Szerző Téma: Toyota Touch rendszer a Verso-ban  (Megtekintve 95921 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #45 Dátum: 2016.11.24 10:26:12 »
Ez az Az Aha online rádió sajnos nehezen tolerálja ha út közben elvész a mobilnet kapcsolat. Pl. az M3-asnak a keleti részén van több szakasz ahol nincs még 4G, a mobiltelefon nem kap netet. Ilyenkor nyilván megszakad a lejátszás, de sajna nem mindig jön vissza. Az app-ból egyelőre nem találtam ésszerű kilépési vagy újraindítási módszert, így azt kell ilyenkor tenni, hogy el kell indítani a másikat, az Aupeo-t, abból kilépni, majd újból eiindítani az Aha-t, ekkor már jó lesz.  :hmmmm:

johnwillow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #46 Dátum: 2016.11.27 13:31:27 »
Üdv! Mennyi időre biztosít a Toyota térképfrissítést? Lehet a térképfrissítést hackelni?

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #47 Dátum: 2016.11.27 13:44:26 »
Attól függ, milyen akcióval fogod ki az új autót, a Verso-hoz most 3 év ingyen frissítést adtak, félévente (tavasz/ősz) jelenik meg.
Ha nincs ilyened, hivatalosan vásárolható "MapCare Szolgáltatás" ami tartalmazza ezt a 3 évet, 119 EUR bruttóért.
37ezer / 3 év nem vészes, annyiért nem érdemes feltörni a cuccost sztem. És nem csak térkép-adatbázis frissül, hanem az egész rendszer.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #48 Dátum: 2016.11.27 17:38:44 »
Nekem a Yarisba 119€ ért csak 1 frissítést ad, nem 3 évet. Sehol nem írják, hogy többszöri alkalomra szólna.  :censored:

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #49 Dátum: 2016.11.27 20:14:21 »
Hol nézed? Touch 2-őd van? Ügyfélportálon keresztül belépve, e-Bolt menüpontban nálam ez látszik:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #50 Dátum: 2016.11.27 21:26:43 »
Nekem az első, azaz a sima T&G van. Azonos árért csak 1 frissítést ajánl.  :devil:

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #51 Dátum: 2016.11.28 09:50:32 »
Egy szívélyes panaszlevelet írhatnál a Toyota Central Europe-nak (az autód, a navid és az ügyfélportál adatainak megadásával), azzal a naív megközelítéssel, hogy netán valami hiba van, hogy az egyik fajta navihoz 3 év vásárolható meg ugyanannyiért, mint amennyiért nálad csak 1 db. frissítés. Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy ilyen esetekben a TCE bőkezűen szokott egyedi elbírálást végezni az elérhető frissítések közt.  ;)
Egy próbát megér, legfeljebb annyi történhet, hogy a hivatalos álláspontot megtudjuk, miért van ez.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #52 Dátum: 2016.12.04 15:29:03 »
Nekem az első, azaz a sima T&G van. Azonos árért csak 1 frissítést ajánl.  :devil:
Az Alkalmazások & Szolgáltatások részben is? Ott még több opció van... :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #53 Dátum: 2016.12.04 16:20:32 »
Ott is ugyanaz a helyzet, csak egyetlen frissítésre szól az ajánlat. Amint gépközelbe jutok még megnézem a saját programjával, nemcsak böngészőből, aztán írok a Toyotának. 

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #54 Dátum: 2016.12.04 19:03:38 »
Saját program?  :eek:
A 2-esnek semmilyen saját programja nincs.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #55 Dátum: 2016.12.04 19:17:26 »
A vásárlás után ad egy linket, azzal a programmal lehet beolvasni az USB re kiolvasott kulcs ot, és az a program írja rá az eszköz azonosítónak megfelelő frissítést.

A másik lehetséges megoldás, a toyotatech oldaláról letölteni a frissítést, az eszköz azonosítóval feloldó kulcsot generálni amivel a USB ről aktiválható a frissítés. Utóbbi módszer lehetséges, hogy csak akkor működik, ha a km számláló állása < 200.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #56 Dátum: 2016.12.05 10:02:49 »
Na, a Touch 2-ben csak utóbbi módszer van, azaz egy sima 8 GB-os pendrive kell arra csak egyszerűen ki kell csomagolni a letöltött fájlt, kapsz egy kódot amit be kell ütni a kijelzőn azt' kész.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #57 Dátum: 2016.12.05 10:05:17 »
A hírek szerint az Aupeo idén November 30.-ával megszünteti a publikus működését, hogy ez érinti a Toyotát vagy sem azt nem tudni, egyelőre csak az Audi-ról írtak, hogy a leállás az Audi tulajdonosokat nem érinti. Meglátjuk.
...
- Aupoeo - személyre szabott rádió. Megadsz neki néhány alap-adatot, felkínál néhány tartalmat, aztán ahogyan fokozatosan hallgatni kezded, úgy megtanulja mi a kedvenced és akkor az izlésed szerint tolja neked automatikusan a tartalmakat. Sajna csak külföldi zenében lenne hasznos náluk, csomó jó dolgot tud még (hírek, sporthírek stb.) de ezek mind angolul vannak. Már nem sokáig...

Úgy tűnik a Toyotának is meghagyták az Aupeo-t! Az app még mindig működik az autó fejegységén, miközben az Androidos változat kiírta, hogy a szolgáltatás megszűnt.  ;)

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #58 Dátum: 2016.12.29 11:16:02 »
Hiába, na. A fizika, az fizika.
Sajnos a Verso-nál is feláldoztak funkcionalitást a design oltárán. Ráadásul egy teljesen idióta témakörben: a rádió antennája.

Kb. 5-6 évvel ezelőtt kezdődött ez a hülye trend az új autóknál, miszerint az autók botantennáit lerövidítettek 15-17cm-esekre, azzal, hogy az antenna tövében lévő kis erősítőt egy érzékenyebbre cserélték. Sajnos ez nem sikerült túl jóra, és egyértelműen rosszabb FM-rádió vételt eredményez. A jelszint csökkenést, amit az antenna felére kurtítása okozott, a beépített erősítő valószínűleg csak laborba tudja kompenzálni, mert gyakorlati használatban elég sok interferenciát is felerősít, ami megzavarja a rádió tunerjét.
Az első generációs, faceliftes Kia Cee'd is megkapta 2010-ben ezt az újítást, ilyenünk volt. Egyik szomszédunknak egy Infinity-je van, annak is pontosan ugyanolyan antennája van mint a volt cee'd-ünknek (ugyanaz a beszállító, hehe...). Annak idején nagyon zavart hogy recsegett-ropogott az FM rádió miközben csak simán közlekedtem Budapesten, ezért kísérleti jelleggel kicseréltem az antennabotot egy szokványos 32cm-esre, és sokkal jobb lett a vétel. Maradt is úgy, mert minden zavar és interferencia megszűnt, tisztán és sztereóban jött folyamatosan minden adás. A botantenna sima kicsavarós, 5mm-es menettel rendelkező helikális rúd, a kaszniba épített antennatövet (benne az erősítővel) nem bántottam, maradt érintetlen.

Na most a Verso-nak is ilyen kurtított botantennája van. A rádiója ritkábban serceg, mint a cee'd-é gyári állapotban, de azt mondom, messze nem tökéletes, mert gyakran nem sztereó az adás, azaz ugrál sztereó/monó között - ezek a gyenge antennajel szimptómái. Próbaképp áttettem a Yaris-ról a "hagyományos" 32cm-s helikális botantennát, és lám, itt is sokkal tisztább lett a vétel. Ha nem tudnám, hogy mi okozza mindezt, azt mondanám, hogy "gagyi már ez az FM, át kéne állni digitális rádióra" - de közben mindez nem is igaz.

Értem én hogy a design fontos, csak épp azt nem tudom felfogni, hogy miért pont az antennát bántották? A klasszikus negyed-hullámhosszú méretet ha megfelezik nyolcad-hullámhosszra, a nyeresége drasztikusan lecsökken az FM-sávban, de megnő más frekvenciatartományban, ahonnan több zavart tud összeszedni. Oké, hogy aktív elektronikával megpróbálják szűrni a zavarokat meg erősíteni a hasznos jelet, de mekkora bonyodalom is hibalehetőség ez azzal szemben, hogy egyszerűen csak egy drót darabot kellene békén hagyni...?

Hasonlítsátok össze: design-ilag tényleg annyival többet hoz a rövid antenna a hosszúhoz képest, hogy mindez megérje?

Az újfajta, rövid antenna a 2016-os modellen (aszem egyel-kettővel korábbin is ez volt már):


A hagyományos, hosszabb antenna, a 2009-es modellen:


Nekem a Kián is jobban tetszett hosszú antennával, a Verso-n is maradni fog a hosszú antenna.
A cápauszony-antennákat nem ismerem, olyan autóm nem volt. De gondolom, ott sem lehet leányálom jó minőségben rádiózni. Cserébe a probléma megoldása jóval neccesebb...
Meghát gondolom az autóvezetők zöme pont lesz@rja, hogy mennyire tiszta az FM hang már/még manapság, az MP3 korában...

« Utoljára szerkesztve: 2016.12.29 11:30:53 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota Touch rendszer a Verso-ban
« Válasz #59 Dátum: 2016.12.29 17:50:24 »
Ugyanez az antenna van a T27 Avensisen is. De nekem a jobb hátsó ablakra nyomott antennát tettek pluszban (ami olyan kinézetre, mint az ablakfűtés hátul). Nincs gondom a vétellel. Csak a kombikat csinálták így  :yes: