Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1168015 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #540 Dátum: 2005.03.24 20:54:20 »
Íme , jóbarátom Camryje : '86-os , utolsó szériás darab , GLi Saloon kivitel .

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Beszélgessünk
« Válasz #541 Dátum: 2005.03.24 22:33:35 »
bevallom, én a legújabb Camry Solaraba vagyok beleesve már egy éve. Pirosban

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #542 Dátum: 2005.03.25 00:44:46 »
a repcsid sem rossz... :)
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #543 Dátum: 2005.03.25 00:49:47 »
Megvan a javítás utáni első "vegyes" átlagfogyi (kb. 20% aglomeráció 10% pálya 140-150, 20% leves, 30% erős 20% gyengébb pesti forgalom): 9,1 liter :prayer:  :toy:  :dancing:
Haverom által használt céges 5-ös golf (1,6l) is bekap ennyit, ha nem többet!
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #544 Dátum: 2005.03.25 01:23:27 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Megvan a javítás utáni első "vegyes" átlagfogyi (kb. 20% aglomeráció 10% pálya 140-150, 20% leves, 30% erős 20% gyengébb pesti forgalom): 9,1 liter :prayer:  :toy:  :dancing:
Haverom által használt céges 5-ös golf (1,6l) is bekap ennyit, ha nem többet!


Igen , ez a normál fogyasztása ennek az autónak . Ez a 9.1 teljesen arányban van az én 8.5-ös össz-átlagommal , ha figyelembe vesszük , hogy nekem ez lightosabb körülmények között jött össze .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #545 Dátum: 2005.03.29 00:37:38 »
Néhány aktualitás a Camrymmel kapcs .

Minap lecseréltettem az olajat - szokatlanul korán , bő 14 ezer km után . Elhatároztam , hogy eztán vigyázok és nem lépem túl a 15 ezret . Végül is már majdnem 289 ezer van a motorban , nem árt kicsit jobban odafigyelni rá . Nomeg a gyár amúgy is 10 ezret ír elő , ezt a jövőben már nem duplázni , csak másfelezni fogom ;) ... Ja , a szokásos Liqui Moly MoS2 10 W 40-es került bele .

Ez alkalomból megkonzultáltuk a szerelővel a motorom korábban említett , hidegen jelentkező kerregő hangját . Megnyugtató a válasz : nem a csapágyak kopottak (akkor éppen nem hidegen , hanem melegen jelentkezne a hang) , hanem a dugattyúk billegnek a hengerben , egy bizonyos hőmérséklet-tartományban , a hengerfal , a dugattyú , és a dugattyút a hajtókarhoz rögzítő csapszeg eltérő hőtágulásából , valamint a kopásból adódó kismértékű "játék" hatására . A kép összeáll , mert valóban : amíg teljesen hideg a motor (közvetlenül az indítás utáni 15-20 mp-ben) addig nem csinálja - utána elkezdi , és (külső hőmérséklet függvényében) fél-másfél percig produkálja . A jelenség ártalmatlan , nem kell foglalkozni vele  :) . Egyébként , a mostani , 10 fok fölötti hőmérsékleteken nem is jelentkezik .

És még egy dolog : a napokban sikeresen végrehajtottam a korábban már tervezett kilincs-átszerelést  :D  - a Camrym eredeti , snassz műanyag belső kilincseit (amelyeknek ráadásul a sok év alatt elváltozott , kifakult a színe) kicseréltem a bontott Camryből származó (a ráncfelvarrás során változtatták ezt meg , és a bontott már ráncfelvarrott) echte krómozott fém kilincsekre - a látvány sokat javult , lényegesen elegánsabb az összhatás  8) ! Persze volt vele munka , le kellett szedni , és az enyémen még vissza is rakni az ajtókárpitokat - nem egyszerű meló , mert a rögzítő kis műanyag pöckök szeretnek kiszakadni a kárpit farost lapjából - de némi odafigyeléssel meg lehet oldani , és egyúttal legalább az ajtók belsejét is újra kifújtam üregvédővel , megzsíroztam-megolajoztam az ablakemelőket , kilincseket , zár-rudazatot stb .

Ja , és lecsiszoltam-alapoztam-festettem az ötödik ajtón a tél során előjött kisebb rozsdásodásokat - erről itt egy ábra , melyen látható a munkamorált fokozó segédanyag is   :beer:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
formatervek
« Válasz #546 Dátum: 2005.03.29 08:00:16 »
Hát igen.
Valóban szépek az új corollák, yarisok, DE kérdezem én; megáll-e azok hátső lökösén a sörösdoboz.

Azért tervezékor, a magyar piac ezen igényén is el kellene gondolkozni!

---

(Van egy még nem biztos, hogy rossz hírem.)
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: formatervek
« Válasz #547 Dátum: 2005.03.29 08:45:48 »
Idézetet írta: "blazs"
Hát igen.
Valóban szépek az új corollák, yarisok, DE kérdezem én; megáll-e azok hátső lökösén a sörösdoboz.

Azért tervezékor, a magyar piac ezen igényén is el kellene gondolkozni!

---

(Van egy még nem biztos, hogy rossz hírem.)


Meg bizony, nem csak a doboz, de több üveg is :) -az enyimen mindenképpp  8)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #548 Dátum: 2005.03.29 13:46:14 »
Én is lecseréltem az olajat: 10W40 Fuchs Titan CFE. Nagyon furi evvel a MoS2-vel a szine, honnan tudom, h elöregedett? Nézem a kilóméteróra állását?
Új a gumi is: 185/70R13 Yokohama S306: 10875/db  :lol:
Most már csak 1 új bankszámla kéne, amin van még pénz  :(
Mennyi idő után lehet megnézni, hogy mit bírnak a gumik, most egyrészt még szokatlan (eddig 175-ös volt), másrészrül meg még nagyon csikorognak, ugye azé jobban fognak ezek tapadni?  :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #549 Dátum: 2005.03.29 16:18:49 »
Én nem tugok ide képet feltenni, v a freeweb nem engedi, v én nem értek hozzá, v mindkettő!
Nézzétek meg itt: az olajokról[/url]
 :lol:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Re: formatervek
« Válasz #550 Dátum: 2005.03.29 18:17:19 »
Idézetet írta: "blazs"

---

(Van egy még nem biztos, hogy rossz hírem.)


Azt ne mond, hogy nem jössz a talira!
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk
« Válasz #551 Dátum: 2005.03.29 19:21:52 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Na most komolyan: kiváncsi vagyok a véleményekre az autóval, meg a honlappal kapcsolatban is.

Hát most kapaszkodj meg, mert nagyon tetszik az autó.
Komolyan, lenyűgöző, van stílusa, a műszerfala meg egyenesen Cool.
Szal lehet furcsán hangzik 1 olyan szájából ez, aki majdnem 1 idős a kocsiddal, de tényleg szép.
A régi kocsik is nagyon tetszenek, némelyik, ha külsöben nem is annyira, de a belső az teljesen igényes kidolgozású.
Nagyon jó állapotban van a képek alapján.
Ha nem lesz sok pénzem autóra pár év múlva, és ismerek 1 jó autószerelőt, tuti veszek egy régi :toy: -t Mondjuk Camry-t :D Csak győzzem fizetni a kötelezőt. A benzin az annyira nem számít, mert nem mennék vele sokat :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Beszélgessünk
« Válasz #552 Dátum: 2005.03.29 19:23:45 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Én nem tugok ide képet feltenni, v a freeweb nem engedi, v én nem értek hozzá, v mindkettő!
Nézzétek meg itt: az olajokról[/url]
 :lol:

Nem értek hozzá, hogy milyen körülmények között tesztelték, de feltéve, hogy reális, sztem tényleg kijött, hogy a Castrolt és a Valvolint sokan favorizálják.
Laco 73 :D

Odzsee

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #553 Dátum: 2005.03.29 19:26:53 »
Sziasztok!

Kicsit megmozgattam a V6-ot a hétvégén:)
Mentem vele 600km-t.Érdkes fogyasztást számoltam.Tankoltam 42 litert és ezzel 500km-t tudtam elmenni.Ez ha jól számolom 8,4-es átlagfogysztás.Az 1.6-os autók tudnak ilyeneket produkálni,na meg a toyoták:)Hiba nélkül teljesítette ezt a távot.Hűtött,fűtött,ablakot törölt,gyorsult,lassult:)Mindent csinált,ugyhogy nagyon meg vagyok vele elégedve.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #554 Dátum: 2005.03.29 19:31:13 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Én is lecseréltem az olajat: 10W40 Fuchs Titan CFE. Nagyon furi evvel a MoS2-vel a szine, honnan tudom, h elöregedett? Nézem a kilóméteróra állását?
Új a gumi is: 185/70R13 Yokohama S306: 10875/db  :lol:
Most már csak 1 új bankszámla kéne, amin van még pénz  :(
Mennyi idő után lehet megnézni, hogy mit bírnak a gumik, most egyrészt még szokatlan (eddig 175-ös volt), másrészrül meg még nagyon csikorognak, ugye azé jobban fognak ezek tapadni?  :roll:


Az olajat nem a színe alapján kell cserélni , hanem a km alapján ! Ha nem tisztán városban használod , 15 ezer kilométert mehetsz vele . Ha nagyon tutira akarsz menni , cseréld le 10-12 ezer után .

A gumikat baromi olcsón vetted  :o !!! A teljes tapadásukat olyan 3-400 km után érik csak el . Egyébként mikor csikorognak ? Kanyarban , indulásnál , is-is ? Vezess finomabban ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )