Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1168207 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #570 Dátum: 2005.03.30 00:08:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma elvittük jóbarátom Camryjét fényezőhöz , árajánlatot kérni . Eddig még nem jártunk ennél az embernél , egy haverom ajánlotta . Rendes , legális fényezőműhely , profi , szárítókamrával-mindennel - az udvaron E-Merci , 406-os PUG , Yaris , Megane - egyszóval viszonylag nagy értékű , fiatal autók vártak a sorukra .

A Camryn a két első sárvédőt , a motorháztetőt , plusz a két hátsó sárvédő-ívet kéne fújni . Metálszínben . Az árajánlat : összesen 26-27 ezer forint , anyaggal-munkával !!!  :o  :o  :o

Mit lehetett volna erre mondani ? Megbeszéltük az időpontot  :D

Ez nem érvényes, bezzeg a nagy Pesten nem találni ilyen rendes embereket  :twisted:
Komolyan mondom elköltözök :D


Ilyen embereket még a valamivel kevésbé nagy Pécsett sem találni ;) ... Ez a hombre egy faluban leledzik , Pécstől 15 km-re . Node ha három elem fújásán cirka 20 ezret spórolsz , abból már kijön simán az az oda-vissza nem egészen 3 liter benzin  :D

Ráadásul szépen dolgozik - láttam több munkáját is . Szóval fullextra  8)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #571 Dátum: 2005.03.30 00:12:01 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Egyébként Palack Liquimollija is hasonló olaj, azt is ajánlotta a szerelő, de Pesten drágábban tudtam volna beszerezni. Dombóvár után vmelyik faluban láttam 1 liquimolli kutat, de a vezérműszíj csere, meg ezaz elvitte az ahavi kölcségvetést.
Juteszembe azért vettem az autót, hogy elválalhassam a 2. állást, de amit ott keresek ráköltöm a kocsira, tehát azért van 2. állásom, hogy lehessen autóm :roll:
Hát ez patthelyzet


Ugyan , ha végképp rendben lesz a kocsid (voltaképpen már csak a kormánymű választ el tőle) , akkor utána nem fog ekkora összegeket felemészteni . Ezek a kiadások szükségesek voltak , és ha belegondolsz , az autód pusztán a túlfogyasztás révén bő 4000 km-en benyelte volna azt a pénzt , amit most itthagytál Pécsett - ráadásul ebbe a vezérműszíj-csere is bele van számolva  :idea: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #572 Dátum: 2005.03.30 00:16:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "schilerasz"
Idézetet írta: "KLaco"
Viszont az olajak jó része számomra ismeretlenek :D

Felhívnám a figyelmet a 2. helyezetre, ez egy német olaj, teljes neve Fuchs Titan CFE 10W-40 MoS2, na nekem péntektől ez dolgozik a vasban :lol:
10800 ft-ba fájt 5l-er, Palack autószerelője ajánlotta, szivatott, mert 2 hetet késett a kocsival, de nem hülyegyerek :wink: , meg van neki bocsájtva, a macska meg fölmászatva a fára. :mrgreen:
Ja a hab a tortán, hogy fáradtolajból csinálják, tehát még környezetbarát is :shock:

Most mondjam azt, hogy olcsó? :D
Mert az.
Az általam ismert szerelőket nem minősítem, meg az általam olvasott hírdetési újságokat.
Ezek szerint megint az az igaz, hogy amit nem reklámoznak, az a jó, mert a jó terméknek nem kell reklám :D


Erről a Fuchs olajról még én sem hallottam előtte semmit , nem is tudtam róla , hogy létezik . Erre most kiderül , hogy egy csúcsminőségű valami  :o ... Mondjuk , a Liqui Moly (amit én használok) sem közismert itt Magyarországon , pedig ez is egy kiváló olaj . Amúgy ebből is 11 ezer körül van egy ötliteres kanna , legalábbis az általam használt típus (molibdén-diszulfiddal adalékolt rész-szintetikus 10 W 40) . Node ez engem nem nagyon izgat , mert Németországból szerzem be átszámítva 7 ezerért  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #573 Dátum: 2005.03.30 01:42:38 »
13,9-ért akarták adni Siófokon a központban, 1950/l-ért adná 1 szerelő pesten 200l-es hordóból mérve, csak én bizalmatlan vagyok, ki tudhassa, mi van a hordóban :?:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

milebalazs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • http://mile-b.kepeim.hu
Beszélgessünk
« Válasz #574 Dátum: 2005.03.30 14:57:31 »
Szerintünk a Rowe olajok is nagyon jók + ólcsóak 8)
ile Balázs,
Camry 4WD


Az ígéret szép szó, de van nála szebb is!
Lassan járj késöbb érsz oda!
Szerintem is Toyota.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #575 Dátum: 2005.03.30 15:41:32 »
Idézetet írta: "schilerasz"
13,9-ért akarták adni Siófokon a központban, 1950/l-ért adná 1 szerelő pesten 200l-es hordóból mérve, csak én bizalmatlan vagyok, ki tudhassa, mi van a hordóban :?:


Ez érdekes , én itt Pécsett 11-ért tudok szerezni ötliterest . Na mindegy , ezzel a Titannal jól jártál . Csak ez a fáradtolaj-dolog tényleg érdekelne . A weboldalukon nem találtam erről infót .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #576 Dátum: 2005.03.30 18:57:41 »
A fáradtolaj kacsa, a féligelolvasásom eredménye, bocs, az olaj topikon részletesebben leírtam :oops:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #577 Dátum: 2005.03.30 19:00:13 »
Idézetet írta: "milebalazs"
Szerintünk a Rowe olajok is nagyon jók + ólcsóak 8)

Abból 6e az 5l-es grafitos! De miből veszitek, h jók, ezzel nem azt mondom, h nem azok, de honnan tudod 1 olajról, h jó, v rossz?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #578 Dátum: 2005.03.30 19:02:24 »
A TESCO gazdaságosra is ráírták, h SJ/CF :roll: , ha tényleg ugyanúgy tudja, akkor annál nincs olcsóbb (Titan:CG-4/SJ)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Odzsee

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #579 Dátum: 2005.03.30 20:08:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Odzsee"
Sziasztok!

Kicsit megmozgattam a V6-ot a hétvégén:)
Mentem vele 600km-t.Érdkes fogyasztást számoltam.Tankoltam 42 litert és ezzel 500km-t tudtam elmenni.Ez ha jól számolom 8,4-es átlagfogysztás.Az 1.6-os autók tudnak ilyeneket produkálni,na meg a toyoták:)Hiba nélkül teljesítette ezt a távot.Hűtött,fűtött,ablakot törölt,gyorsult,lassult:)Mindent csinált,ugyhogy nagyon meg vagyok vele elégedve.


Milyen sebességgel fogyasztott ennyit ?

Amúgy ez jól bizonyítja , mekkora hülyeség , hogy a nagy motorok arányosan többet zabálnak  :)


Hello!

Ezt a fogyasztást a következőképpen értem el:Országúton haladva 80 és 100 között tartva a sebességet.A fordulet nem nagyon ment 2500 fölé,de inkább 2000-et fordult a főtengely nagy általánosságba.Simogattam a gáz és meg is lett az eredménye:)Sok kis motorral szerelt autó megirigyelné ezt a teljesítményt.Meg a zajtalan suhanást:)
A gumikat fogom most lecserélni mert elég kopottak már,kicsit zajosak is.
Mióta megvan a kocsi mentem vele 5000km-t.Eljött az olajcsere ideje.Én Shell helix plus 10w40-et fogok beletenni.Cserélem az olajszűrőt is,természetesen gyári szűrőt fogok feltenni,egyenesen japánból:)Ezt tudom mindenkinek javasolni,mert nem nagyon bízom az utángyártott szűrőkben,amiket italiban vagy francéban gyártottak.A motor megérdemel egy normális olajzást és szűrést.Szerintem......

A tecso olajat nem nagyon ajánlanám senkinek.Kitudja,lehet vénusz étolaj van benne:)Egy ismerősöm ilyet tett a sciroccojába,verseny körülmények között használta a motort.Namost miután beletette a tecsoolajat 500km után megszorult a motor.Az olaj meg szénné volt égve.Pontosan nem lehet megmondani,hogy az olaj hibája volt e,de kitudja és ha igen?Ezért inkább mellőzzétek az olcsó de gyenge minőségű dolgokat.Amit én vennék az Valvoline,Mobil 1,Castrol.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #580 Dátum: 2005.03.30 20:13:59 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Idézetet írta: "milebalazs"
Szerintünk a Rowe olajok is nagyon jók + ólcsóak 8)

Abból 6e az 5l-es grafitos! De miből veszitek, h jók, ezzel nem azt mondom, h nem azok, de honnan tudod 1 olajról, h jó, v rossz?


Én úgy vagyok vele , hogy mindenből van egy bizonyos árszint , ami alatt nem veszem meg a terméket , hacsak nem ismerem . Tudod : "nem vagyok elég gazdag ahhoz , hogy a legolcsóbbat vegyem"  :roll: ...

Sajnos nem egy teszt bizonyítja , hogy sok noname olaj (lásd Tesco gazdaságos , például !) egyáltalán nem teljesíti a rajta feltüntetett teljesítményszintet . Szintetikusnak feltüntetett ásványi olaj , 10 W 40-nek feltüntetett 15 W 40 és így tovább  :x ...

Ezen nem szabad spórolni . Tescoban olajat venni egyébként is meredek , mert nem egy és nem két sztorit hallani arról , hogy kinyitják a flakonokat , kilopják a tartalmát és valami szarral pótolják , majd visszazárják úgy , hogy nem lehet észrevenni  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #581 Dátum: 2005.03.30 20:18:25 »
Idézetet írta: "Odzsee"
Ezt a fogyasztást a következőképpen értem el:Országúton haladva 80 és 100 között tartva a sebességet.A fordulet nem nagyon ment 2500 fölé,de inkább 2000-et fordult a főtengely nagy általánosságba.Simogattam a gáz és meg is lett az eredménye:)Sok kis motorral szerelt autó megirigyelné ezt a teljesítményt.Meg a zajtalan suhanást:)
A gumikat fogom most lecserélni mert elég kopottak már,kicsit zajosak is.
Mióta megvan a kocsi mentem vele 5000km-t.Eljött az olajcsere ideje.Én Shell helix plus 10w40-et fogok beletenni.Cserélem az olajszűrőt is,természetesen gyári szűrőt fogok feltenni,egyenesen japánból:)Ezt tudom mindenkinek javasolni,mert nem nagyon bízom az utángyártott szűrőkben,amiket italiban vagy francéban gyártottak.A motor megérdemel egy normális olajzást és szűrést.Szerintem......

A tecso olajat nem nagyon ajánlanám senkinek.Kitudja,lehet vénusz étolaj van benne:)Egy ismerősöm ilyet tett a sciroccojába,verseny körülmények között használta a motort.Namost miután beletette a tecsoolajat 500km után megszorult a motor.Az olaj meg szénné volt égve.Pontosan nem lehet megmondani,hogy az olaj hibája volt e,de kitudja és ha igen?Ezért inkább mellőzzétek az olcsó de gyenge minőségű dolgokat.Amit én vennék az Valvoline,Mobil 1,Castrol.


Na ja , a 80-100 azért elég nyugis egy tempó , de ettől még a tény tény marad : ha akarsz , elmozgatsz egy ilyen 3000-es autót bőven 10 liter alatt . Mondjuk , az én 2000-esem ilyen tempónál 6 litert eszik :D

Utángyártott szűrő : én a legutóbb MANN-t vettem az enyémbe , ez azért minőségi darab .

Olaj : írod , hogy Valvoline-t , Mobilt , Castrolt vennél . Akkor miért a Shell  :?: Arról eléggé megoszlanak a vélemények . Az előbbi három szerintem jobb . Liqui Moly-t nem próbáltál még ? Remek olaj .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #582 Dátum: 2005.03.30 20:22:39 »
Befejeztem a Camry ötödik ajtaján a rozsdátlanítási projektet . Összes rozsda lecsiszolva , két rétegben lealapozva , két rétegben lefestve . Minden olyan hely , ahol víz juthat az ajtó belsejébe , szilikonkaucsukkal letömítve . Ajtó belseje Dinitrol üregvédővel alaposan kifújva . Most ez így alighanem jó lesz egy darabig  :)

Ez neuralgikus pont amúgy , minden V1-es Camryn rozsdás . A legkevésbé talán a Schileraszé , mármint azok közül , amiket eddig láttam .

Apropó : talán nem ártana (sőt , biztos nem ártana) ezen a kocsin is végrehajtani egy ilyen üregvédős kezelést  :!: Egy flakon sprayből kijön az öt ajtó és a motorháztető , és még marad is benne bőven a következő alkalomra .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #583 Dátum: 2005.03.30 20:33:41 »
Eszem ágában nincs tesco olajat venni: 5x annyit adtam azzé ami most van benne.
Az üregvédelmet meg akarom csinálni/csináltatni, de egyenlőre nem jutott rá energia.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #584 Dátum: 2005.03.30 22:49:01 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Eszem ágában nincs tesco olajat venni: 5x annyit adtam azzé ami most van benne.
Az üregvédelmet meg akarom csinálni/csináltatni, de egyenlőre nem jutott rá energia.


Nem is sürgős , ráérsz őszig . Azért legkésőbb szeptember végén/október elején csináld meg , mégpedig olyankor , amikor már pár napja nem kapott esőt a kocsi !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )