Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 1128458 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #150 Dátum: 2004.10.27 07:13:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ha már francia, én a Lagunát mondanám.


Toyotás ember miként ajánlhat Lagunát bárkinek is , még akár csak a franciákon belül is  :shock:  ??? Komolyan nem értem ! Ennek az autónak a megbízhatósága a béka valaga alatt van  :!:

Anno mikor tavaly ilyenkor kocsikat néztem egy néhány tized mp-ig megfordult a fejemben a Laguna is, de aztán nagyon hamar elvetettem :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #151 Dátum: 2004.10.27 15:40:41 »
Idézetet írta: "blazs"
nos innen-onnan:

nekem is az én utáni camry tetszik. de hogy az enyém a "legrondább"...
elszomorodtam Palaczk kolléga. Mindegy.
Nekem bejön, és szerintem a tied rondább :twisted:

Jelenleg így állok autóvásárlási ügyben: Galant, Mondeo.

Márciusig eldöntöm. Ha jól megy AVENSIS (új) is összejöhet, vagy az új PRIMERA...
majd meglátjuk


Figyusz . Ez az egész itt az egymásnak való puncsolásról szól , vagy az őszinteségről  :wink:  ? Szerintem inkább az utóbbiról .

Egyébként pedig nem írtam olyat , hogy a kocsid ronda lenne - csak annyit , hogy a Camryk közül nekem ez tetszik a legkevésbé , mert -szerintem , és ezt , hogy "szerintem" , hozzá is tettem- túl simára van nyalva . Nekem ugyanígy nem igazán tetszik a korabeli Mazda 626 , Mitsubishi Galant , Carisma , Nissan Primera stb sem , meg még néhány európai kocsi sem abból a korból . Ez persze csak az én véleményem , nem bántani akartam vele -szerintem nincs is abban semmi bántó , ha valaki egy autóról kijelenti , hogy neki a kinézete nem tetszik , de mindjárt hozzá is teszi , hogy amúgy boldogan venne ilyen autót !- , csak elmondtam , amit gondolok .

Egyébként is általában az a véleményem , hogy egy Toyotát elsősorban nem a kinézete miatt vesz meg az ember (bár van egy-két kivétel) . Erre inkább az Alfások hivatkozhatnak , mint vételi érvre - cserébe viszont nekik el kell viselnük néhány , sokkal komolyabb hiányosságot , amit a szép autójuk produkál  :lol:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #152 Dátum: 2004.10.27 15:43:05 »
Idézetet írta: "blazs"
Jelenleg így állok autóvásárlási ügyben: Galant, Mondeo.

Márciusig eldöntöm. Ha jól megy AVENSIS (új) is összejöhet, vagy az új PRIMERA...
majd meglátjuk


Galant-Mondeo párosból én az előbbire szavaznék - az összes felsoroltból pedig egyértelműen az új Avensisre  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Beszélgessünk
« Válasz #153 Dátum: 2004.10.27 18:22:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Xtrem"
...a Picnic-et nem ajánlom,az valahogy nem sikerült.


Miért  :?:


Ez csak az én szerény véleményem,és oda akartam kilyukadni,hogy akkor már inkább a Previa.Bevallom nem ültem még Picnicben,csak láttam már pár darabot az utakon,és valahogy nem nyerte el tetszésemet.Persze egy próbaút lehet meggyőzne...  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #154 Dátum: 2004.10.27 20:26:31 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Xtrem"
...a Picnic-et nem ajánlom,az valahogy nem sikerült.


Miért  :?:


Ez csak az én szerény véleményem,és oda akartam kilyukadni,hogy akkor már inkább a Previa.Bevallom nem ültem még Picnicben,csak láttam már pár darabot az utakon,és valahogy nem nyerte el tetszésemet.Persze egy próbaút lehet meggyőzne...  :)


Ja ... értem . Ugye nem haragszol meg , ha azt mondom , hogy ez így nem túl megalapozott  :wink:  :D  ? Egyébként kinézetre nekem is jobban tetszik a nagy űrhajó Previa  :)  - ettől viszont a tény tény marad , hogy a Picnic a maga kategóriájában (Scenic & társai) jó autó , és főleg : (milyen meglepő) nagyon megbízható autó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #155 Dátum: 2004.10.27 20:55:42 »
Vasárnap egyébként végre visszakaptam a Camryt - volt is mindjárt szerencsém hétfő hajnalban , igazi békebeli "leves"-típusú ködben hazavezetni a Balatonról , két óra negyven perc alatt sikerült megtenni a 120 kilométert  :shock:  :x  ...

Hétfőn pedig ünnepélyesen ráapplikáltam a matricát és a rendszámtartókat , úgyhogy most már mindenki látja a hovatartozásomat  [smilie=sm15.gif]  8)  - hála még egyszer Squiddy Kollégának érte  :prayer:  !!!

Mondjuk , a matricával kicsit zavarban voltam - a hátsó szélvédő már nagyon túlterhelt lett volna vele (lásd képek a kluboldalon) - így végül is úgy döntöttem , hogy előre kerül . Elöl viszont van egy kábé 15 centis sötétszürke csík a szélvédő felső szegélyén - először arra gondoltam , annak az alsó széle alá biggyesztem , de úgy már nagyon belelógott volna a látómezőmbe  :?  - így végül ráragasztottam a szürke csíkra . Így ugyan kissé "low-visibility" jellegű lett a dolog , középszürke betűk a fekete csíkon , picit mint a szürke amerikai harci gépeken a sötétebb szürke feliratok  :lol:  - de azért nem mutat rosszul , és legalább , hm , elegánsan diszkrét  :pimp:  ... A rendszámtartók úgyis épp elég látványosak  :D

--------------------------------

Időközben kitaláltam egy kisebb upgrade-et , amit majd végrehajtok a Camryn . Az enyémben még az utastér színével megegyező (sötétkék) műanyag belső ajtó-kilincsek vannak - a bontásra vett 85-ösben viszont már csillivilli krómozott fém kilincsek - így aztán szépen átszerelem őket , a króm cuccok tutira feldobják majd kissé az utastér összképét , és egyébként is kellemesebb , szolidabb fogásuk van , mint a műanyagnak  [smilie=sm38.gif]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk
« Válasz #156 Dátum: 2004.10.27 21:46:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ha már francia, én a Lagunát mondanám.

