Szerző Téma: Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)  (Megtekintve 52737 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #45 Dátum: 2017.07.27 12:22:02 »
Mi a horror ár? Én az új autóhoz rendeltem, 41 ezer + áfa volt szerszámokkal és rögzítéssel együtt. Bontóban nyilván olcsóbb...
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.27 12:29:42 írta Mikus »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #46 Dátum: 2017.07.27 14:43:51 »
Igen az új autót amikor rendeli az ember akkor egybe számítják a vételárral. Bent hagyják a defektjavítót is a mankókerék mellett. Ami azért jó, mert egy frankó kis gyári elektromos pumpád is marad a készletben...

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #47 Dátum: 2017.11.22 12:26:26 »
Nekem is defektjavító volt.
Bontott de vadi új szükségkerék /igaz lexus és tojássárga, de teljesen ugyanaz/ 15k, emelő és kulcs 5k, rögzítő /kereskedésből új/ 1,5k,
így caklipakli cirka 22k volt. Gyerek miatt nem játék e nélkül utazni.

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #48 Dátum: 2018.02.15 08:35:08 »
Régóta kerestem hazai és külföldi kínálatból w21/5-s olyan izzót  a menetfény/helyzetjelző-be ami nem sárgán világít. Sajnos a normál izzót között nincs olyan, Philips 30+ is sárga.  :hmmmm: Így led lett. Tudom, hogy offroad termék de egy menetfény miatt csak nem eszik le a fejem. :innocent:
Osram lett Lumenet-ből. A CANBUS-t nem zavarja, szépen váltogat a két állás között, hibát nem jelez. Annyi, hogy ha esetleg valaki követne, a beszerelésnél polaritás érzékeny.  :otlet: Azóta 6000k miatt szép fehér fénye van.   :cool2: :D   

TD

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #49 Dátum: 2018.02.20 07:45:37 »
Szia Parker72!

w21/5 led "izzó" kapcsán. Be tudnád linkelni, melyik típus működik a Verso-ban? És mit jelent, hogy polaritás függő?
Köszi,
TD

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #50 Dátum: 2018.02.20 08:47:22 »
Szia Parker72!

w21/5 led "izzó" kapcsán. Be tudnád linkelni, melyik típus működik a Verso-ban? És mit jelent, hogy polaritás függő?
Köszi,
TD

A led-nek nem mindegy, hogy melyik galvanikus kapcsolati ponton kap feszültséget, hisz dióda (Light Emitting Diode) .   
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.20 08:56:03 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TD

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #51 Dátum: 2018.02.21 10:31:56 »
A led-nek nem mindegy, hogy melyik galvanikus kapcsolati ponton kap feszültséget, hisz dióda (Light Emitting Diode) .

Köszi sokat segítettél...:) Akkor kifejtem. Rákérdeztem én is anno a Lumenet-nél erre a polaritásfüggő dologra, ahol azt mondták, hogy vagy a helyzetjelző fog világítani vagy a nappali menetfény, attól függően, hogy éppen miként van bedugva. Parker72 meg azt mondja, működik a dolog és váltogat a led a két megvilágítás között... most akkor mi az igazság?!

TD

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #52 Dátum: 2018.02.21 10:40:37 »
Szivatnak téged ezek...
A polaritás függő az csak azt jelenti hogy nem mindegy hogy teszed be, melyik a + és melyik a - mint a távirányítóba az elem. Az izzónak mindegy, az olcsóbb féle LED-nek nem, ennyi az egész (drágább LED-be tesznek egy Graz-hidat is, amitől mindegy lesz).

TD

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #53 Dátum: 2018.02.22 10:09:10 »
Szivatnak téged ezek...
A polaritás függő az csak azt jelenti hogy nem mindegy hogy teszed be, melyik a + és melyik a - mint a távirányítóba az elem. Az izzónak mindegy, az olcsóbb féle LED-nek nem, ennyi az egész (drágább LED-be tesznek egy Graz-hidat is, amitől mindegy lesz).

Köszi, így már világos.
Ha már az illegális fényeknél tartunk... Valaki próbált már a halogén (H11) helyére LED -es "izzót" tenni? Gondolom, akkor ez sem CAN BUS -os.
Van tapasztalat ezzel kapcsolatosan?

TD

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #54 Dátum: 2018.02.22 21:25:59 »
Köszi sokat segítettél...:) Akkor kifejtem. Rákérdeztem én is anno a Lumenet-nél erre a polaritásfüggő dologra, ahol azt mondták, hogy vagy a helyzetjelző fog világítani vagy a nappali menetfény, attól függően, hogy éppen miként van bedugva. Parker72 meg azt mondja, működik a dolog és váltogat a led a két megvilágítás között... most akkor mi az igazság?!

TD


Jaj, bocsika! A hozott szövegből az feltételeztem én balga, hogy az a és b után a c nem leszen cselendzsing. :)
Bizton a NP és a SP lehet a megoldás. vagy...?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TD

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #55 Dátum: 2018.02.26 13:56:47 »
Jaj, bocsika! A hozott szövegből az feltételeztem én balga, hogy az a és b után a c nem leszen cselendzsing. :)
Bizton a NP és a SP lehet a megoldás. vagy...?

Na ebből megint sokat értettem....:) Ne csináljátok ezt velem...újonc vagyok itt.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #56 Dátum: 2018.02.26 14:56:20 »
Ne foglalkozz vele, ő ilyennek született.

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #57 Dátum: 2018.03.02 09:18:08 »
Sziasztok,

A szélvédő védéésre (fagy, forróság egyaránt) a jelenlegi fél megoldásomat szeretném jobbra cserélni, az alábbi terméket találtam:
https://www.amazon.co.uk/iZoeL-Windscreen-Windshield-Windproof-Waterproof/dp/B074XS8VWT

Próbált már valaki ilyet? Vagy esetleg vett is hasonlót, és passzol is a Verso-ra? :)
Ami fontos volna, hogy a mágnesek miatt ne fújja fel a szél, illetve, hogy az egész szélvédőt betakarja. Nekem az oldalsó ablakok takarása extra, nem alapkövetelmény.

Köszi előre is, üdv.
Robi

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #58 Dátum: 2018.03.02 11:15:10 »
Aldiba vettem egyszer egy ilyet, extranagy méretet. Egy évbe max 1x 2x használom...

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #59 Dátum: 2018.03.05 18:26:26 »
Szia Parker72!

w21/5 led "izzó" kapcsán. Be tudnád linkelni, melyik típus működik a Verso-ban? És mit jelent, hogy polaritás függő?
Köszi,
TD

Szia!
Ez az: https://lumenet.hu/osram-7715cw-02b-2-5w-w3x16q-12v-6000k-cool-white-w21-5w-7515-led-standard

Hogy gagyi -e?  :hmmmm:  :nono: Ja az Osram az...  :lol: Ára sem 500 Ft kategória. Mindegy...  :whistling:
Működik, és jó is! Arra figyelj ahogy írták a + és - jól legyen.

Bónusz: https://lumenet.hu/neolux-nt1067-0-5w-12v-6700k-w5w-led
Rendszámtábla világítás. ;) Szép fehér ez is!  :D