Szerző Téma: Verso 2016 után Facelift II  (Megtekintve 67340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #135 Dátum: 2017.11.20 09:31:10 »
Ha a páramentesítő gombot megnyomod, akkor be tudja kapcsolni magától a klímát hidegben is, mert így hatékonyabban vezeti el a beltéri levegőből a páratartalmat. Ha ez zavar, akkor aszem a beálltásokban ki lehet kapcsolni ezt a funkciót.

Több mint 1 év tapasztalatom az, hogy a légkezelő erős preset-je leginkább arra az esetre van optimalizálva, ha többen ülnek az autóban (pl. 2 felnőtt+2gyerek). Ha csak egyedül vezeti valaki, akkor a soft preset is elég neki. Nincs hajszárító feeling a légbeömlőkből egyik esetben sem - pedig van, amikor én azt jobban szeretném (analóg korszakban tetszett, hogy 5 perc alatt tudtam brutál meleget csinálni - a digit klímával ez így nem nagyon megy).

stv326

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #136 Dátum: 2018.04.08 11:05:20 »
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Átcseréltem a téli gumiszettet nyárira és szeretném ezt tudatni a kocsival is. Elvileg az autó ismeri mind a két szettet, csak a váltást kellene felismertetni, elfogadtatni vele.

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #137 Dátum: 2018.04.08 11:22:34 »
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Átcseréltem a téli gumiszettet nyárira és szeretném ezt tudatni a kocsival is. Elvileg az autó ismeri mind a két szettet, csak a váltást kellene felismertetni, elfogadtatni vele.
Gumiszett alatt a komplett kereket érted? Ha jó tudom, ez esetben nincs teendő, automatikusan felismeri. Ha nem, a kezelési útmutató 468. oldalától írnak erről.

stv326

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #138 Dátum: 2018.04.08 11:34:42 »
Igen, a komplett kereket értem. Melyik könyvben van ez az oldal? Az én kezelési kézikönyvem csak 189 oldalas?

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #139 Dátum: 2018.04.08 11:42:24 »
Igen, a komplett kereket értem. Melyik könyvben van ez az oldal? Az én kezelési kézikönyvem csak 189 oldalas?
Van teljes kezelésim magyar nyelven PDF-ben, kb. 50 MB, hova küldjem?

stv326

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #140 Dátum: 2018.04.08 11:49:44 »
Most leltem a neten egy 664 oldalast pdf formátumban, szerintem erre gondolsz. De biztos ami biztos címem: stv7@hotmail.com és köszi

TD

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #141 Dátum: 2018.04.09 07:10:53 »
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Átcseréltem a téli gumiszettet nyárira és szeretném ezt tudatni a kocsival is. Elvileg az autó ismeri mind a két szettet, csak a váltást kellene felismertetni, elfogadtatni vele.

Gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszer inicializálásának
módja (felszereltségtől függően):

Állítsa le a gépjárművet biztonságos helyen, és fordítsa a
gyújtáskapcsolót „LOCK” állásba (intelligens nyitási és indítórendszer
nélküli gépjárművek), vagy kapcsolja ki az „ENGINE
START STOP” gombot (intelligens nyitási és indítórendszerrel
felszerelt gépjárművek).
Mozgásban lévő gépjárműben nem hajtható végre inicializálás.
Állítsa be a gumiabroncsnyomást a megadott hideg gumiabroncsnyomás
értékre. (633. o.)
Ellenőrizze, hogy a gumiabroncsnyomás megfelel-e a megadott hideg
gumiabroncs-nyomásértéknek. A gumiabroncsnyomásra figyelmeztető
rendszer ezt az értéket veszi alapul.
Fordítsa a gyújtáskapcsolót „ON” állásba (intelligens nyitási
és indítórendszer nélküli gépjárművek) vagy az „ENGINE
START STOP” gombot IGNITION ON módba (intelligens nyitási
és indítórendszerrel felszerelt gépjárművek)
.....
Nyomja meg és tartsa lenyomva
a gumiabroncsnyomásra figyelmeztető
rendszer visszaállító
kapcsolót, amíg a gumiabroncsnyomásra
figyelmeztető lámpa
lassan hármat nem villan.
---
Intelligens nyitási és indítórendszer nélküli gépjárművek:
Hagyja a gyújtáskapcsolót néhány percig „ON” állásban, majd
fordítsa „ACC” vagy „LOCK” állásba.

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #142 Dátum: 2018.04.15 11:52:02 »
Ha még aktuális! Nyomd meg háromszor a gumis gombot, gyujtáson és átáll a nyárira! Én menet közben szoktam...

stv326

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #143 Dátum: 2018.04.15 17:22:05 »
Ha még aktuális! Nyomd meg háromszor a gumis gombot, gyujtáson és átáll a nyárira! Én menet közben szoktam...
Köszönöm, már megoldódott. Mind a két folyamatot el kell végezni, csak ez nincs leírva egyik könyvecskében sem  :)

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #144 Dátum: 2018.06.05 13:37:20 »
Valaki segítsen: A menüben Jármű: Hatékony szellőzés mit jelent? Én nem érzek különbséget. Köszi!

Na empirikus úton, mert a használati mindenhol elegánsan átlépi, hatékony szellőzés esetén automata módban mindig belsőkeringetéssel indul a klíma.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #145 Dátum: 2018.08.29 20:36:16 »
Úgy tűnik ez volt az utolsó gyártott Verso modell. 2018 augusztusban megszűnt a forgalmazása Európában (a gyártás már tavaly októberben szűnt meg). A hír egybevág azzal hogy a konkurens Opel modell, a Zafira Tourer gyártása is megszűnik. Jelenleg a Prius+ maradt az egyetlen egyterű a Toyota kínálatában.

Én nagyon örülök hogy sikerült még kifognunk egyet az utolsó 100 méteren, 2016-ban!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #146 Dátum: 2018.08.30 00:22:18 »
Úgy tűnik ez volt az utolsó gyártott Verso modell. 2018 augusztusban megszűnt a forgalmazása Európában (a gyártás már tavaly októberben szűnt meg). A hír egybevág azzal hogy a konkurens Opel modell, a Zafira Tourer gyártása is megszűnik. Jelenleg a Prius+ maradt az egyetlen egyterű a Toyota kínálatában.

Én nagyon örülök hogy sikerült még kifognunk egyet az utolsó 100 méteren, 2016-ban!
Mint ahogy az Avensis, de elő körben a kombi.
Nem értem (de értem, csak nem örülök neki), de ez van [emoji54]

Tapatalkkal küldve


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #147 Dátum: 2018.09.05 19:43:46 »

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #148 Dátum: 2019.02.07 14:26:59 »
Sziasztok! Végigolvastam a fórumot, de egy valakinél láttam, hogy írta, azt is csak jövő időben!
Szóval, az lenne a probléma, hogy nekem is párásodik a szenzor előtti üveg. Így kikapcsolgat a TSS, és vilog a műszarfalon, hogy töröljem az ablakot. Most volt másodszorra a kötelező szervizem, és megkérdeztem, hogy mi rá a megoldás! Azt mondták, hogy gariban beszerelnek nekem oda egy fűtőszálat! Hát nem tudom. Vegyes érzelmeim vannak ez ügyben!
Mennyire kókány megoldás ez? Mert ok, hogy találnak kapcsolt 12 volt-ot, és így talán nem szívja le az akksit. De akkor is, ez gyújtáson megy télen, nyáron... Hát nem tudom, nem nagyon bízom benne! Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Köszönöm!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #149 Dátum: 2019.02.07 18:16:45 »
Sziasztok! Végigolvastam a fórumot, de egy valakinél láttam, hogy írta, azt is csak jövő időben!
Szóval, az lenne a probléma, hogy nekem is párásodik a szenzor előtti üveg. Így kikapcsolgat a TSS, és vilog a műszarfalon, hogy töröljem az ablakot. Most volt másodszorra a kötelező szervizem, és megkérdeztem, hogy mi rá a megoldás! Azt mondták, hogy gariban beszerelnek nekem oda egy fűtőszálat! Hát nem tudom. Vegyes érzelmeim vannak ez ügyben!
Mennyire kókány megoldás ez? Mert ok, hogy találnak kapcsolt 12 volt-ot, és így talán nem szívja le az akksit. De akkor is, ez gyújtáson megy télen, nyáron... Hát nem tudom, nem nagyon bízom benne! Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Köszönöm!
Szerintem nem kókány. Azért párásodik. Tudtommal gyárilag is van benne fűtőszál. Éppen az a dolga, hogy ne párásodjon be
De a jövő héten viszem időszakos szervizbe az autót, rákérdezek (ha nem felejtem el ;) )