Típusok - TOYOTA > Verso

Toyota Touch rendszer a Verso-ban

(1/44) > >>

robi (Robi):

robi (Robi):
Ennek a témának az apropója egyrészt az, hogy büszkék lehetünk rá, a magyar Nav N Go (NNG) cégnek a terméke a Toyota Touch rendszer! Másrészt az, hogy a Verso-ban is ilyen van, rengeteg verzióban jelent meg, egyrészt a sima Touch volt az első, majd utána lett Touch 2, ezek több féle fejegységen vannak csak a Verso-kban.
- van sima Touch / Touch 2, ami gyakorlatilag érintőképernyős multimédiás egység és fedkomp, és tud(hat) tolatókamerát
- van Touch and Go / Touch 2 with Go, ami a fentihez képest egy alap iGO-ra hajazó navigációt is tartalmaz
- van Touch 2 with Go+, ami a navigációt hangutasításokkal és 3D-s látványosság-megjelenítéssel spékeli meg
A navigációban teljes EU-s Navteq térképek vannak. Össze kéne gyűjteni az infókat a frissítés menetéről.

A 2016-os Verso-ban egy 6,9"-os kijelzőn működik a Touch 2 rendszer.

Másik kérdés még, hogy bizonyos más Toyota modellekben (pl. Auris) a Touch rendszer támogatja az Android-ok és Iphone-ok álal nyújtott MirrorLink funkciót, azaz az okostelefon képernyőjét megjeleníti a saját kijelzőjén, és onnan is lehet kezelni a telefont. A Verso-ból hogyhogy ezt kifelejtették?

robi (Robi):
Toyota Touch 2 with Go (2016 angol) kézikönyv: https://carmanuals2.com/toyota/verso-2016-navigation-manual-82848
Itt meg a 2015 magyar: https://carmanuals2.com/get/toyota-verso-2015-navigacio-kezikonyv-72727

robi (Robi):
Háh! Egy érdekes funkció!
Az USB portra egy kis USB hub-ot lehet csatlakoztatni, és akkor egyszerre két USB eszközt tud kezelni a fejegység.

Támogatott fájlformátumok: MP3 / WMA / AAC (AAC akár 320kbps-ig, fájlkiterjesztés .M4A). Az USB-s adathordozó FAT32 kell legyen, és max 9999 fájl lehet rajta, max 3000 mappába rendezve, melyek max 8 szintet lehetnek egymásba ágyazva. ID3 tag-okat ismer. Telefont MTP módban is támogat, a "Go"-s verzió.

robi (Robi):
Így 5 nap után egy rövid összefoglaló a sima Touch 2 (Go nélküli) rendszerről (szoftver verzió 0101AE).

Pozitívumok:
+ jól szól, de nagyon
+ érintőképernyő gyorsan reagál és sose téved
+ külön állítható a nappali és az éjszakai fényereje a kijelzőnek, sőt, a kijelző ki is kapcsolható teljesen
+ külön állítható a hangszín a hangforrásokhoz, pl. rádióra, pendrive-zenére, stb.
+ telefonkihangosító része nagyon okos, nem csak a teljes címjegyzéket, de a telefon saját híváslistáit, SMS-eit is képes szinkronizálni, sőt, naprakészen tartani; telefonáláskor a hangminőség kiváló mindkét oldalon
+ telefonálási hangerőt külön be lehet állítani az érkező irányt, és az elmenő irányt is
+ telefon térerejét és akkuszintjét is megjeleníti a saját kijelzőjén
+ nem csak MP3 és WMA, hanem a klasszisokkal jobb minőségű AAC/MP4 hangfájlokat is lejátssza
+ tolatókamera jól belát mindent, a képernyőre rajzolt sablon teljesen reálisan ábrázolja az autó várható pozícióját
+ FM rádiók listázása nagyon egyszerű, név szerint ott van az összes fogható rádióadás a képernyőn, csak rá kell bökni a rádió nevére és már szól is
+ FM rádióknál támogatja a RadioText szabványt, azaz, képes megjeleníteni például az adásban lévő zeneszám előadóját és címét, ha azt a stúdióból szövegesen küldik az adással (meg is jelenik számos rádiónál)
+ automata klíma beállításai itt is látszanak, illetve statisztikát készít a fogyasztásról, az átlagsebességekről stb.

Negatívumok:
- bugyuta kinézete van a menüknek, pl. a rádiók listája egy hülye 3D-s megjelenítésben van, amiben a "levegőben lebegnek a fektetett gombok fölött" az adások nevei, a betűméret miatt kuszán néz ki így. Ugyanúgy az AUX forrás-választási lista egy átlósan csökkenő lista ami tökre idiótán néz ki, nem gombokra kell nyomni, hanem az egyenletlen méretű feliratokra
- FM rádió kedvenc csak 6 darab van
- (ez a legnagyobb baj) a médialejátszója okosnak akar látszani, de valójába nem az. Pl. ha van egy pendrive-od tele zenékkel, amelyekben külön mappákba rendezed az albumokat meg a válogatott zenéidet, nem ad lehetőséget mappákat választani, hanem a pendrive összes zenéjét összezanzásítja egy gigászi ABC sorrendbe. Az OK, hogy a képernyő tetején füleken lehet választani a betű tartományok közt (pl. A-C, D-F, stb), de ez így teljesen összekavarodik, mert ha az MP3-aknak ki van töltve az ID3 tag-juk, akkor cím szerint teszi be a listába, ha nincs, akkor fájlnév szerint. Van album szerinti külön lejátszási lehetőség, de ez csak akkor működik, ha a fájloknak azonos az "Album" kitöltése ID3-tag-nál. Ha vannak mappák olyan fájlokkal, amelyeknek nincs kitöltve ID3, akkor azokat a fájlokat nem bírod együtt, mappánként sorba hallgatni. Van még másik 3 opció a zenék sorrendjének beállítására, de egyszerűen azt, hogy egy tetszőleges mappából játssza le sorrendbe a fájlokat, na az nincs benne.
- telefonhívás ha érkezik zenehallgatás közben, megállítja a zenét, de ha vége a hívásnak, nem folytatja. Azaz folytatná, mert a kijelző szerint ismét lejátszásban van, de valójában nem, mert nem szól semmi és a számláló se megy. Ebből az állapotból csak úgy lehet kizökkenteni, ha a képernyőn kétszer bökünk a "pause" ikonra, de sajnos ilyenkor az elejétől kezdi játszani, nem ahonnan abbahagyta (AAC/MP4 fájllal próbáltam csak). Rádiózás közben befejezett telefonáláskor visszatér a rádió, ez a hiba csak zenehallgatáskor áll fenn
- az MP3-akba ágyazott albumborítót nem jeleníti meg (ezekbe a fájlokban lévő borítót minden más lejátszó PC-n és Android-on megjeleníti) annak ellenére, hogy a lejátszón van dedikált hely arra, hogy ez megjelenhessen.
- nem minden motor leállítás és indítás után tartja észbe, hogy hol maradt a zene közepén. Van, hogy elejétől kezdi.

Úgy tűnik mintha szándékosan butítva lenne ez így, hogy "fapadosnak érezd" és ösztökéljen váltani a navis opcióra - mert ezek mind olyan dolgok, amelyeket le lehetett volna normálisan is programozni, pontosan ugyanannyi fáradsággal.  :no:
Ilyen banális hibák/kellemetlenségek bőven vannak az utólagos Android-os fejegységeken is. És azokon közbe még tetszőleges navi is futhat.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése