Szerző Téma: Beltér / Kényelem  (Megtekintve 66071 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Beltér / Kényelem
« Dátum: 2016.09.23 12:31:39 »
A Verso egy baromi jól variálható belterű autó - ebből adódóan adódhatnak érdekes helyzetek és sztorik
Kí hogyan használja ki a Verso belsejét? Jöhetnek még tuning-ötletek is, pl. beltéri lámpák LED-esítése  :szemez:

Rögtön mondok is egy jót: a 2016-os 5 üléses verziónak van két pohártartója a csomagtartóban  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.23 12:44:59 írta robi (Robi) »

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #1 Dátum: 2016.09.23 12:52:10 »
Rögtön mondok is egy jót: a 2016-os 5 üléses verziónak van két pohártartója a csomagtartóban  :lol:
jól jön az, amikor esőben horgászáskor ücsörögsz a felnyitott csomagtérajtó alatt, nem kell előremenni egy újabb sörért  :D  :hug:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #2 Dátum: 2016.09.23 13:44:42 »
jól jön az, amikor esőben horgászáskor ücsörögsz a felnyitott csomagtérajtó alatt, nem kell előremenni egy újabb sörért  :D  :hug:

Naná hogy nem kell előre menni, mikor a sör hátul van a hűtőtáskában! ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #3 Dátum: 2016.09.26 20:02:17 »
Hi!

No, akkor kezdeném egy különlegességgel. 2009-es Versom van, Németből behozott (remélem nem vertek át vele nagyon...). A rádiója elvileg RDS képes (w53834), de sehogy sem akarja. Persze manual vagy ilyesmi nem bukkan fel a zinternet bugyraiban... Esetleg valakinek tippje, hogy hogyan lehet működésre bírni...?

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #4 Dátum: 2016.09.26 20:10:59 »
Touch-os?

DAB tuner van benne? A beállítások közt találtál olyat, hogy "DAB Radio" vagy hasonló?
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.27 10:09:39 írta robi (Robi) »

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #5 Dátum: 2016.09.27 08:20:58 »
Hi!

Nem, nem touchos. Csatoltam egy képet.
TEXT gombra a CD-ről és az utólag beépített Yatour-ról játszott számok címet ki tudja jelezni.
De ezt alapból tudja bármelyik típus. Az enyémen viszont ott figyel az RDS felírat, jogosan gondolnám, hogy képes is rá...

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #6 Dátum: 2016.09.27 10:23:14 »
Ebben a manuálban a 315. oldalon van leírás a Te készülékedre vonatkozóan. Csomó RDS funkciót támogat.
Én első körben azt csinálnám, hogy levenném az akku csatlakozást és hagynám pihenni 10-15 percet, hogy felejtse el az összes beállítását (317. oldalon írja is, hogy a preset-eket elfelejti olyankor - hátha egyébb rejtélyes beállítást is nulláz, ami miatt nem látsz RDS rádiónevet).
Aztán ha ez nem hoz sikert, akkor sajna az antenna csatlakozásokat kell végigtapogatni mindenhol, kábelt nem-e törött, antenna kívül gári? Ugyanis ahhoz, hogy az RDS adatok ténylegesen dekódolhatók legyenek az analóg FM sugárzásból, megfelelő jelerősségre van szükség. Hang még lehet tiszta éppen, de a jelszint annyira alacsony a rádió bemenetén, hogy az RDS-szöveget nem bírja dekódolni. Ezt antenna-kábel-csatlakozás hiba tudja okozni.

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #7 Dátum: 2016.09.27 13:45:27 »
Ahan, értem. A manualért nagy hála és köszönet, van benne nem kevés hasznos infó...
A "hard resetet" majd kipróbálom, ámde vajon nem fogja lockolni a rádiót?

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #8 Dátum: 2016.09.27 14:44:53 »
Lock-olni? Ezek már nem a '90-es évek kártyás Blaupunktjai...  [rohog]

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #9 Dátum: 2016.10.06 12:49:01 »
A lengyel-fajta komfortindex tökéletesen működik a 2016-os Verso-ban is.
Az indexrelét könnyedén el lehet érni a kormány baloldalán lévő burkolat megbontásával. Alulról finoman meg kell húzkodni, és máris pattan felfelé. Az elektromos-elosztó panelon a jobb-alsó, kék színű egység az indexrelé, amit szép ügyesen le lehet húzni a foglalatról, és az okosított indexrelét felnyomni a helyére.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #10 Dátum: 2016.10.07 12:26:10 »
Komfortindex funkcióval okosított indexrelé. Az indexrelét bontóban vettem, cikkszáma 81980-0D040. Verso-ban gyárilag is pontosan ugyanilyen cikkszámú indexrelé van. Ami gyárilag benne volt, azt nem bántottam, félretettem.
A modult a korábban Yaris-hoz készített leírásom szerint forrasztottam rá (de készen is megvehető az előbbi linkren).
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.07 12:29:19 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #11 Dátum: 2016.10.07 12:27:02 »
A beszerelés során tehát csak a foglalatba kell helyezni a relét...

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #12 Dátum: 2016.10.07 12:28:06 »
...majd a komfortmodult egy kábelkötegelő segítségével odarögzíteni a kis műanyag merevítő elemhez.

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #13 Dátum: 2016.10.12 12:22:55 »
Üdv!

Már több, mint egy hónapja vagyok Versós, de baromira zavar, hogy az üzemanyag szintjelző egy kalap fost sem ér...
Az előző tankolásnál megvártam, hogy kigyulladjon a nagy "tankoljál!" lámpa, majd mentem még 50km-et. Akkor tudtam az elvileg 60L-es tartályba 45 litert beletolni. Tegnap már majd' 100 km-et mentem a lámpa kigyulladása után, így ment bele 47 liter.
Akik régebb óta Versosók, nekik mi a tapasztalatuk? Lehet ezen valahogy kalibrálni, vagy ez így ilyen...?

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Beltér / Kényelem
« Válasz #14 Dátum: 2016.11.07 14:24:40 »
...majd a komfortmodult egy kábelkötegelő segítségével odarögzíteni a kis műanyag merevítő elemhez.

Csak annyit kérdeznék, hogy hogyan szedtek ki az eredeti relét...? :hmmmm:
Mer' nekem nagyon nem akar kijönni. Az a fránya műanyag is útban van, már lejött a bőr az újjamról, a relé meg csak ül büszkén a helyén.