Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1168200 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #555 Dátum: 2005.03.29 19:33:08 »
Idézetet írta: "Odzsee"
Sziasztok!

Kicsit megmozgattam a V6-ot a hétvégén:)
Mentem vele 600km-t.Érdkes fogyasztást számoltam.Tankoltam 42 litert és ezzel 500km-t tudtam elmenni.Ez ha jól számolom 8,4-es átlagfogysztás.Az 1.6-os autók tudnak ilyeneket produkálni,na meg a toyoták:)Hiba nélkül teljesítette ezt a távot.Hűtött,fűtött,ablakot törölt,gyorsult,lassult:)Mindent csinált,ugyhogy nagyon meg vagyok vele elégedve.


Milyen sebességgel fogyasztott ennyit ?

Amúgy ez jól bizonyítja , mekkora hülyeség , hogy a nagy motorok arányosan többet zabálnak  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #556 Dátum: 2005.03.29 19:35:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "schilerasz"
Én nem tugok ide képet feltenni, v a freeweb nem engedi, v én nem értek hozzá, v mindkettő!
Nézzétek meg itt: az olajokról[/url]
 :lol:

Nem értek hozzá, hogy milyen körülmények között tesztelték, de feltéve, hogy reális, sztem tényleg kijött, hogy a Castrolt és a Valvolint sokan favorizálják.


Nekem ebből az jött ki , hogy a Valvoline és a Castrol eléggé gyengén szerepelt  :roll: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk
« Válasz #557 Dátum: 2005.03.29 19:49:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "schilerasz"
Én nem tugok ide képet feltenni, v a freeweb nem engedi, v én nem értek hozzá, v mindkettő!
Nézzétek meg itt: az olajokról[/url]
 :lol:

Nem értek hozzá, hogy milyen körülmények között tesztelték, de feltéve, hogy reális, sztem tényleg kijött, hogy a Castrolt és a Valvolint sokan favorizálják.


Nekem ebből az jött ki , hogy a Valvoline és a Castrol eléggé gyengén szerepelt  :roll: ...

Igen, olvasni tudni kellene, ez az adottság a fáradt szememnek 5 óra alvás után úgylátszik nem adatott meg.
Viszont az olajak jó része számomra ismeretlenek :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #558 Dátum: 2005.03.29 19:52:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "schilerasz"
Én nem tugok ide képet feltenni, v a freeweb nem engedi, v én nem értek hozzá, v mindkettő!
Nézzétek meg itt: az olajokról[/url]
 :lol:

Nem értek hozzá, hogy milyen körülmények között tesztelték, de feltéve, hogy reális, sztem tényleg kijött, hogy a Castrolt és a Valvolint sokan favorizálják.


Nekem ebből az jött ki , hogy a Valvoline és a Castrol eléggé gyengén szerepelt  :roll: ...

Igen, olvasni tudni kellene, ez az adottság a fáradt szememnek 5 óra alvás után úgylátszik nem adatott meg.
Viszont az olajak jó része számomra ismeretlenek :D


Mert ezek az USA-ban forgalmazott olajok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #559 Dátum: 2005.03.29 19:55:43 »
Ma láttam bontóban egy , eredetileg amerikai piacra eladott V1-es Camry szedánt . Sok mindenben nem tért el az európaitól , de azért volt egypár finomság : fordulatszámmérő és elektromos ablak ohne , viszont ott figyelt a tempomat és a légkondi  8) ... A kormánykerék pedig AZ ALJÁN SZÖGLETES volt , mint a mai F1-es autókban - gondolom , hogy a dagadt amik beférjenek alája a vastag combjaikkal  :o

Ja , és ez egy turbódízel motoros példány volt - döbbenet , hogy ezt nyomták az amerikai piacon is  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk
« Válasz #560 Dátum: 2005.03.29 20:07:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "schilerasz"
Én nem tugok ide képet feltenni, v a freeweb nem engedi, v én nem értek hozzá, v mindkettő!
Nézzétek meg itt: az olajokról[/url]
 :lol:

Nem értek hozzá, hogy milyen körülmények között tesztelték, de feltéve, hogy reális, sztem tényleg kijött, hogy a Castrolt és a Valvolint sokan favorizálják.


Nekem ebből az jött ki , hogy a Valvoline és a Castrol eléggé gyengén szerepelt  :roll: ...

Igen, olvasni tudni kellene, ez az adottság a fáradt szememnek 5 óra alvás után úgylátszik nem adatott meg.
Viszont az olajak jó része számomra ismeretlenek :D


Mert ezek az USA-ban forgalmazott olajok .

Én már nem merek kötözködni, csak halkan kérdezném, nem véletlenül amerikaiak tesztelték? :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #561 Dátum: 2005.03.29 20:30:02 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Mert ezek az USA-ban forgalmazott olajok .

Én már nem merek kötözködni, csak halkan kérdezném, nem véletlenül amerikaiak tesztelték? :D


De , feltételezem , hogy igen . Node ebben mi a furcsa ? Nyilván amik fogják tesztelni az ami piacon nyomott olajokat ;) ... Egyébként pl. a Titan (Fuchs Titan) , ami a 2. helyen végzett , német olaj . Szerelőm , erről a tesztről mit sem tudván , a "világ legjobb olajá"nak nevezte . Az Amsoilról (ami viszont amerikai) pedig egy független autó-guru oldalán olvastam szabályos ódákat . Azt sajnálom csak , hogy a LiquiMoly-t nem tesztelték . Az is német , és arra is nagyon szoktak esküdni a hozzáértők . Én mindenesetre azt használom .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #562 Dátum: 2005.03.29 20:32:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként mikor csikorognak ? Kanyarban , indulásnál , is-is ? Vezess finomabban ;)

1-1 kiugrok v reggeligottmaradok helyzetben csikorogtak, mint pl Pécsen, mikor mondtad, h vállalós vagyok, v csak pesti sofőr :oops:
Na meg utána, amikor már nyúztam, de csak gyorsításkor, meg satuféknél.
Kanyaraban az első nyikkanás után nem mentem bele gyorsan :idea:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #563 Dátum: 2005.03.29 20:37:52 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként mikor csikorognak ? Kanyarban , indulásnál , is-is ? Vezess finomabban ;)

1-1 kiugrok v reggeligottmaradok helyzetben csikorogtak, mint pl Pécsen, mikor mondtad, h vállalós vagyok, v csak pesti sofőr :oops:
Na meg utána, amikor már nyúztam, de csak gyorsításkor, meg satuféknél.
Kanyaraban az első nyikkanás után nem mentem bele gyorsan :idea:


Később ez javulni fog , mikor lekopik róluk a gyári védőréteg . Párszáz km . Egyébként óvatosan , mert amíg nagyon új a gumi , nemcsak csikorog , hanem csúszik is  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #564 Dátum: 2005.03.29 20:41:33 »
Ma elvittük jóbarátom Camryjét fényezőhöz , árajánlatot kérni . Eddig még nem jártunk ennél az embernél , egy haverom ajánlotta . Rendes , legális fényezőműhely , profi , szárítókamrával-mindennel - az udvaron E-Merci , 406-os PUG , Yaris , Megane - egyszóval viszonylag nagy értékű , fiatal autók vártak a sorukra .

A Camryn a két első sárvédőt , a motorháztetőt , plusz a két hátsó sárvédő-ívet kéne fújni . Metálszínben . Az árajánlat : összesen 26-27 ezer forint , anyaggal-munkával !!!  :o  :o  :o

Mit lehetett volna erre mondani ? Megbeszéltük az időpontot  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #565 Dátum: 2005.03.29 20:41:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Viszont az olajak jó része számomra ismeretlenek :D

Felhívnám a figyelmet a 2. helyezetre, ez egy német olaj, teljes neve Fuchs Titan CFE 10W-40 MoS2, na nekem péntektől ez dolgozik a vasban :lol:
10800 ft-ba fájt 5l-er, Palack autószerelője ajánlotta, szivatott, mert 2 hetet késett a kocsival, de nem hülyegyerek :wink: , meg van neki bocsájtva, a macska meg fölmászatva a fára. :mrgreen:
Ja a hab a tortán, hogy fáradtolajból csinálják, tehát még környezetbarát is :shock:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk
« Válasz #566 Dátum: 2005.03.29 21:44:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma elvittük jóbarátom Camryjét fényezőhöz , árajánlatot kérni . Eddig még nem jártunk ennél az embernél , egy haverom ajánlotta . Rendes , legális fényezőműhely , profi , szárítókamrával-mindennel - az udvaron E-Merci , 406-os PUG , Yaris , Megane - egyszóval viszonylag nagy értékű , fiatal autók vártak a sorukra .

A Camryn a két első sárvédőt , a motorháztetőt , plusz a két hátsó sárvédő-ívet kéne fújni . Metálszínben . Az árajánlat : összesen 26-27 ezer forint , anyaggal-munkával !!!  :o  :o  :o

Mit lehetett volna erre mondani ? Megbeszéltük az időpontot  :D

Ez nem érvényes, bezzeg a nagy Pesten nem találni ilyen rendes embereket  :twisted:
Komolyan mondom elköltözök :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk
« Válasz #567 Dátum: 2005.03.29 21:47:24 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Idézetet írta: "KLaco"
Viszont az olajak jó része számomra ismeretlenek :D

Felhívnám a figyelmet a 2. helyezetre, ez egy német olaj, teljes neve Fuchs Titan CFE 10W-40 MoS2, na nekem péntektől ez dolgozik a vasban :lol:
10800 ft-ba fájt 5l-er, Palack autószerelője ajánlotta, szivatott, mert 2 hetet késett a kocsival, de nem hülyegyerek :wink: , meg van neki bocsájtva, a macska meg fölmászatva a fára. :mrgreen:
Ja a hab a tortán, hogy fáradtolajból csinálják, tehát még környezetbarát is :shock:

Most mondjam azt, hogy olcsó? :D
Mert az.
Az általam ismert szerelőket nem minősítem, meg az általam olvasott hírdetési újságokat.
Ezek szerint megint az az igaz, hogy amit nem reklámoznak, az a jó, mert a jó terméknek nem kell reklám :D
Laco 73 :D

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #568 Dátum: 2005.03.29 21:49:27 »
Egyébként Palack Liquimollija is hasonló olaj, azt is ajánlotta a szerelő, de Pesten drágábban tudtam volna beszerezni. Dombóvár után vmelyik faluban láttam 1 liquimolli kutat, de a vezérműszíj csere, meg ezaz elvitte az ahavi kölcségvetést.
Juteszembe azért vettem az autót, hogy elválalhassam a 2. állást, de amit ott keresek ráköltöm a kocsira, tehát azért van 2. állásom, hogy lehessen autóm :roll:
Hát ez patthelyzet
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk
« Válasz #569 Dátum: 2005.03.29 21:57:22 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Egyébként Palack Liquimollija is hasonló olaj, azt is ajánlotta a szerelő, de Pesten drágábban tudtam volna beszerezni. Dombóvár után vmelyik faluban láttam 1 liquimolli kutat, de a vezérműszíj csere, meg ezaz elvitte az ahavi kölcségvetést.
Juteszembe azért vettem az autót, hogy elválalhassam a 2. állást, de amit ott keresek ráköltöm a kocsira, tehát azért van 2. állásom, hogy lehessen autóm :roll:
Hát ez patthelyzet

Mér olyan sokat kell költeni 1 :toy:-ra?
Laco 73 :D