Szerző Téma: Beltér / Kényelem  (Megtekintve 66059 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #30 Dátum: 2017.03.30 11:11:48 »
Ja, ezt ötleteltem én is, csak azt hittem van valami közelebbi pont.
Még az is lehet, hogy a beszerzett USB-s töltő vezetéke lesz elég hosszú.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #31 Dátum: 2017.03.30 13:34:12 »
Én már bekészítettem a kocsiba mindent ami kell a beszereléséhez, csak még időm nem volt beszerelni. Terveim szerint 3 cucc épül be:
- USB-s töltő a kapcsoló helyén lévő vakdugó helyére
- tükörbehajtó modul
- dashkamera tápellátás
Valamennyi egységnek kell a kapcsolt villany amit a szivargyújtó is kap, de én sem szeretném az egész középkonzolt megbontani váltószoknyástul. Valahol a kuplunígpedál bal oldalánál lévő kábelkötegben tuti hogy van olyan szál, ahol ugyanez az ág elérhető, mert a csomiban lévő szivargyújtóhoz szerintem ezen az oldalon megy hátra a tápellátás. A tükörbehajtóhz kell állandó 12V is, meg a központi zárat vezérlő impulzus is, tehát bőven van mit kiméregetnem...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #32 Dátum: 2017.03.30 15:29:51 »
Tényleg nem kötekedés képen, de új - értsd garanciális - autód van. A sok elektromos kötögetés, átalakítás miatt nem köthetnek bele a gariba egy esetleges hiba esetén?   :hmmmm:
Mert én ennyit nem kockáztatnék ezért.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #33 Dátum: 2017.03.30 15:44:06 »
Egy riasztó beszerelés esetén mi van?

Amit én csinálok magamnak, azért én vállalom a felelősséget. Annyira azért nem leszek hülye, hogy elektromos hibával menjek márkaszervízbe, miután minden kábelt szétcsíptem. A gyári állapot nálam bármikor nyom nélkül visszaállítható - ha mégis ilyenre kerülne sor.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #34 Dátum: 2017.03.30 17:47:18 »
Egy riasztó beszerelés esetén mi van?

Amit én csinálok magamnak, azért én vállalom a felelősséget. Annyira azért nem leszek hülye, hogy elektromos hibával menjek márkaszervízbe, miután minden kábelt szétcsíptem. A gyári állapot nálam bármikor nyom nélkül visszaállítható - ha mégis ilyenre kerülne sor.
Ha a hivatalos szerviz szereli be, semmi.

Nem én vonom kétségbe a szaktudásodat, de tudod, ilyenkor csak a papír számít. Egy garanciális elbírálásbál mindenbe belekötnek.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #35 Dátum: 2017.03.30 21:04:29 »
Azért értékelem az aggodalmadat, köszi   :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #36 Dátum: 2017.03.30 21:28:38 »
Biztos én vagyok beszari, de amíg garanciális volt, addig máshol nem nyúltak hozzá  ;)

 (oké, azóta sem, pedig 7,5 éves  :D

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #37 Dátum: 2017.03.30 21:30:22 »
A KIA cee'd esetén én is pontosan ugyanígy gondolkodtam annak idején. De ez más  :hug:

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #38 Dátum: 2017.04.05 15:25:45 »
Kihasználva a tegnapi viszonylagos jóidőt, beraktam az USB töltőt a VSC/TRC melletti vakdugó helyére. A vezetéket a kézifék melletti (már korábban cserélt) szivargyújtó csatlakozójánál Y-ba szétszedtem, egy ág megy a szivargyújtó helyére rakott USB töltőbe, a másikat meg bevezettem a váltó mellé, tovább a középkonzol alsó takarólemeze mellett (természetesen belül), majd felhúztam. Kb 1 méter vezeték kellett hozzá.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #39 Dátum: 2017.04.05 15:29:15 »
Már korábban cserélt? Mit?
Amúgy bonyolult volt leszedni a teljes váltó borítást?

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #40 Dátum: 2017.04.06 09:06:39 »
Volt benne egy szivargyújtó, ott a középső pohártartók előtt. Na, azt kivettem, és raktam be a helyére egy USB töltőt.
A váltóborítást nem kellett levennem. A pohártartós részt emeltem csak le, alatta van szivargyújtó 12Voltja. Onnan meg szépen oldalt elvezettem, váltóburkolat mellett ki tudtam dugni, végighúztam a pedálokig, majd szépen visszatömködtem a borítás alá. Térd fölötti burkolaton végigmegy, majd végül fel a relé tábla mellett.

Amúgy hogyan tudok képet feltölteni?

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #41 Dátum: 2017.04.20 12:01:18 »
Én már bekészítettem a kocsiba mindent ami kell a beszereléséhez, csak még időm nem volt beszerelni. Terveim szerint 3 cucc épül be:
- USB-s töltő a kapcsoló helyén lévő vakdugó helyére
- tükörbehajtó modul
- dashkamera tápellátás
Sziasztok! Néhány hét múlva Verso tulajdonos leszek és érdekelne hogy az itt említett tükörbehajtó modul hogyan vált be, és mennyire kell megbontani hozzá a gyári kábelezést. A komfort index is a tuning listámon szerepel. Végül is melyik a legjobb forrás e két elektronika beszerzéséhez? Üdv

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #42 Dátum: 2017.04.21 09:46:17 »
A komfortindexet az eBay-es lengyelforrásból érdemes, amit már többször is linkeltünk.
A tükörbehajtót aliexpress-en rendeltem, de még mindig nem volt érkezésem beszerelni, már hetek óta be van készítve a csomiba. Az biztos hogy kicsit macerásabb beszerelni, mert kell hozzá egy állandó +12V, és a központizár vezérlő impulzus is, ezeket ki kell mérnem a kábelkötegben, és találnom olyan pontot, ahonnan nyom nélkül (gyári kábel elvágása nélkül) meg lehet csapolni.

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #43 Dátum: 2017.04.21 10:13:31 »
Köszönöm a választ. Kíváncsian várom a beszereléssel kapcsolatos és az azt követő tapasztalataidat. Üdv

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #44 Dátum: 2017.04.21 21:29:00 »
A komfortindexet az eBay-es lengyelforrásból érdemes, amit már többször is linkeltünk.
Nem találom... kéne egy kis segítség. Előre is köszönöm.