Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1164977 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #315 Dátum: 2005.02.10 07:03:27 »
Arra próbáltam utalni, amíg 20ezret megyek nem gond a nagy autó.
A corolla Diesel is sokat jára fejembe, a fusion csak valami példa...
Én sem kapcsolnám a megtett kilómétereket a fenntartáshoz.

Szóval: az első autóm egy Renault5 volt. Nagyon imádtam, és a mai napig a legkedvesebb autó számomra, mivel az első volt, én vettem, hitel sem volt rajta, stb... Namost: a kocsit szinte ingyen vettem, de első körben rácsaptam 250ezret, mivel 2évig állt. Na 3hétig zökkenőmentes volt a kalandunk, de utána szerelőtől ki-be... ráment még egy százas... aztán megállt a henger. Többet nem költöttem rá. NA EZ A MAGAS FENNTARTÁS.
Volt FordKA-m is. Úgy éreztem, nekem van a legjobb autóm, és ennél nagyobb nem is kell soha, 5-6litert fogyasztott, minden ***a volt.
Aztán jött ez-az, és jött a CAMRY. Eddig egyetlen autóban sem éreztem ezt az "autó-sofőr" közötti összhangot, amit a camry-be érzek, akárhányszor beleülök. Ez az érzés, és a biztonság kompenzálja a biztosításból, súlyadóból eredő többlet kiadásokat. A többi költség (fogyasztás, olajcsere, stb...) relatív.

gondolj bele, ha havonta kétszer beugranék a tecsóba, vásárolni (de csak ha nem esik az eső). előtte puccra vágnám a gépet, aztán élvezném, hogy 90-es tempóba, nem hallom, hogy megy az autó, megpakolom a csomagtartót, hazacaplatok, és berakom a garázsba. Ez havi 500km. Van aki ennyit megy csak. Neki máris nem probléma a fenntartás "ezen oldala".
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #316 Dátum: 2005.02.10 07:12:11 »
igen halkan jegyzem meg: a régi avensis ronda belül... psszt
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #317 Dátum: 2005.02.10 08:37:32 »
Tedd hozzá, hogy SZVSZ és akkor nem kell halkan mondanod.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #318 Dátum: 2005.02.10 08:38:41 »
Idézetet írta: "squiddy"
Tedd hozzá, hogy SZVSZ és akkor nem kell halkan mondanod.


Te tudod mit jelen a SZVSZ? Mer' én képtelen vagyok megfejteni.
 :shock:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #319 Dátum: 2005.02.10 08:53:06 »
SZVSZ=Szerény Véleményem Szerint, vagy angolul IMHO=In MY Humble Opinion :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Beszélgessünk
« Válasz #320 Dátum: 2005.02.10 09:03:58 »
Idézetet írta: "squiddy"
SZVSZ=Szerény Véleményem Szerint, vagy angolul IMHO=In MY Humble Opinion :)


 :prayer:  :prayer:  :prayer:

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk
« Válasz #321 Dátum: 2005.02.10 09:16:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De a benzinköltség nem, mert ki ennyit megy az autójával, ki annyit.

Ebből kifolyólag kinek ennyibe kerül a fenntartása, kinek annyiba. De ezen ne vitatkozzunk...
Ha jobban tetszik, legyen üzemeltetés, bár nekem az üzemeltetés beletartozik a fenntartásba..
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #322 Dátum: 2005.02.11 21:12:05 »
Idézetet írta: "blazs"
igen halkan jegyzem meg: a régi avensis ronda belül... psszt


Hát , szvsz maximum a ráncfelvarrás előtti ... És az sem "ronda" , csak mondjuk kevésbé szép , mint a Carina E  :wink: ... De a ráncfelvarrás utániak már tényleg nem néznek ki rosszul !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #323 Dátum: 2005.02.11 21:14:46 »
Idézetet írta: "squiddy"
SZVSZ=Szerény Véleményem Szerint, vagy angolul IMHO=In MY Humble Opinion :)


Jaja , és ha szépen minden megnyilvánulásodhoz hozzáteszed , hogy IMHO , akkor nem lesz a mások általi megítélésed egy idő után FUBAR  :wink: ...

(Fucked Up Beyond All Recognition)

De mondhatnók azt is , hogy nem lesz MESZTECS  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #324 Dátum: 2005.02.11 21:16:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
De a benzinköltség nem, mert ki ennyit megy az autójával, ki annyit.

Ebből kifolyólag kinek ennyibe kerül a fenntartása, kinek annyiba. De ezen ne vitatkozzunk...
Ha jobban tetszik, legyen üzemeltetés, bár nekem az üzemeltetés beletartozik a fenntartásba..


Wazz' , egy autót fenntartani annyi , hogy az autó ott van , és ha akarsz mehetsz vele  :wink: ... Eddig tart a fenntartás . Persze ez már afféle elméleti szőrszálhasogatás , készséggel belátom  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #325 Dátum: 2005.02.11 21:23:23 »
SZVSZ, igenis hogy rondák belül, mivel egy 2003-as avensisbe olyan ablakemelő kapcsolók vannak és olyan fűtés tekerő-nyomó gombok, mint az én 94-es camrym-be, amit 91től gyártottak...
na ez mai műszóval élve: "elég-gáz".

Ne vegyétek fikázósra, csak sérelemként említem meg, hogy ha a műszaki minőséget ennyire kihegyezi a toyota, akkor mér nem bír egy picit többet foglalkozni a külcsínnyel...
És az is borzasztó, hogy egy 2004-es avensis versonál, a váltó és környékén látszik a szőnyeg (mindjárt mellékelek egy képet, hogy mire gondolok...)
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
na emberek
« Válasz #326 Dátum: 2005.02.11 21:35:35 »
lehet, hogy ma rossz napom volt, de ilyen a hangulatom. előre is bocsi, nem akarok senkit megbántani.

1. az irányjelző, meg a világítás kapcsoló szerintem a Palaczk camryjében is ilyen.
2. ilyen "középen nem baj ha látszik a szőnyeg" dolgot a renault (megane), meg a ford (fordKA) szokott csinálni, és nem értem ez a silány minőség mit keres egy 7milliós autóban!
3. Ezek a kesztyűtartó nyitó "kilincsek" jól néztek ki egy 86os civicben...
4. Jelentéktelennek tűnnek ezek a könyöktámaszok...
(nézz meg egy renault safrane-t)
És bárki bármit mond, a franciák igenis szép kocsibelsőket tudnak (tudtak) produkálni (régi espace, régi laguna, safrane...)

Szóval sérelmeimet felsoroltam. Egyéb problémám nincs a toyotákkal, csak zavar ez a belső ingerszegény környezet...

Na íme:
 

Úgy néz ki, mint egy fullos teherautó
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Beszélgessünk
« Válasz #327 Dátum: 2005.02.11 21:57:19 »
Nagyban egyet kell értenem az előttem szólóval.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk
« Válasz #328 Dátum: 2005.02.11 22:34:14 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Nagyban egyet kell értenem az előttem szólóval.

Csatlakozom én is...
Viszont sajnos még mindig nem vagyunk mi, európaiak elég nagy falat a Toyotának... Európán kívül meg kisebb az igény az állandó modellfrissítésre, cicomázásra (mindig csak a Hiace-os példát tudom hozni: japánban még mindig a nálunk '96 ELŐTTI, kockalámpás verziót gyártják, mert bevált, és nem kell ezen változtatni). Európa az átlagnál sokkal igényesebb és divatosabb, és a Toyotának 12 év sem volt elég az európai ízléshez alkalmazkodni :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: na emberek
« Válasz #329 Dátum: 2005.02.12 00:06:16 »
Idézetet írta: "blazs"
lehet, hogy ma rossz napom volt, de ilyen a hangulatom. előre is bocsi, nem akarok senkit megbántani.

1. az irányjelző, meg a világítás kapcsoló szerintem a Palaczk camryjében is ilyen.
2. ilyen "középen nem baj ha látszik a szőnyeg" dolgot a renault (megane), meg a ford (fordKA) szokott csinálni, és nem értem ez a silány minőség mit keres egy 7milliós autóban!
3. Ezek a kesztyűtartó nyitó "kilincsek" jól néztek ki egy 86os civicben...
4. Jelentéktelennek tűnnek ezek a könyöktámaszok...
(nézz meg egy renault safrane-t)
És bárki bármit mond, a franciák igenis szép kocsibelsőket tudnak (tudtak) produkálni (régi espace, régi laguna, safrane...)

Szóval sérelmeimet felsoroltam. Egyéb problémám nincs a toyotákkal, csak zavar ez a belső ingerszegény környezet...


Egyetlen dolgot kifogásolnék csak , mivel alapvetően egyetértek veled !

Ez pedig az index/világítás kapcsoló (ami egyébként már a 70-es évekbeli Toyotákban is ilyen volt  :lol: ...) . Ez szerintem egy nagyon jól eltalált , ergonomikus megoldás , amit fölösleges lenne megváltoztatni (tényleg , ugye nem változtatták meg  :shock: ?) . Optikailag meg elég mindegy , hogy egy kerek tekerentyű kapcsolja a világítást á la mostani német (meg egyéb) autók , vagy az indexkar .

Amúgy viszont , ahogy már mondtam , egyetértünk ! A Toyota erre , a legutóbbi modellekig , tényleg nem sok hangsúlyt fektetett . A 96-os Carinánk belsejében jópár olyan űbergagyi megoldás található , amiben már a korabeli , két kategóriával kisebb európai autók is jobbak voltak :

-egyetlen darabból fröccsöntött , mindenfajta rekesz nélküli vezetőoldali napellenző ;
-kritikán aluli pislákoló primitív utastérlámpa ;
-egy darabból fröccsöntött műanyag kézifékkar- és fogantyúborítás ;
-burkolatlan fémkarok végén csücsülő dísztelen fekete műanyag pöckökkel állítható külső tükrök ;
-burkolatlan , feketére festett fém sebváltókar ;
-igen olcsó benyomást keltő kesztyűtartó-fedél ;
-a legolcsóbb szürke műbőr az üléstámlák oldalán és hátulján ;
-gyengécske-vékonyka hanggal csukódó ajtók - esküszöm , barétném húgának '94-es Corsájában bizalomgerjesztőbb hanggal csukódnak  :? ;
-a pótkereket fedő farostlemez laphoz szuperprimkó fémfülekkel hozzágányolt emelő-tekerőkar , amelyik a legelső levételkor letépi az említett füleket .

Ja , és ami az egészben szerintem a leggázabb , az a visszafejlődés ! Ezek a dolgok ugyanis kivétel nélkül jobban , szebben , igényesebben vannak megoldva a 83-as Camryben - holott az , modellprogramban elfoglalt pozícióját tekintve , ugyanolyan helyet töltött be , mint a Carina később (második modell volt) . Arról már nem is beszélek , hogy amikor a Camry csúcsmodell lett , és átesett a 85-ös ráncfelvarráson , belül akkorát fejlődött , hogy haverom '86-os Camryjében ülve egyértelműen egy klasszissal minőségibb , kellemesebb benyomások érik az embert , mint a mi '96-os Carinánkban . OK , erre most lehetne mondani , hogy a Carinánk XL felszereltségű , de szerintem egy középkategóriás autóban az alacsonyabb felszereltségi szinten sem lenne helye pl. műbőr üléstámla-borításnak , a 90-es évek második felében  :x ! Tény , hogy a sokak által annyira fikázott Mondeo (97-es) , ami tavaly nálam volt , is bizony finomabb , magasabb kategóriájú benyomást keltett belül   :roll: ... Pedig az is egy sima CLX alapmodell volt .

------------------------

Egyébként , szerintem bízhatunk abban , hogy ennek most már vége :) ... Valami végre történt a Toyotánál , mert az aktuális Corollával született egy olyan modell , amely újra abszolút partiban van belső igényesség terén az európai konkurrenciával - és az Avensis II is egyértelműen ezt a sort követte , ennél is hangsúlyosan figyeltek rá , hogy stimmeljen az is , amit látsz/hallasz/tapintasz - lásd pl. a már említett ajtócsukódás-hangot  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )