Szerző Téma: Toyota Touch rendszer a Verso-ban  (Megtekintve 95917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #195 Dátum: 2019.10.23 12:17:25 »
Frissítettem. Így hogy kigyomláltam belőle a fél világot, 16 perc alatt végzett.

Tapatalkkal küldve


robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #196 Dátum: 2019.10.23 20:26:53 »
Én pech-es voltam, mert sajnos a 3 éves frissítési ciklusba pont nem fért be ez a megkésett update. Általában október elején szokott megjelenni, most jó nagyot késtek, ezért 1-2 nappal csúsztam le róla, mert épp most járt le a 3 év. Ha ezt mondjuk 1 héttel hamarább adják ki, akkor még le tudtam volna tölteni. Most már nem enged, csak pénzért.

Egyelőre szerintem nem akarok 75ezer Ft.-nyi eurót (aszem nettó, tehát még +áfa) kifizetni újabb 3 évre. Alap-navigációra így is jó, dugóelkerülésre marad Waze.
Ha valódi magyar térképek lennének benne (nem TomTom, hanem NNG-s kiadás), akkor megvenném. Az sokkal pontosabb térkép mint a TomTom-os.

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #197 Dátum: 2019.10.24 09:10:55 »
Én pech-es voltam, mert sajnos a 3 éves frissítési ciklusba pont nem fért be ez a megkésett update. Általában október elején szokott megjelenni, most jó nagyot késtek, ezért 1-2 nappal csúsztam le róla, mert épp most járt le a 3 év. Ha ezt mondjuk 1 héttel hamarább adják ki, akkor még le tudtam volna tölteni. Most már nem enged, csak pénzért.

Egyelőre szerintem nem akarok 75ezer Ft.-nyi eurót (aszem nettó, tehát még +áfa) kifizetni újabb 3 évre. Alap-navigációra így is jó, dugóelkerülésre marad Waze.
Ha valódi magyar térképek lennének benne (nem TomTom, hanem NNG-s kiadás), akkor megvenném. Az sokkal pontosabb térkép mint a TomTom-os.

Hááát tavaly is kb ekkor jött ki.  :hmmmm:
Szokták akciózni 129€ a 3év, esetleg.... :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #198 Dátum: 2019.10.24 20:38:28 »

Szokták akciózni 129€ a 3év, esetleg.... :)
Az a baj, hogy már nem szokták :/
Nekem még a jövő tavaszi frissítés belefér - júniusi az autó -, de nem tudom még, hogy hajlandó leszek-e ennyit adni érte  :hmmmm:

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #199 Dátum: 2019.10.24 21:00:09 »
Az a baj, hogy már nem szokták :/
Nekem még a jövő tavaszi frissítés belefér - júniusi az autó -, de nem tudom még, hogy hajlandó leszek-e ennyit adni érte  :hmmmm:

én is így "frissítettem" 2018 májusában.  :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #200 Dátum: 2019.10.26 11:40:35 »
A térképről.
A 2018. szeptemberében átadott városon belüli vasúti felüljáró és a hozzá tartozó új út (Érd) még a mostani térképfrissítésben sincs bent.  És gondolom nem ez az egyetlen hiányossága.
Finoman szólva is gáz.

Tapatalkkal küldve


robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #201 Dátum: 2019.10.26 20:06:28 »
Ez sajnos ugyanígy problémás - a térképkiadó (Here, volt Navteq) elég fapados Magyar térképpel rendelkezik, a leggyengébb az összes kiadó közül. A TomTom klasszisokkal jobb, az NNG pedig Magyarország és úgy általában kelet Európa vonatkozásában a legjobb (ugyanis az NNG készíti a környékbeli térképadatbázisokat, a Here és a TomTom az NNG-től veszik át licensszeléssel - nyilván az adatokat az NNG nem teljes egészében és egységes ütemben adja át - némi előnyt mindig megtart magának). Még annak idején az iGO-s idők óta ez ugyanígy van.

Ezért gondolom hogy valszeg sokkal jobban megérné nekem egy alternatív egységet beszerelni a gyári helyére, amin sima Android fut, arra meg mehet Waze vagy iGO vagy akármi más. Mivel ez egy belső modul a fejegységben, és semmi hekkelés nem kell hozzá (csatlakozókat kell csak átdugni, nulla forrasztás stb; gyári állapotban marad minden) a műszerfal érintetlen maradna.

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #202 Dátum: 2019.10.28 20:07:05 »
Ez sajnos ugyanígy problémás - a térképkiadó (Here, volt Navteq) elég fapados Magyar térképpel rendelkezik, a leggyengébb az összes kiadó közül. A TomTom klasszisokkal jobb, az NNG pedig Magyarország és úgy általában kelet Európa vonatkozásában a legjobb (ugyanis az NNG készíti a környékbeli térképadatbázisokat, a Here és a TomTom az NNG-től veszik át licensszeléssel - nyilván az adatokat az NNG nem teljes egészében és egységes ütemben adja át - némi előnyt mindig megtart magának). Még annak idején az iGO-s idők óta ez ugyanígy van.

Ezért gondolom hogy valszeg sokkal jobban megérné nekem egy alternatív egységet beszerelni a gyári helyére, amin sima Android fut, arra meg mehet Waze vagy iGO vagy akármi más. Mivel ez egy belső modul a fejegységben, és semmi hekkelés nem kell hozzá (csatlakozókat kell csak átdugni, nulla forrasztás stb; gyári állapotban marad minden) a műszerfal érintetlen maradna.

Nagyon sokan cseréltek androidos fejegységet Toyotás körökben. Kinai webáruházakból. Kisebb-nagyobb sikerrel. A kisebb sikereknél állandó problémás működés, pár hónap után game over. Viszont persze van aki teljes megelégedettségére használja. Szóval mit, honnan nagyon fontos.  :hmmmm:
 

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #203 Dátum: 2019.11.03 16:32:22 »
Én az asszony Yaris-ába már 4 évvel ezelőtt megléptem a cserét, azóta is köszöni szépen rendben van  :yes:

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #204 Dátum: 2019.11.13 20:31:25 »
én is így "frissítettem" 2018 májusában.  :clap:

Most is akciós, 1 év ár = 3 év =129 €  :clap:

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #205 Dátum: 2019.11.18 19:35:50 »
Most is akciós, 1 év ár = 3 év =129 €  :clap:

Viszont ez a TomTom online POI kereső  :wacko: sokkal rosszabb mint a gugli volt  :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #206 Dátum: 2019.11.19 07:29:08 »
Viszont ez a TomTom online POI kereső  :wacko: sokkal rosszabb mint a gugli volt  :hmmmm:
Ugye azért ezen annyira azért nem csodálkozol? [emoji6]
A másik oldalról a TomTom keresője azért sokkal jobban használható, mint a POI kereső.


Tapatalkkal küldve


Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #207 Dátum: 2019.11.20 19:56:08 »

"A másik oldalról a TomTom keresője azért sokkal jobban használható, mint a POI kereső."

Itt mire gondoltál?  :hmmmm:



Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #208 Dátum: 2019.11.20 20:12:37 »
"A másik oldalról a TomTom keresője azért sokkal jobban használható, mint a POI kereső."

Itt mire gondoltál?  :hmmmm:
Alapból aPOI-ban keres, majd mivel általában nem talál semmit, kerestetek vele a ToTom-ban. Ugye ez ketült a google kereső helyére. Nálam.

Tapatalkkal küldve


Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #209 Dátum: 2019.11.24 15:38:12 »
Alapból aPOI-ban keres, majd mivel általában nem talál semmit, kerestetek vele a ToTom-ban. Ugye ez ketült a google kereső helyére. Nálam.

Tapatalkkal küldve

Igen, így van.
De Google kb félszavakból tudta mit keresek, a TomTom még "bő mondatokból" sem találja meg... :(