Szerző Téma: Toyota Touch rendszer a Verso-ban  (Megtekintve 95914 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #75 Dátum: 2017.10.18 18:12:01 »
Ez engem is érdekelne...

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #76 Dátum: 2017.10.20 10:57:09 »
Megjelent a frissítés! 6.10.0(W)L!
Mivel Touch 2 rendszer már nem csak a Verso-ban van, a nagy közös topik-ba írtam a menetét (változott a letöltés módja): https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1315.msg704385#msg704385

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #77 Dátum: 2017.11.09 08:40:41 »
A régi jelszavat, hogy lehet megtudni? Ha elfelejtődik, hisz - ahogy írtad - a készülékben marad az. köszi!

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #78 Dátum: 2017.11.09 13:08:08 »
Sztem újra kell regisztrálni az egész folyamatot online, illetve az autóban van egy menüpont, hogy "az összes személyes adat törlése" és akkor jelszavastul mindenestül újra lehet kezdeni a folyamatot.
Elvesznek a rádió-kedvencek, a telefon-párosítások, a mentett POI-k a naviból (de speciel pont a saját POI-kat ki lehet exportálni pendrive-ra előtte).

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #79 Dátum: 2017.11.29 18:31:23 »
Főleg Robi tudortól kérdezem, de ha más tudja a választ, ne tartsa vissza.
A Verso audió berendezésének leírásában az szerepel, hogy a különféle típusú tömörített fájlokat 320-as bitrátáig tudja olvasni. Nos, én Apple Lossless fájlokat tettem be (aminek a kiterjesztése .m4a, azaz megegyezik az AAC tömörítés kiterjesztésével, amit deklaráltan kezelni tud) és prímán lejátssza, pedig a bitráta bőven 600 felett, sőt 1100 körül alakul.
A kérdésem az, hogy vajon a leírás tévedhet a bitráta határt illetően, vagy a lejátszó tréfál meg és alacsonyabb bitrátával olvassa a Lossless fájlokat. Ez utóbbihoz azért komolyabb számolási teljesítmény kellene, mint amennyi egy autórádiótól elvárható. Feltételezésem szerint tehát a műszaki adatok tévesek. Azért csak feltételezés, mert a gyári hifi a Versóban azért annyira nem kifinomult, hogy egy 256-os AAC és egy változó bitrátájú Lossless hangzását egyértelműen meg lehetne különböztetni.
Tud-e erről bővebbet valaki? Vagy csak simán örüljünk annak, hogy sokkal jobb a lejátszó mint amit a leírás sugall...

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #80 Dátum: 2017.11.29 18:41:53 »
Hát annyit sejtek hogy a rendszer agyának legmélyén tulajdonképpen Linux van, vagy valami nagyon közeli rokona. Simán lehet hogy egy olyan szoftveres codec (gstreamer, libav, kitudja) van benne ami többmindent tud mint amit le mertek írni, egyszerűen azért mert a vásárlók 99.99%-a max ennyit igényel. A többlet tudást valszeg nem tesztelték le, így le sem írták, Te meg felfedezted hogy van - kösz hogy megosztottad!

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #81 Dátum: 2017.11.29 19:06:02 »
Örülök hogy ez a véleményed, és nem az, hogy valami konverziós trükkel van dolgunk. Tehát hurrá, bármekkora bitráta jöhet! Mondjuk a .wav meg az AIFF nem megy, de kocsiba a Lossless is bőven sok. És az MP3/AAC dekódert is feljebb lehet tekerni nyugodtan, ha valaki jobb hangminőséget szeretne. Ja, és a 64 GB-os pendrájvot is vígan kezeli.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #82 Dátum: 2017.11.29 19:13:16 »
QNX re épül, amit az autók fedélzeti elektronikáján kívül még sok helyen használnak ahol a fő szempont a megbízhatóság.
Amikor a mobiltelefonokra fejlesztették belepakolták az akkor létező összes kodeket. Ezek szerint a hasonló felhasználás miatt átemelték az ott bevált részeket.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.29 19:16:26 írta Agyarka »

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #83 Dátum: 2017.11.29 19:28:22 »
Annyi változást érzek csak, hogy amikor a nagyobb fájlokat hallgatom és megy a navi és beleszól a zenébe, egy pillanatnyi kimaradás hallható. Korábban sima MP3-nál ezt nem észleltem.

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #84 Dátum: 2017.11.29 19:40:54 »
Ha már itt tartunk, megemlítem azt is, hogy az iPhone kezelést illetően is történtek változások. Hogy az időközbeni iOS frissítésnek, vagy a Toyota upgrade-nek köszönhető-e, azt nem tudom, mindenesetre most már a hívóképek is megjelennek az LCD-n bejövő és kimenő hívásoknál, valamint a bejövő SMS-t is megjeleníti. Menteni és válaszolni ugyan nem lehet, de ez is egyértelmű előrelépés.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #85 Dátum: 2017.11.30 09:21:32 »
A hívóképek a navis verzióban megjelennek, a nem navisban nem teszi ki.
Illetve függ telefontól is, pl. Samsung S4, S5-nél is kiteszi, másik nóném Android 7-esnél meg nem.

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #86 Dátum: 2018.01.30 12:48:29 »
Tudja valaki miért tűnt el a Toyota E-boltból a legújabb szoftverfrissítés? A térkép megvan 1x 119 juró, de a három éves csomag 229 júróért eltűnt. Lesz új oprendszer?   

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #87 Dátum: 2018.02.18 11:27:29 »
Tudja valaki miért tűnt el a Toyota E-boltból a legújabb szoftverfrissítés? A térkép megvan 1x 119 juró, de a három éves csomag 229 júróért eltűnt. Lesz új oprendszer?   
Én látom a 3 évest is  :hmmmm:

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #88 Dátum: 2018.02.18 15:13:26 »
Igen, már van. Jeleztem a hibát, illetve kérdeztem a Toyota Magyarországtól mi az ok, ők is meglepődtek. Kb 7 hét alatt javították ki. 

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #89 Dátum: 2018.02.18 15:28:32 »
Nekem mindig csak 1 éves látszik (T&G 1.). Jeleztem a hibát a TCE nek, válaszra sem méltattak.  :censored:
Legalább megspóroltak nekem párszáz € -t.  :double fuck: