Szerző Téma: Verso 2016 után Facelift II  (Megtekintve 67355 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #120 Dátum: 2017.10.01 13:51:46 »
Nem a mozgásképtelenségre utaltam, hanem hogy azon rágódjon az ember, hogy mankó kerék vagy teljes értékű kerék, esetleg defektjavító szett. Mindegyikkel mozgásképessé tehető az autó. Persze a komplett kerék a legkényelmesebb egy defekt estén, de azzal rabolsz el a legtöbb hasznos teret a csomagtartódból. Az viszont nem esetleges, mint egy defekt, hanem fix és állandó  ;)  :flowers:

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #121 Dátum: 2017.10.01 19:54:04 »
A komplett kerékkel valóban elrabolsz némi helyett, de ami súlyosabb, hogy a kárpitot nem lehet normálisan visszatenni rá.
A mankókerék pontosan illeszkedik be a helyére. A defektjavító szett is pontosan ugyanannyi helyet foglal mint a mankó, mert egy mankókerék-méretű fröccsentett cuccban van, ami a mankókerék helyére van betéve. Azt a helyet úgyis elfoglalja vagy ez, vagy az. Meg a kerék helye a kétszintes csomagtartó legeslegalján van, egy kerek mélyedésben erre a célra dedikálva, egy rögzítő bütyök áll ki felfelé a közepén - ezt a helyet értelmesen másra úgyse tudod felhasználni.

A defektjavítóval sokkal nagyobb eséllyel maradsz mozgásképtelen, ha anya vagy két gyerekkel, pánikba esve nem birod kisilabizálni mit kell csinálni, illetve ha neki is veselkedsz, mivel sosem csináltál ilyet, minden eséllyel el is rontod, és úgyse tudsz továbbmenni - egy abroncsot pedig tutira tönkretettél. Egy szimpla defektet az esetek többségében pedig meg lehet javíttatani pár ezer Ft-ból. Egy mankó, vagy pótkereket bárki fel tud tenni, vagy ha nem, bárki tud segíteni az út szélén - 10 perces művelet pepecselés nélkül.

Egyszerűen értelmetlen kockázat egy átlagembernek defektjavítóra bízni az életét. Egy autó árához képest egy mankókerék, vagy akár egy teljes értékű kerék elenyésző költség.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.01 20:05:59 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #122 Dátum: 2017.10.06 21:26:23 »
Nem a mozgásképtelenségre utaltam, hanem hogy azon rágódjon az ember, hogy mankó kerék vagy teljes értékű kerék, esetleg defektjavító szett. Mindegyikkel mozgásképessé tehető az autó. Persze a komplett kerék a legkényelmesebb egy defekt estén, de azzal rabolsz el a legtöbb hasznos teret a csomagtartódból. Az viszont nem esetleges, mint egy defekt, hanem fix és állandó  ;)  :flowers:
Utolsó 5 defektemből kettő szög volt, kettő oldalfalszakadás. Egy meg olyan, hogy azt hittem berosálok... Tinnye-Pilisjászfalu útvonalon nagy eső utáni kőátfolyás volt. Az út építője valamiért úgy vélte, hogy oldalt 5-10 centis kőágyat kell tölteni mindenképpen. Kb. 40-el mentem át rajta, a 215 mm széles gumi közepe beszakadt. Valami kő betépte 5 centi hosszan pont a közepén. Persze mindezt úgy, hogy
- nyaralásból haza, felpakolt kofferekkel
- kanyargós út, beláthatatlan kanyarok (végre lehetett hasznát venni az elakadásjelző háromszögnek)
- út mellé nem lehetett lehúzódni

Részemről szigorúan mankókerék párti vagyok, csak arra kell ügyelni, hogy külön lemezfelnis csavar kell hozzá, az alufelni csavarja nem jó rá.
Egyébként Assistance kijön defektre is. ;)

mokus77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #123 Dátum: 2017.11.05 13:33:50 »
 :clap:
Sziasztok
Corolla versom van,1.7M kb az értéke.lett egy kis elkölteni való 1 M,a véleményetekre lennék kíváncsi,cseréljem e Versora.nyilván fiatalabb,a mostani 2004 es,de nem tudom ér e annyival többet?

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #124 Dátum: 2017.11.05 16:13:15 »
Ha megvan rá a fedezet, én megtenném. Egy 13 éves autóból ülnél át egy újba (feltételezem, mert ebbe a topikba írtál: "Verso 2016 után Facelift II"). Egészen más, főleg biztonság tekintetében.

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #125 Dátum: 2017.11.05 19:59:30 »
Sziasztok! Mai sztori, ami egy kicsit idegessé tett: Badacsonyból jöttem le a hegyről, egy 1.6-os benzines 2016-os Versoval. Nem voltunk megpakolva, ketten ültünk benne. Motorfékkel jöttem le egy meredekebb helyen, mikor kigyullad a sárga motor ikon a műszerfalon. Leállítottam a motort, mert megijedtem, nem tudtam, hogy mi van. De nem jó helyen álltam, nem tudtak kikerülni, ezért le akartam jönni a parkolóig, de nem indult a kocsi, ezért üresben legurultam az első borospincéig, ahol félre tudtam állni. Vártunk egy húsz percet, utána beindítottam a kocsit. Pöcre indult, de a motorjelző ikon maradt, plusz kb. az összes kényelmi elektronika (TSS, kipörgés gátló, tempomat) hibát jelzett, és leállt, központi kijelzőn meg egy felirat ment, hogy keressem fel a szervizt, mert a ütközést elkerülő rendszer nem működik. Felhívtam az Assistance-ot, hogy akkor most mi van. Azt mondták, ha nem érzek teljesítményesést, jöjjek haza, és keressek itthon egy szervizt. A kocsi jól ment, nem volt rossz hangja (és csak sárga lámpák égtek), ezért elindultam hazafelé. 35 kilométer múlva megálltunk a kompnál, mikor újra elindítottam a motort, minden sárga lámpa elaludt, mintha mi sem történt volna, és a korábban megállt dolgok is újra működtek. Nem mondanám, hogy nyugodt vagyok, bár rendben hazaértünk. Két hét múlva van időpontom kerék cserére a Toyota M5-be, biztos megkérem hogy dugják rá a műszert, hogy mi van, ha addig ki nem gyullad újra, mert akkor előbb.
Valaki tapasztalt hasonlót? Nem tudom mi lehet a hiba, eléggé ideges vagyok...
Már olyan horror dolgok jutottak az eszembe, hogy a meredek domboldalon a sebességben hagyott kocsiban átugrott a vezérlés (bár be volt húzva a kézifék, és kicsit hagytam belegurulni utána raktam sebességbe)... mint a régebbi Puntokban... :( De annak csak lenne valami hallható jele, meg nem lenne ereje a motornak...
Köszi a segítséget!

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #126 Dátum: 2017.11.06 09:26:19 »
központi kijelzőn meg egy felirat ment, hogy keressem fel a szervizt, mert a ütközést elkerülő rendszer nem működik.

A központi kijelző alatt azt a picit érted amin az óra is megjelenik és narancssárga alapszínű, vagy az érintőképernyőt?

Nekem egy angol szöveg szokott megjelenni ebben a témában akkor, amikor pályán megyek és brutál köd van vagy szakad az eső, hogy feladta az ütközést elkerülő és a sáv-elhagyás-figyelmeztető a működést, legyek szíves a szélvédőt megtisztítani (ott vannak az érzékelők a tükör mögött). És ilyenkor ki is gyullad az ehhez tartozó lámpa a műszerfalon (a motorhiba lámpa nem! csak az ehhez a funkcióhoz tartozó). Csak éppen az a vicc, hogy ilyenkor a törlőlapát elég szorgosan dolgozik már, tehát ennél jobban hogyan tisztítsam a szélvédőt (hiába adagolok közben ablakmosót)? Azt vettem észre hogy a jelzés magától megszűnik egy idő után ha alább hagy a rossz idő, vagy azonnal, ha megállok és leállítom a motort, a következő indításnál már jónak látja a rendszert.

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #127 Dátum: 2017.11.06 10:34:06 »
Esetleg be kellene nézni a motortérbe, nincs-e valahol olaj/víz szivárgás. Nekem Renault-nál volt ilyen, dzsuvás lett valamelyik jeladó csatlakozója és az jelzett motorhibát. De ez Toyota, vélhetően csak valami átmeneti elmezavar lehetett... :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.06 10:36:53 írta Mikus »

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #128 Dátum: 2017.11.06 17:10:49 »
Ööö, nem hiszem, a motortér patika!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #129 Dátum: 2017.11.06 19:05:04 »
Én sem gondoltam komolyan... Marad a hibakód olvasás.

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #130 Dátum: 2017.11.09 09:21:04 »
Valaki segítsen: A menüben Jármű: Hatékony szellőzés mit jelent? Én nem érzek különbséget. Köszi! 

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #131 Dátum: 2017.11.09 13:01:44 »
A különbség hosszabb távon vehető észre. Az automata klíma kevésbé erőszakosan fújja a levegőt (hideget, vagy meleget), lassabban reagál a változásokra soft üzemmódban. Így egyből nem veszed észre, de pl. a lágy üzemben ha 4-en ülnek az autóban, akkor gyorsabban bepárásodik az ablak ha kint hideg van és netán esik az eső. Lehet ezen erősíteni ebben a menüpontban, és akkor nagyobb slunggal követi a benti környezetváltozást, de ez azzal is jár jogy időnként qrvára járatja a ventit, meg hideg levegőt fúj meleg helyett hogy a relatív páratartalmat állítsa be stb.

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #132 Dátum: 2017.11.18 22:24:51 »
Köszi!
Ha automata módban lábra és ablakra állítja (kb 12 Cfok alatt mindig) akkor megy a klíma? Klíma kapcsoló nem világít! 

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #133 Dátum: 2017.11.19 21:09:52 »
A klíma (hűtés) csak akkor működik,ha világít a kapcsolón a visszajelző fény.

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #134 Dátum: 2017.11.20 09:24:26 »
Okay, én is gondoltam. Előző E12 Corim, automata módban kb 1-2 Cfok környékén tette Ablak-láb kombóra a levegő befújást, és ott is változtatott néha a csak láb között. A Verso, mint írtam, kb 12 alatt csak üveg-láb. Fura nekem, lehet hogy a nagyobb szélvédő miatt van így programozva? Mondjuk eddig még negatív komfort érzetem nem volt e miatt.