt a szerelő is :?:
Főleg akkor szalad fel pár percre, ha nagy tempó után lámpa, sor jön, pl autópályalehajtó, ott meg is áltam megnézni, mi törpént, de nem forrt :huh:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #713 Dátum: 2005.05.03 19:25:09 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Ma megjártam Szegedet, ettem fincsi halászlét :lol:
Lefele mentem mint a meszes, mert késésben voltam: Közúton 130, de sokszor visszakapcs, nem 1x 4e pörgött, pálya 170-175 végig, vissza nyugis 100-120, de meredek előzgetés nélkül, pálya 130-140, kb 9l-eres lett a fogyi 3 ember+csomagok, szerintem Palaczk a tied kevesebbet eszik. A pesti átlagfogyim 10. Jó ebben sok a dugó.
A vízhőfokjelző nem 1x villogott, h túl meleg a víz, de nem rogyogott, majd magától visszament :?: , most vmi még mindíg nem stimmel a hűtéssel, v ez ilyen, erről beszélt a szerelő is :?:
Főleg akkor szalad fel pár percre, ha nagy tempó után lámpa, sor jön, pl autópályalehajtó, ott meg is áltam megnézni, mi törpént, de nem forrt :huh:


Nem merném kijelenteni , hogy az enyém kevesebbet eszik , legalábbis nem számottevően - a tartós 170-175 brutál , én ilyet sosem csináltam vele , nem lenne szívem hozzá  :shock: ... Tartós 150-160 volt a legtöbb , amit eddig mentem vele , de akkor be is nyelt 8.5-öt , egy emberrel  :idea: ! Ergo neked az odaúton akár 10 literes is lehetett a fogyid  :roll: ... És a városi 10 liter pontosan megegyezik azzal , amit az enyém ilyen körülmények között fogyaszt .

Ahogy említettem , ezt én is szoktam tapasztalni , hogy megálláskor/nagyon lassú haladáskor hirtelen felugrik a vízhőmérő a francba , aztán szépen visszamegy . Ha ilyenkor nem forr neked sem , akkor valszeg ugyanarról az (ártalmatlan) jelenségről van szó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #714 Dátum: 2005.05.03 23:18:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"


a tartós 170-175 brutál , én ilyet sosem csináltam vele , nem lenne szívem hozzá  :shock:

Jovan na én is most csináltam 1x, és valszeg utoljára, de tesóm ment felvételizni, és nem számoltam, hogy az üllői csomópont lezárva, utána megint vmi útkarbantartás, még jó, h fizet az ember az autópályahasználatért, Kanadában (NG-on volt) sima országutat este 10 után zárhat le a kivitelező, és ha reggel 6-ig nem adja át borsos büntit fizet, itt meg hetekig lezárják a pálya egy sávját, oszt dógozik a 2-5 km-es szekaszon 2 ember meg 3 gép :evil:
Az ócsai felhajtón meg nem lehet matricát kapni, de előtte sem vagy 5 km-rel :x , igy mentem 1 km-ert matrica nélkül, ott volt 1 kút, ahol venni tudtam, s kik kávéztak ottan: hát a vignetta controll autó utasai, kár, h nem volt időm elbeszélgetni velük erről az anomáliáról :evil:
Szegeden a belvárosban 210 ft 1 óra parkolás :shock: , de nincs ám autómata, előre meg kell venni a jegyet, s kilyuggatni rajt a dátumot, időt  :lol: , át is mentem a Tisza túlpartjára, amíg sétáltunk, meg kávéztunk, meg fincsi halászlét ettünk :P
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #715 Dátum: 2005.05.04 01:20:57 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"


a tartós 170-175 brutál , én ilyet sosem csináltam vele , nem lenne szívem hozzá  :shock:

Jovan na én is most csináltam 1x, és valszeg utoljára, de tesóm ment felvételizni, és nem számoltam, hogy az üllői csomópont lezárva, utána megint vmi útkarbantartás, még jó, h fizet az ember az autópályahasználatért, Kanadában (NG-on volt) sima országutat este 10 után zárhat le a kivitelező, és ha reggel 6-ig nem adja át borsos büntit fizet, itt meg hetekig lezárják a pálya egy sávját, oszt dógozik a 2-5 km-es szekaszon 2 ember meg 3 gép :evil:
Az ócsai felhajtón meg nem lehet matricát kapni, de előtte sem vagy 5 km-rel :x , igy mentem 1 km-ert matrica nélkül, ott volt 1 kút, ahol venni tudtam, s kik kávéztak ottan: hát a vignetta controll autó utasai, kár, h nem volt időm elbeszélgetni velük erről az anomáliáról :evil:
Szegeden a belvárosban 210 ft 1 óra parkolás :shock: , de nincs ám autómata, előre meg kell venni a jegyet, s kilyuggatni rajt a dátumot, időt  :lol: , át is mentem a Tisza túlpartjára, amíg sétáltunk, meg kávéztunk, meg fincsi halászlét ettünk :P


OK , elhiszem , szükség törvényt bont ;) ...

Szerencsére nekem még ilyen hosszú távon ennyire nem kellett rohannom a Camryvel - igaz , a feltételek sem nagyon voltak adottak hozzá (lengéscsillapító , gumi) . Most már lehetne :) - de azért , remélem , nem lesz rá szükség . Persze , tény , hogy azért a fordulatszám még ilyen sebességnél sem igazán magas , úgyhogy olyan vészesen azért nem ártalmas a dolog .

-------------------------

Hol ettetek halászlevet ? Mindenkinek , aki Szegeden jár , és kedveli a finom halételeket abszolút passzoló hangulatú környezetben , szívből tudom ajánlani a Kiskőrösi Halászcsárdát a Felső Tisza-parton  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #716 Dátum: 2005.05.04 06:33:11 »
Belvárosi tiszahíd lábánál a Roosevelt téren van: Klikk
A kiskőrösit nem ismerem, legközelebb megkeressük, a honlapon tényleg jól néz ki :lol: , az étlapon lévő árak, meg mennyeiek csak utána néztem, hogy Frissítve: 2003.02.07. :cry:
Egyébként aki Szegeden jár nézzen be a Bécsi Kávézóba is, a Fekete Sas, Nagy J u sarkán :P
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #717 Dátum: 2005.05.04 11:07:27 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Belvárosi tiszahíd lábánál a Roosevelt téren van: Klikk
A kiskőrösit nem ismerem, legközelebb megkeressük, a honlapon tényleg jól néz ki :lol: , az étlapon lévő árak, meg mennyeiek csak utána néztem, hogy Frissítve: 2003.02.07. :cry:
Egyébként aki Szegeden jár nézzen be a Bécsi Kávézóba is, a Fekete Sas, Nagy J u sarkán :P


Nemcsak a honlapon néz jól ki :) !!!

Az árak azóta kicsit emelkedtek , de nem sokat . Én tavaly júniusban kajáltam legutóbb ott , és továbbra is döbbenetes volt az ár/érték arány . Ha jól emlékszem , fokhagymás csukát ettem , valami felséges volt  :D ! Érdemes kipróbálni előételként a haltepertőt (valódi kuriózum , mega-finom !) , főételként pedig a filézett (!) halból készült halászlevet , amit nem is tudom , hogy csinálnak-e egyáltalán még valahol az országban ! És az ábra tényleg úgy néz ki , hogy ülsz a teraszon a nádból készült árnyékoló alatt közvetlenül a Tisza partján , bambulod a folyót , és közben nyomod a fejedbe a jobbnál jobb kajákat , és utána nem hagyod ott a fél vagyonodat  8) - legutóbb négyen ettünk , és itallal , előétellel , desszerttel együtt 10-esből megállt a vacsi  :) !

A Roosevelt téri Halászcsárda sem rossz , de a Kiskőrösi jobb . Nem összetévesztendő viszont a tőszomszédságában lévő Öreg Kőrösi Halászcsárdával , amelyik nem olyan magas színvonalú  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #718 Dátum: 2005.05.05 10:58:14 »
Ma levettem a hűtő dugoját, hogy lássam mi folyik :lol: , folyt minden rendesen, thermostat nyitott, melegen bezártam a dugót, s lás csodát, megszűnt a korábban tárgyalt jelenség, lehet, hogy volt vhol egy légdugó, v a kiegyenlítőtartályhoz menő vezetéken nem stimmel vmi :?: , de nincs eltömődve, mert megtöltötte a tartályt, mert hidegen teletöltöttem a hűtőt, oszt ugye ott van a hőtágulás is :!: Lehet, hogy a nyomásemelkedés a termosztát nyitása ellen dolgozott? Az bizti, h nem egyenlít ki teljesen a tartály, mert a múltkor amikor szintén melegen zártam be nem ugrált a vízhőmérséklet, viszont mikor hidegen kinyitottam a hűtőt ismét, szisszent egyet, mint a befőttesüveg, tehát vákum volt benne :pal1:
Hát nem tudom mi ijesztgetett, el ne kiabáljam, de megszünt :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #719 Dátum: 2005.05.05 15:27:05 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Ma levettem a hűtő dugoját, hogy lássam mi folyik :lol: , folyt minden rendesen, thermostat nyitott, melegen bezártam a dugót, s lás csodát, megszűnt a korábban tárgyalt jelenség, lehet, hogy volt vhol egy légdugó, v a kiegyenlítőtartályhoz menő vezetéken nem stimmel vmi :?: , de nincs eltömődve, mert megtöltötte a tartályt, mert hidegen teletöltöttem a hűtőt, oszt ugye ott van a hőtágulás is :!: Lehet, hogy a nyomásemelkedés a termosztát nyitása ellen dolgozott? Az bizti, h nem egyenlít ki teljesen a tartály, mert a múltkor amikor szintén melegen zártam be nem ugrált a vízhőmérséklet, viszont mikor hidegen kinyitottam a hűtőt ismét, szisszent egyet, mint a befőttesüveg, tehát vákum volt benne :pal1:
Hát nem tudom mi ijesztgetett, el ne kiabáljam, de megszünt :roll:


Most hogy mondod , mióta nyáron ki lett cserélve a hűtőfolyadék (vízpumpa-csere miatt) , én sem tapasztalom a jelenséget !

Bár , ahogy említettem , én korábban sem foglalkoztam már vele , mert rájöttem , hogy ártalmatlan .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )