Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1168678 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #600 Dátum: 2005.04.03 11:42:16 »
Nekem volt a Camry-n egy sportlégszűrő. (De nem sokáig, mivel jött a tél)

a http://www.magnumtuning.hu oldalon találsz leírásokat.

Nekem a tapasztalataim a következők:
Sokkal mérgesebb lett a hangja.
A fogyasztás csökkenésről nem nagyon tudok beszélni. Nyilván egy 8,5Literes fogyasztás nem lesz 7,0Liter. (Ami biztos, hogy nem nőtt a fogyasztás.)
Amit észrevettem még, hogy az autó sokkal dinamikusabban gyorsul.
Ha ilyesmiben gondolkozol, mindenképp' járj utána, hogy rendesen be tudd építeni a kocsiba. Fontos a rezonátorcső is! Az én 94-es camrymbe a levegőtömeg-mérő (nem biztos, hogy ez a neve, de valami szonda féle)
a légszűrő házba volt beépítve. Fontos, hogy ne kerüljön kiiktatásra az az alkatrész! Aztán azt is meg kell tervezni, hogy minél több levegőt tudjon szívni!

Szerintem baromság, hogy beszívja az igen apró mocskot, mivel ha minden igaz, a tisztítás és az olajozás ezt küszöböli ki!

Először kérj valakitől kölcsön egyet, házilag erősítsd rá (simán vedd le a légszűrőt), próbáld ki, aztán ha dögös a hangja, meg észreveszel valami dinamikai változást a menetteljesítménybe, akkor vágj bele!

Ha fogyasztáscsökkenés miatt vásárolod, felejtsd el! Ha morcosabb lesz a hangja, úgysem bírod megállni, hogy 120nál ne válts vissza 4-be! :)

Üdv,
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #601 Dátum: 2005.04.03 13:00:04 »
Idézetet írta: "blazs"
Nem láthattak új autóval, mivel a kereskedésben van még.
Vagy Szombathelyen láttak?
A Rita (volt) Carisma-jával láthattak


Akkor a Carismával láttak, nem tudták a típust megmondani. Abból gondoltam hogy már az új autód látták. :oops:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #602 Dátum: 2005.04.03 13:02:01 »
Idézetet írta: "schilerasz"
A tuning topicban már kérdeztem, de úgy látszik ott nem nagy a forgalom:
Vannak tapasztalaitok sport légszűrővel kapcsolatban, mert ellentmondó infók vannak róla: az egyik azt mondja, fogyasztáscsökkenés, jobb dinamika, 1-2% teljesítménynövekedés, és 0 élettartamcsökkenés, a másik azt mondja, h a kis quarcszemcséket átengedi, s az nem jó :roll:
Most akkor mi az igazság :?:


B.T. szerint értelmetlen . A motornak megnő tőle a szívóhangja , ami miatt az ember úgy érzi , hogy jobban megy az autó . Valójában gyakorlatilag nem megy jobban , mert minden más komponens (pl. a kipufogórendszer) változatlan marad . Ráadásul csakugyan jó esély van rá , hogy több szennyeződést enged be a motorba , főleg a különösen koszos levegőjű helyeken (pl. BP belvárosi forgalom) . Fogyasztáscsökkenést pedig biztosan nem eredményez .

Ráadásul a mi motorunk esetében , figyelembe véve a légtömegmérő elhelyezkedését , elég komoly átépítés is szükséges a beszereléséhez (ahogy Blazs is írta) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #603 Dátum: 2005.04.03 16:44:47 »
Hát igen! Én is nyugodtabb vagyok most, hogy a gyári van rajta. Ha gondolod a régit neked adom. (4000Ft)

De szerintem jobban gyorsul! Végülis több levegőt szív...
A fene sem tudja mi a jó.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #604 Dátum: 2005.04.03 17:05:29 »
Nem directszűrőt akarok, a gyári helyére betehető, abszolult méretkompatibilis sportszűrőt, ami csak az anyagában különbözik a gyáritól. Egy ilyen régi autót már nem akarok agyontuningolni, (helyesebben de majd 1 OFF 120-s Skodrit :lol: )ON csak sokan azt állítják, hogy hosszútávon kb ugyanannyiból jön ki, mint a papír, mivel lehet mosni. A magnumot már néztem, olvastam, de hát ők el akarják adni, ezért persze, hogy dicsérik. Egy szűrőboltban pedig lebeszéltek róla, pedig ők is el akarják adni :shock:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #605 Dátum: 2005.04.03 17:11:04 »
Palaczk! Ehhez a tipushoz kb mennyibe fáj egy garnitura fékpofa, a hátsók elvileg nem régiek, de az elsők kezdenek nyikorogni, vmikor szétszedem, nehogy fémig kopjanak, de ha nem túl drága ki is cserélem rögtön, s a következőre lesz cseregarnitúrám.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Beszélgessünk
« Válasz #606 Dátum: 2005.04.03 22:47:45 »
Idézetet írta: "schilerasz"
A tuning topicban már kérdeztem, de úgy látszik ott nem nagy a forgalom:
Vannak tapasztalaitok sport légszűrővel kapcsolatban, mert ellentmondó infók vannak róla: az egyik azt mondja, fogyasztáscsökkenés, jobb dinamika, 1-2% teljesítménynövekedés, és 0 élettartamcsökkenés, a másik azt mondja, h a kis quarcszemcséket átengedi, s az nem jó :roll:
Most akkor mi az igazság :?:

én Celicában Yarisban és Corollában is használtam (om) a sportbetétet. A celicában kimondottan éreztem a nagyobb nyomatékot vele, jobban gyorsult és magasabb fordulaton  jobban ment vele. Emiatt a Corollába az első pillanatban betettem, ezért nem is tudom, milyen nélküle. A celicában 2-3 decivel kevesebbet fogyasztott. Ugyanez volt egy Clioban is, az is jobban ment és kevesebbet fogyasztott. Arra figyelni kell, hogy ne hagyd elkoszolódni (kb tízezrenként tisztítani kell). Nincs nagyobb hangja, max egy picivel, de lehet, hogy csak bebeszéltem. A kvarcszemet nem tudom, de szerintem az mindenen átmehet. 11-13 ezer között árulják, én a BONTEX-él veszem, JR (német).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #607 Dátum: 2005.04.03 23:58:12 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Nem directszűrőt akarok, a gyári helyére betehető, abszolult méretkompatibilis sportszűrőt, ami csak az anyagában különbözik a gyáritól. Egy ilyen régi autót már nem akarok agyontuningolni, (helyesebben de majd 1 OFF 120-s Skodrit :lol: )ON csak sokan azt állítják, hogy hosszútávon kb ugyanannyiból jön ki, mint a papír, mivel lehet mosni. A magnumot már néztem, olvastam, de hát ők el akarják adni, ezért persze, hogy dicsérik. Egy szűrőboltban pedig lebeszéltek róla, pedig ők is el akarják adni :shock:


B.T. , valamint a korábbi szerelőm egybehangzó véleménye szerint az ilyen , gyári helyre berakható szűrőbetét még annyit sem ér , mint a direktszűrő ; cserébe ugyanúgy jobban átengedi a finom szemcsés koszt  :roll:

Én ezzel a helyedben nem kísérleteznék - magam is tapasztalhattam , hogy a kocsid jól és egyenletesen gyorsít  :) ... Én ebből a pénzből inkább csináltatnék egy komplett belső takarítást , amiről beszéltünk . Dehát te tudod .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #608 Dátum: 2005.04.04 00:04:01 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Palaczk! Ehhez a tipushoz kb mennyibe fáj egy garnitura fékpofa, a hátsók elvileg nem régiek, de az elsők kezdenek nyikorogni, vmikor szétszedem, nehogy fémig kopjanak, de ha nem túl drága ki is cserélem rögtön, s a következőre lesz cseregarnitúrám.


Elvileg a szerelő , mikor levette a jobb első kereket (a vezműszíj-cseréhez le kell venni) , gondolom , megnézte a fékbetétek állapotát is . Persze , ebben nem vagyok 100 %-ig biztos , úgyhogy talán tényleg nem árt vetned rá egy pillantást . Elég a kereket levenni hozzá .

Én tavalyelőtt (2003 őszén) érdeklődtem árak után , mert akkor úgy tűnt , hogy vékonyak már az első fékbetétjeim (kb. 4 milliméteresek voltak) . Akkor lett volna az ATE (német , kiváló minőségű) fékbetét 9 ezer ott , ahol én szoktam venni (egy kis egyszemélyes autósbolt) . Végül aztán a mai napig nem cseréltem , mert noha közben mentem vagy 35 ezer kilométert a kocsival , a fékbetétek még mindig kb. 3 milliméteresek  :D ... Ja , ezek gyáriak , ott figyel rajtuk a régi (!!!) Toyota-embléma  8)

Egyébként a múlt ősszel hallottam valami olyat , hogy mindössze 7 ezer a gyári fékbetét . Lehet , hogy elnézte a srác , vagy pont volt valami akció - de azért mielőtt cserélsz (ha cserélsz) , mindenképpen kérdezz rá !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #609 Dátum: 2005.04.04 06:29:37 »
Köszi, hát ezt sem ingyen adják, de, ha ilyen időt kibír az nem semmi. Mondjuk Pest jobban igénybe veszi a fékeket, de a tiedben 260e van nem, akkor, ha nem hazudik az órám, lehet, h nem is kel cserélni, de azé megnézem, csak nem tudom mikor.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #610 Dátum: 2005.04.04 07:58:14 »
Vasárnap Nagykanizsán láttam egy szép állapotú blazs féle Camryt (ESZ-xxx rendszámmal), aranyszínű feliratokkal és Toyota jellel az elején, hátulján. Közelebbről nem tudtam megnézni, mert ültek benne, de igen csini volt.

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #611 Dátum: 2005.04.04 08:40:52 »
Azt hiszem az "arany színű jelek" kivitel az LE változat, és az tuti Amerikai piacra készült. Annak a hátulján a lámpák között olyan nissan maxima-s a kialakítás, és a rendszámtábla a hátsó lökösbe van.

Palaczk!
A nyáron elhozom anyám camry-jét!!! Nekilátok. Jelenleg kutatások folynak Ausztriában, a fellelhető akkori camry-k után. Tuti szerzek neked digit műszerfalat.
Az a baj, hogy tele vagyok tervekkel, és idő meg szinte alig van.
A kasznit baromi szépen meg akarom csináltatni. Amolyan veterán camry lesz. (Persze nem biztos, hogy megfelel majd a minősítésen. Úgy hallottam, szigorúak a követelmények).
De rendbe akarom vágatni.

20, vagy 25év után nem kell rá biztosítást fizetni?
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #612 Dátum: 2005.04.04 08:44:09 »
A carisman is most cseréltük le. Én cirka 9300-at fizettem a 2 pár betétért.


Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schilerasz"
Palaczk! Ehhez a tipushoz kb mennyibe fáj egy garnitura fékpofa, a hátsók elvileg nem régiek, de az elsők kezdenek nyikorogni, vmikor szétszedem, nehogy fémig kopjanak, de ha nem túl drága ki is cserélem rögtön, s a következőre lesz cseregarnitúrám.


Elvileg a szerelő , mikor levette a jobb első kereket (a vezműszíj-cseréhez le kell venni) , gondolom , megnézte a fékbetétek állapotát is . Persze , ebben nem vagyok 100 %-ig biztos , úgyhogy talán tényleg nem árt vetned rá egy pillantást . Elég a kereket levenni hozzá .

Én tavalyelőtt (2003 őszén) érdeklődtem árak után , mert akkor úgy tűnt , hogy vékonyak már az első fékbetétjeim (kb. 4 milliméteresek voltak) . Akkor lett volna az ATE (német , kiváló minőségű) fékbetét 9 ezer ott , ahol én szoktam venni (egy kis egyszemélyes autósbolt) . Végül aztán a mai napig nem cseréltem , mert noha közben mentem vagy 35 ezer kilométert a kocsival , a fékbetétek még mindig kb. 3 milliméteresek  :D ... Ja , ezek gyáriak , ott figyel rajtuk a régi (!!!) Toyota-embléma  8)

Egyébként a múlt ősszel hallottam valami olyat , hogy mindössze 7 ezer a gyári fékbetét . Lehet , hogy elnézte a srác , vagy pont volt valami akció - de azért mielőtt cserélsz (ha cserélsz) , mindenképpen kérdezz rá !
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #613 Dátum: 2005.04.04 12:02:00 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Köszi, hát ezt sem ingyen adják, de, ha ilyen időt kibír az nem semmi. Mondjuk Pest jobban igénybe veszi a fékeket, de a tiedben 260e van nem, akkor, ha nem hazudik az órám, lehet, h nem is kel cserélni, de azé megnézem, csak nem tudom mikor.


Ez nem számít ám drágának ! A 440-es Volvora pl. minden minőségi fékbetét 10 ezer fölött van . Arra pl. 15 ezer lett volna az ATE . Szóval , relatív ;) ...

Azért abból , hogy az enyémben 289 (!) ezer van , a tiédben meg annyi amennyi , ne vonj le messzemenő következtetéseket a fékbetétre . Tutira volt már cserélve az enyémben is - szerintem egyszer legalább , gondolom még Svájcban (onnan származik a kocsi) - és az volt a szerencse , hogy akkor gyárit raktak bele , az meg szemlátomást nagyon jól bírja .

(Mert OK , hogy Pécs nem BP , de itt viszont nagyon sok ám a lejtő , azokon kell ám fékezni erősen ;) ! )

Viszont ha a tiédbe valamely korábbi csere során esetleg valami gyengébb betétet raktak , akkor éppenséggel el lehet már vékonyodva . Szóval egy pillantást mindenképpen vess rá !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #614 Dátum: 2005.04.04 12:05:31 »
Idézetet írta: "blazs"
Palaczk!
A nyáron elhozom anyám camry-jét!!! Nekilátok. Jelenleg kutatások folynak Ausztriában, a fellelhető akkori camry-k után. Tuti szerzek neked digit műszerfalat.
Az a baj, hogy tele vagyok tervekkel, és idő meg szinte alig van.
A kasznit baromi szépen meg akarom csináltatni. Amolyan veterán camry lesz. (Persze nem biztos, hogy megfelel majd a minősítésen. Úgy hallottam, szigorúak a követelmények).
De rendbe akarom vágatni.

20, vagy 25év után nem kell rá biztosítást fizetni?


Remekül hangzik ez a műszerfal-dolog , köszi  :D !!!

Veterán-minősítés : attól még a Camry messze van , mert ha jól tudom , 30 év a korhatár  :roll: ... Sajnos nálunk a "youngtimer" fogalom még nem létezik , a 20 éves korhoz semmilyen kedvezmény nem fűződik (a németeknél pl. igen !!) , a 25 éveshez sem . Szóval , majd 2015-ben lehet erre benevezni a Camryvel , az enyémmel meg 2013-ban ;) ...

De ez természetesen ne tartson vissza , jó öreg Camry megérdemli a rendbehozatalt  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )