Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1170214 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #690 Dátum: 2005.04.28 12:50:12 »
Ja , amúgy most legutóbb a Balcsira menet direkt odafigyeltem , és azt tapasztaltam , hogy nagyobb sebességeknél , nem túl erősen odalépve nálam is érezhető egy enyhe pulzálás a fékpedálon , picit beráz , főleg a fékezés elején . Jól belegondolva ezt alighanem mindig is csinálta , és ha ehhez hozzávesszük , hogy eltelt már 142 ezer km nálam anélkül , hogy hozzá kellett volna nyúlni az első fékekhez , akkor ebből talán "lejön" , hogy mekkora jelentőséget érdemes ennek tulajdonítani  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #691 Dátum: 2005.04.28 15:34:21 »
A futóműbeálítás után csinálta nekem erősen, de a kormányt is rázta, meg ugy csinált, minthe szét akarná rázni a kocsit, aztán elmúlt, most meg a gumivdere után csinálta szintén erősen, aztán hálistennek jelentősen enyhult, most alig észrevehető, lehet h ezek a módosítások 1-2 tizeddel megváltoztatták a tárcs/pofa szögét, és be kell kopnia az új hejzethez, v a szar kormányműnek kellett alkalmazkodnia. Itt Pesten 25e-ért mérik a bomtottat 3 nap beszerelési garival, a vizsgára ki kell cserélnem, v nem nézik ott :?:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #692 Dátum: 2005.04.28 16:00:54 »
Idézetet írta: "schillerasz"
A futóműbeálítás után csinálta nekem erősen, de a kormányt is rázta, meg ugy csinált, minthe szét akarná rázni a kocsit, aztán elmúlt, most meg a gumivdere után csinálta szintén erősen, aztán hálistennek jelentősen enyhult, most alig észrevehető, lehet h ezek a módosítások 1-2 tizeddel megváltoztatták a tárcs/pofa szögét, és be kell kopnia az új hejzethez, v a szar kormányműnek kellett alkalmazkodnia. Itt Pesten 25e-ért mérik a bomtottat 3 nap beszerelési garival, a vizsgára ki kell cserélnem, v nem nézik ott :?:


A féktárcsák és betétek egymáshoz viszonyított szöge fix , azon az említett műveletek nem változtatnak  :idea: ! Ergo nálad aligha ezen múlik a dolog . A kormányműnek akkor már több köze lehet hozzá .

Sajnos a vizsgán tutira megbux a kaka kormányművel , hacsak nem "fizetős" vizsgáról van szó ;) ... De amúgy is tanácsos kicserélni szerintem .

Ez a 25 elég húzós  :roll: ... 7-8 ezerrel tutira olcsóbb itt a pécsi bontóban (30-9102102) . És ehhez jön még a beszerelés ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #693 Dátum: 2005.04.29 12:42:35 »
Végülis megoldható okosba a vizsga, de megéri, ez egy jó indok, h miért költök a kocsira :wink:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #694 Dátum: 2005.05.01 19:40:37 »
Egy kedves embertársunk, aki vmilyen világoskék közlekedési ezközt használ, ma elvitte a bal első helyzetjelzőm búráját, :evil: még jó, h nem fényezett a lökhárítóm, mert az is kapott egy kicsit, de alig észrevehető, a szerencse a pechben az, h nem sérült a sárhányó, ennek a parkolózseninek köszönhetően, betétlapot persze nem hagyott :evil:  :evil:  :evil:  :evil:   :phear:  :sniper:  :smackbottom:  :sword:  [smilie=sm11.gif]  [smilie=sm10.gif]  [smilie=sm05.gif]  [smilie=sm62.gif]
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #695 Dátum: 2005.05.01 23:13:48 »
Hát ez szívás  :evil: ...

Olyan 3-4 ezerre készülj fel , bontottan .

Velem is meg tudnád oldani , de csak a régebbi típushoz (az enyémhez) valóm van . Azt meg nem is adom ki a kezemből , mert már igen nehéz találni (a tiédhez valót egyelőre nem probléma) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #696 Dátum: 2005.05.01 23:32:40 »
Tegnap a Balatonra menet lenyomott egy 2-es Golf  :o !

Békésen poroszkált olyan 110 körül a Kaposvárt északról elkerülő úton , én elzúgtam mellette 140-el . Nem azért , hogy bosszantsam , hanem mert siettem . Erre bekattant , elkezdett gyorsítani , jött rám hátulról . Mondjuk , már az furcsa volt , hogy milyen seccperc fölvette a sebességet . Próbált is előzni , de ezt még ki tudtam védeni , majd jött egy körforgalom , lelassítás , utána pedig gyorsultunk , ami a csövön kifért . Igencsak zavarban voltam , mert azt kellett hogy lássam a tükörben , hogy hiába tekerem ki mind a kettest , mind a hármast 6000-ig ( :!: ) , a Golf egyre közelebb kerül . Aztán , ahogy át kellett rakjam négyesbe , meg is előzött , nem tudtam csinálni semmit  :shock:

Ebben a pillanatban viszont meg is láttam a magyarázatot , három betű formájában , a Golf hátulján : GTI  :roll:  

Mondjuk , ha ezt korábban észreveszem , nem csináltam volna hülyét magamból azzal , hogy nekiállok versenyezni vele  :?

------------------------------

Kompenzálandó az élményt , ma késő délután hazafelé meg is előztem mindekit , aki csak élt és mozgott az úton  :twisted: ... pedig volt forgalom rendesen , szemlátomást fél Kaposvár meg Pécs ekkor tartott hazafelé a Balatonról  :o

Többek közt egy (rendszámtartója alapján) pécsi Yaris TS-es csajjal vívtam nagy harcot jópár kilométeren át Kaposvár és Pécs között , és , hála annak hogy kívülről ismerem az utat , ott is tudtam hagyni  :D

Ezen kívül különösen a franciákkal akadt sok dolgom : Lengyeltóti és Kaposvár között 30 km-es üldözés után sikerült végül leelőznöm egy Megane-t ; a már említett összekötő úton 170-re kellett gyorsítsak , hogy kivédjem egy 405-ös PUG előzési kísérletét ; a Mecseken pedig , a szerpentinen egy új Scenic-essel csatáztunk , de néhány eszeveszett stílusú kanyar után feladta - mondjuk , ő nem egyedül ült a kocsiban  :lol:

---------------------------

Mindent egybevéve , egészen szórakoztatóak ezek a balatoni utak , még ha néha ki is porolja valaki a seggemet  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #697 Dátum: 2005.05.02 09:06:55 »
Feleségem megkérdezte, h mi az a GTI, rákerestem a neten, hogy megmutassam, s ezt is találtam
nem is tudtam, h ebben a korban ez a műszerfel ilyen nagy divat volt
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #698 Dátum: 2005.05.02 12:04:49 »
Körbetelefonáltam az öszzes bontót a környéken, nincs lámpájuk, ezért megrendeltem a Toyota Pesttől 13300 Ft, nem olcsó, de ha 5 körül van a bontott, akkor nem is drága. Az elszállt vízcsövemhez képest 22500 a gyári, 1500 a bontott :lol:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #699 Dátum: 2005.05.02 16:35:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
én elzúgtam mellette 140-el . Nem azért , hogy bosszantsam , hanem mert siettem .

Na és most mennyi volt az átlagfogyid :twisted:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #700 Dátum: 2005.05.02 16:47:28 »
Na kicseréltem a vízcsövet, itt vannak a képek róla, meg szegény helyzetjelzőmről
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #701 Dátum: 2005.05.02 19:53:37 »
A szerelés kölcségvetése:
Bontott cső: 1500
Horgany spray :?:  :?: 1000
Keréktárcsa ezüst: volt maradék
Termosztát tömítés(gyári): 1000 (megbontotta, mert hülye vagyok, s már el volt öregedve)
A cső alá való tömítés (gyári): 260 :lol:
Munkadíj 0 :lol:
Lepucoltam fémtisztára a csövet, majd rozsdamaró, majd 3x horgany spray (90% Zn), hátha ad kémiai korrozióvédelmet, 1 réteg keréktárcsa ezüst, mert a horgany nagyon matt, és puha volt.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Beszélgessünk
« Válasz #702 Dátum: 2005.05.02 22:06:25 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
én elzúgtam mellette 140-el. Nem azért, hogy bosszantsam, hanem mert siettem.
Na és most mennyi volt az átlagfogyid :twisted:

Na igen, ez most nem 6 literes lesz...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #703 Dátum: 2005.05.02 22:27:21 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
én elzúgtam mellette 140-el . Nem azért , hogy bosszantsam , hanem mert siettem .

Na és most mennyi volt az átlagfogyid :twisted:


7.8-ra jött ki , egy 370 kilométeres szakaszon , amiből 250 volt az említett "harci" üzemmód (alapban 130-140 , néha 160-170 , sok visszakapcsolás négyesbe sőt néha hármasba) , 120 pedig nyugisabb haladás , 120 körüli tempóval , kevés előzéssel . Szerintem teljesen OK :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #704 Dátum: 2005.05.02 22:31:04 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Körbetelefonáltam az öszzes bontót a környéken, nincs lámpájuk, ezért megrendeltem a Toyota Pesttől 13300 Ft, nem olcsó, de ha 5 körül van a bontott, akkor nem is drága. Az elszállt vízcsövemhez képest 22500 a gyári, 1500 a bontott :lol:


Ne viccelj , nehogy már kifizess érte ennyit  :shock: !!! Ugyan mondd már el nekem , egy helyzetjelző lámpa esetében mit számít , hogy új  :roll: ? Inkább keresgélj még , tiszta pénzkidobás lenne megvenni az újat  :idea: ! Itt van két telefonszám : 72/439569 , ez egy autólámpára specializálódott bolt ; és 30/9102102 , ez egy pécsi Toyota-bontó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )