Szerző Téma: Toyota Touch rendszer a Verso-ban  (Megtekintve 95908 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #30 Dátum: 2016.11.15 11:40:49 »
A hang viszont halk egy picit, föl kell nyomni 60-ra, hogy egy kicsit szóljon is.
Ez sajna az adott netes rádió adáshangja miatt van, pl. a Class FM netes adása kb. olyan hangos, mint amit az FM-en hallasz.

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #31 Dátum: 2016.11.19 18:09:47 »
Ez sajna az adott netes rádió adáshangja miatt van, pl. a Class FM netes adása kb. olyan hangos, mint amit az FM-en hallasz.

Szia Robi,

tegnap délután gondoltam egyet és megpróbáltam a telón fölhangosítani a zenét.
Kiderült, hogy ilyenkor magát a bluetooth kimenetre ad plusz hangot és láss csodát úgy szól a netes rádió, mint állat.  :clap:

Ma pedig ugyanezt megcsináltam a Samsung mini hifimmel is.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #32 Dátum: 2016.11.19 20:16:28 »
ÖÖö akkor valamit rosszul csinálsz. (amúgy ha neked így is jó, az rendben van, csak a rendeltetése szerint ennek nem így kell működni). Leírom mégegyszer:
- A telefonon be kell kapcsolni a "Bluetooth Internetmegosztás" funkciót (ez a Mobil Hotspot alatt van Samsung Androidosok esteén; magát a hotspot funkciót nem kell bekapcsolni, csak ezt a pipát alatta)
- A telefont összepárosítani a fejegységgel. Ha ezt megtetted korábban, akkor nem kell újra, de a fejegységen a "Kapcsolódások" menüpontja alatt állítsd be hogy a netet is lássa az autó.
Ezen két feltétel szükséges ahhpz, hogy a fejegység közvetlenül kilásson a netre, és pl. a navigáció valósidejű forgalmi infókat, meg aktualizált traffipax infókat is kapjon!!!!

Ezt követően a fejegységen kell elindítani az Aha! (Aha Radio) app-ot, abba belépni a regisztráción megadott e-mail címmel és jelszóval (ezt csak egyszer kell megtenni a legelején), és onnan lejátszani a kedvenc netrádiókat. A hangot a fejegység maga állítja elő, és nem pedig bluetooth-hang jön a telefonon. A telefonra fel se kell legyen telepítve az Aha app.

Az Aha adatbáziából jön az összes Magyar Rádió adása (Kossuth-Petőfi-Bartók-BartókHQ-Nemzetiségi-Parlament-Dankó-DunaWorld), Class FM (ami ma szűnik meg sugározni FM-en!), és sok másik magyarországi rádió internetes adása.

(mint utólag kiderült, céges sim kártyámon egy ideje korlátlan mennyiségű adatforgalom van, így most már ez egy alapértelmezett rádiózási forma lesz nálam lassacskán)
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.19 20:37:17 írta robi (Robi) »

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #33 Dátum: 2016.11.19 21:19:06 »
ÖÖö akkor valamit rosszul csinálsz. (amúgy ha neked így is jó, az rendben van, csak a rendeltetése szerint ennek nem így kell működni). Leírom mégegyszer:
- A telefonon be kell kapcsolni a "Bluetooth Internetmegosztás" funkciót (ez a Mobil Hotspot alatt van Samsung Androidosok esteén; magát a hotspot funkciót nem kell bekapcsolni, csak ezt a pipát alatta)
- A telefont összepárosítani a fejegységgel. Ha ezt megtetted korábban, akkor nem kell újra, de a fejegységen a "Kapcsolódások" menüpontja alatt állítsd be hogy a netet is lássa az autó.
Ezen két feltétel szükséges ahhpz, hogy a fejegység közvetlenül kilásson a netre, és pl. a navigáció valósidejű forgalmi infókat, meg aktualizált traffipax infókat is kapjon!!!!

Ezt követően a fejegységen kell elindítani az Aha! (Aha Radio) app-ot, abba belépni a regisztráción megadott e-mail címmel és jelszóval (ezt csak egyszer kell megtenni a legelején), és onnan lejátszani a kedvenc netrádiókat. A hangot a fejegység maga állítja elő, és nem pedig bluetooth-hang jön a telefonon. A telefonra fel se kell legyen telepítve az Aha app.

Az Aha adatbáziából jön az összes Magyar Rádió adása (Kossuth-Petőfi-Bartók-BartókHQ-Nemzetiségi-Parlament-Dankó-DunaWorld), Class FM (ami ma szűnik meg sugározni FM-en!), és sok másik magyarországi rádió internetes adása.

(mint utólag kiderült, céges sim kártyámon egy ideje korlátlan mennyiségű adatforgalom van, így most már ez egy alapértelmezett rádiózási forma lesz nálam lassacskán)

Szia,

, ezek szerint nem fgyeltem eléggé.  :eek:
Annyira örültem a múltkor, hogy szinte egyből sikerült beállítani a telóról szóló zenét, hogy nem is foglalkoztam a fejegységgel.
Tehát akkor maga a fejegység látja a netet amit a teló oszt meg bluetooth-on?
Holnap reggel az lesz az első dolgom, hogy megkeresem rajta ezt a "kapcsolódások" menüpontot és összejátszom.
Nekem most a telón fut az Aha, amire a kedvenceket az asztali gépről tettem be és innen nyomatom a zenét a kocsi fejegységére.

Köszi a türelmet és a magyarázatot.  :otlet:


ui: ja az én céges telómon is korlátlan a net, szóval ez nem lehet akadály  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 00:42:30 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #34 Dátum: 2016.11.19 23:42:42 »
Tehát akkor maga a fejegység látja a netet amit a teló oszt meg bluetooth-on?

 :yes: :yes: :yes:
Nem csak az Aha miatt jó ez, hanem a navi miatt is!


« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 00:42:04 írta robi (Robi) »

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #35 Dátum: 2016.11.20 08:38:40 »
:yes: :yes: :yes:
Nem csak az Aha miatt jó ez, hanem a navi miatt is!

Reggelt,

lehet itt lesz a baj, mert az enyémben "még" nincsen Navi.
Nem is találok ilyet, hogy "Kapcsolódások" menüpont.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #36 Dátum: 2016.11.20 08:51:18 »
Akkor Aha Rádió app-od sincs a fejegységen...?

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #37 Dátum: 2016.11.20 09:04:17 »
Szia,

nincs, és az internet kapcsolódási lehetőséget sem hozza fel a kapcsolódások alatt.
Csak a telefont és a zenét.
Lehet ennek köze a Navihoz?
Nem hinném, inkább a telómmal (Lenovo) lehet valami, mert a e-mail-t sem engedi megjeleníteni, pedig minden beállítást megtettem.
Az internetet megosztottam Bluetooth-on és az megy is, mert az Aha-s zenéket lejátssza.


robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #38 Dátum: 2016.11.20 10:35:06 »
OK, ez a funkció kizárólag a Toyota Touch 2 with Go felszereltségnél van meg.

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #39 Dátum: 2016.11.20 10:38:25 »
OK, ez a funkció kizárólag a Toyota Touch 2 with Go felszereltségnél van meg.

Ahha, akkor itt van a kutya elásva. Tehát amíg nincs fönt a navi, addig az internet kapcsolat sem lehetséges vele.


köszi  :ser:

Bali975

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #40 Dátum: 2016.11.20 11:48:39 »
Sziasztok!

A segítséget szeretném kérni Tőletek, mivel itt a legaktívabb a kommunikáció Touch & Go-val kapcsolatban.
Nekem Hilux-om van és regisztrálva vagyok a my.toyota.eu-n.
Most jártam az oldalon és nézegetem ezt a 3 éves előfizetést.
Két kérdésem lenne:
 - kosárba rakva, kifizetve letöltőm 6.8.1L-t és telepíthetem az én 4.5.0WL szoftver verziómra?
 - és most tényleg 3 évig ingyen töltögethetem a térképfrissítéseket?

Más nagy varázslat nincs a telepítéssel kapcsolatban, gondolom.

Válaszotokat előre is köszönöm,
Balázs
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 12:00:12 írta Bali975 »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #41 Dátum: 2016.11.20 13:41:21 »
Igen, ahogy írod. Itt van még egy hivatalos leírás is a frissítés menetéről.

A Verso-hoz most ajándékba adtak ingyen 3 évnyi frissítést, az első máris októberben elérhető volt. A portálon ez megjelent mint 0.- Ft-ots tétel, kosárhoz hozzáadva a fizetnivaló nulla forint és már adja is a letöltési linket. Gondolom így lesz nálad is félévenként amikor megjelenik az update (tavasszal/ősszel szokott). Nem csak a térkép frissül, hanem a rendszer is, a navigációs program, az appok is amik a fejegységen vannak, stb.

Bali975

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #42 Dátum: 2016.11.20 17:38:53 »
Nagyon köszönöm az infót, "befizetek" rá.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #43 Dátum: 2016.11.21 12:30:22 »
Az Aha online rádió rendszer fejlesztőivel elkezdtem levelezni, az adatbázisukban lévő netes rádiók rendberakása kapcsán, van néhány adó ami közben megszűnt vagy téves URL-re mutat stb. Ha valaki még észrevett valamit vagy hiányol egy online rádiót jelezze ide, és továbbítom a fejlesztőknek.
Android app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aha.android.app
Iphone app: https://itunes.apple.com/us/app/aha-radio/id355829417?mt=8
Ezek az appok jók autón kívüli használatra, simán lehet velük telefonon internetrádiózni.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #44 Dátum: 2016.11.21 18:40:33 »
http://christmasfm.hu/  :eek:
"A rádió november 1-től január 31-ig szolgáltatja a legjobb karácsonyi dalokat"