Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1125336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk
« Válasz #180 Dátum: 2004.11.10 00:02:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Checkold az ékezeteket ;)

Jogos a 2 pont...
music     

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Beszélgessünk
« Válasz #181 Dátum: 2004.11.18 20:35:02 »
Idézetet írta: "blazs"
Palaczk adj tanácsot: milyen kombi autót vegyek. (2,5M +- 200e)
- avensisben nem érezném jól magamat.
- previa nincs diesel-be, és korosztály tekintetében nem leszek előbbre.
- a versokat nem tudom megfizetni.
Jelenleg nincs olyan toyota, amit tudnék venni.
A japán vonalon a galant kombi marad csak, de olyanba még nem ültem.

Szia!
A Carina kombi fel sem merült, mint potenciális lehetőség?
A méretei meg vannak, szép is, okos is jó is... :)
Komolyra fordítva a szót:
- szerintem tágas, biztosan elférnél benne (bár személyesen nem ismerlek)
- igaz a dízel nem túl erős, de a 2 lityis benzines, azért nem megy rosszul és a kategóriájában nem is fogyaszt rosszul
- a csomitartó sem rosszul pakolható, literben elég jónak mondható (485-1510)
- 97-98 -as pédányokat megkapnád 1.7-1.8 körül

1szó, mint 100; én komolyan elgondolkodnék egy 98-as Carina E Wagon 2.0 GLI-n.
Persze ez csak az én véleményem...
Néha kicsit bánom, hogy mi nem ilyet vettünk, pedig 2-t is megnéztünk; végül a "család" nyomására sedan lett belőle. :)
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #182 Dátum: 2004.11.19 14:31:23 »
Idézetet írta: "kavarc"
A Carina kombi fel sem merült, mint potenciális lehetőség?
A méretei meg vannak, szép is, okos is jó is... :)
Komolyra fordítva a szót:
- szerintem tágas, biztosan elférnél benne (bár személyesen nem ismerlek)
- igaz a dízel nem túl erős, de a 2 lityis benzines, azért nem megy rosszul és a kategóriájában nem is fogyaszt rosszul
- a csomitartó sem rosszul pakolható, literben elég jónak mondható (485-1510)
- 97-98 -as pédányokat megkapnád 1.7-1.8 körül

1szó, mint 100; én komolyan elgondolkodnék egy 98-as Carina E Wagon 2.0 GLI-n.
Persze ez csak az én véleményem...

Néha kicsit bánom, hogy mi nem ilyet vettünk, pedig 2-t is megnéztünk; végül a "család" nyomására sedan lett belőle. :)


Hadd válaszoljak helyette , mert időközben ezt már letárgyaltuk . Szóval : kombi kéne neki , de nagy . Mivel az Avensist túl kicsinek találja , logikus , hogy a Carinát is - mellesleg , ennél fiatalabbat is akar venni . Végül , megfelelő japánt nem találván , úgy döntött , hogy egy (új generációs) Mondeo lesz belőle ...

Arra azért őszintén kíváncsi lennék , hogy miként lesz családi nyomásra egy kombiból szedán  :?:  Elvégre a kombi a "családibb" , praktikusabb autó  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Beszélgessünk
« Válasz #183 Dátum: 2004.11.19 16:10:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Hadd válaszoljak helyette , mert időközben ezt már letárgyaltuk . Szóval : kombi kéne neki , de nagy . Mivel az Avensist túl kicsinek találja , logikus , hogy a Carinát is - mellesleg , ennél fiatalabbat is akar venni . Végül , megfelelő japánt nem találván , úgy döntött , hogy egy (új generációs) Mondeo lesz belőle ...

Szia Palaczk! :)
Az új mondeo tényleg nagy autó, főleg a kombi. Egyébként nem tudtam - lehet, hogy elkerülte a figyelmemet -, hogy blazs fiatal (új) autót akar. Na mind1. Nekem fordom volt a Carina előtt, én úgy összeségében a középkategória alsó részébe sorolnám a márkát. Persze ettől lehet, hogy a nagyobb modellek már minden igényt kielégítenek... én biztosan maradtam volna a japán vonalon... :)

Idézetet írta: "Palaczk"

Arra azért őszintén kíváncsi lennék , hogy miként lesz családi nyomásra egy kombiból szedán  :?:  Elvégre a kombi a "családibb" , praktikusabb autó  :roll:

Húha, hol is kezdjem. :) Szóval nem a méretéből és a praktikusságából adódóan nem lett kombi, hanem, mert egyszerűen nem volt elég nyerő maga a forma - a családnak. Mivel nálam a sedan és a wagon egy szinten volt (formailag), végül én "engedtem". Ill. az esetek 90%-ban egyedül használom az autót (munkaeszköz), így valóban a sedan volt/lett a jobb választás. Persze megesik a dolog, hogy nyaralni v kirándulni megyünk; olyankor persze sokkal jobb lenne a wagon... ne tudd meg menniy cucc kell egy pici gyereknek...  :wink:
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #184 Dátum: 2004.11.19 17:12:32 »
Idézetet írta: "kavarc"
Nekem fordom volt a Carina előtt, én úgy összeségében a középkategória alsó részébe sorolnám a márkát. Persze ettől lehet, hogy a nagyobb modellek már minden igényt kielégítenek... én biztosan maradtam volna a japán vonalon... :)


Gyerekek , ideje másképp gondolni ... ezúttal nem a Suzukira , hanem a Fordra :) ! Amit mondasz , az megállja a helyét - a régebbi modellekre , a maiakra viszont már nem . A Fordnál masszív minőségjavulás indult meg a 90-es évek végén (véletlen vajon , hogy nagyjából a Mazda-házassággal egyidejűleg ?;)) - a Focus I-el kezdődően . A Focus I , az aktuális Fiesta , az aktuális Mondeo stb. már mind olyan autók , amelyeket én a magam részéről nyugodt lelkiismerettel szoktam ajánlgatni . A japánok persze jobbak - de magam is úgy vagyok vele , hogy ha valamilyen okból nem vehetnék japán autót , akkor új (vagy fiatal használt) autók között majdnem biztos , hogy Fordot választanék !

(Kivéve persze , ha elég pénzem lenne ahhoz , hogy valami naaagy Mercit vegyek  8) ...)

Barátnémnek is lehet , hogy hosszú távon esedékes lesz az autóvásárlás (a 440-es Volvo megmaradna afféle youngtimernek , de egyre nyilvánvalóbb , hogy kezd kicsit hisztis lenni a megbízható hétköznapi használathoz) - és bizony a jelölt : a Focus ! Ugyanis a számításba jövő japán autók közül olyan huj de nagyon egyik japán modell sem tetszik  neki (Civic , Almera , Corolla , 323) - a Focus viszont annál inkább . Lehetőleg kombi vagy esetleg ötajtós , és benzines - minimum 1.6-os , optimális esetben 1.8-as , de esetleg lehet kétliteres is . Egy 1.8 vagy 2.0 Ghia kombi lenne a tökéletes választás  :)  ... És ahogy néztem , 2.0 M körül már akár '91-eseket is lehet találni  :o  !

Ja , egyébként két hete Németországban láttam új Focust az utcán - poén , mert akkor még ott sem volt meg a bemutatója a márkakereskedésben  :D  ... Jól néz ki a gép , még jobban tetszik , mint az elődje !

Na mindegy , bocsi a kicsit hosszúra sikerült OFFért , sosem tudom visszafogni magam ;) ...

Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Palaczk"

Arra azért őszintén kíváncsi lennék , hogy miként lesz családi nyomásra egy kombiból szedán  :?:  Elvégre a kombi a "családibb" , praktikusabb autó  :roll:

Húha, hol is kezdjem. :) Szóval nem a méretéből és a praktikusságából adódóan nem lett kombi, hanem, mert egyszerűen nem volt elég nyerő maga a forma - a családnak. Mivel nálam a sedan és a wagon egy szinten volt (formailag), végül én "engedtem". Ill. az esetek 90%-ban egyedül használom az autót (munkaeszköz), így valóban a sedan volt/lett a jobb választás. Persze megesik a dolog, hogy nyaralni v kirándulni megyünk; olyankor persze sokkal jobb lenne a wagon... ne tudd meg menniy cucc kell egy pici gyereknek...  :wink:


Ízlések és pofonok újabb klasszikus esete  :)  ... Mi anno , amikor eldöntöttük , hogy Carina E lesz , akkor a szedánt kizártuk . Sem nekem , sem apámnak nem jön be igazán . Persze ez nem csak a Carinánál van így : nekünk általában a kombi vagy a liftback-jellegű autók tetszenek . Úgyhogy az volt a célkitűzés , hogy fő esélyes a Liftback - és esetleg , ha találunk valami jót pont abból , akkor lehet kombi is . Ez a preferencia nálunk még a jó öreg Corona Liftbackünkhöz köthető , és igencsak tartósnak bizonyul  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Beszélgessünk
« Válasz #185 Dátum: 2004.11.19 20:42:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , egyébként két hete Németországban láttam új Focust az utcán - poén , mert akkor még ott sem volt meg a bemutatója a márkakereskedésben  :D

Ezen csodálkozom, mert az október 30-ai Totálcar-ban leadták. Azt meg biztos nem aznap forgatták...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #186 Dátum: 2004.11.19 23:21:39 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , egyébként két hete Németországban láttam új Focust az utcán - poén , mert akkor még ott sem volt meg a bemutatója a márkakereskedésben  :D

Ezen csodálkozom, mert az október 30-ai Totálcar-ban leadták. Azt meg biztos nem aznap forgatták...


A tesztek mindig előbb jelennek meg . Nyilván az is valami tesztautó volt , amit én láttam . De az biztos , hogy Németországban nov. 13.-án volt a hivatalos bemutatója a márkakereskedéseknél . Hogy nálunk mikor van/lesz , azt nem is tudom ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #187 Dátum: 2004.11.19 23:53:55 »
Hát nem néz ki jól ?  8)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #188 Dátum: 2004.11.23 23:23:33 »
Valaki nem akar venni egy jó kis 85-ös Camryt ? Most találtam a hasznaltauto.hu-n . Bontásra egyben eladó . Idézem : "motor jó , karosszéria korrodált" .



Irányára : 150 ezer forint

Föltéve , hogy sikerül kiásni a földből , amibe már félig belesüppedt szerencsétlen ...

 [smilie=sm43.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Beszélgessünk
« Válasz #189 Dátum: 2004.11.24 00:41:12 »
Palaczk, olvastad, hogy lesz hibrid Camry!?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #190 Dátum: 2004.12.03 16:09:03 »
Ma Pécsett a délutáni csúcsforgalomban egy agresszíven közlekedő V10-es Camryval találkoztam , amellyel kapcsolatosan arra gyanakszom , hogy BLAZS ülhetett benne  8) ...

Sötétkék 2.2-es Camry szedán , GBK rendszámmal , szombathelyi  (:!:) rendszámtábla-tartóval , és négy kis fura világoskék műanyag csillaggal a hátsó lökhárítón  :o , a hátsó ablakban "Autófókusz" felirattal .

Jött mint az állat hátulról , megelőzött , de utána nem tudott továbbmenni , mert folyton jöttek szembe . Jó darabig mentem mögötte ezek után . Mikor elment mellettem , futólag átpillantottam - egy pipázó fazon ült a kocsiban  :D

Te voltál , Blazs ? Ha igen , nem tűnt föl ez az én nem éppen gyakori jószágom , a Toyotaklubos rendszámtartóval  :lol: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Beszélgessünk
« Válasz #191 Dátum: 2004.12.04 21:52:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Te voltál , Blazs ? Ha igen , nem tűnt föl ez az én nem éppen gyakori jószágom , a Toyotaklubos rendszámtartóval  :lol: ?


Bocsi, de szerintem nem a Blazs volt. Neki fenn van a toyotaklubos rendszámtartó. A rendszámára fejből nem emlékszem, de majd elküldöm, ha érdekel, visszanézem a képeim. Hátsó ablakban a Today, Tomorrow, Toyota felirat van. A kocsi ismertetőjele, hogy leszedette a Toyota jelet és feliratokat.  :cry:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #192 Dátum: 2004.12.04 22:48:25 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Palaczk"


Te voltál , Blazs ? Ha igen , nem tűnt föl ez az én nem éppen gyakori jószágom , a Toyotaklubos rendszámtartóval  :lol: ?


Bocsi, de szerintem nem a Blazs volt. Neki fenn van a toyotaklubos rendszámtartó. A rendszámára fejből nem emlékszem, de majd elküldöm, ha érdekel, visszanézem a képeim. Hátsó ablakban a Today, Tomorrow, Toyota felirat van. A kocsi ismertetőjele, hogy leszedette a Toyota jelet és feliratokat.  :cry:


Hát akkor ez tényleg nem ő lehetett ... Csak abból gondoltam , hogy kék , szombathelyi V10-es 2.2-es Camry szedán , és hát ugye ebből a típusból eleve nem sok van , pl. itt Pécsett , amennyire tudom , nincs is  :roll: - gondoltam , ha ilyen ritka madár , és ezek a kritériumok stimmelnek , jó esély van rá , hogy ő lesz az . De eszerint tévedtem . Mondjuk , az furcsa is volt , hogy noha jó darabig jött mögöttem a seggembe ragadva (magyarul jól láthatta pl. a rendszámtartómat) , mégis teljes mértékben közömbösen húzott el mellettem . Ennek nem igazán örültem , de most már érthető  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #193 Dátum: 2004.12.04 22:56:09 »
Ja , hát el is feledtem említeni a jó hírt - tegnap sikeresen beszerelésre kerültek az új Monroe lengéscsillapítók hátulra , és nem volt semmi probléma  :D !

Most már 1000 % , hogy tényleg csak a fékcső-tartó fül elhelyezése más a jobboson meg a baloson  :) ! Szerelő leszedte a fület a kiszerelt régi jobb oldali gátlóról , és egy bilinccsel ügyesen ráapplikálta a megfelelő helyen az újra - a "rossz" helyen lévő fület még csak nem is kellett bántani , úgyhogy nix gányolás , a gátló érintetlen  [smilie=sm38.gif] ! Amúgy nagyon profi munkát végzett (végig ott voltam) , gyorsan és precízen , kevesebb mint két óra alatt megvolt vele , műhelybe beállástól műhelyből kiállásig számítva - és kért kőkemény 5 ezer forintot  :10: !

Milyen nagyon jó , hogy nem kezdtem bele holmi visszaküldési-cserélési akcióba Németországban  [smilie=sm45.gif] !!!

Ami pedig az autó úttartását illeti az új telókkal ...  :rockout3:  :rockout2:  :supz:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
előkerültem
« Válasz #194 Dátum: 2004.12.05 09:58:45 »
Sziasztok!
Itt vagyok. Elraboltak, és váltságdíjat követeltek, de túljártam az eszükön.
Ez az első fórum téma ahová betévedtem. Végigolvastam.
Nem én jártam pécsett, több okból:
rendszám: GJC
nem megyek mint az állat, csak autópályán, de ott mint egy "baromállat"  :lol: !
Az autóm fő ismérvei: toyota jelek eltűntetve, a hátsó szélvédőn: "TODAY, TOMORROW, TOYOTA" felirat.
Toyotaclub rendszámtáblatartóm van nekem is.

Más: örülök palaczk, hogy megoldódott a lengéscsillapító problémád. Ha jól emlékszem két azonos oldalit küldtek.
Készültségi fok a camry-n? Nagyon várom a tavaszi találkozót. Ugye camry-vel jössz?

Sajna nekem egyre kevesebb időm van netezni, így az év vége felé, de hetente kétszer (maximum egyszer) be fogok nézni ide!

Jók legyetek!
Blazs

UI: autóvásárlási kampánycsönd. nem tudom mi legyen. ültem egy haverom 10éves fordjába. rommá volt esve. az új mondeo is ilyen lesz tíz évesen?
Járom az autókereskedéseket, és az összes számomra megfizethetőnek tűnő autó (2M-3M) le van lakva, nagyon kevés a szép.
Nem tudom mi lesz, de tele van a tököm, hogy nincs a piacon egy rendes kombi modell.
Ja most jelenleg a galant felé hajlok. per pillanat a barátnőm használja a camry-t, én meg a carisma-val járok. Szokom a szűkebb autókat...

na csá
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)