Szerző Téma: Beltér / Kényelem  (Megtekintve 66088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #60 Dátum: 2017.05.23 09:50:29 »
Sziasztok,

Elszakadt a biztonsági övem. A legszerencsétlenebb, a középső, a hátsó ülésen, ami a tetőből jön ki. Cserélnem kellene, két pesti szervízzel beszéltem.
Drága az alkatrész, 4 munkaórát mondtak, az meg horror.

Tudtok olyan karosszériást, aki foglalkozik ilyennel, ügyes és barátibb a márkaszervíznél?

Köszönöm!

z
hogy tud elszakadni egy ilyen bizt.öv??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #61 Dátum: 2017.05.29 08:13:31 »
Ennek a topiknak az első oldalán leírtam hogy a mi Verso-nkban milyen cikkszámú relé van. A Yaris-unkban két betű eltérés (ha jól emlékszem) van a cikkszámban, hetekig azzal használtam a Verso-ban és azzal is hibátlan volt. Ezért gondolom, hogy az indexrelé pontos cikkszáma lényegtelen.
Valahogy nincs szerencsém ezzel az index relével. Már korábban kétszer küldtem mailt a lengyel szakinak a honlapján keresztül, de nem jött válasz. Harmadjára fényképet is csatoltam, lévén hogy egyik általa listázott reléhez sem hasonlít, ami az enyémben van. Jó lenne elérni őt valahogy, mert nagyon szeretném azt a komfort relét...

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #62 Dátum: 2017.05.29 10:46:11 »
Szerintem ez az. Próbáld kivenni és rendesen lefotózni.

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #63 Dátum: 2017.06.07 21:02:57 »
Nakérem, megjött a relé, beraktam, príma! :clap:

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #64 Dátum: 2017.06.12 10:28:55 »
Üdv!

Behalt a légkondi bal szélső tekerője. Ezzel lehet állítani, hogy hová fújja a levegőt. A bal aljáról kb középig fel tudom tekerni, aztán annyi. Vasárnap szétszedtem, a tekerő rendben van. Viszont a kesztyűtartó mögött található mechanikus kerék furán működik. Sajnos egy böhöm nagy műanyag doboztól (ventillátor...?) nem fér be a kezem. Meg egyébként is, kicsit fura, hogy nincs borítása. Ja, Verso 2009...
Szóval úgy tűnik, hogy valami műanyag pöcök kiugrott a vályatából. Ha hozzáférnék tutira megszerelném, de félek kiműteni a "bazinagyismeretlendobozt".
Valaki találkozott már ilyen problémával?

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #65 Dátum: 2017.06.12 17:01:14 »
Aggasztó. Én szervizhez fordulnék. Szavatosság...?

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #66 Dátum: 2017.06.13 08:19:56 »
Már nem garis, meg különben is, használtan vettem. Félig már szétbontottam, és ha nem lenne útban a "bazinagyfeketedoboz", akkor meg is javítanám...
A szervízzel egyeztettem időpontot, de kicsit aggaszt, hogy a vezérlőpanel hibáját vízionálták. Az enyémben mechanikus (=tekerős) kondi van, a legtöbb elektronika a háttérfény világítása... Szóval úgy gondolom, hogy kicsit elhamarkodták a diagnózist. Midengy, pénteken viszem, csak gondoltam megkérdezem, hátha valakinél már volt ilyen hiba, és rendelkezésre áll a "hogyan javítsuk meg 5 perc alatt" útmutató...

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #67 Dátum: 2017.06.13 08:26:26 »
Gyanítom a "tekerős" ebben az esetben nem a régi bowdenes megoldást takarja, elektronikusan működik az is, ha nem is automatikusan. Jobb olyan emberre bízni, aki már látott ilyet.

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #68 Dátum: 2017.06.13 09:24:34 »
Hali!

Bowdenes... Én forgatom, a bowden másik vége meg teker egy fogaskerekes tárcsát, ami teker egy nagy szabályzó tárcsát. A szabályzó tárcsán vályatok vannak, amikbe kallantyúk csatlakoznak kis pöckökkel. Ahogy a tárcsa forog, úgy mozgatja a pöcköket, és vele együtt a kallantyúkat. A kallantyúk másik vége meg mozgatja a terelőlapokat valahol a rendszer mélyén...
Szóval nem egy ráketszájensz, csak útban van a "bazinagyfeketedoboz"... Gyanítom egy rögzítő elem hiányzik, mert a szabályzó tárcsa kicsit mozog tengelyirányban, ezért is ugorhatott ki az egyik pöckös kallantyú. Amit meg ugye a "bnfd" miatt nem tudok visszatenni a helyére.

Amúgy a fene essen a mérnöki fejembe... Néha én érzem magam kényelmetlenül, amikor elmagyarázom meg elmutogatom a "szakinak" hogy voltaképp mi is a probléma. Vagy legalábbis, hogy merre felé kell keresgélni.

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #69 Dátum: 2017.06.13 10:07:03 »
No, akkor tévedtem az elektronikát illetően, bocs. Egyébként ezekkel a dolgokkal én is úgy vagyok, hogy akkor van valami megcsinálva, ha én csináltam meg. Mindazonáltal itt nyilván vannak olyan trükkök, amelyek megoldására jobb ha nem a maga kárán jön rá az ember... Akárhogy is: sok sikert, türelmet!
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.13 10:08:37 írta Mikus »

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #70 Dátum: 2017.06.29 17:37:45 »
Jah, ott lapul a csomagtartóban azóta is, egyszerűen nem jut rá idő...
Azóta sem?

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #71 Dátum: 2017.06.30 09:18:32 »
Azóta sem, mert nagyon besűrűsödött mostanában az élet. 7 hónapos az autó és 17ezer km van benne.  :ph34r:

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #72 Dátum: 2017.06.30 09:24:22 »
Annál inkább hiányzik, nem?!? :)

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #73 Dátum: 2017.06.30 11:25:54 »
Már megszoktam  :hmmmm:

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #74 Dátum: 2017.06.30 11:43:08 »
Ha mégsem kell, esetleg átvehetem... :D