Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1167454 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #420 Dátum: 2005.03.03 20:53:43 »
Idézetet írta: "Odzsee"
Sziasztok!

Palaczk:
A motorfelújítás még nem esedékes:)Egyébként ha komolyan meg akarod keresni a hibát akkor mindenképpen szét kell szedni a motort.Ha meg jól üzemel a műszer,akkor várd meg még komolyabb hangja lesz és akkor érdemes felújítani.Most ugyis jön a nyár,ha nem adja majd a hangot melegben,akkor ki lehet húzni vele még bármennyi időt is:)


Nem is aggódom túlságosan :) ... Annál is inkább , mert már évekkel ezelőtt , sőt gyakorlatilag mióta megvan , volt egy kis "dízelhangja" mínuszokban teljesen hideg motorral . Rosszabbodik ugyan , de csak nagyon lassan és nagyon kis mértékben . A jövőben szándékomban áll nagyjából lefelezni az eddig tartott olajcsere-intervallumot (eddig kábé 20 ezrenként cseréltem) , óvintézkedésként - remélem , így kihúzza még pár évig a gép . Aztán maximum felújíttatom . Végül is már 288 ezer van benne és még nem is lett hozzányúlva a motorhoz , szóval nem nagyon mondhatok semmit  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #421 Dátum: 2005.03.04 07:08:31 »
Idézetet írta: "Odzsee"
Ha megyek akkor lehet próbálgatni,de szólok előre,hogy 4000-7000-ig drasztikus a gyorsulás:))))

Neked nem 6300-nél van a piros mező?  :?  Én ebbe a tartománybe igazán nem szívesen pörhetném a motort, főleg nem másét. De addig szívesen vállalom  8)

Odzsee

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #422 Dátum: 2005.03.04 17:55:43 »
Hello!

Palaczk:
A motorolajcserét max. 10.000km-ként el kéne végezni.A 20.000km az rengeteg egy dízelmotornak ugyanazzal az olajjal.Ha sűríteni akarod az olajcserét akkor 5000-ként kéne cserélned.Úgy ér valamit a dolog,egyébként nem.

squiddy:
A piros mező 7000-nél kezdődik és kb itt is van a leszabályzás.Én sem nagyon szoktam pörgetni,de olyan élményt nyújt akkor a gyorsulás,hogy néha muszáj:)Egyébként nyugisan szoktam használni.Ha nem páylán megyek akkor általában a kresz szabályai szerint közlekedem:)Egyébként külön élvezet lassan menni.50-nél 1100 a fordulat:)Ez más autónak az alapjárata.Alul nagyon nyomatékos,ezért lehet vele hangtalanul suhanni:)Néha pályán meghajtom,hibátlanul viszi utazóban a 210-et.235-ig lehet hajszolni de azt már emgérzi szegény.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #423 Dátum: 2005.03.04 21:42:02 »
Idézetet írta: "Odzsee"
Hello!

Palaczk:
A motorolajcserét max. 10.000km-ként el kéne végezni.A 20.000km az rengeteg egy dízelmotornak ugyanazzal az olajjal.Ha sűríteni akarod az olajcserét akkor 5000-ként kéne cserélned.Úgy ér valamit a dolog,egyébként nem.

squiddy:
A piros mező 7000-nél kezdődik és kb itt is van a leszabályzás.Én sem nagyon szoktam pörgetni,de olyan élményt nyújt akkor a gyorsulás,hogy néha muszáj:)Egyébként nyugisan szoktam használni.Ha nem páylán megyek akkor általában a kresz szabályai szerint közlekedem:)Egyébként külön élvezet lassan menni.50-nél 1100 a fordulat:)Ez más autónak az alapjárata.Alul nagyon nyomatékos,ezért lehet vele hangtalanul suhanni:)Néha pályán meghajtom,hibátlanul viszi utazóban a 210-et.235-ig lehet hajszolni de azt már emgérzi szegény.


Dízel ??? Az én kocsim benzines , hiszen írtam emailben . Kétliteres , injektoros benzines , 2S-E .

Az ötös az enyémben is nagyon hosszú , 140-nél forog 3000-et a motor  8)

--------------------------

Egy kérdés ! Az emailben említett , donor automata váltós Camryt kb. 200 kilométeren át vontattuk , 70-80-as tempóval . Ez vajon nem ártott meg a váltónak  :roll: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Odzsee

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #424 Dátum: 2005.03.06 09:14:03 »
Bocsesz ezt benéztem:)Teljesen abban a hitben voltam,hogy a tied dízel:)Na mindegy a motorolajat akkor is sűrűbben kéne cserélni.
Válaszoltam a váltós mailra,remélem nagyjából érthető volt a dolog.Ha nem,kérdezz bátran.

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
ez öröm...
« Válasz #425 Dátum: 2005.03.06 23:31:44 »
Sziasztok!

Kisebb kihagyások után, újra itt.

Újabb camry tulaj! Ez nagyszerű!
Remélem mindenki ott lesz a tavaszi talin. Már eltűnhetne ez a tél.

Megtörtént a telló csere a camry-be. Holnap hozom el a dögöt. Már nagyon hiányzik.
A főnököm Cliojával járok. Sokat kinlódok benne.
1.5dCi, meg 2éves, tehát jó kis kocsi, de borzasztó ez a helyhiány. Ráadásul "teherautó" és zörög, mintha fizetnének neki érte.
Mindegy holnap vége a rémálomnak.

Nem tudom ezek után mit csináljak rajta. Asszem átalakítom az elejét...

Milyen volt a síelés Palaczk? Nem törött el semmid?

Na üdv,
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #426 Dátum: 2005.03.07 07:13:55 »
Idézetet írta: "Odzsee"
50-nél 1100 a fordulat:)

Hm, ez tényleg nem rossz!  [smilie=sm38.gif]

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
OIL
« Válasz #427 Dátum: 2005.03.07 07:29:10 »
Régebben azt hiszem már írtam, én kb. 8ezrenként cserélem az olajat.
Viszont abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nagyon olcsón (ingyen) tudom szerezni.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Odzsee

  • Vendég
Beszélgessünk
« Válasz #428 Dátum: 2005.03.07 17:30:22 »
Sziasztok!

Én is örülök,hogy camry tulaj lettem.Előtte egy verseny ladám volt.A helykülönbség óriási(mondjuk a ladában kagyló ülés volt),még a corollák vagy egyebekkel szemben is.Az olajat én 5000-ként fogom cserélni,mivel én is elég olcsón jutok hozzá.Most gyertyacsere jön:)Gyári irridium,csak 100.000-ként kell cserélni,ugyhogy elég sokat bír,de meg is van az ára:6000/db és 6 darab kell belőle:)))
Lenne két kérdésem:
Nem jár valaki külföldi toyota bontókba?A munkatársamnak szintén vcv10l-es camry-ja van.Letérdelt az automataváltója és venne egyet vagy kimenne érte.Ha esetleg tud valaki segíteni valamilyen módon ebben a dologban azt megköszönnénk.
A másik:
Szeretnék avatar képet betenni az autórol,de nem tudom semmivel akkorára csökkenteni,hogy be is férjen.Mivel tudom az 1,2Mb-os képet a szükséges kis méretre(asszem 8kb)lecsökkenteni?

Előre is köszi.

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #429 Dátum: 2005.03.07 20:57:41 »
avatar kép = photoshop
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #430 Dátum: 2005.03.07 22:35:09 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Odzsee"
50-nél 1100 a fordulat:)

Hm, ez tényleg nem rossz!  [smilie=sm38.gif]


Az enyémnek is pontosan ennyi :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: OIL
« Válasz #431 Dátum: 2005.03.07 22:35:47 »
Idézetet írta: "blazs"
Régebben azt hiszem már írtam, én kb. 8ezrenként cserélem az olajat.
Viszont abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nagyon olcsón (ingyen) tudom szerezni.


Hát , így lehet , hogy én is 8 ezrenként cserélném ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #432 Dátum: 2005.03.07 22:39:32 »
Idézetet írta: "Odzsee"
Bocsesz ezt benéztem:)Teljesen abban a hitben voltam,hogy a tied dízel:)Na mindegy a motorolajat akkor is sűrűbben kéne cserélni.
Válaszoltam a váltós mailra,remélem nagyjából érthető volt a dolog.Ha nem,kérdezz bátran.


Olaj : eldöntöttem , hogy most már sűrűbben fogom cserélni , legkésőbb 15 ezrenként . Előbb fölösleges , mert az olajon egyrészt direkt ki van hangsúlyozva , hogy meghosszabbított olajcsere-intervallumra alkalmas , másrészt alacsony fordulaton autózok (3000 fölé nagyon-nagyon ritkán megyek) , harmadrészt sokat megyek országúton/autópályán .

Olvastam a mailt az automatáról , vidám  :roll: ... Majd válaszolok , csak most nem otthon vagyok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: ez öröm...
« Válasz #433 Dátum: 2005.03.07 22:40:45 »
Idézetet írta: "blazs"
Milyen volt a síelés Palaczk? Nem törött el semmid?


Megúsztam , csontok épek , végtagok listája teljes  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: ez öröm...
« Válasz #434 Dátum: 2005.03.07 23:25:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "blazs"
Milyen volt a síelés Palaczk? Nem törött el semmid?
Megúsztam, csontok épek, végtagok listája teljes  :)

SŐt, több is a kelleténél. :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Bocs, ez ziccer volt.
music