Toyotás ember miként ajánlhat Lagunát bárkinek is, még akár csak a franciákon belül is  :shock: ??? Komolyan nem értem! Ennek az autónak a megbízhatósága a béka valaga alatt van :!:

Abból is ki lehet fogni jót, csak nehéz, viszont belül tágas.
De mire megy az ember egy kevésbé megbízhatatlan, - mert megbízhatóságról szó nincs, ámde szűk kocsival? (PUG 406)
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk
« Válasz #157 Dátum: 2004.10.27 22:07:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
nagyon megbízható autó .

Bizony, még Toyota léptékkel is!!!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #158 Dátum: 2004.10.27 23:07:52 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ha már francia, én a Lagunát mondanám.

Toyotás ember miként ajánlhat Lagunát bárkinek is, még akár csak a franciákon belül is  :shock: ??? Komolyan nem értem! Ennek az autónak a megbízhatósága a béka valaga alatt van :!:

Abból is ki lehet fogni jót, csak nehéz, viszont belül tágas.
De mire megy az ember egy kevésbé megbízhatatlan, - mert megbízhatóságról szó nincs, ámde szűk kocsival? (PUG 406)


Persze , mindenből ki lehet fogni jót - csak nem mindegy , mekkora ennek a valószínűsége . Nomeg annak , hogy utána is jó marad-e , és meddig ... gondolom , értesz :) .

Azt viszont nem értem , miért tartod "szűk"nek a 406-ost . OK , nem akkora , mint egy Passat , de szűknek igazán nem lehetne nevezni . A kombinak ráadásul a kategórián belül szép nagynak számító puttonya van .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Beszélgessünk
« Válasz #159 Dátum: 2004.10.28 07:17:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Hétfőn pedig ünnepélyesen ráapplikáltam a matricát és a rendszámtartókat , úgyhogy most már mindenki látja a hovatartozásomat  [smilie=sm15.gif]  8)  - hála még egyszer Squiddy Kollégának érte  :prayer:  !!!

:)
Lassan én is örülnék, ha megérkezne Bp-ről a saját upgrade készletem...

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk
« Válasz #160 Dátum: 2004.10.28 08:43:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze, mindenből ki lehet fogni jót - csak nem mindegy, mekkora ennek a valószínűsége. Nomeg annak, hogy utána is jó marad-e, és meddig ... gondolom, értesz :) .Azt viszont nem értem, miért tartod "szűk"nek a 406-ost. OK, nem akkora, mint egy Passat, de szűknek igazán nem lehetne nevezni. A kombinak ráadásul a kategórián belül szép nagynak számító puttonya van.

OK, akkor másképpen fogalmazok: A Laguna nagyobb mértékben tágasabb a 406-nál, amennyire megbízhatóbb a 406 a Lagunánál.
Az arany középút sztem is a Mondeo. Az elég nagy is, és elég megbízható is.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #161 Dátum: 2004.10.28 10:03:03 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Persze, mindenből ki lehet fogni jót - csak nem mindegy, mekkora ennek a valószínűsége. Nomeg annak, hogy utána is jó marad-e, és meddig ... gondolom, értesz :) .Azt viszont nem értem, miért tartod "szűk"nek a 406-ost. OK, nem akkora, mint egy Passat, de szűknek igazán nem lehetne nevezni. A kombinak ráadásul a kategórián belül szép nagynak számító puttonya van.

OK, akkor másképpen fogalmazok: A Laguna nagyobb mértékben tágasabb a 406-nál, amennyiremegbízhatóbb a 406 a Lagunánál.
Az arany középút sztem is a Mondeo. Az elég nagy is, és elég megbízható is.


Laguna-406 kérdésben nem értek egyet veled ... De a Mondeoval kapcsolatosan igen  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #162 Dátum: 2004.10.28 10:12:04 »
Na , megyek téliesíteni a bontott Camryt ... Hűtőt feltöltöm valami olcsó gagyi fagyállóval (most ugye csak annyi a szempont , hogy ne fagyjon be) , ajtókat kifújom üregvédővel , ilyesmi ... Egyúttal belefogok a kilincs-átszerelési projektbe is  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Beszélgessünk
« Válasz #163 Dátum: 2004.10.28 22:14:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Laguna-406 kérdésben nem értek egyet veled ... De a Mondeoval kapcsolatosan igen  :)

Mondjuk én magamnak egyik franciát se venném, de hát kibicnek semmi se drága...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Beszélgessünk
« Válasz #164 Dátum: 2004.10.28 22:18:40 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Laguna-406 kérdésben nem értek egyet veled ... De a Mondeoval kapcsolatosan igen  :)

Mondjuk én magamnak egyik franciát se venném, de hát kibicnek semmi se drága...


Én egy 406-ost bizisten el tudnék képzelni magamnak . Lehet , hogy ráfáznék , de szívesen kipróbálnám ! Egy kombit , vagy pláne egy kupét , az igen finom gép , nyami-nyami  :D  ... És természetesen csakis valami erősebb HDi motorral .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )