Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1164982 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #285 Dátum: 2005.01.22 11:07:08 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
a Blazs-féle (a V10) az még futott Európában kombiként, az aranyos kis dupla hátsó ablaktörlőivel - és megállapítottuk, hogy volt kombi a V20-asból is, csak azt már nem hozták ide. Sajnos  :( ... A V30-asból meg már egyáltalán nem is csinálnak - még sajnosabb  :cry:

Ha már a verziók szóba kerültek, azt meg tudod így kapásból mondani, hogy a szögletes - ezek szerint V20-as - típusban mikor volt a ráncfelvarrás? Ami pl. a vastagabb hátsó lámpákról észrevehető.


A 2001-es modellévben gyártott V20-asok (azaz kb. a 2000 nyár végétől gyártottak) már ráncfelvarrottak . Kis optikai különbségek elöl és hátul , kis technikai finomítások , és -ami lényeges- innetől fogva Euro 3-asok a kocsik . A nem-ráncfelvarrott még Euro 2-es . Tehát , teszem azt , egy 2000 októberi első forg. hely. 2.2-es változatot , 819 ezer Ft regadó megfizetése mellett , be lehet hozni az országba - ami , a kinti árával együtt , kábé annyi vagy kicsivel több , mint amennyiért itt lehet kapni őket - azzal a különbséggel , hogy kint nem gond találni olyat , amiben csak 80-100 ezer körüli kilométer van  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #286 Dátum: 2005.01.22 11:08:44 »
Nohát  :o ... Ez a V20 kombi hátulról tisztára úgy néz ki , mint egy kora kilencvenes évekbeli Honda Accord kombi , és egy utolsó generációs Mazda 626 kombi keveréke ! A V10 kombi karakteresebb volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk
« Válasz #287 Dátum: 2005.01.22 14:28:51 »
Idézetet írta: "blazs"
Hátulról valóban izgalmasabb!  :D

Gondoltam, hogy tetszeni fog ez a mondat.
Pláne, hogy Palaczk szerint minden autó nőnemű... :lol:  :lol:  :lol:
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Beszélgessünk
« Válasz #288 Dátum: 2005.01.22 14:31:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nohát  :o ... Ez a V20 kombi hátulról tisztára úgy néz ki, mint egy kora kilencvenes évekbeli Honda Accord kombi, és egy utolsó generációs Mazda 626 kombi keveréke! A V10 kombi karakteresebb volt.

Igen, a hátsó lámpa - nem merem leírni a szót - egy kicsit közönségesnek tűnik ebben a kategóriában :!:
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Gáz?
« Válasz #289 Dátum: 2005.01.22 16:59:40 »
Na megint nethez jutottam.
A kocsi lift back, világoskék(forgalmi szerint) szerintem acél-szürkéskék.
A belső: ez az amibe beleszerettem sötétkék, abszolult nem kiült a plüss, és digit műszerfala van :-).
A kaszni is türhető állapotban van, 1 nagyobb rohadás van rajta az első szélvédő alatti lecsavarozható izén, egyébként 1-2 felületi rozsda, főleg az ajtók sarkainál belül. Nem tudtok lelkiismeretes és olcsó karosszériást?
A motorben, ha lehet hinni az órának 200e van, az utobbi tíz évben tuti, h 50e ment, mert ismerősé volt, előtte Svájcban használták. Olaj, légszűrő most volt rajta cserélve, a vezérműszíjra még rákérdezek, csak most külföldön van az előző gazdi.
Szegényke egyébként beteg, s az a baj, h eddig skodám volt (van is csak tesómnál) azt tudtam szerelni, ezekhez a számítógépes jószágokhoz nem konyitok. Az a baja, h hidegen megy mint a golyó, valszinüleg az az igazi ereje, amint elkezd melegedni lomhul, s nem lesz alapjárata, gázlevétel után megáll, majd ha teljesen bemelegszik, iszonnyú alacsony lesz az alapjárat: gázelvétel után 4-5százra leesik, majd 6százra visszamegy. Volt vkinek ilyen gondja, remélem nem megy rá a gatyám.
Tudtok ajánlani jó szakembert, aki beleteszi azt amit kifizetetett, s nem rajtam akar meggazdagodni, mert elég szűkös a költségvetésünk.
Képek majd lesznek, csak még szanaszéjjel van a fejem.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
benzin
« Válasz #290 Dátum: 2005.01.22 17:03:38 »
Ja és 98-ast v 95-öst szoktatok tankolni bele. 8-asat ajánl, de az előző tulaj 5-össel hajtotta.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #291 Dátum: 2005.01.22 18:34:06 »
na a palaczk meg fogja magyarázni, hogy a digitális műszerfal miatt lomha a gép, ha bemelegszik.
valószínű jobb lenne a gép, ha elcserélnéd az övével a nűszerfalat...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Beszélgessünk
« Válasz #292 Dátum: 2005.01.22 19:33:19 »
Idézetet írta: "blazs"
na a palaczk meg fogja magyarázni, hogy a digitális műszerfal miatt lomha a gép, ha bemelegszik.
valószínű jobb lenne a gép, ha elcserélnéd az övével a nűszerfalat...

 :D  :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #293 Dátum: 2005.01.22 20:52:14 »
Idézetet írta: "blazs"
na a palaczk meg fogja magyarázni, hogy a digitális műszerfal miatt lomha a gép, ha bemelegszik.
valószínű jobb lenne a gép, ha elcserélnéd az övével a nűszerfalat...


Te miről beszélsz ???  :P
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gáz?
« Válasz #294 Dátum: 2005.01.22 20:52:58 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Na megint nethez jutottam.
A kocsi lift back, világoskék(forgalmi szerint) szerintem acél-szürkéskék.
A belső: ez az amibe beleszerettem sötétkék, abszolult nem kiült a plüss, és digit műszerfala van :-).
A kaszni is türhető állapotban van, 1 nagyobb rohadás van rajta az első szélvédő alatti lecsavarozható izén, egyébként 1-2 felületi rozsda, főleg az ajtók sarkainál belül. Nem tudtok lelkiismeretes és olcsó karosszériást?
A motorben, ha lehet hinni az órának 200e van, az utobbi tíz évben tuti, h 50e ment, mert ismerősé volt, előtte Svájcban használták. Olaj, légszűrő most volt rajta cserélve, a vezérműszíjra még rákérdezek, csak most külföldön van az előző gazdi.
Szegényke egyébként beteg, s az a baj, h eddig skodám volt (van is csak tesómnál) azt tudtam szerelni, ezekhez a számítógépes jószágokhoz nem konyitok. Az a baja, h hidegen megy mint a golyó, valszinüleg az az igazi ereje, amint elkezd melegedni lomhul, s nem lesz alapjárata, gázlevétel után megáll, majd ha teljesen bemelegszik, iszonnyú alacsony lesz az alapjárat: gázelvétel után 4-5százra leesik, majd 6százra visszamegy. Volt vkinek ilyen gondja, remélem nem megy rá a gatyám.
Tudtok ajánlani jó szakembert, aki beleteszi azt amit kifizetetett, s nem rajtam akar meggazdagodni, mert elég szűkös a költségvetésünk.
Képek majd lesznek, csak még szanaszéjjel van a fejem.


Privát üzi megy ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Gáz?
« Válasz #295 Dátum: 2005.01.22 21:20:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Privát üzi megy ...

Most bizniszeled el a műszerfalat? :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Beszélgessünk
« Válasz #296 Dátum: 2005.01.22 23:47:11 »
ha egy "hagyományos" műszerfalat lefényképezünk digitális fényképezőgéppel, akkor a róla készült kép digitális lesz!
ha elérakod, akkor "digitális hatást" fog kelteni!

(és nem is ittam egy kortyot sem)
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #297 Dátum: 2005.01.24 07:38:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nohát  :o ... Ez a V20 kombi hátulról tisztára úgy néz ki , mint egy kora kilencvenes évekbeli Honda Accord kombi , és egy utolsó generációs Mazda 626 kombi keveréke ! A V10 kombi karakteresebb volt .

Nekem meg a Carina kombi jutott egyszerre eszebe, ahogy megláttam.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
szervókormány
« Válasz #298 Dátum: 2005.01.28 16:14:10 »
Előre is bocs a hülye kérdésél, de még soha nem volt szervós kocsim: milyen lötttty kell hozzá, és hol lehet légteleníteni?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: szervókormány
« Válasz #299 Dátum: 2005.01.28 17:58:28 »
Idézetet írta: "schilerasz"
Előre is bocs a hülye kérdésél, de még soha nem volt szervós kocsim: milyen lötttty kell hozzá, és hol lehet légteleníteni?


ATF (Automatic Transmission Fluid) , azaz automata váltó-"olaj" kell bele , mégpedig Dexron II teljesítményszintű . Ezt általában literes kiszerelésben lehet kapni , autósboltokban , tecsó-jellegű helyeken , benzinkúton stb . Kábé 2000 egy liter . De vigyázz , hogy Dexron II-es legyen . Ez a régebbi fajta (Dexron III elterjedtebb) , de pl. autósboltban be tudják szerezni .

Légteleníteni nem kell a szervót .

Mi a gond vele amúgy ? Folyik esetleg a tartály alatti csőcsatlakozás ? Ott szokott ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )