Szerző Téma: Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)  (Megtekintve 52787 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Dátum: 2016.09.23 12:27:49 »
Tetőcsomagtartó-ügyben egy dologra oda kell figyelni:
- tetősines az autó (2016-ban "Trend" felszereltség)
- nem tetősines az autó

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #1 Dátum: 2016.09.23 12:28:56 »
És akkor én is kérdeznék egyet - az utángyártott csomagtér tálcák mennyire jók? Hátha vett már valaki Verso-ba:
- milyen a minőségük?
- mennyire illeszkednek pontosan?
Itt a különösen nagyfelületű csomagtér miatt kérdem, az utángyártott tálca közepe nem szokott felpúposodni amikor üres?
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.23 12:42:30 írta robi (Robi) »

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #2 Dátum: 2016.09.23 15:08:44 »
Egy párszor felmerült már a kérdés más típusok kapcsán, nem hiszem, hogy a minőség típusspecifikus lenne a gyártó részéről - azaz, szerintem abszolút vállalható. Nekünk a COV-hoz van, sosem volt púposodás, mi több, amikor kényszerűségből félbehajtottam, akkor is utána könnyedén visszanyerte az eredeti alakját. Ha akarod, visszakeresem, hol vettem, a legolcsóbb volt, ami akkor a piacon volt található.
music     

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #3 Dátum: 2016.09.23 15:24:08 »
Csak azért kérdem mert neünk a Yaris-ban van gyári csomagtér tálca, de sajnos nem túl jó a minősége. Jól kitölti a teret de a szélek mentén "fodrozódik", nem illeszkedik pontosan, nem követi egyenesen szépen a csomagtér belső szélét, hanem van ahol hozzáér, van ahol nem - pl. egyenes szakaszon. Nem gumi, hanem valami közepesen puha vékony műanyag.
Amikor kicsomagoltam akkor az egyék kiugró része nem akart a helyére befeküdni, 1-2cm-t a levegőben állt, hőlégfújó pisztollyal tudtam csak rábírni a helyes hozzáállásra. Ennyit a gyáriról...
Kiában is gyári volt, na az nagyon pocsék volt első perctől. Védeni védett 5 éven keresztül, de sehol se illeszkedett pontosan, minden irányba lifegett 2cm-t...
Ezek az utángyártottak tényleg pontosan illeszkednek?

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #4 Dátum: 2016.09.23 21:13:06 »
Kb. ugyanígy. Megfogtál vele, mert engem nem zavar, ha egy kicsit megemelkedik a széle, mert teszek rá valamit, és az lenyomja.
Amúgy nem hiszem, hogy a gyári különbözne ezektől, azt is valahol egy beszállító csinálja ócsóért...
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #5 Dátum: 2016.09.24 01:25:51 »
Csak azért kérdem mert neünk a Yaris-ban van gyári csomagtér tálca, de sajnos nem túl jó a minősége. Jól kitölti a teret de a szélek mentén "fodrozódik", nem illeszkedik pontosan, nem követi egyenesen szépen a csomagtér belső szélét, hanem van ahol hozzáér, van ahol nem - pl. egyenes szakaszon. Nem gumi, hanem valami közepesen puha vékony műanyag.
Fura, hogy típusonként anyagában is különbözőek a tálcák. 2005-ös E12 ben kicsit keményebb gumi a gyári, és kifogástalan.
Amikor megvettem a YHSD-t még csak a sima 3asba volt csomagtértálca. Az akku miatt kicsit más a csomagtér formája, ezért nem csereszabatosak a tálcák, de a kipróbált is elég hajlékony volt.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #6 Dátum: 2016.10.03 13:18:18 »
Nekik van raktáron, többféle is, helyszínen lehet próbálgatni, és csak azután megvenni.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #7 Dátum: 2016.10.06 22:04:16 »
A gyári, levehető vonóhorog használati útmutatója.

dextro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #8 Dátum: 2016.10.18 09:30:36 »
Sziasztok!  :eek:

SOS :yawn:

Tud valaki Versohoz (2005-ös 1.8 benzin) olyan kulcsot amivel a pótkereket letudom venni?
Ha van valakinek vonószem azt is vennék.

Tegnapi defekt jól végződött.
19-23ig vannak kulcsok a kocsiban de ez a jó tervezésnek köszönhetően 22,5-es és nem lehet levenni, még a gumisnak se volt ilyen kulcsa (23-as kulccsal szenvedte le végül....)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #9 Dátum: 2016.10.18 09:42:14 »
esetleg szerezz be egy svédkulcsot
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #10 Dátum: 2016.10.18 09:53:19 »
esetleg szerezz be egy svédkulcsot
Mondjuk egy ilyennel egy picit is jobban ráhúzott kerékanyát meglazítani ... Hajrá! [emoji12]

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #11 Dátum: 2016.10.18 09:59:12 »
Most nem láttam Lidl-ben, de volt ilyen univerzális+összehajtható kerékcsavar kulcs. Most van nyomatékkulcs akciósan, abban valószínűleg lesz olyan kulcsfej, ami erre is jó lesz!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #12 Dátum: 2016.10.18 10:23:51 »
A kerékanyák M12x1,5 mm-es menettel vannak, 21 mm-es laptávval.
A pótkerék felfogatásával gondja, ha jól értelmeztem. Versonál, a hátsó szekció és a 7 ülés miatt gondolom alulról van felfogatva a kasztni  alá (de lehet én vagyok balga).

Kerékanyák tekergetéséhez meg egy jó keresztkulcs kell. Nekem spec olyan van, amin a méretek: 17-19-21-7/8" (22,225mm).

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #13 Dátum: 2016.10.18 10:52:24 »
Hát passz, a 2016-os Verso-ban belül van a pótkerék.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Tartozékok (riasztó, tetőcsomi, vonóhorog, stb.)
« Válasz #14 Dátum: 2016.10.18 12:43:01 »
Sziasztok!  :eek:

SOS :yawn:

Tud valaki Versohoz (2005-ös 1.8 benzin) olyan kulcsot amivel a pótkereket letudom venni?
Ha van valakinek vonószem azt is vennék.

Tegnapi defekt jól végződött.
19-23ig vannak kulcsok a kocsiban de ez a jó tervezésnek köszönhetően 22,5-es és nem lehet levenni, még a gumisnak se volt ilyen kulcsa (23-as kulccsal szenvedte le végül....)

Tudok AJÁNLANI pl.: végy egy 7/8-os, 6 szög osztású dugókulcsot.
A hozzá való hajtószár segítségével biztosan boldogulsz majd. A dugókulcs kicsit szűkebb a 22,5 mm méretnél, de ollan szabványos kialakítású anya v. akár csavar NEM létezik.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu