Szerző Téma: Toyota Touch rendszer a Verso-ban  (Megtekintve 95947 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #15 Dátum: 2016.10.26 11:02:31 »
A telefon Bluetooth-kapcsolatán keresztül kapja a mobilnetet...

Erről egy kis tapasztalat külön:
- a telefon akksija sokkal tovább bírja mint ha mobil-hotspot üzemmódban
- leszippantja a netről a közlekedési infókat, és tolja Waze-szerűen az útvonal-elkerülési javaslatokat, amelyeket manuálisan kell elfogadni. Nem annyira precíz Budapesten mint a Waze ebben a tekintetben, de mindenképp jó (pl. autópályán vagy hosszabb úton ha így jelez akkor azt mondom az pont elég, hogy el lehessen kerülni egy torlódást)
- az online közlekedési infók alapján a várható érkezési idő minden esetben pontos. Mindig percre pontosan akkor érkeztem a célba (Budapesten belülről beszélek most), amikor ő előre jelezte - a közlekedési helyzet változásának függvényében persze korrigálja, és ezt jól teszi
- online POI-keresés kiváló funkció, ha a térképadatbázisban nincs meg a keresett POI, akkor alul az Online keresésre nyomva pár másodpercen belül kidobja a találatokat, melyekből az első 5-öt a térképen is megjeleníti. Na ez nagyon döfi, a sima iGO-t is überelte ezzel, gyakorlatilag Waze-szinten kínálja fel a címkeresést.
- valós-idejű időjárás infókat tud, le lehet kérni tetszőleges címet, vagy a célpontot, vagy az aktuális helyet, előrejelzéssel stb. Ezt egyenesen a térkép nézetből is egy kattintásra elő lehet hozni.
- üzemanyag-árakat online jelenít meg a benzinkutaktól - ezt egyelőre nem volt időm csekkolni, hogy mennyire naprakészek benne az árak, annyit láttam, hogy közeli benzinkutakat listázza és árakat is ír ki az üzemanyagokhoz
- csipog a radaroknál, offline adatbázisból. Egy külön online app is van erre, ami sajnos Magyarországon nem elérhető (Coyote).

Összességében - kiváló kompromisszum azért, mert offline, net nélkül is jól használható, online kapcsolattal pedig bővíthető a funkcionalitása. Így nem az van hogy vagy-vagy, hanem mindkettő lehetőség egyben van.

johnwillow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #16 Dátum: 2016.10.26 20:06:53 »
Üdv! A MirrorLink működik? Próbáltad már?

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #17 Dátum: 2016.10.26 20:44:54 »
A Go-sítás óta nem, de kösz hogy eszembe juttattad, megnézem.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #18 Dátum: 2016.10.30 08:53:54 »
6.0.1-es Androiddal biztosan nem működik, kipróbáltam. A neten keringő infók szerint ez csak a 4.3-as Android idejében működött, azóta nem - valószínűleg azért, mert a Google aláaknázta ezt a lehetőséget, hogy a saját "Google Auto" termékét részesítse előnybe  :censored:

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #19 Dátum: 2016.10.30 08:56:46 »
Még egy észrevétel: a naviban nem működnek a sebességmérő kamera riasztások, ha a rendszer nem kap internetet. Ebből egy dologra következtetek, hogy nagy eséllyel online frissíti a sebességmérő kamerák helyét minden egyes alkalommal - ami jó, mert elvileg az akkor mindig naprakész. Másik esély hogy magát az adatbázist nem frissíti online, csak a funkció engedélyeztetése történik minden egyes alkalomkor online...

johnwillow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #20 Dátum: 2016.10.30 11:39:24 »
Nem lehet, hogy a MirrorLink készülék, nem pedig oprendszer függő? Nagyon hasznos lenne...

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #21 Dátum: 2016.10.30 12:12:37 »
Mindkettőtől függ.
Az a fajta MirrorLink, ami kábelen megy, az Android 4.3 környékén volt utolsó ami jól működött. 4.4-en is állítólag már csak root-olva, és egyedi .apk fájl segítségével. Az a fajta, ami vezeték nélkül megy (pl. Smart TV-kre megosztja a képernyőt), az most is megy, de a Toyota Touch fejegysége nem olyan.
Jó lenne, ha össze lehetne hozni, de sztem nem erre tartanak a fejlesztések, nem véletlen az sem, hogy a fejegység menüjéből le is vették a MirrorLink opciót...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #22 Dátum: 2016.11.02 15:14:57 »
Touch 2 with Go kerdesem lenne, "sajnos" nem Versoban (abban a TNS 310-et szerettuk).
Most Auris Hybridben kell ezt az ujat megszokni, kicsit sokat beszel, a TNS 310 tomorebb lenyegretorobb volt.
A kerdesem az, hogy amig a TNS310 ben a kerekcsere utan "resetelni" kellett a rendszert, most hasonlo funkciot keresek, hogy a 17" kerekeket lecsereltuk 16"-os teli szett-re.
Van-e ilyen, kell-e ilyen resetet csinalni, vagy ezek az uj navik ezt megtanuljak? :helpsmilie:

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #23 Dátum: 2016.11.02 19:18:01 »
Semmiféle kerekekre vonatkozó opciót nem láttam eddig a Touch 2 with Go-ban, pedig már jó párszor átnyálaztam az összes menüjét.

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #24 Dátum: 2016.11.02 20:19:44 »
Tényleg, nekem is ki kéne ütnöm a visszajelzést, mert a téli-felnibe nem tettem még bele (majd jövőre) a  nyomásellenőrző cuccot.
Azt mondták, hogy a műszerfal alatt van egy Reset gomb a kuplung pedál vonalában, amit meg is találtam, de még nem babráltam vele.
Talán gyújtás közben lehet kiütni a hibajelzést?  :hmmmm:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #25 Dátum: 2016.11.02 20:53:43 »
Koszi, valoszinuleg ezek a mai rendszerek okosabbak.(?)
A nyomasellenorzomet gondolom kikapcsoltak, mert nincs a teli kerekekben nomasellenorzo ado, de nincs is figyelmezteto jelzesem.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #26 Dátum: 2016.11.14 12:07:40 »
A Toyota Touch 2 (with Go) rendszeren van néhány app is, köztük on-line rádióhallgatásra való is: Aha és Aupeo. A hírek szerint az Aupeo idén November 30.-ával megszünteti a publikus működését, hogy ez érinti a Toyotát vagy sem azt nem tudni, egyelőre csak az Audi-ról írtak, hogy a leállás az Audi tulajdonosokat nem érinti. Meglátjuk.

Lényeg a két app-ról:
- Aupoeo - személyre szabott rádió. Megadsz neki néhány alap-adatot, felkínál néhány tartalmat, aztán ahogyan fokozatosan hallgatni kezded, úgy megtanulja mi a kedvenced és akkor az izlésed szerint tolja neked automatikusan a tartalmakat. Sajna csak külföldi zenében lenne hasznos náluk, csomó jó dolgot tud még (hírek, sporthírek stb.) de ezek mind angolul vannak. Már nem sokáig...
- Aha radio - hagyományos internetes rádió, azaz rendes lineáris (AM, FM) adások internetes változatainak elérése. Ez akkor jó, amikor pl. egy FM rádió adás vételkörzetén kívülre kerülünk, akkor mobilneten lehet tovább hallgatni. Meg vannak csak internetes rádiók is, ha valaki azt preferálná.

Android és Iplone-on is elérhető ugyanazokkal a funkciókkal, mint a Toyota Touch-on az autóban. Aupeo-t hagyom, mert úgyis megszűnik...
Aha esetén akár az autóban, akár telefonos app-ból regisztrálni kell egy e-mail cím és egy jelszó megadásával. Egy érkező e-mail-ben jóvá kell hagyni a fiókot. Ezt követően már PC-ről is be lehet lépni a weboldalukra, ahol a tömérdek rádiók között lehet keresgélni (sajna a keresőjük nem támogatja az ékezetekre, pl. arra hogy Győr nem ad ki semmit, de arra hogy Gyor kilistáz néhágy győri onlie is hallgatható rádiót. Országos rádiókat "Budapest"-re rákeresve is kiad). A találatok közt a "+" ikonra kattintva a kedvencekhez lehet adni a kiszemelt rádiókat.
A lényeg most jön, az autóba ugyanazzal az e-mail címmel és jelszóval belépve az Aha rádióba, lehúzza a kedvenceket listába és akkor egyetlen egy gombnyomásra máris lehet hallgatni online a rádiót. Persze lehet az autós rádión meg az Android-on is keresni hozzáadni a kedvencekhez stb. de PC-n böngészőben egyszerűbb.

Mivel ez online rádió, ez nyilván terheli a mobilnetes forgalmat, tehát akinek 100MB-ja van havonta azt sztem pár napon belül lenullázza, de tekintettel arra, hogy egyre olcsóbb és nagyobb adatot ad idővel a mobilnet (és léteznek korlátlan előfizetések is már), ez egy jövőbemutató lehetőség  :yes:
Még gyerekcipőben az egész, de jó néhány év múlva így fog rádiózni mindenki  ;)

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #27 Dátum: 2016.11.15 08:23:24 »
Szia Robi,

Húúúú ez valami nagyon király dolog köszi!  :clap:

Sikerült regisztrálnom az Aha-ra és el is mentettem pár kedvencet, amit a telómról meg is tudok hallgatni, bár a mobilnet elég lassú a zenéhez.  :no:
A Verso-val viszont nem tudom összehozni, azt írja ki, hogy a telóm nem támogatja ezt a funkciót.  :cry:
Valszeg telót kell cserélnem, mert ez egyébként is rohadt lassú már. (Lenovo A319)

Mit kell tenni egyébként, az autóba be kell írnom a mail címet?
Vagy csak egyből a bluetooth-on keresztül tudnom kéne hallgatni az online rádiókat?
A telón lévő számokat le tudom játszani a kocsival, de ez az online rádió még nem jön össze.

köszi, Gábor

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #28 Dátum: 2016.11.15 09:46:23 »
Mindent visszavonok, működik!!!!!  :clap: :clap: :clap:

Szólnak a kedvenc R&B nótáim a Verso-ban online.  :cool2:

A hang viszont halk egy picit, föl kell nyomni 60-ra, hogy egy kicsit szóljon is.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #29 Dátum: 2016.11.15 11:39:48 »
A telefonon be kell kapcsolni a "Bluetooth Internetmegosztás" funkciót, és akkor kilát a netre a fejegység a teló blútyúkján keresztül.  ;)